Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Сметки без кръчмарнови  
Автормoмa зa жeнeнe (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 10:42



Здравейте! Предполагам е имало и други такива теми тук...но тъй като всеки случай си е отделен...а и изкам да си изплача мъката реших да пиша....
Така....с приятеля ми сме заедно вече 6 години, като в последните 2 живеем заедно на семейни начала. Мислим скоро да имаме бебе и преди това да се оженим. Не, 4е държим толкова много на брака, но все пак решихме, 4е ще е хубаво да минем под венчило

Както той казва - Искам да се оженим, защото се обичаме, а не защото си забременяла :)
И така идеята ни беше да се оженим в много тесен кръг - ритуал само за родителите и най-близките приятели. Без булчинска рокля, шаферки и т.н - нещо стилно, просто празник.
НО....родителите нададоха такъв вой, 4е сега просто сме в задънена улица....До сега нито неговите нито моите са повдигали темата за брак. Не е имало реплики от сорта на "Ама как ще живеете заедно без да сте женени" и пр. Те нашата сватба не си я били представяли така. Не можело да не се покани Х и У, нищо, 4е сме им чували само имената Това е и от двете страни, ужасно е Общо взето се получава така, 4е от страната на всеки родител ще има по около 20 гости! 80 души които ние НЕ ИСКАМЕ да присъстват...Като стане дума се почва с репликите "Добре, как ще погледна аз този човек в очите после" или "НЕ МОЖЕ еди кой си да не дойде, разбери" Последно аз заявих на нашите, че ще се омъжа дори без те да разберат, щом поставят такива условия....тогава вече имаше и рев Просто не знам...или няма да се женим или се налага да приемем нещо което на душите не ни се иска...ако не го направим ще има чудовищни скандали, просто го знам....те не отстъпват, ние също Лудница е
Някакви идеи.....?



Тема Като искат да си поканят роднинитенови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано09.09.06 13:45



да си направят те едно тържество, пък вие идете само да приемете поздравленията и готово.

Пък вашето тържество си го направете, както вие си искате и готово. Можете да разделите църковната сватба /ако сте решили да има такава/ и подписването. Едното с приятелите, другото с родата.
Мен такива баш сълзи, никога не са ме трогвали особено, щото това си е моят живот и кой какви планове има за него, не ме интересува твърде, но...
Ние така празнуваме на два пъти рождените дни на децата- веднъж с приятелите, веднъж с роднините.
Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 09.09.06 13:50.



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано10.09.06 21:56



ПолуИдиотчето е право!
оженете се, направете купон с приятели - организирайте си го вие.
нека родителите ви организират събирането за роднини и техни приятели, пък да ви уведомят кога ще е наминете да ги видите и да ви поздравят.
щастлив семеен живот





Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор bratovcheda (специалист)
Публикувано11.09.06 13:16



Ние със съпругата ми кумувахме на наши приятели, които имаха абсолютно същият проблем. В крайна сметка имаше 2 (две) сватби в един ден - дневна и нощна. Преди обед Ритуална зала, Обед - сватба с роднини в ресторант, Вечерта КУПОН с приятели в заведение с DJ. Стана невероятен празник вечерта!
Според мен трудно ще се преборите с предразсъдъците на родителите си. Успех!



Тема беее - [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано11.09.06 13:49



кво се фръцкате, хризантемки ненагледни,
кво ви е страх от роднините -
няма да ви изядат бре!

че и "НЕ ИСКАМЕ да присъстват!..."

ай деееба, нарцисчета ненагледни...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 14:44



Добре де, защо да не угодите на родителите си? За тях явно това е важно, а на вас какво толкова ще ви стане - просто сватба по българския обичай.

Идеята с двете партита също не е лоша.

Важното е, че се обичате и сте щастливи - другото са дребни кахъри.

Пиши после как сте разрешили проблема :)



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
АвторHEOЖEHEHA MOMA (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 14:45



Гледайте си живота и оставете родителите да си мечтаят.Ние също мислихме да сключим брак и още много мечти,но се случиха едни необратими събития /свекърва ми почина/и в един момент от канене и отлагане забременях/планирано/с близнаци.Изчакахме и отлагахме свадбата и в един момент аз приличах на слон,а и не ми се разправяше с нищо. И така вече си живеем весело и щастливо 6 години,а мама и тате все се надяват хорицата ,че ще съберем родата.Пожелавам ви здраве и късмет,свадбата и купона не са най-важното нещо на света,направи това което мислите двамата с човека до теб.





Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано11.09.06 17:49



Извинявай, че ти го казвам, но според мен сте малки за женене. Не знам на колко сте години, но всъщност не това има значение.
Малки сте на манталитет. Цялата ти тема ми звучи като писана от тийнейджърка, която се цупи, че се опитват да й оспорят самостоятелността. Не за друго, просто само тийнейджърите така се палят на тема "никой няма право да ми казва какво ще правя!".
Ако се замислиш реално, ще разбереш, че роднините с нищо няма да ти попречат. Сватбата е весело събитие, на което хората искат да се веселят и като цяло няма нясто за емоции от рода на "Аз вас не ви искам, защото не ви познавам".
Можеш да помолиш родителите да ограничат малко броя на роднините, защото 80 наистина са прекалено много.
Могат да се направят много неща и да си направите супер сватба. Въпросът е дали сте готови.
Не си мисли, че не те разбирам. Моята сватба се забави с шест години точно защото не можех да изляза на глава с майка ми за естеството на мероприятието, музиката и броя на роднините. В крайна сметка пораснах достатъчно, всеки направи по един компромис и решихме проблема.
И като казах компромис - още една причина да смятам, че си малка. Трябва да го научиш това с компромисите, много е важно за семейния живот. Сватбата е едно много добро упражнение.
Но най-вече - роднините ще дойдат на сватбата ти с нагласата да се веселят, няма защо да реагираш така остро спрямо тях. Може да откриеш, че си струва да ги познаваш.



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 21:04



Мисля че прекалено много негативна емоция си вложила в този така наречен от теб проблем, та на вас ви предстои нещо много хубаво. Какво лошо има вашите близки да споделят празника ви. Не се ли замисляш, че може би повечето от тях - хайде да не са всички - ви обичат и искат да ви поздравят в този ден.



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Автор vafli (непознат )
Публикувано12.09.06 15:25



И аз бях в твоето положение, родителите на съпруга ми са от стара фамилия от провинциално градче, представи си каква сватба искаха голяма с над 100 човека. обаче аз първо обработих него, после той обработи тях и се стигна до 22 човека с младоженците, бавно полека и без нерви живеем в 21век, няма нужда от показност. Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.