Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трето дете ?нови  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано29.06.06 13:53



Чудя се, семействата само с две деца дали произвеждат конфликтни, некооперативни личности. Затуй, да има или да няма 3-то?

Обаче, понеже първите са момче и момиче - ако 3-тото се пръкне момиче, момчето няма ли да развие комплекс? И обратно, ако се пръкне момче - момичето няма ли да преживее психологическа драма?

Да отидем на вариант 4 деца ли?



Тема Re: Трето дете ?нови [re: Гeвpek]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:01



Е, убий ме не разбрах защо се стискаш за пето


Иначе има разни изследвания на група европейски учени



Тема Re: Трето дете ?нови [re: Гeвpek]  
АвторHия (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:10



Чудя се, семействата само с две деца дали произвеждат конфликтни, некооперативни личности.


Ами сигурно е така, като се отчете факта,че наоколо е пълно с подобен вид личности, а повечето произхождат от тъкмо семейства с по 2деца.

Иначе - ако сме сериозни, аз също имам момче и момиче, и то близнаци. Психолозите съветват в подобни случаи веднага да се роди още едно дете. Да, ама ако пак се родят две, пак ли?



Тема Re: Трето дете ?нови [re: Гeвpek]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано29.06.06 14:14





Гледай сега...има такава "теорема", че ако имаш три деца, поне две от тях са от един и същ пол.

Ми аз какво да кажа, като и трите са ми момчета...ти поне си ги нашарил!
Определено не мисля да отивам на вариант 4 деца...

Радвайте се децата си - едно, две или повече...



Тема Re: Трето дете ?нови [re: happy_mama]  
Автор BobyB (пристрастен)
Публикувано29.06.06 15:20



Не е теорема, а принцип, т.е. не може да се докаже, а само се приема че е вярно щото е "очевидно"

Нарича се принцип на Дирихле - ако имаш n чекмеджета и сложиш в тях n+1 топки, в поне едно чекмедже ще има 2 топки

Иначе и аз искам трето ама жената нещо се ослушва . То ще трябва и къща да построя, че в двустаен апартамент ще е малко тясно

Редактирано от BobyB на 29.06.06 15:22.



Тема Re: Трето дете ?нови [re: Гeвpek]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано29.06.06 16:00



Хе хеееее - искрено ме развесели!
Иначе не мога да ти съчувствам, нито да ти помогна.
Имам две момчета - така че, ако има трето просто ще се научи да оцелява по-добре от американски тюлен, независимо от пола си!
Още съм на вълна да искам трето, но това ще го решим със другарчето - че да не се натовари много.
Време не ни стигна да сколасаме по-рано пък сега вече почваме да си търсим причини - що не. Пък кога, пък дали???
Така че ако го искате и двамата хич не се колебай! С две се справяш значи ще се справиш и с третото!
И тихо да не те чуят от съседната тема че изгоре

- веднага ще те разкрият колко ограничен, еснаф си.
Много са прозорливи!



Тема Re: Трето дете ?нови [re: Lenny]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано29.06.06 16:59







Тема Re: Трето дете ?нови [re: BobyB]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано29.06.06 17:41



Ей, програмистът веднага си личи





Тема Re: Трето дете ? [re: Гeвpek]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 19:01



Гледай положително на нещата.
Две момчета и момиче - кой ще е смее да пипне момата ако има двама наперени братя да я пазят? Амаха, хаймани, респект и дистанция, че ... така.
Две момичета и момче - блазе му на момъка. Толко много "приятелки на сестра ми" ще има, че няма да може да ги поеме всичките.

Абе мир и любов щом има в семейството, всичко друго се оправя. То и с едно, и с две, и с три - проблеми винаги ще има някакви. Ако не тия, ония. Така че ако ви е дошъл до там акъла не го мисли толкова. И да се похвалиш после и да се "оплакваш" какви са ти проблемите.

И накрая, лично за мен домът в представите ми винаги е бил пълен с деца, бъркотия и шум. Засега съм в застой, първото си расте като единствено, ама никога не е късно да размразя проекта. Само да намеря "инвеститор" и определям пусковия срок.

Хайде успех, както и да го решите





Тема Re: Трето дете ?нови [re: BobyB]  
Автор happy_mama (усмихната)
Публикувано30.06.06 00:14



Добре де, принцип! То затова теорема беше в кавички, пък и за по-смешно



Пък за къщата - от опит мога да кажа - споменавала съм и по друг повод - ти направи детето, че да има стимул за кого да правиш къщата, че иначе ще си стоите на тясно...ей така по инерция...
И ние бяхме така, ама като нямаше къде да сложим бебето - поразтичахме се...

Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.