Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 31.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Krizi, kriziнови [re: kakaтa]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 01:19



Здравейте Патиланчовци в рокли и с човешки лик! И на мен ми се иска да пропадна в някоя депресия и понеже все ми се изплъзва лъкатуша между меланхолия, лошотия и безметежно безхаберие с временни пориви на ентусиазирано разчистване на дом, вредни детски навици, подтискащи мисли и ненавременни действия. Хем ми се ще да преобърна света, хем се чуствам омаломощена някак си...Самоанализирайки се и четейки вас овехтялото клише за далечното ни роднинство с необятните душевности по славянска линия ми се струва много логично...ей, от толкова необятност се чустваш като Алиса в страната на чудесата, неловко и от време на време жално, та чак жалко...
The past never past!
В нашия вилает до кой знае какви разкрития не се е стигнало (ама ние доста си споделяме), но едни снимки показани ми на полудоброволни начала направо ми раздраха душата или там каквото и да е от чуствено-духовната сфера. ..Сега е моментът да си призная, че не съм чак такава мила душица за каквато сте ме взели от писаниците ми, аз и бия и то на обществени места, и крещя като се зачервявам през това време (случайно се видях в огледалото веднъж и ако не бях тъй побесняла щях бая да се посмея). Иначе сме като по М.Башева, някаква много зла и упорита любов ни гони и двамата, отърване няма и въпреки всички нелепи ситуации като например да объркваме ролите на съпругите и любовниците, не я забравяме и предаваме, а напротив ...
Що се отнася до онова поколение реших и аз малко да се изявя с още по-горното изречение на чужд език

, а за Бг културата ни, на част от която съм доста инат почитател, не смея да я мисля ако разчита на таквиз пишман подръжници...
За накрая оставих баклавата - много близки сте ми, ей!, не, не, признанието не е провокирано от късния час...
До писане!



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 10:28



Посипвам главата си с пепел заради грешката при цитирането на автори

. Тази сутрин се събудих с тегавото усещане, че съм попаднала в друга възрастова група във вид не тъй удобен за любов с попрецътели кестени и че СЪВСЕМ НЕ всичко е само игра и театър. Човек има нужда от провали, както твърди една уважавана от мен Бг авторка, така битието ни се облагородява някак, превръщайки скучната права линия в силно начупена, моделираща нрава ни, понякога в неочаквана посока. Айде, до писане, че То - битието, свежо и жизнено, силно ме задърпа...



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 14:01



Радвам се, че звучиш оптимистично и весело, драга Zany, което е потвърждение на прогнозите ми за развитието на такъв тип кризи между
неслучайни играчи. Разби обаче на пух и прах наложената представа, че си
прекалено отстъпчива и мека с хората, които обичаш. Мъжете не обичат
скандалджийки, но и прекаленото послушание им действа отблъскващо! Едно едно-две ведри избухвания и дори шамари носят удовлетворение относно собствения ти избор на партньор , което не може да се обясни лесно, още повече като си знаеш, че има и причинка.
За снимките (представям си какви изводи и асоциации си изтълкувала само от една празна усмика или фона

) знаеш, че те са едно моментно настроение и нищо друго, дори и да си ги къта някаде си импресийките с оглед мъжко пъчене ( не отричайте, че и жените обичат шампанското). Обикновено пустите фантазии за случилото се са по-опасни, но да не забравяме, че не си средно статистически случай. И с Каката
дълбахме нашироко една снимкова усмивка...Обобщавам, че и усмивките на въпросните 3 в 1 са като тях, в началото си мислиш, че си попаднал на неимоверно жизнерадостен индивид до момента, в който нещо започва да те
изкарва от кожата ти и разбереш, че е фалшивия вкус на усмивката, която като всичко в поколението е само едно отражение на това, с което са израснали - световния и местен Боливуд, а не огледало на духовност ("Духлес" е интересно четиво за ваканция). Да не говорим за избора на женските аксесоари, побиват ме тръпки дори и като любител-естет, детайлите, ах, детайлите...Разсъждавайки в тази посока за поколенията след нас (дано да не съм заприличал на нашите родители) не мога да не засегна и темата за поколението на нашите деца.
Проблема е дъщеря ми в тинейджърска възраст, от която се ужасявам и изобщо не намирам не само общ, но никакъв език, а страшно много се старая и заради факта, че не живеем заедно. Какъв ще бъде света и ценностите му след 20 години не искам дори да си представя, хайде в България имаше особена ситуация плюс вроден провинциализъм (във философския му смисъл), а в развитите страни? 3 в 1 и тинейджърите почти същите...Първите можеш да избегнеш (понякога не много лесно; изнервили са ме очевидно), но вторите?
Отплеснах се много, но съм сигурен, че и ти като свестен и отговорен индивид си ги мислиш тия работи за децата и не само. Иска ми се още да си посподелям, но ще стане досадно за този път.
Не е лесно за времето в края на една истинска криза, казват издържалите я успешно, чиито опит твърди, че едни сеанси на въпроси и отговори били много полезни, макар и не много приятни. Нормално е да сте нестабилни в този момент, но като има благоприятни условия всичко ще се движи в желана посока. Пък и ние, мъжете, оценявайки някого не само чисто емоционално и страстно, си имаме прийоми за успех, а вие, жените, не забравяйте, че едно разбиращо те ухо, ненатрапчива сексуалност и сигурна нежност са ни по-скъпи от всякакви, спиращи временно дъха ти, непрекъснато изискващи еманципатки със постоянните зъбещи се усмивки!
До писане, Zany!



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: чoвek]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 02:23



Да, не е лесно в края на кризата! И то защото срещата с непознатото същество, което си ти, е доста напрягащо. Само във възможностите на забравата е да погълне миналото - добро и не чак толкова.
Опоетизираните представи за смислено житие водят единствено до непоетичната представа, че личния ни опит макар и преобладаващо болезнено-горък е единствения, който може да ни разкаже нещо за самия живот, в абсолютни стойности. Нещо като притчите в стария Завет или поличбите, които тълкуваме, разфасоваме и се удряме по челата винаги след.
Разумът, с всичката си логика е понякога твърде непохватен, в напъните да превежда и уговаря.
Усещането е доста неуютно, с уменията си да разпознавам тутакси присъствието на 3 в 1 наоколо. Не, не се съмнявам никак в любимия си мъж (вече не, Слава Богу), нито в чувствата му, нито в мислите му (имам предвид, убедеността си, че нито един от двамата не би направил умишлена лошотия на другия и че ни пука един за друг), но откъде тая тъга се взе. Ето това не разбирам, да ти едновременно ведро, и хубаво, и почти напротив...Намирасва вече на Остап Бендеровото: "Значи живеете чисто духовен живот" - стига, бе, спирам с нощните си разсъждения на тема себепознание.
За тинейджърските ни неволи мога много да говоря. Много наивни сме това родителите, въобразявайки си, че знаем к`во отглеждаме. Разбирам, че в тая възраст, препълнена с хормони, липса на социален опит, безгранична енергия на полусъзнателно ниво и повсеместни облъчвания за това какво трябва да имаш за да се чустваш много яко, движенията им ни изглеждат безмислени буйства, но чак пък толкова... Ако се не лъжа Стайнбек беше казал нещо за пътешествията и брака, бих добавила и пубертетните човечета - че най-лесния начин да пропадне е в това да си сигурен, че всичко е под контрол .
Айде, до писане!



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторkaketo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 02:26



Mila mi Zany, jivi, zdravi prez segashnata godina!
Za men vajnoto e, che vzeh reshenie, skandaliziralo horata naokolo, no , viarvam, che ti shte go razberesh s vsichkite mu prokleti njuansi... napuskam tozi, koito obicham i nai-vajnoto neshto v jivota mi!
S vsichkata si inteligentnost i respektivno efektni manipulatorski kachestva, me ugovaria za kakvo li ne, vkljuchitelno i che samo geniite /razbirai, che edinstvenia takav v nasheto veche ex-semeistvo, ne e moya milost; az nikoga ne sam go osporvala/ mogat da si pozvoliat da jertvat liubovta si zaradi svobodata si. Samo, che az ne se stremia kam svoboda s moeto reshenie. Kakto beshe go kazala ti, tsitiraiki stih na nashata liubima Bg avtorka - triabva miara vav vsiako ochakvane i tarpenie.
Nai-potresloto me e, che Liubimia ne me poznava, misli, che reshenieto mi e impulsivno, vijdaiki pochti sluchaino snimkite Mu/!?!/ s lisichkata ot grupa 3 in 1 v Paris, ot sashtite mesta, kadeto e bil s men i az si vaobraziavah, che tova e nashia hadjilak, demek sveti mesta.../diavol da go vzeme, ne mojeshe li da si gi prehvarli v compa si, be, i da se "gordee" do prasvane s liubezno predostavenite mu eroticno-vulgarni pozichki na sigurno v sebe si zastariavashto mome?/
Mnogo mi e gadno, che prichiniavam tova na sebe si, na nego i diskomfort na detsata, koito ostavat za izvestno vreme pri bashta si, no gubia sebe si i toi se gubi kato si misli, che vsichko razbiram, tarpia, podminavam i proshtavam, prosto i podrazbirashto se. Nali sme uj sotzialni jivotni, zashto ne probvame da razberem nai-blizkite si? Za vsichki, poznati i nepoznati keniitsi naprimer, se valnuva kak shte ponesat tova ili onova, no ne i za men, koiato, sigurna sam, obicha i chustva istinski blizka...
Niamam konkreten plan za deistvie ottuk natatak/ dosta tapo/...
Do pisane, skapa mi Zany, deto dori ochite ne sam ti vijdala, a razkazvam nai-"vatreshnite" si spoleteli me misli...



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: kaketo]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 17:16



Скъпа Каке, почти мистична е нашата огледална връзка в мисловно-емоционален план. Не за пръв път ни се случва по-скоро да усещаме какво е написала другата, а не само да гадаем за открития и скрит смисъл на използваните думи. Преди няколко дни си мислех за същото - доколко близки сме си с близките дори не в абсолютни стойности, провокирана от разни скандинавски истории...
Наясно си, че поетичната памет на нашите половинки е малко по-различна от собствената ни, но това не ги прави по-безчуствени, а само реещи се в паралелен на нашия свят. Все още ми се ще да вярвам, че в дълбочина имаме сходна представа за нещата от живота. Иначе щяхме ли да сме така взаимно свързани?
Зная, че от един момент нататък врьщането е безмислено, защото е само вид отлагане, но помисли и за това, че в дома на чуствата и духа нищо никога не е завинаги и безвъзвратно (пък дори и за понятия като живот и смърт ...понякога).
Ако нямаш против ще си дам е-адреса ми при следващото писане.
Дано успеем да се доберем до истинската наша вътрешна хармония и не сме ли ние, които сме се натикали за пред най-близките си в прекалено тесни и равнинни рамки?
до писане



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторkaketo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 17:46



Da, Zany, vzaimnosta i svarzanosta sa tezi, koito darjat vsiaka vrazka jiva. Egoizma e polezno kachestvo, no kogato se e prevarnal v patevodna zvezda, e doshlo vreme za samotata, phizicheska i duhovna. Za kakvo e proshkata, ako lipsva razkaianie ( ne govoria za vinovni pogledi i samobichuvane ), koeto mojesh edinstveno da pochustvash.
Kogato obicame realno ne ni interesuvat sobstvenite ni chustva, no neobhodimo li e da se unijavame, ako ne ni priemat za istinski partniori, a prosto za bezproblemni sakvartiranti? I za kakvo e vsicko, ako ot teb se IZISKVA da si dobar radio-slushatel, a ako opitash dialog se darjat kato neprofesionalni vodeshti, izkliuchvaiki te efira.
Zany, i predi ti biah kazvala, 4e DIALOG-a e slantzeto i vazduha za vsiaka vrazka...
Oshte sam dosta neadekvatna i se skitam nasam-natam, no za nishto ne sajaliavam.
Shte ti pratia skoro e-mail-a si inache riskuvash da te obstrelvat s kletvi i obeshtania...
do pisane!



Тема Re: Krizi, krizi [re: kaketo]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 14:58



Много мислих тия дни за власите, Дунава, за споделената изневяра, за толерантноста, за Любовта, за съпреживяването като начин на живот,
за /не/щастието като философия и други подобни заплетени щуротии...
Защо нещо , на пръв поглед, твърде незначително може да прекатури някого,
останал незасегнат от разни по-големи и по-ужасни неволи? Защо се чустваме така прекрасно в редките моменти на хармония между разума и чуствата, без да се налага да озъптяваме едното от тях? Защо заедност в повечето случаи се подразбира като физически статус, а осмислянето й е прекалено засягащо личната ни свобода? Защо социалните аспекти на любота, потребностите от принадлежност и утвърждаване, са с най-широки прагове на поносимост, но пукнатините там май са като радиоактивността, пост фактум пораженията са най-вероломни?
В последния брой на КапитЕл-а има една статия за размишление относно способността ни да живеем сами и че "толерантността и респектът пред свободата на другия граничи с безучастието - важно е да поставиш граници и да кажеш "не", за да може другият също да разбере, че не е сам на този свят". Струва ми се, че сме поставили граници единствено пред себе си и с това опорочаваме целия си хъс да направим връзката си интелигентна, нетрадиционна, удивителна, прекрасна и стимулираща. Единствено оптимистично е, че смисълът е в движението. А це лта - да запазим добрите чуства...към себе си за да е уютно в къщата на Духа ни. Иначе как бихме разбрали, че ни се случват толкова хубави мигновения?
Страхотно се напъвам да не се превърна в мъртва душа (в най-обширния й смисъл) щото е толкова лесно да потънеш в меланхолия, умора и неясна тъга или да се превърнеш във вечния съдник на хора и събития. Колко е безнадежно, но някак си прекрасно и същевременно болезнено да слепваш счупените си късове в едно и да започваш да улавяш очертанията. Или наистина животът се дели на ужасно и нещастно и трябва да си благодарен, че си нещастен като в "Ани Хол"? Съмнявам се, че се разбира какво се върти в главата ми, въпреки, че знам какво мисля за това, но но не мога да намеря думи (естествено пак Уди Алън).
До писане!



Тема Re: Krizi, krizi [re: Zany]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:17



Zany, за много години и да си останеш мила и сърдечна, като може би е време
да приглушиш интензитета на добротата, леко напомняща наивност

.
Е, точно сега е най-подходящото време за депресивни състояния и без повод, но потъвайки просто забавяш положителните процеси в семейството си. Нормално е да ти е гадно от спомена за това, че съзнателно или не са те оценявали, дисецирали и статистически претегляли, но изводите и заключенията очевидно са в твоя полза. Надявам се да избегнеш разклона на нашата приятелка тук, но моето мнение за развоя при тях е че е била прекалено голяма надеждата, че всеки ще се оправи сам, знаейки посоката. На нея й се искаше повече разбиране, нежност и ухажване; на него му се струваше, че единствено чуството за хумор ще й докаже и без това очевидното, а сега се чуди защо, по дяволите, му се е случило... Така, че не се срамувай да изискваш и споделяш, а ти си достатъчно деликатна, струва ми се, за да прецениш откъде нататък е досадно и дотягащо...Ей, и аз един брачен консултант се извъдих.. ама да не забравяме че много съм мислил ( и чел) за тия работи

Айде, по-бодро и наперено! Следващият път ще се консултирам с теб по мои въпроси!



Тема Лелеее, ужас. Пусни си историята и в [re: ZvezdenDazd]  
Автор ASSASSlN (специалист)
Публикувано25.01.08 11:39



"Клуб на разведените". Много съвети ще получиш. Аз не съм бил в такава ситуация - акъли не мога да ти раздавам, но там ще намериш много хора, които са били в подобна ситуация. И мъже и жени.

Вече не използвам пълен член и винаги ще изписвам "във" и "със".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.