Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Прецакан ли съм???нови  
АвторПpeцakaн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 08:38



Здравейте,
вчера си купихме хладилник Samsung RL-38SBPS и очаквахме да е с отделна регулация на хладилника и на фризера, понеже на табелата с характеристиките в техномаркет пишеше, че има. И преди да попитате да сигурен съм, че това го пишеше. И така вкъщи днес преди да пуснем хладилника, докато четях книжката с инструкции останах приятно изненадан като прочетох, че температурата във фризера се регулира автоматично спрямо настройката за хладилника. До колкото знам имам право на рекламация понеже грешката би трябвало да се води тяхна и ако се възползвам от другото условие за 3то дена ако нещо не ми харесва, че мога да го варна, тези дни как се смятат. Всмисъл на мен ми го докараха в неделя вечерта, и според мен би трябвало да свършват в сряда вечерта?
А иначе какво мислите дали е голяма набутка това, че не е с отделни регулации. От един човек със същия хладилник разбрах, че на 3та степен(от общо 5) в хладилника е 5 градуса, а във фризера -15 градуса температурата. На колко градуса държите вашите фризери? Другия хладилник, който си бяхме харесали е Аристон 1821C, който вече със сигурност е с отделна регулация, но за сметка на това хладилника на Самсунга е по-дълбок. Дали си заслужава да го върна и да си взема Аристона?

Е ще съм ви благодарен да споделите какво мислите.



Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано17.06.08 10:50



Леле, пич, да ти имах проблемите



Струва ми се,чеДжорджОруел е схванал всичко погрешно.НеГолемия брат наблюдава нас.Ние го наблюдаваме

Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: ladyMarian]  
АвторПpeцakaн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 10:51



Леле мерси много за изчерпателния отговор. Много ми помогна.



Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Автор cлънчorлeд (узрял)
Публикувано17.06.08 12:37



Не мисля , че е толкова важно.Нашият беше Индезит без отделна регулация.Държахме го на 2.Никакъв проблем и при замразяването.



Welcome to the real world

Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.06.08 12:50



определено не знам как ще живееш отсега нататък с този фундаментален проблем. Просто това, което ти се е случило е толкова нечовешко по своята същност, че дори с времето ще засегне основите на семейството ти. Бог да се смили над грешната ти душа.





Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Автортoпka (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 12:52



Здравей,

Имаш право да върнеш хладилника, тъй като когато си го купувал са ти дали погрешна информация.
Търговците трябва да се научат, че когато продават нещо, трябва да го продават с реалните характеристики, а не да си измислят функции, които ги няма.



Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: тoпka]  
АвторПpeцakaн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 12:59



То е ясно, че мога да го върна. Въпроса е дали си заслужава да го върна. Значи майка ми иска да замразява някакви чушки и ягоди за по-дълго време. Прочетох в интернет, че ягодите се замразяват на около -8 градуса и ми е интересно дали при -15 няма да им стане нещо?



Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Авторficho (Нерегистриран)
Публикувано17.06.08 14:09



Иди по- добре на доктор и ако той ти каже, че си в ред, значи доктора не е в ред.



Тема Re: Прецакан ли съм??? [re: Пpeцakaн]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано17.06.08 15:44



Можеш да го върнеш, но не съм сигурна какво значи "отделна регулация", за да ти кажа дали има смисъл да го връщаш.
Моят е с 2 компресора, един за фризера, един за хладилника, т.е. двете части са абсолютно независими. Мога да изключа всеки от тях и другият ще си работи, което е много удобно при размразяване. Ако моделът с "отделна регулация" позволява това да изключиш само единия, а другият да работи, то тогава според мен има смисъл да смениш закупения за друг.



Тема Re: Прецакан ли съм???нови [re: Пpeцakaн]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано17.06.08 16:16



Хубаво е да потърсиш информация при каква температура трябва да се съхняват дългосрочно продуктите, които възнамеряваш да замразяваш.
Ако са само зеленчуци, вероятно не ти е нужна много ниска температура.
Все пак, по-ниската температура няма да ги повреди, не се притеснявай. Аз съхранявам печени чушки във фризера от септември до юни при -24 градуса, като фризера ми се включва автоматично щом температурата се повиши до -18. Аз обаче съхранявам и замразено месо.

Би трябвало да има информация и в упътването към хладилника.
Ако хладилника ти харесва и те устройва, запази си го, въпреки "измамата". Важното е да си сигурен, че ще ти върши достатъчно добра работа.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.