Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Цифров фотоапаратнови  
Автор _belladonna_ (непознат)
Публикувано15.07.06 22:04



За и против. Нещо ми е влязла идея за такава покупка.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 22:22



" За" - аз съм много доволна от тази придобивка.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.07.06 10:24



изключително и само ЗА - ако не си изперкал фотограф-маниак, повече няма и да си помислиш за апарат с лента - купуваш си една карта 256 МБ (около 40-50 лева), и можеш да събереш поне 250 снимки на 2 мегапиксела резолюция. Тази резолюция е достатъчна за изкарване на истински снимки (във фото на фото-хартия) с размери 9х13 или 10х15 см, които по нищо не се различават от тези правени с лентов апарат. Мога да ти препоръчам само няколко неща в които да внимаваш:

1. Апарата да бъде от ФОТОГРАФСКА марка - Канон, Никон и прочее, може и Панасоник или Сони, в никакъв случай HP, SAMSUNG, BENQ или нещо от сорта; абе направо да си кажа - КАНОН е марката;
2. Както вече споменах, 2-3 мегапиксела са достатъчни за домашна употреба, не се хвърляй на много повече, първо щото няма смисъл за любителски снимки, и второ - ще събираш много по-малко снимки върху картата
3. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО апарат с ОПТИЧНО!!! увеличение. Цифровото увеличение, което правят апаратите не става за нищо.
4. Много от по-скъпите апарати се продават с вградена акумулаторна батерия, което намирам за голям недостатък за любителски цели - тези, които работят с нормални АА батерии са много по-добре, щото винаги като ти свършат текущите батерии, вадиш други и ги заменяш, а не търсиш контакт да зареждаш апарата; като казах батерии - използват се акумулаторни NiMH батерии, желателно над 2000 mAh, особено, ако ползваш светкавица - купуваш си 3 комплекта и си ОК.

Ми това е засега, андявам се да съм бил полезен

Just a genius



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: Blake]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано17.07.06 15:22





2 мегапиксела далеч не са достатъчни за вадене на прилични снимки. Тук може да поспорим. Но със сигурност 5 МП са вече прилична цифра и снимките са много добри.

Марките: Olympus, Canon, Nikon, Pentax, Minolta (вече не правят апарати)
Оптично увеличение - добре е да го има, но да не е повече от 4-6 пъти. Професионалните оптики са в този диапазон. Над това увеличение се губи "рязкостта" на снимката.

Не си губи парите по комерсиални марки - HP, LG, Samsung. Дори покупката на Panasonic и Sony си е рискова. Поставянето на добра оптика не прави апаратът добър.

Батериите: Акумулаторните батерии са си много добре. Аз имам две и едната винаги е заредена. Пък и 3000 ma/h за много снимки ще ти стигнат, повярвай ми. Последно изкарах 512 МВ + 128 МВ + 32 МВ (не ми се смята колко са). И то за кратък период от време. Снимките бяха има-няма - 530 на брой.


Иначе съветвам да се пусне такава тема в някой от форумите на Дир-а.
Въпреки че подобни теми вече жестоко са им омръзнали.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
Автор delhina (непознат )
Публикувано17.07.06 22:04



Купи си цифров и няма да съжаляваш.Моят е Коника Минолта,5 мегапиксела е ,предния ми беше 4 мегапиксела,няма разлика в качеството на снимките,желателно е да е над 3 мегапиксела,най много 5...другото е лакомия...и после ако решиш да вадиш снимки излизат много по-евтино от обикновенния апарат.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 23:09



Много е хубаво!





Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:46



Имам Pentax 5 MP, 3x оптично и 4х цифрово варио. Много хубава машинка, с много опции и прави идеални снимки. Плюсовете са, че няма лента, снимките си ги вадя в Billa, пъхам картата в слота и си избирам само тези, които ни харесват, или са ми необходими. Цената е съвсем приемлива, около 0.2 за 9х13 cm формат. Останалите снимки са ми на диска или на CD и мога да си ги гледам през TV. Батерията е специфична, зарежда се на спрециален стенд, който върви с апарата. Може да се сложи както целия апарат, така и батерията отделно.

Единственият минус е, че когато се снимат движещи се обекти (тичащи или танцуващи хора, както и скиорстващи, какъвто е моят случай) при високо качество на изображението образът се размазва. Причината е, че матрицата изисква време, за да сработи. Естествено има бързодействащи матрици, но вече говорим за скъпа професионална техника, а за любителски нужди нито цената е оправдана, нито размерите на апарата. В такива случаи старият ми бабешки апарат с AF и лента RICOH е незаменим.





Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: Haблюдaтeл]  
Автор _belladonna_ (непознат)
Публикувано20.07.06 17:05



Точно на такъв се спрях и аз- гледам че в Метро сега е на промоция за 199лв без ДДС. Обаче освен фотоапарата какво друго се купува- батерии, памет, зарядно предполагам. Цената май ще надхвърли 300лв. Има и по- евтини обаче нямат оптично увеличение, само цифрово и това както разбирам не е съвсем добре. Ще обсъдя това и на място в магазина но питам вас,тъй като в магазина не винаги са обективни в целта да си продадат стоката. Ако да речем е само цифрово увеличението как се отразява това на снимките -нямат фокус,цвят или какво?



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: _belladonna_]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:01



Според мен оптичното приближение е много важно, тъй като работи без да влияе отрицателно върху качеството на изображението. Цифровото приближение влошава качеството на снимката и изисква абсолютно неподважен апарат, тъй като най-малкото движение размазва снимката. Лично аз избягвам да използвам цифрово варио по тези причини. Но все пак зависи какъв финансов лимит имаш и дали държиш на качеството.
Така че, съветът ми е да избереш модел с оптично варио. Цифрово май всички имат.

Попитай с какви батерии работи апарата. Ако работи със стандартни АА батерии не е необходимо да купуваш нищо повече. Може би само един комплект с акумулаторни батерии АА и зареждачка, за да не ти се налага непрекъснато да купуваш бетерии.
Ако работи със собствена акумулаторна батерия на Pentax също няма нищо да купуваш, защото тя трябва да е в комплекта, заедно с малка докинг станция за зареждане, или съответно с кабел за зареждане на акумулатора.

Памет (SD карта) можеш да купиш навсякъде, не е необходимо от Метро (не знам какви са цените там). Преди около 6 месеца един приятел си купи 256 МБ за около 40 лв. Считам, че това е напълно достатъчно.
Аз съм със 128 КБ и събирам:

72 снимки с минимална компресия и резолюция 1200х1600 пиксела
101 снимки със средна компресия и резолюция 1200х1600
тези параметри са идеални за снимка 9х13 cm

около 900 снимки с минимална компресия и резолюция 600 х 800. Това е идеално за пращане по Интернет.

Мисля, че една 256 МБ карта ще е достатъчна. Ако не купуваш картата заедно с апарата, носи го с теб, когато я избираш, за да не стане някаква грешка.

Успех ти желая и пиши какво си избрала!

А, щях да забравя, ето сайта на вносителите на Pentax:






Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: Haблюдaтeл]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 11:09



Гледам, че съм допуснал грешка: не съм със 126 КБ, а със 128 МБ, sorry




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.