Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 29.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
Авторвeтepaнka (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 00:03



Скъпи младоженци,
преди цели 19 години имахме същия проблем с тази разлика, че се оженихме за да живеем заедно, защото тогава бяха други времена. Бяхме студенти, не бях бременна. Поканихме наши приятели /без родители/- общо 7 души с нас, подписахме в петък, на обяд бяхме на една огромна кръгла маса в най-елитния за времето си ресторант, на тиха клавирна музика, приятно, спокойно, красиво. Прибрахме се, починахме си, и вечерта в друг ресторант продължихме купона. Беше страхотно!!! Но.....родителите казаха както при вас и ....след половин година се озовах в друг град, в друга ритуална зала, но със същия мъж, за да се оженим фиктивно за тълпата гости, която бяха поканили. Цял живот ще съжалявам, че го направихме. Беше кошмарно-хора, които не познаваш,изкуствени усмивки и любезност и защо...?!



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: 3aeka]  
Авторллл (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 00:07



Пише се сватба, а не свадба. И това, че искаш да празнуваш този важен ден както прецениш, в никакъв случай не означава, че не уважаваш родителите си. А колкото до роднините, тежко и горко, ако трябва някой да прави сватба, та да се съберат. Ако те не поддържат нормални контакти, това е изкуствено роднинство.



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: вeтepaнka]  
Автормoмa зa жeнeнe (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 08:54



Здравейте!
Ветеранке, закачам се за теб, но се обръщам към всички които се включиха. Благодаря за съветите ви! Някои ще послушам, други-не

Много ми беше интересно да чуя толкова различни гледни точки. Ще се радвам и на още мнения.
Може би е редно да поясня някои неща все пак. Като казах роднини които не искам да присъстват имах предвид хора които дори родителите ми не са виждали от собствената си сватба! Уважавам много и родителите си и роднините с които се виждам и поддържам контакт, но те са не повече от 10 души и просто ми се струва проява на лош вкус да каня някой си човек, с който както се казва - да се разминем и няма да се познаем....само за да се разгласи сватбата ми и да чуе родата за нея.....
Още повече, че не би било лесно и за тях - предполагам колкото искам те да дойдат, толкова и те - да се вдигнат от майната си(някой град в другия край на страната), да купуват подарък, да се чудят какво да облекат....или да се притесняват как да откажат да дойдат
И така, нито съм малка, нито недорасла, реагирам малко по-емоционално защото все пак става дума за нещо важно...според мен
Благодаря на всички още веднъж!



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
АвторElena_a (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 13:02



Ние ,за да избегнем тази ситуация направо поканихме родителите си на НАШАТА сватба една седмица преди това.Бяха шашардисани,но нямаха време да предлагат гости.Участваха само в проба на менюто.Много беше забавно.Вярно е и това,че съпругът ми пое всички разходи и затова можехме да си го позволим!Направете най-доброта за вас и бъдете ЩАСТЛИВИ!



Тема Re: Сметки без кръчмарнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 11:32



Когато аз се жених, родителите на мъжа ми напираха за 200 човека роднини, голяма част от тях-от другия край на страната, с които се събират на сватби и погребения (само). На мен лично ми беше все едно, защото те си плащаха тяхната част, а и аз не познавах тези хора. Да, ама се оказа, че и мъжът ми не ги познава и беше силно против такива "масовки", както ги нарече. И какво стана. Те бяха подготвили покани, той ги взел да ги пусне на път за работа и ги беше "свел" до разумния оптимум. И после-пусна ли ги-пуснах ги. Родителите му май така и не разбраха. Поне аз не разбрах да са разбрали.



Тема Re: това си е вашия празникнови [re: мoмa зa жeнeнe]  
АвторTиrpи (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 13:56



Виж сега миличка,това е моя съвет!Вие си решавате кой ще присъства на вашата сватба ! Ние с моя съпруг така направихме поканихме само родителите-мойте и неговите , братята -моя и неговия и семействата им
Кумовете и 2 ма приятели.А роднини не сме канили въпреки настояванията и мърморенето от двете страни.Просто им заявихме - това си е нашия празник ,ще присътват тези хора ,който ние решим .И так стана въпреки мърморенето и мрънкането .Е има едни първи братовчеди ,дето се сърдят още ,ама скоро ще им мине.
Исках да ти кажа че това си е вашия празник и не позволявай никой да ви го прецака!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Успех и бъдете щастливи!





Тема Re: това си е вашия празникнови [re: Tиrpи]  
Автор Blake (непознат )
Публикувано18.10.06 09:41



E, има и по-съкратени варианти - мои бивши съученик и съученичка се бяха оженили тайно, само с кумовете... И си трайкат... И по едно време, леко на майтап уж, майката на момчето му вика "Айде бе, вие няма ли да се жените най-накрая?" и те й викат "Ми че ние сме се оженили отдавна"... Аууу, не искам да ти описвам за какво става въпрос после... Въпросната майка е бивша учителка, 1.5х1.5х1.5 метра като габарити, но трима мъже у тях ги правеше на 2 стотинки





Тема Re: това си е вашия празникнови [re: Tиrpи]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.10.06 11:52



Като чуя "това си е вашият празник" и се сещам за две случки, които ми разказа управителката на един ресторант.
Имало една булка, която като се запънала с думите "Това си е моят ден", не разрешила на сватбата да се пие алкохол, защото тя не пиела и не искала никой да пие и точка.
Друга пък била вегетарианка и казала, че щом тя не яде месо, на сватбата й всички ще ядат вететарианско меню. Това си е бил нейния ден и каквото кажела, това щяло да става.



Тема Re: това си е вашия празникнови [re: else]  
Автор meryl (непознат )
Публикувано19.10.06 12:26



Ами да, аз по принцип съм съгласна....какво ако първата булка е бивша алкохоличка, примерно!
Сватбата е празник на тези които се женят и този празник олицетворява двамата.....мисля, 4е те трябва да диктуват правилата....Пък на който не му харесва да не идва....все пак се съмнявам, 4е някой няма да дойде защото няма мръвка....





Тема Re: това си е вашия празникнови [re: meryl]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано20.10.06 14:15



Става дума за отношението, ама тези неща трябва да се усещат, не да се обясняват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.