Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: но ти си с негонови [re: palatka]  
Автор else (varelse)
Публикувано06.08.07 14:21



Номер едно си!
Общо-взето си казала всичко необходимо по темата





Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор else (varelse)
Публикувано06.08.07 14:48



Приятелят ти може да не иска да се ожените по много причини.
Една част от тях са свързани с теб - може да не е сигурен, че иска да прекара с теб целия си живот. Другите са свързани с него самия - може да не се чувства готов, да не иска още да се вижда в ролята на глава на семейство, на ангажиран с отговорности човек.
Жените много често подценяват тази втората възможност. Повечето си мислят, че ако той наистина ги обича, ще е готов да имат деца тутакси и веднага и щом не подскача от радост при мисълта за това, значи сто процента те използва и не те обича.

Това, което трябва да направиш е да разбереш каква е причината. За толкова дълга връзка би трябвало да можеш да му четеш мислите


Поговорете си откровено, разбери какво мисли той. Не просто го питай, а разбери какво мисли и защо не иска.



Тема Re: ДО ДЕАнови [re: else]  
Автор$$$ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 00:18



Според мен този момък, който с отказа си да се жени и да прави деца, разбуни духовете на толкова много форумджии, страда от синдрома на ВЕЧНИЯ ЕРГЕН ! Връзката от 6 години е прекалено дълга, за да ти излиза с номера, че още е рано, че още не бил готов и т.н. от сорта. Това, че търпиш, говори колко много си привързана към него.Обяснимо е, щом казваш, че ти е първият. Но привързаност и любов са две различни неща. Купил бил хладилник, печка и пр. Все неща, без които нормалният живот, където и да е, би бил невъзможен.Казваш, че си делите разходите. Значи живеете, като съквартиранти. Пресметливост от страна на мъжа и любов не могат да виреят заедно.Значи той не възприема себе си и теб като едно цяло, в което мъжът е главата на семейството/ с брак или без брак/ и е редно да поема финансирането на домакинството. Мила Деа, този мъж не те иска. Знам, че ще те заболи, но това е положението и го приеми като мъжко момиче.Не си губи времето, годините и младостта с него.Той никога няма да ти предложи брак и никога няма да откликне на желанието ти да имате дете. Използва те по всякакъв начин - безплатна квартира, интимна партньорка по всяко време и т.н. Нахъсай се и му затвори вратата. Колкото и да се обяснявате, той ще ти замае съзнанието с бъдеши необпределени обещания, в които сам не вярва, само и само да отложи инквизицията си. Така че стисни зъби и му бий дузпата решително без сълзи и самосъжаление. Годините летят и един ден той, ако е все още до теб, ще продължава да те залъгва и омотава, докато на него самия не му писне и не те зареже. Кое е по-доброто? Да си тръгнеш гордо като победител и жена, знаеща цената си, или да провесиш нос и да чакаш благоволението на един мухльо? Благоволение, което гарантирам никога няма да му дойде...



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: 3aeka]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано26.08.07 15:46



Да - жилището е често такова притегателно и 'бетониращо' една връзка факторче.
Например един познат провинциалист наскоро се ожени светкавично за една грозничка девойка, когато тя още бе в процедура за получаване на ведомствено жилище. Като заряза детето си и майка му - нямаха брак защото не искал. Даже хитреца се нанесе месец, преди срока във ведомствения апартамент на бъдещата си съпруга - да го ремонтирал и освежал. Сега вече човека навсякъде говори, че е щастлия, влюбен, доволен от живота. Любов от пръв поглед.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: LadyMorgana]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано26.08.07 23:42



Да бе, просто да им се ненарадваш на такива.



Тема Re: ДО ДЕАнови [re: $$$]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 10:44



Ами..... поговорихме си доста сериозно с него. При което аз му казах какво мисля - че според мен не е много нормално след 6 години да "не е готов" или "да не сме готови", както той се опитва да го изкара

. Последното развитие на нещата е, че аз си намерих добра работа в чужбина и той започна да говори за "подписване", за да заминем заедно като семейство. Сега иска от мен да намеря работа и на него там. Хвърля ме в тъч направо...



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 15:25



Ако за теб най - важното, смисълът на една връзка е, да премине в брак и деца, то наистина е по - добре да си потърсиш късмета другаде. щом си на 26 и още не си се омъжила, вероятно вече ще ти излезе приказката, че си "стара мома" всеки момент, а приятелките ти, които са се заженили и с бебета на ръце, ще те гледат със съжаление и превъзходство.
А, ако това, последното е, което те кара толкова да настояваш да се жениш, наистина е добре да поговориш с психолог - не за друго, а, защото така са започнали огромната част от разбитите семейства и нещастните деца.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Markizata]  
АвторДea (Нерегистриран)
Публикувано27.08.07 16:39



Приятелките ми са купонджийки, от всички само една има съпруг и бебе, останалите са модерни мацки, отдадени на работата си - опвечето в сферата на медиите и изкуствата. Така че, ако ме гледат със съжаление, то е защото когато трябва да остана на фирмено парти или да се отбия на купон се обаждам на приятеля си, ходя на море с него, а не с една тумба млади интелектуалци и изобщо се съобразявам и с някой друг освен със себе си.

Не държа на всяка цена да имам мъж и бебе, просто ми е малко мъчно, че и той не влага същия ентусиазъм, както аз в създаването на семейство.



Тема Re: Защо не иска да се оженимнови [re: Дea]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано27.08.07 23:07



Не държа на всяка цена да имам мъж и бебе, просто ми е малко мъчно, че и той не влага същия ентусиазъм, както аз в създаването на семейство.
извинявай, но само в това изречение има две противоречащи си твърдения от двете страни на запетайката!


В първия си постинг (ако паметта не ме лъже) каза, че всичките ти приятелки женени с деца...(това ми навява един готин сериал по Фокс лайф...лирично Офф), а сега - само една е в това положение, а останалите са "съвременни мацки".
Това, което явно ти тежи е, че, вместо да ходиш на море с група млади интелектуалци, ходиш с него....като, в същото време, искаш да обвържеш живота си с него "докато смъртта ви раздели"? и да раждаш деца? (тогава със сигурност ще забравиш значението на думата "купон" и "почивка" - да ти напомня!)..
Не знам...аз мисля, че трябва да се изясниш със себе си
Не забравяй, че, човек, като си няма проблеми, винаги можеда си ги изсмуче от пръстите



Тема Re: ДО ДЕАнови [re: Дea]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано28.08.07 10:27



Ти малко влюбена ми стоиш така! Защо ти да му търсиш работа в чужбина? Иди в чужбина, виж там как ще потръгне и после се занимай с неговото уреждане.
Сега ще ти преразкажа една история с моята приятелка от Франция. За гадже и работа в чужбина.
Та имаше тя един такъв многодекларативен любовник от татарски произход, по времето, когато беше шефка в руския офис на една френска фирма. И татарина и постави условие да го вземе и него във Франция, като и изтече договора в Русия със съответните бракове, намиране на работа и прочие.
И милата ми французойка - руса и синеока мацка, 1.70 висока, слабичка и със заплата и кариера по размерите на някои новобогаташи в Русия си пренесе един циврещ татарин родом от Петербург в Париж.
Само че любовта му се омаза след няколко месеца. Тя му плати курс по френски за придобиване на правоспособност по руската му специалност. Татарина напусна курса на средата, щото му било трудно. Почна някакъв натиск тя да го издържа, защото не му намерила работа, но французойката не сключи все пак брак с него и татарчето улете за родния Петербург след около 6 месеца френски живот.
Французойката ми беше много лаконична после, че не си направила добра преценка с този неин партньор.
Помисли сега малко и ти - тя беше местна и не можа да класира чужденец на работа. Ти ще си чужда и ще имаш достатъчно грижи за себе си. Ще ти стигнат ли силите? И?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.