Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не е ли семейството?нови  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.11.07 21:47



Най-важното, най-хубавото, най-истинското, най-прекрасното, най-най-нещото за което си заслужаваме да живеем.


Сори за темата, просто ми се щеше да напиша Ода за семейството, но да пиша явно не ми се отдава много много.



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: XищниK]  
Авторkeisi jouns (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 00:34



И аз живеех с тази илюзия - че семейството е най-хубавото,най-ценното , най-важното...... Семейството е това за което си заслужава да загърбиш всичко останало,да се изправиш срещу вси4ко и всички,но да запазиш целостта му.Семейството е и основата на която се гради мъничкия свят на спокойствие,сигурност и щастие за детето.За мен смемейството беше/ е обич,сигурност,стабилност,щастие. Е , някой ми разби жестоко илюзията.
Сори ако скапвам позитивната възвишена картина на семейството.Но мислех да пускам тема: Какво за вас е семейството? Може моята илюзия да е само илюзия и реалността да е друга





Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: XищниK]  
Автор Ripple (вЕрваща)
Публикувано23.11.07 10:36



Не, със сигурност не е.


Семейство е прекалено условно понятие...аз го карам на конкретика-този, този, този и този:) другите не са ми стимул за живот)
"Ода на радостта" дали не ти върши работа на първо време, докато ти дойде музата?:)



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: Ripple]  
Авторcъпpyra. (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 12:11



Семейството е "основна клетка на обществото", както беше казал др.Живков!
За някои е клетка, за някои е ОСНОВА.Аз залагам на второто. Е, друг въпрос е дали си избрал "човека" но Е МНОГО ГОТ когато си уцелил човека



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: XищниK]  
Авторбaбa ми (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 16:43



ЗАВИСИ ОТ СЕМЕЙСТВОТО



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: бaбa ми]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано25.11.07 12:58




тоест?
семейството като нещо извън теб, от което зависи какви отношения ще изградиш с него?



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: XищниK]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано25.11.07 13:00



семейството е добра причина
има и други





Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: jojo-mojo]  
АвтормAмИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 13:47



Семейството ни прави по-добри, като намалява илюзиите ни за света, хората, кучетата, домашните любимци и най-вече за самите нас

Семейството най-вече е нашето огледало, но не това от приказката



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: XищниK]  
АвторHEceмeйнa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 00:58



"Сори за темата, просто ми се щеше да напиша Ода за семейството, но да пиша явно не ми се отдава много много"
*** Щом не ти се отдава, защо не е пробваш в нещо, което ти се отдава?


Иначе...семейства бол - всякакви. Нито е най - прекрасното, нито е най - ужасното. Дано, като създадеш семейство, да си все така убеден в неговите качества!
Друг въпрос е, че, съвсем не всеки "семеен" има "семейство" . И не всеки "себевъзпроизводител" е "родител". Както и не всеки малолетен е дете. И не всеки пълнолетен, е "възрастен". И не всяко жилище е дом...и далеч не всеки дом е крепост или, поне, мястото, където ти е приятно да се прибираш...Както и не всяко съжителство означава, че не си сам. Както и далеч не всяко семейство е щастливо. Или са щастливи неговите членове.

Иначе, ако това, което казваш, беше вярно, само/разпадането на семейството нямаше да е най - често срещаното ежедневие. Никой не бяга от хубавото, нали?...



Тема Re: Не е ли семейството?нови [re: keisi jouns]  
Автортaka миcля (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 09:23



За мен доброто семейство е като шестица от тотото.Всеки иска да я има,обаче на колко хора се пада?В този смисъл ако възложиш всичките си житейски стремления на семейството може жестоко да се разочароваш




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.