Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема съжителство със свекъринови  
Авторлeйди (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 16:00



Ние сме младо семейство.Смятам,че е редно да живеем самостоятелно. Аз искам да се изнесем и да си търсим начин да имаме наше жилище, но мъжът ми иска да живее с родителите си. И това е при положение че имаме реална възможност да сме самостоятелни.Той не намира нищо лошо в това съжителство при положение че аз всеки ден малко по малко си късам нервите. Вече не знам какво да правя и какво да му говоря.





Тема Re: съжителство със свекъринови [re: лeйди]  
Автор Refine ((усмихната))
Публикувано07.03.08 17:10



Каквото и да направиш, каквото и да говориш, крайния резултат ще си заслужава! Важно е да се откъснете от мама и тати - все едно дали твоите или неговите родители. Ами първо, вече сте големи, и оставете ги хората и тях на спокойствие. Второ, каквито и да са отношенията ви, винаги ще обвинявате родителското тяло, а няма да се вгледате във вас и да поправите това, което нарушава хармонията. Другите точки от списъка ти сама си ги схванала, щом като си пуснала въпроса си тук.
Подкрепям те, но не мога да ти дам точна формула КАК да убедиш голямото дете, наречено твой съпруг, да заживете отделно. Само да ти подскажа, че когато се роди детенце, ще е още по-трудно да напуснете дома на родителите му. Та, сега е момента, мисли и действай! Че това, което сега ти къса нервите, после ще ти изглежда като разходка в летен ден...
Защо трябва да си разваляте отношенията с родителското тяло, като просто можете да избегнете това, да си останете в мирни води?



Тема Re: съжителство със свекъри [re: лeйди]  
Авторlulla (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 12:30



Винаги съм се стремяла да открия причината за дадено поведение, защото решението на проблема е в нея. Ето възможни 2 причини, мъжът ти да не вижда нищо лошо в това съжителство: 1. защото не иска да се напряга и да поработи за свое собствено жилище (при мама и тати на хранилката му е спокойно, защо трябва да разваля спокойствието си ). 2. защото се страхува да поеме отговорността за семейството си (което се състои от вас двамата). не е изключено в момента той да смята, че семейството ви включва и мама и тати., в който случай (за него мн удобно)отговорността се поделя с тези, които досега са я носили.
Мисля, че ако ти искаш да се отделите - ще трябва да водиш борба. Такава борба водих аз , не беше лесно. Опитай се да помогнеш на мъжа си да вземе това решение. Как ? като му покажеш, че си равностоен партньор и той може да разчита на теб във всяко едно отношение, включително финансово. Така ще понесе по-леко новата си отговорност.
Уф, тия мъже, никога не порастват....
Честит празник!





Тема Re: внимавайнови [re: лeйди]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 04:30



Около теб се разхожда реална заплаха, за теб, щастието ти, любовта ти, семейството ти. Това е точно тя - свекървата. Направи всичко пряко силите си и желанията на половинката си да се изнесете час по-скоро ако не искаш след година-две (не вярвам да избутате до две) да се преместиш в клуб на разведените.

Извинявай ако звуча млако остро, но имам "приказни" наблюдения и опит над такива видове съжителства.

Имаш два начина да го накараш да се изнесете - с добро или с лошо. Естествено опитай първо с добро - тъкмо наближава пролет, потърси нещо без той да знае, намери две три предложения и му покажи. Нарисувай му мислена картина на това как сутрин ще се разхождате голи из къщи, ще си "мърсувате", когато ви кефне, ще си имате свои си мебели, съдове, пространство, собствена баня, каквото ви кефне. наблягай на това колко много секс ще пправите без да се притеснявате. Мъжете много лесно се залъгват с обещания за секс. Те са пластелин в ръцете ни, от нас зависи как да ги моделираме. Ако добрата постановка не мине - за лошата се сещаш.

Успех.



Тема Re: внимавайнови [re: Дopи]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано10.03.08 10:48



Абе какво ще го усуква. всяко семейство трябва да си има своя територия. докато я няма територията, няма и семейство, а живеене в другото семейство. Да го обясни ясно на всички, да им даде да разберат, че нормалното е да живеят отделно, а не в един дом. Няма за какво да се обиждат и засягат от нормалните неща.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.