Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: той не желае бракнови [re: Markizata]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано07.11.07 21:11



Що, мари? В нейните си очи госпожата е праведна - не и разваляй кефа.



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор PPP (една)
Публикувано08.11.07 14:29



Вероятно той си има някаква причина за това, която ние няма как да разберем. Поговорете си за това, кажи му, че много ти се иска, обясни му го така, както го каза на нас. Мисля, че той ще разбере.

Мъжете нямат усещането за брака така, както ние, жените. Трябва да му го обясниш, за да те разбере. И не е нужно да се чувстваш изнудвачка, не си. Това си е съвсем нормално нещо, откакто свят светува хората го правят. Подписът не прави брака щастлив, но подписът дава сигурност на жената за децата й и за нея самата. Ако мъжът ти знае, колко ще му олекне на него самия само защото на теб ти е олекнало, сам ще поиска да се ожените.
Поговори с него!





Тема Re: той не желае бракнови [re: PPP]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано09.11.07 11:22



Може ли да вметна едно впечатление, което имам от известно време и което много ме притеснява. Поради ред причини, голяма част от мъжете, еле пък една идея по-заможните, изпитват огромен страх какво ще се случи със собствеността им при евентуален развод. И в името на това да не ги "ограби" някоя жена, всичко е на името на тая и оная фирма, на мама и тате, на баба и дядо. Щото, ОК, подписа дава сигурност на жената, ма ако стигнат до съд и като се покаже гол като пушка на документи, ако ще с последен модел нам си кво си да се е дотъркалял за делото, съда гледа хартиите. И никой не може да го пипне с пръстче, че и издръжка за децата ще се отърве да плаща. Зер, няма доходи човека. Та има го и тоя момент.
Жалко е, че хората толкова се озвериха един към друг и се налага да се пазиш първо и основно от най-близките си, щото не знаеш кой кога ще ти забие ножа. Къде остана сигурността и топлината на семейството? Всеки го е ударил на "здравословен егоизъм" и между другото, в целия калабалък отглеждаме някакви деца, колкото да не се затрие българското племе.

Искрено се надявам проблема на авторката да не е от такова естество. И също толкова искрено ме боли, че стигнахме до там да ни имат за ненормални защото искаме простички неща като брак и доверие. Да, знам че хартията не прави семейството, но тогава какво се дърпат всички от нея?



Тема Re: той не желае бракнови [re: Markizata]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано10.11.07 19:48



Ех, Маркизо, много строго съдиш... Не е нужно да се подиграваш на жената. Хората не са ангели.



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано10.11.07 20:15



Двете с теб много си приличаме.

Бъди искрена и открита с него. Не го насилвай. Мъжете са толкова различни от нас!



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Авторkeisi jouns (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 11:55



Какво е брака ,който ти желаеш?Един подпис на лист хартия,който се унищожава толкова бързо,колкото и се създава.Църковния брак - вричане пред господ!Вие сте създали деца,което е клетва пред господ. Сигурност - ами мисля е я имаш .Казваш че живеете без подпис,имате деца и се обичате още - ами това показва че имаш отговорен партньор до себе си. И аз мисля че не подписа ти липсва.Потърси в себе си причината за това безпокойство.Защото ти имаш семейство и не брака като форма на съжителство и институция ти дава това, а вие двамата като хора го създавате и градите.След седем години брак/ и църковен вклюително/ и пред решение за развод поради липсата на семейство в смисъла на отношение и грижа един към друг ,това е моето мнение.
Ако имаш щастливи и хармонични отношения с човека до теб им се радвай и ги пази,защото подписа и храма господен няма да ти дадат нищо повече, дори гигурност.



Тема Re: той не желае бракнови [re: keisi jouns]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 19:11



Благодаря ти, много си мила. Ами да, угризенията ми са от религиозно естество. Сигурно почвам да одъртявам и да се замислям по-сериозно за някои неща. Всякакви трусове сме имали в нашето партньорство, не сме минали без облаци. Радвам се, че любовта ни е жива. Поговорихме по въпроса. Бях приела нещата много лично, оказа се, че има независещи от мен неща. За сега му се размина с любовно обяснение

отдавна не го беше правил. Много любов на всички!



Тема Re: той не желае бракнови [re: Markizata]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано21.11.07 17:44



Маркизо, много литературно някак си 'разнищваш' психологията на православните, които искат църковен брак. Но и ти липсва познание по въпроса - знаеш ли?
Виж сега, жената си ходи на църква, вероятно с децата си, и се моли за всички тия неща, за които онзи, който и е 'наблъскал' дечицата просто не и дава сигурност. И защото дълбоко в нея стои страха, че един ден той просто ще си тръгне и тя остава сама на света. Затова го иска брака - поне да може да иска след това шибаните х100 лева на големия осеменител, за да не живее с децата си в пълна мизерия.
И така - сега ако споменеш, че жената трябва да си стои девствена, защото иначе няма друга причина да става нечия съпруга просто ще ти пиша 6-ца по човеколюбие и разбиране на женския характер.
Извинявай за острия тон, но явно ти никога не си се сблъсквала с подобни проблеми. Но невинността не те извинява.



Тема Re: той не желае бракнови [re: eднa]  
Автормaм–Джeй (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 20:02



И аз не ви разбирам.

Живеете от много години Това означава, че би трябвало да го познаваш добре.

Обичате се Това означава, че любовта ви може само да ви обединява и вдъхва доверие, а не да ви разделя при проблем и пробужда съмнение един в друг.

Ако проблемът ви е от материално естество, то да... И ако плащате данъци у нас... Както няма да има семейно подоходно облагане вече догодина... И ако децата са признати от таткото, т.е. те са му наследници по право... Той си е поел цялата материлна отговорност към тях... Освен това религиозните ритуали към институцията църква (особено българската) не е равностойна на вярата. Така че, пожелавам Ви дълги години здраво и щастливо семейство, в което да отгледате също такива здрави и щастливи деца





Тема Re: той не желае бракнови [re: LadyMorgana]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано21.11.07 20:14



Кое ти дава гаранция, че и с подпис няма да бъде зарязана / не само тя а и която друга се сетиш / ,и от каде ти хрумна, че мъжът ще бъде толкова свестен, че да плаща редовно издръжка. Не че нещо лично , но той ако е свестен просто няма да бяга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.