Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Време е за деца или?нови  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 18:53



С приятеля ми живеем заедно от 4 години, а връзката ни е още по-стара. Имаме си жилище, и двамата имаме добра работа (добре платена), презадоволени сме материално. Всяка година ходим по екскурзии, поне 3-4 пътувания в чужбина.
И какъв е проблемът? Ами парите не са всичко...на мен ми липсва някакава развръзка на нашата връзка. Питах го какви планове има за бъдещето и той ми казва- да имам деца, да се оженим.....И кога питам аз?-ами някой ден. И все това ми разправя.
Тогава попритиснах го аз с моите неудобни въпроси за бъдещето и той стана почти агресивен. Не бил готов, нашата връзка не била перфектна, бла, бла,бла. Проблемът е , че всичко, което той изтъква като проблем зависи само от него и само той може да го промени. Но пак нищо.
Децата не били най-подходящото нещо в момента, ми казва, нямало да може да пътуваме и т н т, като че ли човек първо да обиколи цял свят и после да прави каквото ще прави. Бил изморен след работа, как ще се спрявяме с това, щом едва успяваме да почистим къщата. А дойде ли събота, хоп на колата и по магазините. Еми тя къщата няма да се почисти сама.
А на мен много ми се иска да имаме семейство. Повечето от приятелите ми имат, обратно няговите нямат.
Той е на 35, а аз на 26.
Моля дайте ми съвет! Не искам да напирам, защото става по-зле. Що се отнася до вчзрастта по-логично е да е обратното. Е, възрастта не е определящ фактор, но на мен ми се "живее" и това ме деприсира.
Омръчнало ми е от вечери пред ТВ или по кръчми, омръзнало ми е да яхвам колата всяка събота. Единственото нещо, което се случва е поредното пътуване и ваканция или котето, което ме посреща за да му дам храна всяка вечер.
Въчможно ли е той д аима някакъв страх от това, че нещо ще се проемни? Спомням си, че то големи ревове бяха от моя страна когато исках дори котка.



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Авторassam1 (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:36



Много се извинявам за това, което ще напиша.
Еби му майката.
Още веднъж ме извини мило момиче.



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.01.07 22:45



Еее, той е попрекалил с притесненията. На 35 да смята, че му е рано за деца... Мани ти тая работа,
Просто няма да му дойде музата никога.
И най-вече.. приятелите му и те нямат. Това какво ти говори?



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: assam1]  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 23:22



Прави сте и аз съм си мислила за това, но...има и други проблеми. Първо много го обичам и държа на нашата връзка, до сега не съм имала по-успешна връзка, просто не мога да си помисля някой друг.

После съм си милила, че ако си взема чантата за няколко дена ще се вразуми. Но не мога д аго направя. Нямам тази въчможност, а и роднини нямам (живея в чужбина). Сама е трудно да се издържам на друго жилище, защото трябва да плащам за това което имаме. А приятелите..не искам да обявявам, че връзката ми не върви. После си и мислих, ами вземма си чантата и в Бг, да ама тук ми е работата, живота, приятелите..

Или това, което се опитвам да кажа е, че изход няма. Има два варианта, да се примиря, че това е или да се опитам по някакъв начин да преодолее този проблем и да му налея малко ум.

Благодаря за съветите все пак!



Тема Re: Време е за деца или? [re: oтчaянa]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано18.01.07 23:38



Ако мога да се хвана за заглавието на темата ти...
Време е за деца или... за смяна на мъжа?


Има 2 варианта, когато мъж на 35 години е все още ерген и (все още) не иска деца. Или не иска по принцип да се обвързва с никоя и да поема ангажименти като съпруга и деца, или не иска да го направи с теб.
Кой от двата варианта предпочиташ?

А това, че го обичаш и прочие... ами какво да ти кажа, ето още едно доказателство, че голата любов не стига. Ако хората нямат сходни ценности и представи как искат да прекарат живота си, връзката е предварително обречена. Е, освен в случаите, когато на единия му харесва да се изживява като мъченик и да се жертва в името на любовта. Да, ама чия любов точно не е ясно.



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.01.07 14:16



Така като те слушам, най-напред трябва да пораснеш. Ти си готова да живееш с мъж, защото:
1. Какво ще обясняваш на приятелките - разпаднала ти се е връзката
2. Няма да можеш да се оправиш сама
3. Не ти се връща в България

По тези въпроси, можеш да направиш следното. Научи се да не ти пука толкова за мнението на другите. Не те трябва да определят правилата в твоя живот. А ако наистина са ти приятелки, ще те разберат.
Намери си работа и се опитай да се издържаш сама. На такава възраст да не можеш да се грижиш сама за себе си и да си "на отглеждане" не си е работа. Как ще гледаш деца един ден?
Извоювай си независимост, без значение дали ще напускаш мъжа или не. Просто ей така, за себе си. За да си го постигнала.
И най-важното - покажи му колко точно искаш да имаш деца и какво значи това за теб. Явно не си била достатъчно красноречива до сега.



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: else]  
АвторStynki (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 17:06



" Имаме си жилище, и двамата имаме добра работа (добре платена), презадоволени сме материалнo"

,ами аз не знам какво да кажа......



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: Stynki]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.01.07 17:12



В по-горното си мнение е споменала, че ако се изнесе, няма да може да се издържа сама и да си плаща нова квартира. Аз това имах предвид. Че не може такава причина да те спира и да стоиш с един мъж, ако не искаш.
Сега, ако искаш е друг въпрос.
Но когато взимаш такова решение, то трябва да е максимално изчистено от мотиви в стил "зависима съм от него".



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор Pocu ()
Публикувано19.01.07 22:30



Всъщност какъв е проблемът? Време за деца, защото:
1. искаш дете;
2. приятелите ти си имат, пък ти не може да нямаш всичко, което и те имат;
3. искаш да вържеш този мъж за себе си, защото трудно се справяш в живота без него?

И какво точно означава това, че на теб ти се "живее"?
Не знам какво мнение точно искаш. Ако ти искаш пръстен, той не ти го дава и използваш предтекста "деца", за да му напомниш да узаконите връзката си.. щом досега не ти го е дал, едва ли това ще се промени в близките година-две. Помисли си дали действително това е връзката на живота ти. Казваш, че това ти е най-успешната връзка. Пък и 26-4=22 - на 22г. е трудно да се похвали човек с кой знае колко успешна :-)
Да не говорим, че това е клуб за взаимопомощ на разведените..

Ако не отговарям, може би причината е



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано19.01.07 22:51



А ти сигурна ли си, че той изобщо може да ти направи дете-щото го има и този вариант? Докато ти е рано се махни, ако питаш мене.По всичко личи , че ти го ползваш само за спонсор. Това не е любов. А това, че до сега не ти е вървяло с мъжете не означава, че няма да срешнеш голямата любов.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.