Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за домакинствотонови  
Авторлyднaлa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 18:46



Как се справяте с готвене, чистене, пране и т.н.?
Отгоре-отгоре всеки ден...
Веднъж в седмицата - основно... ?
Как?
За домашна помощница не става дума.



Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Автор palatka (член)
Публикувано22.02.07 15:58



Хе-хе! Когато имам време! Имам много черни точки в това отношение, но не съм се отказала да ги направя червени.





Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Авторgalileja (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 17:17



Здрасти,
обикновено чистя веднъж седмично. Гледам да си организирам нещата така, че най-много време да прекарам с моите момчета /малки и големи/.


Като не остане време, много ми дреме
Не мога да заменя моментите със семейството си за едно чистене на прах примерно.
Споко човече



Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано22.02.07 20:26



Много трудно се справям. Ама адски трудно.
Особено напоследък страшно ми тежи домакинската работа.
Изобщо не чистя всяка седмица. Гледам повечето неща да са си по местата и когато имам сили пускам прахосмукачка. Пералня пускам като свърши някой вид дрехи (черно, цветно, бельо и т.н.), не по-рано. Понеже сме само двама и нямаме много дрехи, нямаме такъв вид, който напълно събран да пълни повече от една пералня, че да се налага по-често да го пера.
Ако някоя дреха ми трябва спешно, пера я на ръка, вместо да чакам да и дойде реда.
Единствено гледам чиниите да мия всеки ден.

Познавам хора, които бършат прах всеки ден, мият си прозорците всяка седмица, банята я мият през два дни и сменят чаршафите си три пъти седмично. Иска ми се и аз да имах толкова енергия, но се съмнявам, че бих я използвала точно за домакинска работа, даже и да имах.

А, забравих да добавя. МРАЗЯ, адски мразя да готвя. Това е най-голямата жертва, която правя за половинката. Добре, че не е претенциозен и ако кажа, че не ми се готви, не ме кара.



Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано23.02.07 13:31



Готвим двамата(всеки ден), чистим основно пак двамата, дребните zабърсвания аz си ги правя ежедневно(то и с бебе няма как иначе), чинийте в миялната, прането в пералнята, гладя вечер пред телевиzора, чаршафите ги сменям 1 път седмично на нас и 2 пъти на малката....какво друго остана...а да паzаруваме пак двамата 1 път седмично основно и евентуално аz докупувам хляб, мляко, плодове преz останалите дни като се наложи.
Една идея_много време се пести, ако държиш компЮтъра иzклЮчен. Даже ти остава време да си оправиш ноктите и да си плеснеш някоя маска на лицето или zа малко спорт

.


Simona-25.01.2006

Тема Re: за домакинствотонови [re: surfline]  
Автор3aвиcтливka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 13:59



Дай Боже всекиму!!!





Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
АвторCecтpa в нeвoлятa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 14:05



Маразя, ох как мразя ЧЕРНИЯ домакински труд. Когато се случи да остана сама за уикенда всичко си намира мястото и е чисто и е ОК, но като се прибере семейството и домът ни си придобива обичайния облик. Без помощ от всички не се смогва.
Инцидентно ми помагат, но не е ли закономерност.... ще си въздишаме по клубовете.



Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано23.02.07 17:50



трябва да има разделение на труда според мен, иначе няма как да се случат добре нещата.



Тема Re: за домакинствотонови [re: Cecтpa в нeвoлятa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано23.02.07 20:36



При нас пък аз съм тази, която разхвърля, а мъжът ми поддържа идеално и винаги прибира всичко на мястото му. Ако го оставя сам за два дни, няма да си личи, че е имало човек в къщата. Всичко ще си е както съм го оставила.
Де да бях и аз такава





Тема Re: за домакинствотонови [re: лyднaлa]  
Автор Alphecca (снежинка)
Публикувано24.02.07 14:15



Обикновено включвам мъжа ми в акцията по почистването и миенето на чинии. Готвенето си остава за мен - не всеки ден, но поне все още ми доставя удоволствие. Някои дни се прибирам толкова скапана от работа, че единствено имам сили да полегна пред телевизора, а по-късно да спретна някой аламинут(за последно правих миш-маш). Събота или неделя - пускане на прохосмукачка, забърсване на прах, евентуално през това време пералнята действа активно. Ако не ми остане време за готвене, излизаме на парче пица. Това е.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.