Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как се оправяте с финансите?нови  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 05:25



Хора, не знам дали тази тема е за тук и не знам дали въобще има смисъл да я пускам, но след поредното интервю за работа съм просто отчаян.... Налага ми се да изкарвам сам парите в семейството, тъй като имаме две породени деца и съпругата ми е изцяло заета с тях. В момента (слава Богу) имам работа, но си търся нещо по-добро като заплащане, за да не ми се налага да работя допълнително по нощите. Обаче ей на, едно време като следвах, не съм мислел толкова за финансовата страна на въпроса и вместо да стана програмист или финансист, аз завърших хуманитарна специалност.
Сега на семейството ми са необходими минимум по 2000 лева на месец (400 лв на човек от семейството), за да не се лишаваме от най-необходимите неща..... А хората по интервютата за работа ме гледат странно, като им кажа, че искам стартова заплата от 1300-1500 лв....
Дайте някаква идея как се справяте вие?



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Eмo]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 09:49



Зле се справяме.Не знам от кой град си,но дори в София заплата от 1500 лв. трудно се взима.Аз съм инженер и знам ,че в строителството и сходните дейности има пари,но само съвестните работодатели дават нормални заплати.
Тези хора просто си ценят персонала и не искат друг да им го вземе.Аз също имам деца,тинейджъри,положението не е по-цветущо.Парите никога не стигат,въпреки,че и аз и съпруга ми взимаме добри заплати.



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Eмo]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано18.03.08 15:40



Браво, пич! Като ти дадат такава стартова заплата обади ми се и аз да кандидатствам на същото място!





Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Eмo]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано18.03.08 15:47



Ами, поставяйки се от другата страна на барикадата - и аз не бих дала такава заплата на нов човек. По принцип, зависи от CV-то ти и в каква сфера точно търсиш работа. Но аз лично съм се нагледала на чудесни и верни CV-та (човекът наистина е работил еди къде си и е вършил еди какво си) и като го гледаш листа и говориш с човека си мислиш: мдам, това е нашият човек. Но едва след като поработи при теб същият този човек, си даваш сметка, че няма никаква мозъчна активност и човекът просто не става.
Така че за мен е логичен един изпитателен срок от минимум 3 месеца, през който се договаря една умерена стартова заплата.
А иначе, нека си кажем истината в очите - не можеш хем да имаш 2 породени деца, хем да имаш време за семейството си, хем да можете да живеете прилично. Човек не може да има всичко. Затова има приоритети и след като си си построил приоритетите, спираш да мрънкаш и си налягаш парцалите, за да можеш да си отстояваш целите и желанията.
И аз искам да си стоя вкъщи и да си гледам детето по цял ден, да си родя поне още поне едно дете породено, и да поркам бирички в кварталната градинка с другите майки по цял ден, обаче имам финансови ангажименти и не мога да си позволя този лукс.
И не смятам, че някой е длъжен да ти даде голяма заплата, защото отглеждаш семейство. Ти си си избрал този живот и твой проблем е как ще се справиш с него.
Може да ти звучи крайно грубо моето изказване, но колкото по-бързо слезеш на земята и спреш да очакваш нещо от други хора, толкова по-лесно ще ти бъде за в бъдеще.



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Eмo]  
Автор moorea (непознат )
Публикувано18.03.08 17:57



Оправяме ме се с яко бачкане,на няколко места,за различни периоди от време.Аз не съм имала отпуск по майчинство, а имам две деца...Животът е това.





Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Kitten]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 19:13



Донякъде си права наистина, на никой работодател не му пука колко деца имаш, че понякога се налага да оставаш при тях и че понякога идваш на работа с гръмнала глава, защото цяла нощ си слагал компреси.
Но това за "биричките в кварталната градинка" не ми хареса - домакинската работа с повече от едно дете е толкова много, че направо понякога ти се ще да се гръмнеш.



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: Eмo]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 20:12



стартова заплата 1300 не е непостижима стига да предложите необходимите им знания. ноември или декември 2007 имаше обява за общ работник на 1000лв. а за програмист или финансист никога не е късно. относно колко пари са ви необходими те са толкова колкото докарвате в къщи. например с риска да ме разберете неправилно ще Ви кажа че моите деца израстнаха не с памперси а с пелени. переш простираш и отначало. не знам колко струват сега но това са поне 300лв мес. и не шишета чико или к,вото има сега , а най обикновено лимонадено шише с биберон./това само пример къде изтичат парите/.
и още, в борбата за пари, не пропускайте моментите когато са малки децата, като пораснат ще установите колко ви липсват те . сега и да не вярвате след време ще се усетите.

малко се отклоних но може да ме коментирате



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: диkoбpaз]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 22:11



Благодаря, страхотно мнение! Страхотни думи!!!



Тема Re: Как се оправяте с финансите?нови [re: диkoбpaз]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано19.03.08 06:56



Прав си,но човека говореше за нормално съществуване.
А за времената които ти говориш-заплатите бяха съобразени с това донякъде.
Иначе тогава нямаше също мобилни,нямаше кабелна и интернет,нямахме толкова ел уреди които да гълтат много ток и така.........Но я да се опитаме сега само седмица да поживеем без тези неща които вече не са никакъв лукс.
Сега 1300 са нищо.Дори и с 2000 не можеш да живееш спокойно.А да не говорим как се вадят.

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението


Тема Re: Как се оправяте с финансите? [re: *Плaмeн*]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано19.03.08 07:51



И при мен този въпрос е доста болезнен. Живеем с детето с много, много по-малко от това, което вие цитирате по-горе. 1000 лв. заплата ми звучи направо фантастично, особено за провинцията, откъдето съм. Тук при нас за моята длъжност средната заплата е 350-450 лв. Служител съм. Тук купуваме най-скъпия хляб и плащаме най-скъпата вода в страната. И какво правя аз? Ами лишавам се, търся по-евтините магазини и т.н. Всеки според чергата си. Един съвет, ако ми позволите: можете за момента да премахнете ненужните разходи, неща, без които можете да живеете. Например отдавна съм се лишила от удоволствието да изляза с приятелки по магазините, да ходя да вечерям навън или просто кръчмичка с приятели. Не казвам, че не го правя, но това е много, много рядко. Естествено всичко трябва да е с мярка, децата също трябва да се научат, че не всичко им е позволено и няма нищо лошо да бъдат научени да си правят сметката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.