Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови  
АвторPyминa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 20:47



Отскоро имам съдомиялна машина, досега само таблетки на Сомат със сода ефект съм ползвала. Искам да пробвам и 3 или повече в 1. Обаче...мойта миялна има програма 3 в 1 Това значи ли, че не мога да ползвам стандартната програма с тези таблетки. Незнам как ще ги измие, тази програма ми е на 45 градуса, а аз си ползвам нормална на 60 градуса. Логично е да ползвам програма 3 в 1, предполагам че тогава не взима допълнително сол и гланц. Кажете с тези таблетки как е и какви програми включвате? Имах една малка кошничка, в упътването пише че е за такива таблетки. Тя се сваля и маха, на горния стелаж виси, но я загубих. Както казах, не съм ползвала комбинирани таблетки досега, бях я свалила и някъде я прибрах. Предполагам че не е проблем да сложа таблетката в стандартното отделение. Решила съм да купя all in 1 на Калгонит. Чакам съветите ви, благодаря.



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: Pyминa]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 13:43



Не знам каква е тази програма 3в1, аз такава нямам. Таблетките ми в момента май са такива някакви, имат едно синьо топче отгоре. Чупя ги на две, модела ми е за 9 комплекта, не за 12. В едното парче остава топчето, другото е без. две миенета са това. Мие като пушка


Абе ръгай смело и да не ти пука. Всякак ще измие, не се притеснявай.

Пък дано някой опитен се изкаже, че за наизуст си говоря.



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: Pyминa]  
Автор rane ()
Публикувано16.02.08 01:58



В съдомиалната,(без значение дали е за 9 или 12 комплекта) се поставя сол, която е (като прах за пране в кутия), за омекотяване на водата.Машината еднократно предварително се настройва,колко сол да използва за едно миене, като ph на водата се измерва с лакмус.Използва се гланц,( изглежда,като бутилка течност за почистване на стъкла), за премахване на петна, който остават от водата.Кошничката, за която спомена служи за подреждане на приборите в нея, за да могат да се измият по-добре,отколкото ако са един върху друг по скарите.Таблетките,не се чупят и не се пипат с ръце, една таблетка е за едно измиване.Ако е един цвят, тя съдържа основения измиващ препарат.С два цвята втория е сол и три (синьото топче)за гланциране.Това е най-пълния вариянт с продукти на Сомат.Разбира, се всеки може да намери по икономично и задоволителено изполване на съдомиялната си.



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялна [re: rane]  
АвторPyминa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 18:22



Не за кошницата за прибори става въпрос, тя е ясна

Имах една миниатюрна кошничка с големината долу - горе на измиваща таблетка, закача се на горната кошница за съдове. Тя си беше там още при закупуването, но тъй като не използвах до сега такива таблетки я махнах да не падне. И тъй някъде я затрих Прочела съм внимателно упътването в книжката, много ясно пише че таблетката 3 в 1 се слага във въпросната кошничка и се използва програма 3 в 1. Та въпроса ми затова е мога ли да ползвам стандартната програма и да си я слагам в стандартното отделение? Разбирам че вероятно може. За пояснение става въпрос за съдомиялна CROWN за 9 комплекта.



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторPyминa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 18:32



И аз пробвах с половин таблетка ама нещо не се получава. Ако са само чинии и чаши няма проблем, измива идеално, ама сложа ли тава или тенджера... То не, че с цяла се измиват тавите и тенджерите ама...

Винаги си ги доизмивам на ръка. Мъжа ми даже се смее и вика - ти от съдомиялната ги вадиш и пак в мивката...за какво ти е таз миялна?



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: Pyминa]  
Автор rane ()
Публикувано18.02.08 01:46



Не знам,как е при различните модели.Най-лесно е да питаш продавачите, а пък ако са и консултанти,още по добре, в магазините където се продава този модел.
И моята е за 9 комплекта "АЕГ"за вграждане и много ,съжалявам ,че не си взех за 12.Особено,съжалявам,когато трябва да мия големите тави на фурната,защото не влизат в съдомиалната...



Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: rane]  
АвторPyминa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:16



Зависи колко човека сте. Ние сме трима и моята съдомиялна отговаря на нуждите ни. Пускам я през ден и всичко мия вътре. Аз нямам много големи съдове. До сега всичко се събира. Пускам я през ден, не мога да си представя с 12 комплекта да я пускам 2 пъти седмично...след третия ден се вмирисват. От опит знам. А за една тава от фурната...все ще се прежалиш





Тема Re: Измиващи таблетки 3 в 1 за миялнанови [re: Pyминa]  
Автормaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 14:10



За тави и тенджери винаги си имам едно наум - засъхнало от варенето и печенето трудно пада, това е ясно. Едната цака е, веднага като свърши програмата, вадя и минавам с гъбата още топло. Пада много по-лесно, тъкмо прясно разкиснато. Но все пак ...
Аз слагам половинка именно когато са предимно чинии, чаши и т.н. по-незацапани неща. Моята си мие. Явно зависи от модел, или от очаквания. Аз засега нямам големи оплаквания. Абе по-добре си е, квото и да ти говорят






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.