Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема защо всички свекърви са "болни"?нови  
Авторcнaxaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 09:18



да ви питам: защо всички свекита постоянно са "болни", т.е имат някакви хронични и нелечими "болести"?Внимание ли си просят или просто ги мързи?





Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: cнaxaтa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.03.08 09:27



първо защото са на възраст, когато няма как да са в пращящо здраве. Второ, защото сина трябва да не я забравя. Трето, не знам и аз, от желание да се скофтва живота на другите.
Спомням си следния случай с моята свекърва/бивша/.
Обаждаме й се и й напомняме, че е обещала да гледа детето. Тя ни отрязва, боляло я главата, имала мигрена, и не можела да излиза. Вмени веднага чувство за вина у сина си, защото не бил направил нещо, което трябвало и затова страдала сега точно от мигрена. Решаваме проблема с детето като молим съседката да го гледа заедно с нейното и всеки хуква по задачи. Пътувам с трамвая към работата, а трамвая минава покрай тяхната къща. И какво да видя пред къщата: болната облякла една силно деколтирана рокля, сложила капелина, намазана с ярко червило се смее с глас на шегите, които й шепне един издокаран дядка.
ОК, всеки има право на личен живот, защо обаче трябваше да ни наругае, че страда от мигрена именно заради нас и да се изметне от гледането в последния момент. Такива ми ти работи.



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: kakata]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 15:09



И АЗ СЪМ ОТ ТАЗИ ПАРТИЯ!
Децата ми са вече големи. Когато 1ПЪТ имах нужда тя да вземе детето от детска градина тя заяви - болет ме ръцете! Моята майчица, се вдигна от младост, мина през работата ми/в центъра/, взе кляч ,отиде до Красно село, прибра дечко, сготви ни и ни изчака.Когато се прибрахме пошушнах на моичкият да я закара, но той" сподели", че в това задръстванееееееее.!
Освен това по моята свеки можеш да учиш анатомия. С нейните болки....не знаех, че имаме толкова органи и всички БОЛЯТ!
Преди 1 месец получи лек инсулт.Познайте кой отиде пръв в болницата...."Ох, умиргам"!
10 дни по-късно - си тръгвам от работа и мъжът споделя, че "мама не вдига телефона, сигурно си почива"! Да де, обаче 1/2 ч. след това се засичаме във Фантастико!



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: cнaxa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.03.08 16:58



То е ясно, че техните болести са най-важните. Толкова важни че са по-важни от заболяванията на всички останали, включително и на внучето. Може би, в известна степен, са важни и болестите на сина, но не разбира се толкова важни колкото нейните.
Има и нещо друго, което винаги ме е впечатлявало и това е ревностната и отчаяна борба не за някакво си уважение, а за зачитане и почит равняващи се на преклонение. Това преклонение се дължи не само от сина и снахата, но и от децата и от цялата рода на снахата. Това да кажеш "Добър ден, как си, какво правиш" е направо обидно. Трябва друга формулировка, като например "Чест и почитания, о прекрасна госпожо Лалке, Гинче, Радке, целувам ви ръка и ви се покалням доземи. Три пъти ви се покланям доземи, какво ти три пъти, пет пъти ви се покланям...."


Но понеже няма как да получат нещо, което и те даже не знаят какво е точно, са винаги нацупени и възмутени.



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: kakata]  
Авторcнaxa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 09:31



Преди `1 год. почина свекър ми. Той я дондуркаше и явно я е "озаптявал" в изкилиферчените й изпълнения. Сега тя смята, че трябва да бъде дондуркана отново, но на разположенение е само единият син/моичкия/. И защо ли като иде до мама, после все за нещо ще се скараме?!За какво ли си говоркат.100 пъти й казах"не ми пращай манджички, защото аз достатъчно готвя и влизаме в конфликт "/казах ю го така, по женски. Да, де, но тя се връцна и още на другия ден привика синчето, че ни направила козуначе.....!



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: cнaxaтa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано05.03.08 14:20



Ами, не знам дали са всички свекърви - моята не е точно от този тип, но сигурно защото е относително млада още


Но е царица на "изчезването". След като много добре знае, че ще отидем за уикенда, за да погледа дребосъчето за някой час и да можем да си починем, и след като сме се настроили да ходим там, тя в последния момент ни уведомява, че всъщност щяла да ходи еди къде си и няма да я има, но ние ако искаме все пак да отидем. И за какво да ходим, а? Като ще си бъдем сами, можем спокойно да си останем вкъщи.
Но иначе се обижда, ако не ходим винаги, когато на нея й се иска. Не знам защо е решила, че ние винаги сме длъжни да се съобразяваме с нея, а когато се надяваме тя да се съобрази с нас, няма никой
За моето свеки съм сигурна, че не го прави от лошотия или нарочно, но явно никак, ама никак не се усеща



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: cнaxaтa]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 04:18



ха ха ха ха ха как ме развеселихте. Моята майка се скатава постоянно, а свекито е просто уникат. В крайна сметка те си имат техен си живот и не искат да им се месим. Поне майка ми. Но Свеката толкова скучае със себе си и мъжа си, че постоянно ми се мешка в сем. и се обижда ако й се напомня да не го прави. И аз веднъж я молих да гледа бебето и като се прибрахме то умираше от рев а тя висеше отгоре му бузпомощна. Нали се сещате от тогава как въобще не я моля за помощ от този вид. Чесно казано ако мога да я зазидам някъде без тел. или да изтрия от главата й че съществуваме ще съм много спокойна. Иначе все съм на нокти какво точно ще й свирне, че моичкия да й се върже и да ни съсипе поне 10 дин от живота в разправии права ли е или не.



Тема Re: защо всички свекърви са "болни"?нови [re: Дopи]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано10.03.08 10:54



Ами аз май половината от брачния си живот го прекарах в бранене на крепостта от набезите на свекървата. То не бяха изследвания, не беше умирачка, не беше занимаване с важни проблеми на някакви съвсем странични хора. Непрекъснато се търсеха поводи за идване у дома, включително и няколко опита да заживее с нас. Веднъж живя четири месеца.



Тема Мдааа, майка ми, в ролята на свекърванови [re: kakata]  
Автор ASSASSlN† (специалист)
Публикувано10.03.08 13:30



упорито и систематично си пъхаще гагата в живота ни. Скандали, чудесии, простотии. Жена ми, пък, беше още по-луда и накрая аз полудях най-много.



Обичам курвите, но не и техните номера!

Тема Re: Мдааа, майка ми, в ролята на свекърванови [re: ASSASSlN†]  
Авторcнaxaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 16:23



А не, аз не искам да се натиска, но и не искам да си проси внимание с нейните "болести".
Ей, един мъж да възроптае от майка си, и да нарече носа и "гага", т.е клюн, а не "малко сладко носленце"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.