Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 02.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Тема Време за домакинстваненови  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано04.05.07 22:21



Кога домакинствате? Имате ли определени дни и часове, график кое кога и как?
Хрумна ми тази тема, защото цяла вечер си обикалям кухненската част на дневната, трупам си чинийките в мивката и не ми дреме на ... нищо. Аз лично, вечер не мога да се организирам. Елементарното почистване на масата или зарежане на миялната ми изглеждат пряко сили. Виж сутрин за пет минути мога да лъсна всичко. Не знам защо, може би сутрин съм по-отпочинала, но тогава мога да свърша в пъти повече домакинска работа, отколкото вечер.
Темата едва ли е супер важна и съществена, но се замислих, защото има хора с различни нагласи. Аз май имам късмета, че няма кой да ми придиря и мрънка. В същото време, дали не давам лош пример на детето така, дали не създавам лоши навици?



Тема Re: Време за домакинстваненови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано05.05.07 10:40



Определено не. Никак не си падам по тази работа с чистенето и като видя, че нещо е за чистене гледам да го свърша докато не ми е минал мерака за това

Та не се съобразявам никак с часа. Оня ден преди лягане мих печката и мивката, че точно тогава ми беше дошъл мерака.



Тема Re: Време за домакинстване [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор else (varelse)
Публикувано05.05.07 12:08



И аз съм така. Винаги оставям за сутринта, особено ако стана по-рано, съм много по-енергична.
А на детето много трябва да се стегна, за да му дам някакъв добър пример, понеже съм непоправим хаосоман. От няколко месеца се опитвам да се стегна, но резултатите са плачевни.
Аз дори не мога да си създам ред и да измисля кое къде да държа. Почти всяка вещ в къщата си сменя местоположението според това кой къде я е използвал и къде му е хрумнало да я зареже. И после къде съм я "почистила" в бързината.
Безнадеждна съм, знам





Тема Re: Време за домакинстваненови [re: else]  
Авторninka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 21:29



Dami, na kolko ste godini, za da si sverya chasovnika s vas?



Тема Re: Време за домакинстваненови [re: MaмaMъpмopaнa]  
АвторЛилия (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 10:25



Много хубава тема. Най-малкото за това че ме разтоварва от чувството за вина.
Почистване на кухнята след вечеря - това се връши в понеделник, вторник и понякога в сряда, в четвъртък вече нямам сили, в петък-абсурд. Дъщерята помага, докато измия чиниите, забърсва и мете.
Почистване на къщата, веднъж през седмицата - някоя свободна сутрин.
После не знам защо чак в неделя вечер. Събота - ден за влачене и лежане като тараба.
Организирам се веднъж-два пъти месечно за по-основно почистване, прозорци, гардероби, плочки. Понякога си взимам свободен ден за това.
Децата помагат, но сина ми не е старатален. Хвърля боклук и пазарува, мъкне обувки на поправка, плаща сметки. Дъщерята е по-подедена, но трябва да я хванеш.
За сведение работя си по десетина часа на ден. Лошото е че децата не виждат какво правя там, а гледат как се мъкна тук.
Разведена съм, няма мъж наоколо, който да мърмори и да ме ръчка да съм по-организирана.





Тема Re: Време за домакинстваненови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор eднa жeнa (м....?)
Публикувано14.06.07 15:17



Винаги когато имам време(тоест не съм на работа)домакинствам.Винаги има какво да се прави.По принцип когато се прибера се започва с чистене,готвене,после миене на чиний.Пфффф,досадно е





Тема Re: Време за домакинстваненови [re: Лилия]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано15.06.07 22:09



Я, изненада, темата ми пак актуална



Сега като чета и се замислих как се домакинстваше у дома когато бях дете. Вярно, че бяхме общо 4 жени и само 2 мъже - живеехме с баба и дядо. Баба и дядо бяха пенсионери, имаха време да са у дома, но пък нямаше разни неща като сега - прахосмукачка навсякъде, миялна, автоматичната пералня. Тогава метлата я хващах всеки ден, килима в кухнята не го чистехме с прахосмукачка, не знам защо. Дълги години мама переше с една пералня дето само въртеше прането, после плакнене и изцеждане на ръка. Готвенето - май нямаше полуфабрикати, но пък беше хубаво всеки ден супа и манджа, за десерт поне компот, ако баба не е извъртяла нещо друго.
Ох, абе иска ми се и аз да дам на моя син една такава топла домашна атмосфера с трите яденето, с чистата и подредена къща, с мамините кексове ... ама времето ли е различно, аз ли нямам достатъчно воля



Тема Re: Време за домакинстваненови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 09:06






Редактирано от funy77 на 25.12.20 09:06.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.