Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 31.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Krizi, kriziнови [re: ZvezdenDazd]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 13:02



E, pri men semeinata kriza na 7-mata godina e predizvikana/saprovodena ot krizata na srednata majka vazrast. Ne viarvah, 4e to4no tova 6te ni se slu4i, za6toto saprugat mi ne e ot typa na dobre zastapenata v 4ove6kia areal poroda "jenkar" ili drug type kompleksar. Tova provokira v nego mnogo tlee6ti vaprosi - "nakade sam tragnal?","za6to i kak sam tragnal?","s podhodia6tia 4ovek li sam tragnal?". Tova deistvitelno go izma4va i se strahuvam, 4e depresivnoto mu sastoyanie se usilva. A az osven, 4e mi e mnogo mra4no izpitvam i ugrizeniya, 4e sam 4ast ot pri4inata. Dobaviam, 4e i u dvamata tlee liubov kam drugya makar i umorena ot ejednevieto. Zasega vzehme re6enie da se razdelim vremenno za prez lyatoto. Ako tova 6te vnese dopalnitelno osvetlenie - imame detza...

. Kajete mi molya, kak ya vijdate tazi istoria, 4e az ne6to vremenno izgubih sposobnosta si da razsajdavam logi4no



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 11:12



Preminala sam i prez takav period, taka, che parvo pomisli za sebe si, inache gubish ot vsyakade. Toi e palnoleten i ne e v bezpomoshtno sastoyanie, kakvo shte se izmachvash i ednovremenno s tova shte mu pomagash kato psihoterapevt li? Kakvoto i da kajesh vse shte e podozritelen. Tozi maj se nadyavam da si dava smetka kakvo si sakrovishte. I zashto triabva da se razdelyate prez lyatoto? Za da mu osigurish komfort, a ti si predstavyam kak shte izkarash? Razberi, pravi kompromisi, no vsichko si ima granitzi i tzena. Jelaya ti da ne se prevarnesh v homo sachustvasht zavinagi! I sled razdyalata kakvo? Toi shte e vav "vihara na tanca " s drugata nai-veroyatno i shhte iska ot teb oshte i oshte kompromisi.
Pisha ti taka emotzinalno, zashtoto savsem naskoro preminah prez sashtiya ad...
kakvo stana li? "varna" se pri men, no s edin takav obvinyavasht pogled, vse edno sam hvarlila 10 malki kuchenza v propasta nablizo, a az veche ne sam sigurna tova dobre lie ili ne... Ne jiveem v Bg i tova e oshte edno uslojnenie... Mila Zany/sigurna sam, che ne si nito glupak, nito shut, kakto e bukvalniya prevod/ ne univai, osaznai kolko si gotina i vsichko shte bade dobre/za teb!!!/



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 16:04



Ей, да знаеш, че си много печена! Аз нямах този късмет със съпругата ми...Всичко се разпадна, но не съжалявам...Ако Съпругът ти е интелигентен ще излезете бързо от ситуатцията, правилно, че му даваш шанс така по-бързо ще му се избистрят ценностите. Нормално е да се случи, това не те поценява, а напротив! Но не всеки издържа теста!





Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Автор ZvezdenDazd (optimist :))
Публикувано01.06.07 07:57



Здравй Жени,

Пиша ти за да ти кажа, какво се случва с мен към днешна дата.
За съжаление след поредният скандал или уточняване на ситуацията, както съпругът ми се изразява се случи следното: Той " осъзна " какво е сторил с мен и бракът ни и започна да опитва да " се връща" към мен. Знаеш ли каква ярост и негодование ме е обзело. Мразя себе си

. Той отново успя да ме обеди, че вината е моя и както една жена тук каза, сякаш съм направила недопустимо престъпление към него.



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: ZvezdenDazd]  
АвторZany (Нерегистриран)
Публикувано03.06.07 14:19



Mila mi Zvezdendazd,

Otnovo pro4etoh vsi4ko, napisano ot teb i te po4ustvah o6te po-blizka/kakto i "kakata" ,i "4ovek"/. V sastoyanieto, v koeto se namiram v momenta mi e mnogo trudno da razbera ne6tata ot jivota. Znae6 kato pluva6 pri golyamo valnenie i te zalee nyakoya valna ne si siguren koe e gore i koe dolu, pravi6 vsi4ko vazmojno da izpluva6, no kato, 4e li kam danoto e po-primamlivo...Znae6 sa6to, 4e adat tova sa drugite, a sa6to, 4e 4ovek ne moje da pod4ini jivota si na nyakoi, 4ieto otsastvie bi ubilo du6ata mu...Za sebe si samo sam nayasno, 4e 6te upotrebya razdyalata mi prez lyatoto da si otgovorya na nyakoi vaprosi kato dokade, dokolko i kakvi kompromisi s moite razbiraniya moga da napravya za 4oveka, za kogoto sam omajena i kogoto ve4e sas sigurnost znam, 4e e zna4imo yavlenie v jivota mi i 4e kakvoto i da pravi ne bih mogla da izpitam negativni 4uvstva/poniakoga mi se iska za da mi e po-lesno/. Moje bi 6te ti pomogne makar i kratko ostavane sas sebe si za da se opoznae6 parvo ti i posle da re6i6 kakvo da pravi6 s jivota si. S nai-dobri 4uvstva i 6te sledya za napisanoto tuk ot teb





Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 11:43



Ей, Zany, започвам да ти ставам фен, в най-добрия смисъл! Само един съвет пускай по някоя хаплива забележка, но умерено често защото иначе няма да изглеждаш истинска. Дори и да е много увлечен мъжът се вглежда повече за поведението на постоянния си партньор при положение, че живеят не просто в брак, а ти описваш такъв тип връзка. Казах ти, че преживях подобно нещо, но съпругата ми не премина успешно теста. Ако те интересува мога и да ти разкажа някои подробности, е, аз големи простотии натворих и те продължиха почти година, но бившата ми съпруга реагираше със скандали и непочтени изяви. В семейството на мой близък приятел се разрази буря /точно на 7-мата година

/ и не че жена му беше през цялото време излъчваше спокойствие, но сега брака им е на ниво, което не е възможно за повечето семейства, но затова освен любов са необходими интелигентност и съчуствие. При теб това е налице за останалото можем само да предполагаме!



Тема Re: Krizi, kriziнови [re: Zany]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 10:59



I az kato "chovek"-a ot sledvashtoto mnenie te haresvam, sachustvam i mislya, che ne moga da bada taka "byala i dobra" kato teb. Da i az mislya, che tova e test za postoyanite partners, no ne samo za "potarpevshia", no i osobeno za zabarkvashtia testa. Christianskite dobrodeteli zvuchat otlichno, no dali vav vremeto ne se e vidoizmenilo i nepravilno talkuvano poslanieto za plesnitzta i podavaneto na drugata buza, osobeno ot hora, koito si priel v kashtata na duha si? Zany, ne e losho da se vzresh v sebe si prez tova lyato, no ne zabravyai da napravish i "razbor" na otvetnoto povedenie. Pretzeni dobre kak se darji s teb, s detzata, s vas kato tzyalo. V takiva po-"ekstremni" sastoyaniya chovek razkriva istinskite si modeli na povedenie, inache e lesno da si preboyadisash kozinata. I nedei da pravish golemi kompromisi kato saznatelno razchitash signalite mu za savsem dobrojelatelni inache se obrichash na ne mnogo dostoino sajitelstvo pak dori i s Ljubimia. Pogledni go otstrani /phiziceskoto mu otsastvie shte te podpomogne/ i go "pogledni" hladnokravno" vse e edno e saprug na nyakoya drujka i sled tova go obsadete zaedno, no bez izlishni razgolvania na dushata. Davam si smetka, che az proigrah tozi moment s razgovora i ottuk i s predstavata na vseki ot nas dokade da razprostrem obshtata cherga i dokade individualnite. Eto sega naprimer mi e mnogo simpatichen i interesen bashtata na edno priatelche na dashterya mi /razveden/ i ideyata za otmashtenie me vdahnoovyava i otvrashtava ednovremenno. Choveshki v smisal svinski istorii, no i dvamata ne byahme nayasno nakade poemame sled "Onazi"sluchka. Mislya, che tova e problem na mnogo vrazki. Moje bi onova priatelsko na "chovek" semeistvo ne e napravilo greshkata da ne znae nakade tragva sled KRIZATA





Тема Re: Krizi, krizi [re: Zany]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 13:46



Да, теста е двоен, но моля те, Zany, имай предвид, че има моменти, при които в тази Ситуация мъжът е по-скоро

зомбиран и далече-далече от възможноста за каквото и да е разсъждение, та дори и елементарно, по-късно много го е срам, меко казано л Не съм успял да го квалифицирам още това нещо, но знам, че не е любов и че няма нищо общо с важното от живота му, по-скоро с Егото плюс осъзнаване за бягащото време. Голяма роля играе и предизвикалата Ситуацията, ако има някаква полза, в смисъл дори да си затвърди самооценката, да не споменавам и други по-реални нещица и услуги , захапката, дори и не съвсем съзнателна, става доста яка без да се усетиш, пък ти си го тълкуваш както ти изнася. Слава Богу, това "блаженство" като всяко друго не би могло да трае вечно, но може да се проточи ако е достатъчно хитра жената. И какво става? Като се завърнеш от това си полуидиотско, то си е направо идиотско-дебилно състояние, при кой отиваш първо? При Тази, която обичаш, вярваш й, делил си толкова много ситуации, имате деца и която, вече си сигурен, прави живота ти съществен, но ако откриеш една разфучала се първобитно, освирепяла от болка лисица без никакво съчуствие към този, когото твърди, че обича и сигурно е така, но аз не желая такава любов, нееволюирала за 12 години и останала в първоначалния си телешко-влюбен първоначален стадий за средно-статистическите връзки. Съжалявам само, че съм вложил в нея толкова много емоционален, сексуален и не на последно място финансов капитал, оказа се съвсем на сляпо поради копнежа да обичаш и да бъдеш обичан, независимо как(много глави са се, се и ще се чупили). Права е каката, че в по-особени условия човек реагира неподправено. И за двете ни деца страдам защото ми липсват извън дните за свиждане, и за бившата си жена ми е мъчно, но човек трябва да има някаква представа какво иска от живота, така не направих компромис и с проблем от кариерата ми. Даваш си сметка, че ако от една възраст нататък не разчистиш кича около себе си след още време няма да се понасяш изобщо.
Откровенията ми дано ти помогнат в този нелек за теб момент, Zany, защото лично аз за първи път се сблъсквам с такива зрели, немнгословни разсъждения на наранена, но не озлобена и готова за отмъщение жена. Свалям ти шапка и му завиждам неблагородно на този твой съпруг. Разказах на приятелите ми, за които ти писах, те се заинтригуваха и най-вероятно ще ти пишат в този форум. Както каза жената: "да даваме рамо на стойностни хора е привилегия"



Тема Re: Krizi, krizi [re: Zany]  
АвторPriatelyat (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 10:42



Disekzia na edna kriza otkam majkata gledna tochka

Vsyaka kriza e izraz na samneniyata, nahluvashti v etap, v koito uj e postignato Glavnoto. No osashtestvyavaneto na osnovnite tzeli zadava vqprosi. Vse oshte mnogo hora misliat, che nashata kriza e bila zaradi edna mlada jena. Tya beshe materializiraniat izraz na nevyarata, che dotam dokadeto si stignal e tvoyat sobstven izbor, a ne stechenie na obstoyatelstvata. Bunta sreshtu tejestsa ili ne beshe li lekotata na bitieto. Raboteh neshto, koeto mi haresva, no nai-veche zaradi dobrata zaplata; ojenih se zaradi bremennost; cheteneto i neshtata, koito mi haresvaha da pravya /ribolov i dr./ praveh ryadko ili nikak. Vse raboti, koito te budyat noshtem i ne ti davat pokoi denem. Zapochnah vrazka s inteligentna mlada jena i se chustvah pripovdignato donyakqde, no drugosta na misleneto na razli4noto pokolenie me iztoshti i otvrati...po-skoro ot men si. Sqprugata mi se iznese s detzata, prie go kato tzyalo, e, imashe nyakolko tejki nervni izblika, normalni za sqstoyanieto, no go razbiram mnogo post factum. Az si vzeh otpusk i zaminah prez devet planini v desetata.
Nakratko dadoh si smetka, che bezvetriata, krizite na "chernia drob" i samneniata sa estestveni za jivota ni, che te ni imunizirat sreshtu bezrazlichieto v nai-shirokia mu smisal. Che Domqt vapreki reditzata neudobstva e za men neobhodimiyat pristan, bez koito gubya znanieto za realnosta. Razbrah oshte, che chovekqt, s kogoto poradi silata na obstyatelstvata jiveya jivota si e edinstveniyat, koito donyakade me razbira, podkrepya / makar i ne vinagi da lichi yarko / i obicha v nai-tzenniyat za men vid, pochti izchisten ot egoizqm i che tova sqstoyanie ne mojesh da izgradish nabarzo ot tuk nasetne; che neinoto otsastvie i orientir me pravi smeshen i izpraznen ot sqdqrjanie mnim geroi, vqpreki, che prisqstvieto i ne vinagi me pravi hvqrkovat. Mislya, che tova sa vse neshta, za koito si struva da napravish kompromisi, zashtoto sabrani zaedno sa izraz na Liubovta, kato philosophska kategoriya. Osqznavaiki tova i dvamata se doizgradihme kato hora i partniori. Che ako zapochnesh da haresvash sebe si dosta ot jiteiskite provokatzii ne sa ti neobhodimi za da si dokazvash stoinosta na jivota si. Che ako ti lipsva edin nadejden i izpitan kosmicheski korab nyama da uspeesh da se dokosnesh do raznoobrazieto na Cosmos-a. Ne vsicko e med i maslo, no iskam li samo tova?
Zakliuchenie: ako dvama dushi preminat podobni Izpitaniya, to Te ne sa sluchaino zaedno po Pqtya!
Blagodarya na moya priyatel "chovek", koito napravi dostoen izbor; na Zany, koyato go "nakara" da izleze ot blatoto na podozritelnost kqm jenite i zaradi koyto za pqrvi pqt vijdam napisano otnoshenieto si kqm jivota; na Jena mi, koyato ne e vsichko / slava Bogu /, no nai-vajnata chast ot men!



Тема Re: Krizi, krizi [re: Priatelyat]  
Авторщacтливa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 16:39



Глупави приказки само за да могат мъжете да си правят каквото искат. А жените им още по-прости че стоят и ги слушат! Ако има изневери да се развеждат или да стоят и да си плюят на самочувствието! Аз съм омъжена 10 години и няма такива работи нито ще позволя!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.