Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема поредна глупост в образованието..нови  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:47



http://dnes.dir.bg/2008/03/27/news2821721.html
трябва да се направи нещо да не се приеме тази глупост, давайте да мислим заедно ...



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: lover]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.03.08 18:01



кое точно е глупостта не мога да разбера - което си е тъй-тъй си е.
Факт е, че сега децата на 6 години са много по-развити във всяко едно отношение в сравнение с родителите си (когато са били на 6 години). Примери предполагам не трябва да изнасям...



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: lover]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.03.08 18:21



Абсолютно съм съгласна, че това е ПЪЛНА ГЛУПОСТ. Не би била такава, ако програмите бяха съобразени с възрастта на децата. Обаче последната ИДИОТСКА програма, по която сега децата учат, и която е ужасяваща и за учителите, и за учениците, фактически сваля материал, който до сега се е учел в 6,7 и 8 клас - ВСИЧКИЯ в пети клас!! Синът ми сърба тази попара и знам много добре какво е, за разлика от други, които са побързали, както обикновено, да дадат "компетентното" си, лишено от всякакъв практически опит, мнение.

Оказва се, че сега децата ще учат същите безумия ЕДНА ГОДИНА ПО-МАЛКИ!!!

Наистина ще полудея. Добре, че нямам намерение да раждам повече...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано28.03.08 00:13



А, и на тебе добър ден, както винаги учтива и с най-вярното мнение.
Не знам на какво викаш "липса на всякакъв практически опит", но самно ще ти споделя, че синът ми (на 4 години и половина) доста добре се оправя с компютъра (включване, изключване не от голямото копче, а от менютата, с някои игри се справя ужасяващо добре), може да пише (вярно грозно и с правописните грешки на съвременен тийнейджър, но дето се вика е самоук) и почти чете (със сричане) български и английски надписи в движение, събира и изважда числа до около 100 и т.н. Все неща, за които на неговата възраст не съм и чувал (с изключение на четенето и писането - и аз ги можех на неговата възраст). Доста грамотно се оправя и с почти всякаква техника.
Затова не мога да разбера какво още има да прави до 7 години в детската градина? (в която, само да вметна, вече се ИЗУЧАВАТ предмети, има учебници, работни тетрадки и т.н., така че виж пак в календара в кой век живееш).

А че програмите не са съобразени - това сигурно е вярно, но то кога ли са били наред тези програми, в последните 20 години всяка година се експериментира с нещо, и както всичко останало в нашата мила родина, и образованието не ние наред.



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.03.08 00:54



Както вече казах - "Не би била такава (пълна глупост), ако програмите бяха съобразени с възрастта на децата."

Дечурлигите и сега имат задължителна предучилищна група. Ако ги подпукат още от 6 годишни с първокласния материал - ще ги побъркат окончателно, докато стигнат до 3 клас.

Поздравления за гениалното ти дете (без ирония). Но само 10% от децата са такива. В национален мащаб, имам предвид. Училището не може да бъде само за гениалните деца.

Това ми е много болна тема. Мога да пиша тонове по нея. Дано сме живи и здрави твоето като стигне до 3 клас - пак ще си говорим. Като почнат да му дават по 46 задачи по математика за домашно. С действия с обикновени дроби. Каквито действия ТЕ ОЩЕ НЕ СА УЧИЛИ.

А иначе нямам нищо против децата да се занимават от малки. Зависи обаче с какво. И ОТ КОГО. Ако се вземат предвид обаче интелектуалните възможности на НЯКОИ български учители и на ВСИЧКИ, подреждащи образованието в България - вЕрвай ми - ПО-ДОБРЕ ДА СИ ГИ УЧИМ САМИ В КЪЩИ!!

Ще видиш.



пп - Учителката на сина ми ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК казва "впредвид"...Какво да говорим изобщо.

Редактирано от yниKaлнa на 28.03.08 01:01.



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: yниKaлнa]  
АвторMaйka нa втopokлacничka (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 02:05



Напълно съм съгласна с теб! Безумията на правещите учебниците и образователната система ме навеждат на мисълта, че не са можещи.
Безумното в това да изпратиш детето си на 6 г на училище е просто поредицата от абсурди - догодина на някой министър може да му скимне да ги праща от 3 г, щото съвсем бързо се развивали...



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: Maйka нa втopokлacни]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано28.03.08 09:56



Добре де, съгласен съм, че програмите не са съобразени, и въобще хаотични ако мога така да ги нарека, но пък неможете да отречете, че сега децата са много по-отракани е се развиват по-бързо, отколкото връстниците си преди 20-30 години... Най-малкото средата е друга - заобиколени са с много информация, техника, и въобще много 0по-напред са с материала...



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: yниKaлнa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано28.03.08 10:49



Доколкото знам, тръгването на училище на 6 години е факт отдавна в много страни. Българчетата нещо по-тъпи ли са от чужденчетата, не разбирам?
Аз самата съм тръгнала на 6 години на училище и никога не ми е било трудно. Нещо повече, винаги съм била отличничка. И не бях само аз.
Може би вместо да прекарваш времето си в плюене по форумите, е по-добре да позанимаваш малко сина си, за да му е по-лесно в училище





Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: Kitten]  
АвторyниKaлнa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 11:15



Уморих се да отговарям на хора, които не четат написаното и реагират спонтанно на първата дума от постинга. Така върви целият живот в тази държава - неадекватно, нелогично,...

Ще повторя. Бедата не е във възрастта на започване на училището, а В ПРЕНАТОВАРЕНАТА ПРОГРАМА, КОЯТО И СЕГА НЕ Е СЪОБРАЗЕНА С ВЪЗРАСТТА НА ДЕЦАТА. Тази програма е нова и надали ще бъде променена скоро. Това означава, че децата от тук нататък ще я учат С ЕДНА ГОДИНА ПО-РАНО.

Ако ще сравняваш с чужбинските програми - направила съм го преди теб. Още във втори клас българин-швейцарец се загледа в сборника на детето ми по математика и се хвана за главата... От тогава съм провела много разговори там на тази тема. Да, там децата тръгват рано на училище, дори на 5 години, но това, което правят, там съответства на това, което правят децата в нашите детски градини. А и началният им курс на обучение е пълен с игри, спорт, ски, басеини, ръчен труд и всякакви леки занимания.

Твърденията ми са основани и на личен опит с петокласник, който учи материал от 7 и 8 клас, от многократни разговори с родители на съучениците му и с многократни публични изявления на УЧИТЕЛИТЕ на сина ми. Които също са възмутени и срещат трудности.

Дали си отваряла скоро учебник за 4, 5, 6 клас? Ако можеш да сравниш материала вътре с това, което ти си учила в тези класове, мното бързо ще си отговориш на въпроса защо си била отличничка без чужда помощ.
Отличничка съм била и аз. Родителите ми не знаеха в кой клас съм. С всичко съм се справяла сама, без чужда помощ. А в днешното училище още от първи клас трябва да си ежедневно до детето, иначе - НЕ СТАВА.


Относно това, че не отделям време за детето си - ако не го правех, откъде щях да имама толкова много наблюдения върху материала - попита ли се? И детето ми е още отличник, за сведение. Но няма да е за дълго.

Апропо - на каква възраст е твоето дете?



Тема Re: поредна глупост в образованието..нови [re: lover]  
Авторgabi (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 14:08



V Chujbina trugvat ot 6 godishni i programata im e dosta natovarena.
Moite sushto trugnaha na tolkova i se spraviat mnogo dobre






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.