Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 11.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо не иска да се оженимнови  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 17:24



Здравейте. Имам едно питане, не знам защо си мисля, че е подходящо да го задам в този клуб...

На 26 г. съм, с приятеля ми сме заедно от 6 години, от 4 живеем заедно. Проблемът е, че през тези години почти нищо не се е променило/развило във връзката ни. Той като че ли не иска да се женим - говорили сме за това, казва, че трябват много пари и тн. Много приятелски двойки около нас се ожениха, вече имат и бебета, а при нас - нищо

. Когато го питам не иска ли вече бебе, той казва - много е скъпо, как ще го гледаме и тн. - все се измъква с това...
И двамата работим, живеем в моя апартамент. Казва, че е с мен, защото ме обича, но аз почвам нещо да се съмнявам... Защо, след като ме обича, не иска да се ожени за мен ? Вярно, подкрепя ме и ми помага за много неща, но дотам.

Как мислите, дали да си губя времето с него, докато реши да направи нещо или да си търся късмета другаде? Не ми липсват ухажори, никак даже, но досега не сме си изневерявали и ще ми е странно да го направя.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано01.08.07 21:24



А дали не използва жилището ти като безплатна квартира? Вярно е , че детето изисква много жертви, но винаги има начин, ако има и желание.



Тема познато ми звучинови [re: Дea]  
АвторДидa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 02:18



Не искам да те разочаровам, но имах същия случай преди време. Аз не исках да се омъжа за него - всичко си беше повече от 6, бях на към 24 и той започна хайде та хайде да правим сватба, бебе, къща.... Е не съм изтъквала причината пари и т.н., това са глупости според мен, просто като си помислех, че ще прекарам живота си с него и не ми влизаше в главата въобще. Трудно ми беше да си го призная, а първо да го осъзная даже ... отне ми месеци. Все пак бях с него кажи-речи от 20 годишна - дете направо .... Та с рев и сълзи се разделихме. Първо времено за 1 м., после за още 1 м. и ... много скоро си намерих гадже, което ми затвърди мнението, че не съм го обичала чак толкова много, след като го замених така лесно... И се омъжих за новото си гадже с отромно удоволствие, много любов, от душа и сърце... след кажи-речи 3 г. сериозни отношения...

Бихте посъветвала ако действиетлно го обичаш, ако нещата не вървят по енерция да му поставиш въпроса ребром. Или се женим и бебе или всеки да си търси късмета другаде. Изтъкни възръстта си и това, че чувстваш, че вече искаш да имате сеемйство с бебе и всичко както си му е реда... Това ще е най-важното изпитание в живота ви - така ще стане ясно обичате ли се или не. Бъди готова и за раздяла ... Хубаво е, че е лято и както казваш имаш "кандидати" :))) - мисалта ми е, че ако нещата отидат в лошия вариант по-леко ще го преживееш...

В никакъв случай не отлагай повече този въпрос, нека си наясно и да си градиш новите планове акквито и да са те. Ние тук ще те чакаме с отговора и ще те подкрепим...





Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано02.08.07 10:30



Интересно. Доста добре се познавате. Имате дълга връзка. Мисля, че ти най-добре можеш да отговориш на въпросите, които си задала. Аз също нямам брак, но това не ми пречи да имам две деца и прекрасни отношения с таткото (живеем заедно). Ако мъжа до теб не ти е достатъчно добър приятел, та да можеш да си говориш с него за всичко, значи нещо не е на ред. Разбира се, че е скъпо да се гледа дете. Но след година-две какво? По-евтино ли ще стане? Не, но тогава ти ще си в по-опасна възраст за раждане. Е, можеш да родиш и на 50г. ако един куп докторя ти висят на главата, но трябва ли?



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: palatka]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 11:31



Малко ще извъртя темата, но в момента съпругът ми иска да имаме второ дете. И на мен донякъде ми се иска, но, както винаги, има едно НО. Той има извънбрачно дете, не го търси, не плаща издръжкка, нищо. Но аз знам ли как ще се извъртят нещата след време и дали няма да трябва да издържа и другото дете. Друго: не съм сигурна в поведението му, нервен и избухлив без нищо, все някой му е виновен и т.н. Парите са най-малкият проблем, въпреки че не ни достигат.
Та така ... безпаричието не може да е оправдание. Ако има желание, ще си направите семейство. Може би не е готов за тази стъпка.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: 3aeka]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 12:05



Ами и това за безплатната квартира съм си го мислила


Само че там малко се пропукват нещата, защото той допринася много за жилището - повечето неща той ги е купувал - хладилник, телевизор, печка... Заедно боядисваме, заедно правим подобрения, делим си разходите, сметките...
Не знам, доста е объркващо... Веднъж го бъзикнах на тема "квартира" и той се разсърди



Тема Re: познато ми звучинови [re: Дидa]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 12:09



То и аз съм с него от 20-годишна, да не говорим, че ми е първата сериозна връзка. Ще се оправят нещата някак, ако не с него, то с някой по-подходящ

. Много съм привързана към него, но ще видим...



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: милицa]  
Автор palatka (пристрастен)
Публикувано02.08.07 12:47



Милица, надявам се, че си се прикачила към мен случайно. Аз не съм развалила ничие семейство. Бащата на децата ми е свободен човек и никога не е бил женен. Не сме подписали, защото съм се нагледала на кръшкачи и фиктивни семейства. Това е една психилогическа бариера за мен, има и други причини разбира се.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: palatka]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 13:44



palatka, и аз не държа непременно да сме женени, по-скоро искам дете вече


Да, познаваме се доста добре и затова искам да се подредят с него нещата, вместо да гледам "навън". Във всяко друго отношение се разбираме перфектно.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано02.08.07 15:30



Ако още работех в банката може би телевизора , печката и хладилника бих ги отнесла като малоценни, краткотраини активи, докадо апартамента ти е дълготраен архив. Ако нямаш печка можеш и на сандвичи да минеш-, но ако нямаш жилище под пейките в парка немож спа - нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.