Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема пералня със сушилнянови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 10:37



мчомичета помагайте.
мислим да си купим пералня със сушилня или само сушилня. кой вариант е по-добър.



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: 123]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано26.11.07 09:02



Имам комбиниран уред пералня-сушилня.В началото бях мн вдъхновена, но суши добре само синтетичните дрехи и има лек мирис на изгоряла гума, защото използва нагорещен въздух.Мисля,че по-добрият вариант е сушилня с извод за парата.

Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...


Тема Re: пералня със сушилня [re: Фиш]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано02.12.07 19:22



имам пералня със сушилня в един уред индезит, доста сполучлива машинка е, можеш да регулираш на каква температура да суши ако не ме лъже паметта.
а и нямам място за две отделни машини
суши си всичко но капацитета на сушилнята е около 2-3 кг сухо пране а на пералнята-5кг така че когато ще сушиш трябва да пълниш пералнята доста по-малко - наполовина, иначе няма да ги изсуши, или да вадиш половинта пране и да пускаш сушилнята два пъти. предпочитам програмата която ги вади готови за гладене защото иначе като се намачкат*а те доста се намачкват заради центрофугата преди това* и ако са 100% сухи са кофти за гладене до следващото пране.
честно казано си е голямо удобство, особено с бебе. вече не може дори да ми мине през акъла да си купя само пералня, макар че когато е хубаво времето дори през зимата предпочитам простирането- харесва ми дъха на студ и на зима като се приберат влажните дрехи вкъщи




Редактирано от fascinating oceanid на 02.12.07 19:24.



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: fascinating oceanid]  
Авторdanidokt (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 23:56



здравейте за първи път.
купих наскоро пераля индензитWD 12S със сушилня, но нямам инструкция за работа с нея. Моля, ако можете да помогнете. Има ли бутон за 1/2 пране? Благодаря предварително.



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: danidokt]  
Автор fascinating oceanid (:)))))))
Публикувано06.12.07 02:09



не пера лично аз


но видях такава втора употреба в един магазин на ул.цар симеон, почти до бул мария луиза, може би те ще могат да ви кажат всичко каквото ви инетресува
мисля че нямаше половин пране, но не съм сигурна





Тема Re: пералня със сушилнянови [re: fascinating oceanid]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано07.12.07 11:55



E, и моят комбиниран уред е една италианска измислица- Сан Джорджо.И още една италианска комб.измислица имам - Канди Трио- миялна, фурна и котлони.Може да не са най-добри като екслоатационни качества, но като дизайн, нямат грешка италианските техники



Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема Re: пералня със сушилнянови [re: fascinating oceanid]  
АвторAHИ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 09:32



А ИМАШ ЛИ УПЪТВАНЕ НА ТАЗИ ПЕРАЛНЯ ОТ КОТО ТОЛКОВА СИ ДОВОЛНА



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: fascinating oceanid]  
АвторLady Mo (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 22:20



И аз много се колебая,дали да си купя пералня със сушилня..Това,което ме спира все още е това,че някои хора са на мнение,че на доста от дрехите има знак"сушенето в сушилня забранено"и де факто,АКО това е така,няма ли да се обезмислят нещата?Аз сега,като изваждам дрехите от пералнята,леко ги"изтупвам"и после ги простирам-така мн от тях нямат нужда от гладене.При положение,че гледам да гладя,колкото може по-рядко,какво ще ме посъветвате?
А се замислям за сушилня,заради това,че п-з зимата наистина адски трудно съхнат пустите му дрехи!!


С нетърпение чакам да чуя вашето мнение!!



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: Lady Mo]  
Авторddd (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 20:58



Изобщо не се колебай! Ползвам от пет години комбинирана пералня със сушилня и съм страшно доволна. Вярно е, че трябва да се гладят дрехите, но то просто е невъзможно да изсъхнат в барабана смачкани и да излязат изгладени, без да са стояли изпънати. Има програми, при които можеш да сушиш по-леко - и след това пак да си ги изпъваш и т.н. с цел да си спестиш гладенето. Но спестява време, за час и половина напр.можеш да изпереш и облечеш дънки.



Тема Re: пералня със сушилнянови [re: 123]  
Автор456 (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 16:18



Аз също доста се чудих, когато търсих пералня и чух какви ли не мнения, включително и че пожълтяват дрехите, като се сушат в сушилня.
В края на краищата реших, защото ми беше писнало зимата от сушене на дрехи, купих Канди - 6кг пране и 3кг суши. Много съм доволна.
Единственото, което трябва да следиш внимателно е упътването -не бива да се сушат синтетични дрехи, а някои трикотажни се събират доста при сушенето. Не се плаши, с времето се свиква.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.