Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шумоизолация на апартамент  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано16.01.08 11:29



Бих искала да направя цялостна шумоизолация на апартамента /нещо от сорта на шумоизолазцията, която правят на дискотеките/! Моля за съвет как стои въпроса с материалите и майсторите, които ще я направят и евентуално цени за удоволствието да спя спокойно!

Редактирано от _NlELKA_ на 16.01.08 11:38.



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: _NlELKA_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.01.08 12:22



Единственото, което мога да ти кажа като отрицателен опит е, че вътрешната топлоизолация почти не изолира шума, щото аз се надявах да има такъв двоен ефект, но не би.

Колко мъка има на този свят, драги ми Смехурко!


Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано16.01.08 12:47



Да предполгам, за това искам да направя такава изолация, подобна на тази, която правят на заведенията, за да не чувам абсолютно никакъв шум!

Редактирано от _NlELKA_ на 16.01.08 12:48.



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: _NlELKA_]  
Автор Гeвpek (пристрастен)
Публикувано22.01.08 00:05



Правиш Al дограма на разстояние от стените и тавана. Разстоянието е важно, тъй като шумоизолатор е въздухът. Бая алуминий ще отиде... но може и друг материал. После замазка, боя и си готов. Като цени, ще отиде малко над стойността на самия апартамент (шегичка). Успех!



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: Гeвpek]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано22.01.08 13:24



шегуваш ли се? Така ли се процедира при шумоизолирането на заведенията? Едва ли опасването на апартамента с алуминиева дограма/ което ми се вижда невъзможно/ ще реши проблема!

Редактирано от _NlELKA_ на 22.01.08 13:59.



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: _NlELKA_]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано22.01.08 19:28



За изолзция на дискотеки и звукозаписни студия се използват съвсем различни материали от тези, които се предлагат на масовия потребител(като гъба с издадени рогчета, лепи се по специална технология и се обича после с гипс-картон). Цените са съответно МНОГО по-високи от тези на топлоизолационната вата.


Possum, sed nolo!

Редактирано от surfline на 22.01.08 19:29.



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: surfline]  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано22.01.08 23:47



Ами аз съм подложена на такъв шум от страна на съседите, по всяко време на денонощието, че наистина ми е нужна качествена изолация, за да съм спокойна в собствения си дом

!



Тема Re: Шумоизолация на апартаментнови [re: _NlELKA_]  
Авторпeпo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 17:33



няма начин в обикновен апартамент да се направи такава шумоизолация, която да спре изцяло шум, идващ от комшии или близко преминаващи превозни средства. Цената, която би струвала изолацията е най-дребния проблем. Обърни внимание на следното:
- колкото по-обемна е изолацията, толкова по е ефективна, следователно най-добре ще си изолирана в стая, пълна (условно казано) с дунапрен. Можеш ли да си позволиш да натрупаш в-ху пода примерно 10 см изолационен материал, а също да го налепиш по стените и тавана. Та така ще загубиш знаителна част от обема на жилището си.
- шума се предава като вибрация от всяка напрегната структура, напр бетонна плоча. Ако някъде встрани от теб бетонна плоча или стена е изложена на трептения, тя самата започва да трепти и самата стена се превръща в източник на шум. Тоест вече имаме шум идващ не от примерно тонколоните на комшията или от банцига ми, а шум, които се излъчва от собствените ти стени и под.
-заблуждаваш се, ако мислиш че дискотеки и заведения са отлично изолирани и не са източник на шум. Най-вероятно не си се опитвала да спиш здравословен нощен сън в помещение, прилепено до дискотека.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.