Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 23.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо бе свекърви ?????нови  
Автор HacTu (HacTu)
Публикувано26.07.06 23:03



Виждам, че тук долу е пусната такава тема, но преди да я прочета искам да споделя и моята "мъка"

Няма да изпадам в подробности. Просто скоро (няма 6 дни) ми се случи да родя и пак Проблемната ми Свекърва ми "осра" (извинявам се, но това е точната дума) удоволствието, с което се сдобих с бебо и радоста от завръщането ни в къщи ... Този път обаче разликата бе, че не си го сложих на сърце, правейки си ретроспектива на предишни събития, които тя оак без много-много да му мисли.

И така да ги изброя:

- сватбата ми - защото не бях облечена с рокля по нейн вкус и защото въобще не бях с рокля, и защото бях с черно и червено с черен воал. Защото не беше свадба със 150 непознати за мен близки и далечни роднини, а само 15 души до първо коляно .... Резултат ---- приятелките й като гледали снимките не спрели да цъкат и да се възхищават и чак тогава тя разбрала, че е сгрешила ...

- първото ми раждане - защото не кръстих детето на нея и съпруга й, а тя беше избрала такова "хубаво" име съчетаващо двете им имена. Защото кръстих детето си с едно ексцентрично рядкосрещано име .... Резултата ---- приятелките й не спряха да ни се радват, как ни било хрумнало, колко било поетично и красиво, бла бла ... тя разбрала, че е сгрешила ....

- заминаването ни в чужбина - защото сме ги оставяли тук сами и нещастни. На кого да си пъха носа под завивките и да се бърка в отношенията? ... Резултата --- отървах семейството си от ревнивата й меркантилна особа, идвайки си тук всяка година за малко и насила, съпруга ми ясно вижда каква нещасница е тя, иначе е тъпо да му го кажеш - обижда се. Всяко идване тук и заминаване ни коства адски нерви и се моля това да е за последно, щото ако и след всичко това съпруга ми не престане да търси добрия човек и майка си в това което е останало от нея, аз трябва сериозно да се замисля дали не е луд :). РЕЗултата за свекърва ми ---- просължава да ме обвинява, че съм замъкнала съкровището й на 7 000 от нея... Приятелките й нещо са я изоставили, вече нямам тяхната подкрепа, чудя се защо ли ....

- второто ми раждане - пак заради името - признавам сега и ние прекалихме, но след първото име пристига и второто - просто са свързани. Освен това в чужбина на никого не прави впечатление как се казват децата ни, просто им харесват имената - звучни и красиви. Когато чуят и значенията са очаровани. Резултата - още не е последвал ... НО НЕ МЕ ИНЕТЕРСУВА ... това е моя живот и никой няма право да ми казва как да си го живея ...

ВЪПРОСА КЪМ КЛУБА: Защо? Кога точно ставаме свекърви - с раждането на момченцето ли или някъде по-късно. Съзнателно ли е или защитна реакция. Аз за сега имам две момиченца и сякаш не искам да имам син, причини много и една от тях - няма да си простя ако някога се превърна в това, което е свекърва ми в момента....


Бъдете щастливи мили свекърви и се усмихвайте.



П.с. не ме питайте за имената на децата - няма да ги споделя.



Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: HacTu]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано26.07.06 23:13



А с тъщите да не би да е по-различно?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: Craig]  
Автор HacTu (HacTu)
Публикувано26.07.06 23:31



Сякаш процента на свесни тъщи е по-голям от този на свесни свекърви ... Като стана тъща, ще отговоря на въпроса, подсети ме





Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: HacTu]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано26.07.06 23:41



биХ КАЗАЛ ЧЕ процента свестни сигурно е същия, а по-скоро е различен процента оплакващи се мъже и жени



Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: Craig]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано27.07.06 10:09



О, не. В никакъв случай не е така. Тъщите са гадни, ако случайно са си проклетници по характер, каквито все пак не са всички жени.
На свекървите им отнемат най-ценното, смисъла в живота им и те се борят със зъби и нокти срещу натрапницата или ако имат достатъчно акъл да не се мъчат да я изгонят, то се опитват максимално да станат част от живота на младото семейство, приемайки и снахата за дъщеря, само и само да продължат да си пъхат носа във всичко, което им се случва.

Има и нормални. Пак да чукна на дърво, моята е злато. Предполагам, че е от възрастта и колкото е по-млада, толкова по-свястна. Макар че по-скоро е до характер и до самооценка. Колкото по-пълноценен човек се чувства, толкова по-малка нужда има да се пъха в младото семейство на всяка цена.



Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: HacTu]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано27.07.06 10:54



Най-напред честита ти рожба!
Живи и здрави да сте с мъжът ти да им се радвате и на двете дечица!
Хич не си слагай на сърце свекървата! Намерила си му начина и толкоз!
Виж втората часто от въпросите ти силно ме заинтригува като майка на двама сина!





Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: Lenny]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано27.07.06 14:18



А какво да кажа аз като имам и син и дъщеря?



Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: 3aeka]  
Авторpre.sto (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 14:51



Spored men m/u snahi i svekqrvi ima pove4e problemi,za6toto stava za domakinstvo i gledane na deza.Po-vqzrastnite se smjatat za eksperti i se opitvat da te u4at na ne6to,koeto spored tjah e naj-pravilnoto,a po-mladite pqk iskat pove4e samostojatelnost,kogato vzemat re6enija.
Ne e lesno da si snaha.
4estito bebenze-da ti raste veselko i zdravi4ko!





Тема Re: Защо [re: HacTu]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано27.07.06 23:24



В отговор на:

не ме питайте за имената на децата



А какви са имената на децата? Това естествено е по-интересно от някаква си баба...



Тема Re: Защо бе свекърви ?????нови [re: HacTu]  
АвторEднa Cвekи (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 16:07



Не обичам обобщенията, а ти правиш точно това! Според мен жените, които не обичат наистина мъжете си, мразят свекърва си и не искат да я разберат! Интересно майка ти какви разбирания имаше за сватбата и имената! Едва ли са по-различни! Стремежът да си ексцентричен води до неодобрение от голям процент от хората пък били те свекърви или не!
Аз съм супер доволна, че синът ми е женен и по никакъв начин не го ревнувам! Да се оправят сами, за да бъда и аз по-свободна! Предполагам, че голяма част от свекървите си мислят точно това! А че младите са неопитни и имат още чного да учат , то просто се набива на очи! Ако майка ти го каже, ще го приемеш като съвет! Ако е от свекървата- ще го приемеш като упрек! просто бъди по-толерантна към хората и нещата ще се оправят! Не търси под вола теле и не бъди предубедена!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.