Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема той не желае бракнови  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 18:32



Живеем заедно от много години. Но той не желае брак. Не разбирам. Имаме две деца. Общ бизнес. Обичаме се. Защо не иска да се оженим? Чувствам се като изнудвачка. И ми е обидно от всичко това.





Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано04.11.07 21:10



Един подпис семейство не прави. Ако ви е добре и така защо държиш да се бракувате ?



Тема Re: той не желае бракнови [re: 3aeka]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 12:21



Искам да постъпя правилно. Искам църковен брак, да дам пример на децата си. А той е материалист. Ако можех да не го обичам щеше да е много по-лесно.



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор else (varelse)
Публикувано05.11.07 17:55



А ти защо искаш брак? Какво ще допълни той към това, което вече имате?
Подписът е просто символ, отговори си какво в действителност ти липсва.
Колкото до църквата и другите али-бали, не говориш сериозно, нали? Какъв пример искаш да дадеш на децата си, след като ситуацията в семейството ви не е от най-правдните в християнски смисъл. Ако го направите, най-много да им дадеш пример за лицемерно отношение към църквата или да им покажеш, че всичко това са само театри без смисъл в тях.
Не си измисляй оправдания, а си отговори какво ти липсва. Едва ли е подпис.




Тема Re: той не желае бракнови [re: else]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 18:24



Моля, моля! Аз си ходя на църква. Православна съм и ми писна да чакам да стана госпожа. Обичам бащата на децата си и искам да сме семейство според всички канони. Да, не съм ангелче и може би за това търпението ми е на изчерпване!



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано05.11.07 20:30



Нищо лично към църквата, аз също съм вярваща, но защо никой не може да ми каже как така се получава, но всичките ми близки и познати които сключиха църковен брак , малко след това се разведоха, а простосмъртните като мене дето сме само с граждански ритуал си живуркаме спокойно и щастливо.



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано07.11.07 00:15



Моля, моля! Аз си ходя на църква. Православна съм и ми писна да чакам да стана госпожа. Обичам бащата на децата си и искам да сме семейство според всички канони. Интересно мнение! Според написаното в постингите ти, за теб бракът е важен като църковна институция и ти се придържаш стриктно към каноните на православието и искаш да дадеш добър пример на децата си... Това е прекрасно!
Само че...нали разбираш, че ти вече толкова си съгрешила пред тоя канон, православен, че, от православна и канонична гледна точка, бракът ти ще е просто някакъв фарс от тук насетне.
Ако си искала да бъдеш православна и традиционалистка, не е трябвало децата ти да ги има без да има брак. Не е трябвало да бъдеш с човек, който не би се венчал за теб преди първата брачна нощ (на която, разбира се, трябва да си била девствена и той да ти е първият и последен мъж в живота) и...изобщо работи, дето ги знаеш и ти, и аз, и всички - много, та, пре - добре!


Интересен е феноментъ на "избирателния традиционализъм" - демек, аз не следвам ТОЧНО и ВСИЧКО, което пише в Библията (не ходя на църква всяка неделя, работя в неделя, имам секс без брак...) обаче...за друго съм традиционалист и давам "добър пример" на децата!
Е, бива ли така, бе? Може ли човек да е "малко" вярващ, "почти християнин" и "условно" - традиционалист?...
ще ти кажа - точно толкова, колкото може да има "малко бременна", "почти - обратен" или "условно - негър"!
Та...за какви канони и какво православие ставаше дума?...

Редактирано от Markizata на 07.11.07 00:18.



Тема Re: Този човек!нови [re: eднa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано07.11.07 12:07



Не желае да бъде с теб! Не желае да носи каквито и да било отговорности, свързани с това обвързване! Това не е почтена личност!
Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде

Редактирано от makeover на 07.11.07 12:09.



Тема Re: Аз имам църковен брак!нови [re: 3aeka]  
Автор tausendwasser (besy)
Публикувано07.11.07 14:31



И съм щастливо омъжена от 14години!
Вярвам, че има БОГ(ЛЮБОВ) и се старая да живея като правя ДОБРО!
Обаче НЕ съм АНГЕЛ или СВЕТИЦА-и имам пороци,от които не ме е срам, но понякога ме е яд!

И не работа в НЕДЕЛЯ!

In esprit veritas!

Тема Re: той не желае бракнови [re: Markizata]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано07.11.07 20:47



Много ми допадна това мнение! Свалям шапка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.