Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Има ли жени без майчин инстинкт?нови  
АвторEmma (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 18:32



Възможно е аз да съм от тях, не знам. Аз съм на 20 и няколко и съм женена, но честно казано нямам никакво желание да забременявам, да раждам и да гледам бебе. Просто цялата работа ми се струва чужда и не ми идва отвътре, а пък нали всички жени се раждали с вроден майчински инстинкт. Харесва ми да си играя с малки бебета, да ги държа и да се грижа за тях, но не усещам нищо повече от това. Водя редовен полов живот и много обичам секса, но вътрешно изобщо не го свързвам с правенето на дете, за мен това е просто едно удоволствие.



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: Emma]  
Автор divita (Лудетина)
Публикувано19.05.07 22:57



Може би просто не ти е дошло времето за това. Аз съм на 24, и искам бебе. До преди 2-3 години и аз си мислех същото като теб, но тогава нямах човека до себе си, аз самата бях още детенце. Сега нещата стоят по друг начин, не е минал ден без да си помисля за това какво ли ще е, как ли ще е и най-вече кога ли ще е. Чувала съм че инстинкта на майката идва с раждането на детето, но знам ли... май всички сме различни и не можем да съдим една по друга.

Една усмивка в повече



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: divita]  
Авторлaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 00:25



Като 4е ли аз съм го писала това.Същата работа.Скоро оба4е реших ама някакси пак не бях особено сигурна.Когато бебето дойде имаше баби да го гледат суматоха и пак нищо не разбрах.ОБА4Е изведнъж нещо се обърна.Това е 4удото. Нито секс нито мъж нищо не може да се сравни с това.Но май трябва да го изпиташ.





Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: Emma]  
Авторjabolinka (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 10:02



Има, аз съм една от тях.
Родих на 30 навършени.

На 28 все още не можех да си представя, че може да имам деца.
И сега, ако не е моето бебе - другите деца на улицата дори не ги забелязвам, камо ли да им се радвам.

Разни хора, разни идеали.



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: jabolinka]  
Авторoщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 23:15



Ех, аз си мислях, че на мен ми има нещо. Но като те прочетох, не се сдържах и ето ме на :-) Аз родих на 28, няколко месеца преди да забременея изобщо не мислех деца да гледам. Живеехме си нашия си живот с приятеля ми(сега мъжа ми), а всички малки деца просто не ми правеха никакво впечатление. Сега моето детенце го обожавам , както и вие, сигурна съм. Но напоследък се замислям защо не виждам другите деца, не мога да им се радвам, не ми идва отвътре да им обръщам внимание

А имам познати,които се топят като видят бебе, преиграват ми се струва, но тяхна си работа. Поне се успокоих, че има и други като мен :-) Аз съм омъжена в чужбина и имам малко повече племенници от нормалното - е, да ви се оплача, но ако знаете какво усилие е за мен да се виждам с тях...И не ме съдете. Просто неми идва отвътре, това е.



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: Emma]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано21.05.07 19:35



Ако можем да дефинираме що е майчин инстинкт, може би ще си дадем сметка имаме или го нямаме.Аз , самата, сматям,че това нещо се придобива. За съжаление, имам починало бебе, после много желано дете и непланирано, и си спомням и до днес чувствата,които изпитах когато ги раждах.Когато гледах новородения си син, непрекъснато чувах гласа на сестра му и виждах личицето й. В момента непланираното ни дете е около нас- здрав, голям, почти 15- годишен младеж.Обичам и се радвам на чуждите деца, но не мисля,че е фатално, ако някой не умее или не желае да проявява някакви емоции, свързани с чужди деца. Нима всички умеем да пеем или да рисуваме?


С годините си давам сметка, че да имаш деца, трябва да е най-сериозно мотивираното решение.Не бива да се създават деца, защото нямаш презерватив или,че трябва да родиш до 30 или до 40 години. Изборът трябва да е направен след прецизен анализ. Знам,че звучи малко налудничаво, но дарбата ни да се възпроизвеждаме без особени усилия, понякога ни кара да създаваме нещастни деца.
Така, както мислите Вие, мила госпожо, мисли и 17-годишната ми дъщеря. Нима мога да я упрекна?!Само мога да я обичам и да приемам и нейните решения.
Здрава и обичана бъдете!

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: Фиш]  
Автор eднa жeнa (м....?)
Публикувано24.05.07 19:12



Майчиният инстинкт според мен наистина си идва с раждането на детето.Аз много искам да си имаме бебе с моя приятел(в скоро време-съпруг) още откакто сме заедно.Почуствах че искам точно той да е бащата на детето ми!С нетърпение чакам да дойде и този момент!Мисля че много жени са прави като казват,че няма по хубаво нещо от това да станеш майка.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от eднa жeнa на 24.05.07 19:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от eднa жeнa на 24.05.07 19:14.



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: divita]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано25.05.07 20:47



Майчинският инстинкт и желанието да имаш дете също са две съвсем различни неща. Още от тинейджърска възраст умирах за малки деца, винаги съм ги харесвала и ми е било приятно да се занимавам с тях. От момента в който харесах мъжа ми и вече заживяхме заедно бях наясно, че искам деца - но това беше едно абстрактно желание.
Разбрах какво е майчински инстникт - едва когато родих големия си син, но честно казано, ако някой се е възползвал най-много от моята майчинска същност това е малкия ми син \ колкото и да ви е странно и майчинството или по-скоро родителството се учат\.
А иначе към авторката на темата, не насилвий нещата, не се обвинявай, живей си живота....
Ако един ден усетиш нужда да имаш деца - толкова по-добре за теб, значи ще е дошъл момента, ако пък този момент не дойде - не се обвинявай. Според мен е по-добре човек да не създава деца, ако не ги желае истински. И ако ти продължиш да се чувстваш както до сега - то е по-добре да живееш по начина който си си избрала, а не да караш едно дете де страда че е дошло нежелано на този свят....



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт?нови [re: oщe eднa]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано25.05.07 20:51



Просто хората са различни, някои харесват деца. Ако можех да си го позволя финансово бих се посветила на работа с деца. Ти си просто с друга нагласа, но това не значи че другите преиграват или се преструват. А и дори да има такива хора то си личи, повярвай ми.



Тема Re: Има ли жени без майчин инстинкт? [re: eднa жeнa]  
Автор fataly (непознат )
Публикувано25.05.07 23:03



Най-хубавото нещо на света е това да станеш майка!Мисля че любовта която изпитвам към двете си дъщери е най-силното чувство което съществува!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.