Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Трудно ми енови  
АвторDonatellaV (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:23



Винаги съм се учудвала как може хората и особено най-близките ти, до такава степен да ти се бъркат в личния живот и решенията ти, че чак да те побъркат


Имам приятел от 5 години , смятаме, че вече ни е време да се оженим и като за начало да имаме поне едно дете.
Усещам го с цялото си същество, че искам да си имаме бебе, даже планираме кога да се роди, какъв ремонт ще направим на дома ни и изведнъж моето семейство казва, че съм прекалено млада и започва да ме гледа така, сякаш е престъпление да желая дете сега. Не намирам думи да обясня ,че решението го взимам аз и моят приятел, че живота вече е мое и тяхното мнение е просто съвет, а не наложително. За мен винаги е било важно да ме подкрепят и сега когато ще ми се случи най-хубавото те бият отбой, подмятайки ми, че ще направя грешка.

Какво да направя, за да разберат, че е важно това, което аз искам и аз смятам, че е правилно, а не това, което те си представят за моя живот



Тема Re: Трудно ми енови [re: DonatellaV]  
Авторoпит (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 16:03



А може би имат опасения относно финансовата ви стабилност, или не одобряват приятеля ти, но не са се изказвали с надеждата, че може да не е сериозно. Или искат да завършиш образованието си? Може да ти е неприятно, но в повечето случаи нормалните родители благодарение на опита си усещат нещата и често се оказват прави. Не говоря за откачалки, дето и на 30 да станеш, за тях ще си малка и ще ти казват какво да правиш. А като твърдо сте решили с приятеля си, могло е да ги уведомите за намерението си за брак, а идеята за бебето да им я спестите. А после пред свършен факт е по-лесно. Но вече е късно. Ако наистина мислиш, че с този човек искаш да живееш и от него да имаш деца, не се колебай да им го кажеш.



Тема Re: Трудно ми енови [re: oпит]  
АвторDonatellaV (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 16:27



Не е въпросът във финансовата стабилност, дори те страшно многоо харесват приятеля ми и се разбират с него.
Те знаят много добре, че брак ще има.. дори е коментирано кога, къде...
и изведнъж им се сторих малка.
Нито съм се отказала от това да следвам, работя, да се развивам.. Просто сега го усещам и сега го смятам като най-удобен момент да си имаме бебе.
То не зависи от тях / няма те да го направят това дете или да се оженят вместо мен/ , но когато виждам, че се отмятат от думите си и не подкрепят желанията и мечтите ми (без значение какви ) сякаш дърпат нещата назад.
Не искам да се карам с тях, но те така поставят нещата сякаш , че накрая няма да издържа и ще се изпокараме заради това, че искам да бъда щастлива по ТОЗИ начин .....



Тема Re: Трудно ми енови [re: DonatellaV]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано10.07.07 16:32



Хе-хе! Ми ти си щастливка. Открила си мъж, когото да обичаш и след 5г. заедно.


За родителите - трудна работа. Повечето просто си умират да те засипват със своите житейски мъдрости и да те назидават. За съжаление някои родители цял живот не успяват да осъзнаят, че детето им е личност отделна от тяхната. Предполагам, че няма да се разбереш с тях, щом за 5г. не са разбрали че имате сериозни намерения един към друг. С тях ли живееш? Ако е така - премести се. Обясни им че бебето не зависи от тях и щом не го разбират няма да поддържате отношения повече. Остави ги да се тръшкат, да се правят на обидени, да реват и тем подобни. Няма друг начин да разберат. В противен случай ще ти отровят живота и ще съсипят връзката ти. Само да се появи бебчо и няма да те оставят на мира. Премерете си шпагите навреме за да не изгубиш всичко след това. Успех!



Тема Особено майките! Мрат от кеф да раздаватнови [re: palatka]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано13.07.07 13:58



акъли на децата си. Ръсят глупости, фантазират, всичко виждат в черни краски, ох, ако стане туй, уф ами ако стане онуй, леле ами ако... Нероден Петко паднал от крушата.

Да хване човек една тояга, че бой, бооой!



Тема Прочети им приказката за нероден Петконови [re: DonatellaV]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано13.07.07 14:02



Какви хора има по света


Живял някога един старец на име дядо Петко. Той си имал бабичка - Станка, и дъщеря - Пена.

Ходел дядо Петко на работа по нивите, а жените шътали в къщи.

Веднъж - като седели край огнището и си предели - момата попитала майка си:

- Мамо ма, като се оженя, дали ще си добия рожбица?

- То се знае, че ще си добиеш - отвърнала майката.

- Ами ако е момче, как ще го наречем?

- То се знае - Петко.

- Ами къде ще го сложим да спи?

- Къде - в люлката. Там, дето слагат рожбите си всички жени.

- Ох, мамо, ако се скъса люлката, моят Петко ще падне на земята и ще се утрепе.

- Като се утрепе, ще умре рекла майката.

- Горкият Петко! Да умре тъй малък! Хайде, мамо, да си го оплачем!

- Хайде, дъще! - съгласила се майката и двете надули гайдите. Реват, та се късат. Оплакват неродения Петко. Плакали цял ден. Пресипнали от плач. Вечерта се върнал дядо Петко и щом отворил вратата, останал смаян!

- Станке, Пено, кого оплаквате?

Жените му разправили каква е работата. Дядо Петко се хванал за главата:

- Хубава работа! Ами че оплаква ли се нероден човек? Не вярвам някъде да има по-глупави жени от вас. Но Все пак трябва да обиколя света и да видя с очите си!...

И като си нарамил торбичката, дядо Петко излязъл от къщи. Тръгнал по широкия свят. Вървял, вървял, стигнал до една нива. Сред нивата - орех, а под ореха трима души сьбират обрулени орехи. Но как ги събират? Мъчат се да ги загребват с вили и да ги изсипят в чувалите.

- Добър ви ден, братя! - поздравил ги дядо Петко. - Що правите с вилите?

- Орехи събираме, не виждаш ли?

Дядо Петко си помислил: "Тия не са по-умни от мойте жени."

- Не може тъй, орехи с вили не се дигат.

- Ами как?

- Вземете по една лопата и ги нахвърляйте в чувалите!

Както ги научил дядо Петко, тъй направили орешарите. Изгребали с лопати орехите, прибрали ги в чувалите. Старецът си тръгнал, но те го спрели:

- Чакай, дядо, да ти се отблагодарим, задето ни научи на ум и разум!

И му напълнили торбичката с орехи.

Продължил дядо Петко пътя си. Влязъл в едно село. Там имало стар зид, а отгоре на зида пораснала хубдва зелена тревица. Под зида двама души пъшкали и се трепели - мъчели се да дигнат едно магаре върху зида.

- Хей, приятели, какво правите тук? - попитал ги учуден дядо Петко.

- Дигаме магарето.

- Защо го дигате?

- За да опасе тревата, която е поникнала върху зида. Мъчим се, но не можем, защото проклетото магаре е много тежко.

- Я ми донесете една коса! - рекъл дядо Петко. -Аз ще ви покажа какво трябва да направите.

Донесли му коса. Старецът протегнал ръце към зида, окосил тревата и я хвърлил на магарето.

- Магарето се навело и почнало да лапа.

- Я гледай, че то било много лесно! Да си жив, дядо! - рекли двамата селяни и дарили дяда Петка с една бяла погача, току-що извадена от огнището.

Дядо Петко отминал по-нататък. Стигнал до един двор, пълен с развеселени хора. Цигулки свирят. Тъпани бият. Песни се пеят.

- Тука има сватба - рекъл си пътникът и спрял да погледа. Видял невестата и младоженеца - стоят изправени пред къщната врата. Защо стоят? Защото невестата била по-висока от горния праг на вратата и не можела да влезе.

Сватовете се чудели и маели как да я вкарат вътре. Един от тях - най-старият и най-хитрият - предложил:

- Хайде да и отсечем краката, за да ги подкъсим, че са много дълги.

- Не бива да и сечете краката, защото те са толкова дълги, колкото трябва да бъдат, ами ще трябва главата и да отрежем, защото тя стърчи над горния праг. Пък и да ви кажа ли - без глава човек може, но без крака къде ще мръдне? - обадил се дълбокоумно друг от сватовете.

- Тогава да донеса секирата? - викнала една посръбнала жена.

- Не посягайте на жената, ами дайте да съборим горния праг на вратата - разбутал навалицата един зидар.

Тогава се намесил дядо Петко:

- Чакайте, хора селяни, не пипайте нито невестата, нито прага, ами я накарайте да се понаведе малко!

Невестата, щом чула тия думи, бързо се понавела и влязла в къщи. Сватбарите се почудили какъв ум има чужденецът, похвалили го, поканили го да влезе вътре, настанили го на трапезата и го гощавали три дни и три нощи с печени кокошки, вити баници и червено вино.

Като се наситил, дядо Петко напуснал сватбарската къща и продължил по-на-татък. Влязъл в друго село. Там видял една къща с висок чардак. На чардака стояло едно момченце по риза, а долу, под балкона, майката държала нови гащи и викала:

- Хайде, чедо, в гащите! Хайде в гащите!

А момчето се дърпало назад - не ще.

- Какво има? - попитал дядо Петко.

- Уших - почнала да разказва майката - нови гащи за момчето си и рекох да му ги премеря, затуй му викам да скочи от чардака в гащите.

- Недей тъй, невесто! Ще утрепеш детето - поучил я дядо Петко, - ами го повикай да слезе долу по стълбата, сетне го накарай да спусне единия си крак в левия крачол на гащите, а другия - в десния. Тъй се обуват гащи!

Жената послушала съвета на стареца, нахлула леко гащите на момчето и за да се отплати, изкарала сребърната гривна от ръката си и я подарила на дяда Петка.

Още по-нататък старецът стигнал до едно широко и равно място. Там десетина души зидари градели ново училище. Двамина от тях държали едно дърво за двата края и го дърпали, колкто им държат сили.

- Абе вие що правите? - попитал ги дядо Петко учуден.

- Теглим дървото.

- Защо?

- Удължаваме го, защото е късо.

ДядоПетко поклатил глава.

- Залудо си хабите силите. С теглене тая работа не става.

- Ами как?

- Вземете още едно дърво и го наставете.

Зидарите наставили две дървета, свършили си работата и от благодарност подарили на дяда Петка една остра секира.

Вървял дядо Петко от село на село и се смеел: светът бил пълен с неуки хора. Нямало кой да им отвори очи те,

Ето че го настигнала една жена. Тя шибала с вършина една крава. А на кравешката шия - цяла връв с жълтици.

- Коя си ти? - попитал дядо Петко.

- Не ме ли познаваш? Аз съм жената на селския чорбаджия.

- Ами къде караш кравата? За кого си я наредила?

- Карам я на кума си. Тя е обречена на него. А жълтиците са за кумата. Ние сме богати хора. Имаме много крави и жълтици. Ако ти е пътят нататък, откарай кравата, защото аз си имам работа, в нашата къща са се навдили много мухи и аз ги бия с тояга. Живота ни отровиха тия мухи, пусти опустели!

- Добре - съгласил се дядо Петко, - ще я откарам, но ти ми кажи къде е селото на твоите кумове?

- Ей там! - поклатила глава чорбаджийката като кон на празни ясли.

- Ясно - рекъл дядо Петко, макар че не разбрал, и подкарал кравата. Подкарал я към своето село, натоварен с много дарове за бабичката му Станка и дъщеря му Пена.



Тема Re: Прочети им приказката за нероден Петконови [re: ASSASSlN]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано13.07.07 14:09



Асасине бре! И тука ли дойде да се заяждаш?!



Тема Добре, де! Какво заядливо виждаш?нови [re: palatka]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано14.07.07 14:00



Напротив! Точно обратното. Майката и бащата седнали да реват и да предсказват мрачни неща. Приказката е точно за случая. Да спират да мрънкат и да оставят дъщеря си да решава. Хм, малка била. Че за тях тя винаги ще е малка.

Къде виждаш заяждане в думите ми? Е, ако ти виждаш някакво друго послание в приказкато от моето - какво да правим??? Хора разни.



Тема Re: Трудно ми енови [re: DonatellaV]  
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано14.07.07 16:21



а с какви доводи бият отбой! дай да ги обсъдим

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: Добре, де! Какво заядливо виждаш?нови [re: ASSASSlN]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано15.07.07 14:35








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.