Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Време е за деца или?нови [re: Pocu]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано20.01.07 17:13



В отговор на:

Да не говорим, че това е клуб за взаимопомощ на разведените..



Така ли



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: else]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано20.01.07 21:17



Да бе вярно, нямаше ли си отделен клуб на разведените?



Тема Re: Упс, грешканови [re: else]  
Автор Pocu ()
Публикувано20.01.07 22:09



Объркала съм клубовете



Ако не отговарям, може би причината е

Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Авторkacд (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 18:09



Преживяла съм подобно нещо, така че мога да разбера повече или по-малко как се чувстваш. Ситуацията е почти патова, но не и безнадеждна. Най-важното е да бъдеш наясно с чувствата си към този мъж (за да решиш дали да го напускаш или не) и с неговата истинска гледна точка за създаването на семейство и деца (за да не градиш идеите си за бъдещето върху безпочвени илюзии).

Личните ми наблюдения са, че има хора, които просто не искат да имат деца. Може би твоят приятел е един от тях. Аз лично не виждам нищо страшно в това, в крайна сметка всеки има право на личното си мнение за това как ще гради живота си. Във вашия случай обаче ти не си на същото мнение и проблемът не е маловажен. Със или без деца, имате общо бъдеще заедно само ако имате и общи цели.

Постави се пък и на мястото на някое детенце, което може би ще се появи на бял свят след врънкане, а баща му всъщност хич няма и да го е искал. Това е само отлагане и влошаване на развръзката, с допълнителни страдалци при това.

С риск да си навлека нечий гняв, ще ти споделя как постъпих аз в горе-долу същата ситуация. Останах при мъжа си. Нямаме деца. Много се тръшках и аз в началото, но с времето си дадох сметка, че може би е прав. Живеем изключително спокойно; и двамата сме невероятно заети с работа и социални контакти. Някои от приятелите ни имат деца, други нямат. Смятам, че светът е достатъчно трудно място, за да се ражда дете, което е желано само от единия родител. Има толкова много деца на този свят, на които може да се помогне по най-различни начини, в края на краищата...



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Авторвpялa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 18:28



Мило, всите мъже с повечко егоизъм (от допустимото по природа) в характерите си са такива. Явно и ти на такъв си попаднала!
Ти го познаваш най-добре, за да ти даваме съвети!
И аз попаднах на такъв - родих чак на 36.5! Второ (родно) няма да има - поне не от същия егоист. Пък и възрастта ми ме кара да търся изход в осиновяването.

Сискам ти палци да не стоигаш до моя хал!





Тема Re: Време е за деца или?нови [re: Pocu]  
Авторвpялa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 18:31



Аз пък много добре я разбрах - ЖИВЕЕ й се във семейство с деца. (Дали ще е със брак или не - не толкова важно...



Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано24.01.07 17:43



Ами вzеми спри неочаквано хапчетата...Това в кръга на майтапа, да не си го помислиш.


Знам, че ще те zаболи от това което ще напиша, но виж сама неговия отговор zа връzката ви ...той стана почти агресивен. Не бил готов, нашата връзка не била перфектна, бла, бла,бла... Тоzи човек НЕ желае по една или друга причина да раzвива вzаимоотношенията ви. От една страна иска да се ожените, от друга пък не било префектно? Нещо лъже младежа. Личното ми мнение е, че си губиш времето с него, но след като толкова го обичаш може да иzчакаш още 2_3 години_повече НЕ. След като си навън и нямаш приятели на блиzо е добре(и Важно) да си съzдадеш такива_направи го непременно. Може да пробваш да го оставиш zа 2_3 седмици да си подреди приоритетите, а преz това време отиди на хотел (все zа толкова време може да си го поzволиш).Стискам палци да надделее мъжкото, а не момчешкото в него.

п.п. Ние с мъжа ми сме с почти същата раzлика като вас_8 и половина години и сме в същото положение_чужбина, няма баби, няма дядовци и мога да те уверя, че ако нямаш помощта на мъжа до себе си би ти било мноооого по трудно да се грижиш zа дете. Иначе това zа пътуванията е малоумно, откакто се е родило бебето ни единствено сме се ограничавали с дългите полети иначе всичко е както преди...хммм...и котка си имаме.

...баси съвпаденията


Simona-25.01.2006

Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор PPP (една)
Публикувано24.01.07 17:48



Бих те посъветвала да седнеш една вечер и честно да му кажеш всичко така, както го разказа тук. Ако той не те разбере и най-вече не схване, че проблемът е сериозен, а не битова неуредица, нямаш място там. Този човек те използва за приятно прекарване на времето. В това няма лошо, но човек има нужда да гради. Нещо и с някого. Ако не можеш да го градиш с него, по-добре започни да градиш сама. Иначе си губиш времето.
Колкото до това, че го обичаш, човек понякога не прави разлика между навика и любовта. Любовта е нещо повече от инерцията... Най-вече да полагаш усилия заради другия. А той полага ли усилия за теб?...
Надявам се скоро да намериш отговора.





Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано01.02.07 10:15



В отговор на:

и да му налея малко ум


Един мъдър клубар навремето каzа "то хуй да е - да ти го вкара 4овек, ама акъл - не става"

Моето мнение е, 4е 4овек в един момент бива конфронтиран с дадена ситуация и трябва или да се примири с фактите, или да действа. Въпросът е кога да се примири?
На по-zряла въzраст тия трансформации са по-трудни.
Виждала съм как хора приемат моментното състояние, а после zапо4ват да се мраzят. Не е zадължително всеки да стигне до такъв предел, но няма гаранция.
3апо4ват едни обвинения от рода на "аz zаради теб се лиших от..." и т.н.

Успех и дано намерите оптималната "раzвръzка на връzката ви"

5drerrrrrrrrru ncxf n joelk jmksfjw we eq cgy<tfvqw trqwvrf qvw vt <

Тема Re: Време е за деца или?нови [re: oтчaянa]  
АвторBuba (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 10:18



като прочетох това си помислих че приятелят ти е чужденецч
според местните обичаи жените раждат на 35 г естествено не от по-млади мъже




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.