Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Да споделя и азнови  
АвторГaли (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 16:56



Не съм писала до сега в този клуб. Доста съм чела. Търсех идея дали имам нормално семейство или съм с много претенции...
Чудя се, нормално ли е... (макар че според родителите ми, и особено майка следва да си трая щото съм си свикнала) семейни от доста време, живеем сами с детето което е достатъчно голямо в късна тийнейджърска възраст, работим и двамата...
нормално ли е да правя всичко у дома, разбирайте цялата домакинска работа (изключвам ремонта на пералнята

), готвя, чистя, пера, гладя, подреждам на цялата скромна фамилия, ходя на работа и се връщам по същото време, по което се прибира и мъжа ми... през това време той е на компютъра или на канапето... щото е уморен
добре, нямам против, значи нали жената трябва да си гледа домакинството... (ох, че се ошашавих вече какво пиша )
да организира домашните и семейни празници и тържества, да посреща приятели на гости....
а той за последните години нито веднъж дори не си е отворил устата да ми каже по някакъв повод "Честит празник"
Не говоря нито за цвете, нито за нещо по-сериозно, не говоря за дребни поводи... просто това е ежегодие... може би просто така е устроен, ама родителите му не са така устроени...
И когато миналата година се прибирах от командировка точно на рожденния му ден и нямаше как да го организирам той се обиди, че не съм му купила подарък (донесох една бутилка само, защото се прибирах от чужбина)...

Та такима работи, мои разсъждения... чудя се нормално ли е, майка ми твърди че такива били мъжете... и да не съм се тръшкала излишно.
Пък съм достатъчно дърта вече
А бе не знам, чудя се...

А, и да уточня само, работя си престижна работа и моята заплата не ми е за собствен кеф, а защото е необходима на семейния бюджет.

Исках да ви споделя само.
Не се оплаквам, макар че може и такада е прозвучало. Аз съм си го направила такова вероятно, и тази ситуация сигурно аз съм я предизвикала по някакъв начин... не ме укорявайте.



Тема Re: Да споделя и азнови [re: Гaли]  
Автор starry_sky (необятна)
Публикувано22.03.07 00:02



Това ни е наследството от времето когато мъжете бяха ловци, а ние жените осигурявахме прехраната.Аз също върша повечето домакинска работа в къщи и ако получавам помощ това става само ако я поискам.Това ме дразни страшно много, но от друга страна съм благодарна, че все пак ми се помага, защото може и да ми бъде отказано, нали?Жалко е само ,че не получаваш нужното внимание на празниците или въобще.Поне този проблем нямам.Аз лично те съветвам да си разпуснеш душата с нещо -дали срещи с приятели дали любима книга или музика...Просто прави нещо, което да те откъсне от ежедневието и търси компания ,в която да се чувстваш харесвана, желана и оценявана.Съпричастна съм с твоята малка лична драма и ако това те утешава- много сме.

Ако искаш да направиш нещо - намираш начин, ако не искаш - търсиш причина.


Тема Re: Да споделя и аз [re: starry_sky]  
Автор galas (talantliva)
Публикувано22.03.07 10:22



Здравей Гали! Всичко идва от възпитанието, ако баща му се държи по същият начин към майка му, мъжът ти съвсем естествено е възприел този начин на общуване към жените. Помня в университета една колежка се хвалеше с нейният мъж, че много и помагал в домакинската работа. Всички я питаха :"как така "??? А тя отговаряше: " Ами аз все съм " болна "

, все нещо ме боли, затова той много помага , простира, мие, чинии, чисти и т. н " Незнам дали тов аще е ти помогне, но може да го използваш като хитрост понякога, когато много ти е натежалоУспех!



Тема Re: Да споделя и азнови [re: galas]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано22.03.07 11:28



Не я подлъгвай така. Моят любим съпруг казва, че работата не е заек и няма да избяга. Ако днеска съм зле, утре или в други ден ще съм по-добре и ще си оправя къщата. Преди 20 години имах щастието една година да живея под един покрив със свекърва ми и тя ни четеше конско колко е срамно и смешно мъж да помага на жена си. Хората щели да му се подиграват и да си мислят, че е мъж под чехал, за това моят съпруг само си почива след работа/ включително събота и неделя/ и си гледа телевизия. А ако случайно згреши и зготви , използва всички тави , тенджери и тигани и после два дни немога да изчистя след него.



Тема Re: Да споделя и азнови [re: 3aeka]  
АвторГaли (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 13:40



Здравейте, нямах нет известно време и затова чак сега се появявам


Ами да ви кажа свекър ми е много разбран човек и много добър. Не е до възпитание или някакъв модел, заложен... по-скоро за мен е леност... не мога да си го обясня по друг начин.
А може би наистина твърде строго го съдя, но на моменти не ми издържат нервичките.

Той ходи на фитнес три пъти в седмицата (чудесно), ако аз реша да отида в неделя (или в събота) - защото това са ми свободните дни - тогава няма дасе възпротиви (по-скоро няма да ми обърне внимание), но няма и да помогне, така че да имам свободното време да го направя.
т.е. точно "работата не е заек да избяга" ако искам да ходя на фитнес ще трябва да си свърша домакинската работа по друго време, когато ми е удобно.
Шантава работа.




Тема Re: Да споделя и азнови [re: Гaли]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано22.03.07 16:19



Никой не ни е виновен, че сме се родили жени- нали?



Тема Re: Да споделя и азнови [re: 3aeka]  
АвторГaли (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 17:02



Да, така е.
Единствено мога да обвинявам майка ми, че в годините когато се оформях като човек ме накара да мисля, че съм отговорна за всички и всичко, само не и за мен самата.



Тема Re: Да споделя и азнови [re: Гaли]  
Автор (любопитна)
Публикувано22.03.07 21:29



възхищавам ти се как се справяш!!! не можеш ли да поговориш с него? това звучи адски несправедливо....ти също имаш своите нужди и право на свободно време, най-малкото с него.....

аз самата съм доста лоша "въртокъщница" и ако не е мъж ми, съм загубена частично

, особено в дните, през които се налага да съм почти денонощно на работа;

интересното е, че в неговото семейство, майката никога не е давала на никого домакинска работа, защото смятала, че начина по който тя прави нещата е най-добрият...."е той може да си изпере чорапите, ама няма да ги изпере като хората; може да се изглади, ама ще направи някоя гънка на неподходящо място" и т.н...та имайки това в впредвид, аз в повечето случаи съм доволна



Тема Re: Да споделя и азнови [re: Гaли]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 13:57



А какво ще кажеш за детето? Момче или момиче, какъв пример му давате? А баща му/й какво мнение има за личния пример към детето и като как ще му се отрази на живота с още някой под един покрив един ден? Това не е ли бомба със закъснител към неговото и на вниците утрешно щастие, което все някак може да се отрази и на вас?!?

И не ставайте смешни с това, че само жените знаели най-добре как се прави една или друга домакинска работа. Съвременните технологии предлагат редица улеснения тип "с едно копче"... Хайде, едно, две, три кликвания вместо върху "мишката" да му отворите очите на съпруга за пералнята, микровълновата, миялната... Друг аргумент: помислете кои са най-добрите и успели готвачи, чистачи, интериорни дизайнери и т.н. - мъже или жени? Значи, в бизнеса можели, но в къщи - не

Всеки може срещу пари да върши работа...



Тема Re: Да споделя и азнови [re: Гaли]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 14:09



Неговата помощ я поискай във вид на пари и ангажимент/време да намира почистващи фирми, кетъринг доставчици на храна и др. битово обслужващи фирми (пълно е с обяви по мрежата). Примерно една седмица се грижиш ти, една седмица той за дома или по дни/месеци се редувате... Да не привика свекито мъжо ти при тази женска "атака", чееее няма да ти е никак весело след това. През свободното си време ангажирай предварително занимания за себе си, с приятелки, театър, фитнес, часове при козметик/фризьор, така че да не можеш да проявиш слабост и да му окажеш "логистична" подкрепа. Включете и детето, само където е малко късничко на тази възраст за него. И не забравяй, че никога не е късно за ... любов и за теб.... Така да му кажеш на твоя мъж и др. подобни, като: "за любовта няма граници, възраст, цвят и вкус", "за всеки влак си има пътници", "човек, ако не намира нещо вкъщи, търси го навън"... Само не включвайте свеки и тъщи в тази схема на битовизми, щото ще избухне атомна у вас, а не в Козлодуй






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.