Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема керамичен плотнови  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 14:38



моля някой да сподели предимства и недостатъци на печката с керамичен плот. Имам желание да си купя...



Тема Единствения недостатък е...нови [re: lover]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано25.02.08 19:28



цената. Всичко друго са предимства - по-бързо, по-мощно, по-удобно, можеш да си сложиш плота и фурната на различни места, по-нова и по-надеждна технология. Купувай, не се двоуми. Аз ползвам плот Горение от 5 години и нямам забележки!



- Българският фен-сайт на група "ТОТО"

Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: Porcaro]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 21:12



А ЗНАЕТЕ ЛИ НЕЩО ЗА ИНДУКЦИОННИТЕ ПЛОТОВЕ .ОСВЕН ИКОНОМИЯТА ,НАДЕЖДНИ ЛИ СА?ИЗПОЛЗВАМ КОТЛОН ,НО МИ СЕ ИСКА ПЛОТ ,ТЪЙ КАТО Е УДОБНО .ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ЦЕНИТЕ ЗА 4 СА НАД 1200ЛВ.СТРУВА ЛИ СИ ИНВЕСТИЦИЯТА?



Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: LlLl]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 00:21



За надежност и икономичност мога допълнително да поразпитам, но ако искаш такива ще се наложи да си подмениш сигурно 90% от съдовете. Можеш да си направиш един прост експеримент - с едно магнитче по всички тенджери , тигани и т.н. съдове за готвене, ако залепва за тях, добре , ако ли не , ще трябва да ги сменяш заради индукционния плот. Много бързо се отказах от бляновете си като се оказа , че само за нови съдове ще трябва да се бръкна колкото за половин плот





Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: mim]  
АвторLlLl (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 08:17



ДА ЗА СЪДОВЕТЕ Е ВЯРНО, НО ЗА РАДОСТ ИМАХ НЯКОЛКО КОИТО СТАВАТ И СИ КУПИХ ДВА НА ТЕФАЛ ЗА ИНДУКЦИЯ.ЗА ЖАЛОСТ НЯМА ПЛОТОВЕ С ДВЕ ЗОНИ ,А САМО С 4.МОЖЕ БИ МИЛЕ?ТАМ ЦЕНИТЕ СА УБИЙСТВЕНИ.МОЯТ КОТЛОН НЕ Е МАРКОВ И ПОНЯКОГА ЗВУКА НА ВЕНТИЛАТОРА Е СТРАНЕН ,ТОВА МЕ КАРА ДА МИСЛЯ ,ЧЕ МОЖЕ БИ ТОВА Е НЕДОСТАТЪКЪТ ИМ!



Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: Porcaro]  
Авторlover (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 12:08



цената не е проблем. Другото, което изброяваш, е много общо. Интересува ме най-вече почистването, щото чувам разни недостатъци в този аспект. Иначе и аз се насочвам към Горение..



Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: lover]  
Автор Гeвpek (пристрастен)
Публикувано26.02.08 22:27



Никога не купувай марка от бивша социалистическа страна. Рано е още. Неизбежно ще се сблъскаш с най-неочакван - но задължително присъстващ - порок.

Например, обърни внимание в договора с Горенье: какво пише за щети, причинени от хлебарки? - Пише (както твърди един приятел, моят плот разбира се е от друга марка), че такива щети не се покриват от гаранцията.
След това трябва да знаеш, че от примерно 370 лв цената на платката, която гори юнашки заради хлебарки, е 180 лв.
И след само 3 месеца, като изгори платката - както на моя приятел - кво праим?





Тема Re: Единствения недостатък е...нови [re: lover]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано26.02.08 22:30



Почистването е най-хубавата част на керамичния плот - лично мнение. Тези, които ти казват обратното, или нямат личен опит, или не знаят как се чисти.
Керамичен плот можеш да го изчистиш така, че след години употреба да изглежда като чисто нов (моят е на 4 години и е преживял доста с разсеяната си собственичка)! Нещо, което с обикновените котлони никога няма да успееш да постигнеш (или аз не съм попадала на подходящи препарати досега ;-)
Върху моя плот е изливано и е загаряло буквално всичко, винаги съм успявала да го почистя до блестящо състояние. Има си препарати за керамичен плот - нанасяш, изчакваш да изсъхне, избърсваш. Ако е останало нещо се изчегъртва със специалната шпакличка (аз съм с Горение и на двете места, шпакличките си бяха към комплекта).
Препоръчвам ти да си вземеш от онези плотове, които са с двойна (две една в друга) зона - една по-малка и една по-голяма. Иначе за мен лично двоен плот е достатъчен - опитвала съм се да ползвам едновременно 3 зони за готвене, но не ми се получава успешно.



Тема Re: Единствения недостатък е... [re: Гeвpek]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано26.02.08 22:36



Пръскаш против хлебарки може би?


А ти сигурен ли си, че в договора за твоя плот не го пише същото? Между другото, всеки си пише каквото се сети - може би в немско и китайско нямат хлебарки и не се сещат да предвидят този проблем
Между другото, вече почти всички марки са изнесли производството си в Китай - това не беше ли също бивша соц. държава?



Тема Re: Инови [re: Гeвpek]  
Автор Koнфyзия ()
Публикувано27.02.08 07:27



Започваме да се образоваме, и така да си гаворим разбираемо помеждуси,
и да забравяме или не,
но си се обясняваме сами самотно и грамотно,
докато мултипликационно медитираме с жичка и клечка в ... контакта?

Бъзикам се, Батка

а ако не - в печката, съсипах се да горя реклами миналата години,
отцепили са района около жилището и си ми е спокойничкоо:)))
За лимитирано ламиниланите мартенички - благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.