Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:41 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Животътнови [re: E.]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано15.06.06 08:49



драга ми Е. точно затова е интересен, защото е различен за всеки от нас и ни поднася изненади.
Щом ти харесва живей си в чистичкия си стерилен и подреден свят. Никой не ти налага други догми.
Тук друг поиска мнение и съвет и ние изказахме своите позиции, така както и ти изказа своята.
Жената която инициира темата е склонна да приеме твоята позиция - така че може да се каже ти си Номер едно.
Не виждам защо обаче се чувстваш длъжна да сипеш жлъч около себе си.
За твое сведение не съм "женичка", а съм си мацка

нищо че имам двама сина. Намирам време да се грижа за себе си и правя всичко възможно за да изглеждам добре.
Много добре знам какво се налага да направя за техния старт в живота и го правя - инвестирам в образованието им и не са останали без нещо, което им е било нужно.
Силно се надявам да станат хора и да научат, че живота не е само пари и кариера. Давам им най-важното нещо, а в тяхната възраст това е обичта.
Надали ще разбереш нещо от тези редове.
Не се правя на героиня защото не съм такава. може би ще се изненадаш че и аз също мога да мисля - именно поради част от изброените от теб доводи все още не се решавам да създам още едно дете. Така че дори и твоята гледна точка не ми е чужда и непонятна - но ти я поднасяш по толкова груб, арогантен и злобен начин че просто не мога да не възнегодувам.
Ако човек няма обич и нежност в сърцето си драга ми Е. дори да е наследник на Онасис и да живее на собствен остров пак ще се чуди дали му е нужно и едно дете пък две това вече минава границите на разумното.
Бъди здрава и ако не ти се е случвало да се усмихнеш опитай се да го направиш днес. Опитай се да си представиш че хората около теб са различни от теб и въпреки това може би не са толкова лоши или пък толкова тъпи, колкото си мислиш.
Всеки на този свят има право на своя позиция, на свое мнение и на свободата да направи избора си какъв живот да живее!



Тема Re: А на тебнови [re: пъpвoтo дeтe]  
Автор:))))) (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 09:39



Аз и мъжа ми сме втори деца -
добре, че никой не иска повече от едно:)))))))



Тема Re: За провинциалната орисия...нови [re: AюмиAши]  
АвторCopи (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 10:01



Има и доста по-кофти вариант -
да имаш проблем за цял живот



Тема Re: твърдо не-нови [re: Гeвpek]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано15.06.06 15:37



Пич ако дохода ти е 10к без екстрите, то какъв ти е финансовия проблем за 3то дете?

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Крайно ЯСНА за пореден път!нови [re: lenny]  
АвторE. (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 15:39



"Опитай се да си представиш че хората около теб са различни от теб и въпреки това може би не са толкова лоши или пък толкова тъпи, колкото си мислиш. "

Честно казано, не мога да допусна или дори да си представя, че конкретно "онези двете" не са тъпи.

А колкото до финалния ти акорд, никому не съм оспорвала свободата да предприема каквото си иска. Аз само изобличавам добичата тъпота въплатена в конкретните решения на тези две нещастници.



Тема Re: Хе хенови [re: elhichka]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 15:52



Вервай ми,
че на 20-30-40
години ще пита за наследство,
не за сестричка





Тема Re: За провинциалната орисия...нови [re: E.]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано15.06.06 16:04



Ти случайно да си чувала, че и във времена на криза деца се раждат и трябва да се раждат? Ако логиката ти се изпълняваше повсеместно, сега в ЗЕ и в Русия на практика щеше да има едва една шепа хора на възраст между 60 и 65 години заради войната. Е, не съм чувал за някакъв срив в кански имзерения, но съм чувал тези хора да са от поколението, което стигна най-вишия етап на финансова мощ и благополучие в следвоенна Европа.
Това, че жената иска да има дете, а не може да си позволи жилище е повод за гордост и подкрепа, а не за меркантилни излияния. Ситуацията в България е такава, че някой професии (учители, държавни лекари и много други) просто не могат с доходите си да си купят апартамент, ако ще и да работят по 15 смени. А тези доходи идват често от държавата, дето да припомня с лека ръка раздава за джакузита, близалки, вили, коли и прочие. За тези в частния сектор, често ситуацията е такава, че собственика кара е класа, но държи персонала на 400 лева (щото и другите така плащат). Манталитет ще кажат някой.

Сори, ама ако за теб е по-важно да се прибереш в добре обзаведения си апартамент и да се пльоснеш пред 16:9 телевизора, да гледаш гаджето ти как плЮска 400 грама пържола на дивана и после те натъпква през гащите ти за 60 лева си е твой избор. Както е и твой избор да отидеш и да ядеш през ден за 35 лева или да платиш 65 лева за нощ в псевдо 4 звезден хотел в с. Лозенец и да го прехласваш с подобен на Майорка дето си виждала само на картичка. Но пък има хора, на които подобна имитация на живот не се харесва. И те си отглеждат деца! Което има повече смисъл от горе изброеното.

Също така, да ти припомня, че 90% от българите над 30 са отгледани от родители доход 150 лева до 1989, 70% са се вряли по 2ма в стая до над пълнолетие, за кола се е чакало, а за апартамент ако не е била държавата да го дотира забрави. Интересно при такава апокалиптична картина, какви биха били шансовете ти да се пръкнеш, ако твоите родители са мислили като теб?

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Животътнови [re: lenny]  
АвторE. (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 16:09



И понеже всички се надпреварват да ме окачествяват като злобна, арогантна, агресивна, жлъчна и тем подобна (всякаш аз съм основният проблем на дискутираната тема), ще отговоря на всички вкупом: ЧОВЕШКАТА ТЪПОТИЯ трябва да се изобличава със силни аргументи и без амнистия дори в най-чувствителната тематика!



Тема Re: Животътнови [re: E.]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано15.06.06 18:17



Ами то твоето е именно тъпотия и ние се опитваме да ти го покажем, ама като гледам е загубена кауза



Тезата ти, че деца трябва да се гледат само ако имаш достатъчно финансови средства е абсурдна. Най-често хората, които се увличат да гонят кариера и финансово благополучие, не усещат как върастта им за деца отминава. И нямам предвид само физическата, не. Колкото по-голям кариерист си, толкова по-трудно ти е да си делиш финансите и времето с някой друг. Колкото по-дълго си се съобразявал само със себе си и своите нужди и желания, толкова по-трудно е после да свикнеш да сложиш на първо място нуждите и желанията на някой друг.

Така че който в продължение на десетилетия е гонил кариера, гледа децата си с помощта на парите - детегледачки, бавачки, занимални и всякакви такива. Ей това за мен признак на най-висша простотия.


Децата имат най-голяма нужда от грижовни родители, не от пачки, както си мислиш.
Така че е страшно плоско да обявиш една жена за тъпа, заради желанието и да има дете.

Когато човек иска и може да отгледа едно дете с обич, той може пък да е готов да преглътне факта, че то няма да има отделен чифт обувки за всеки ден от годината или пък че няма да учи в Харвард (освен ако не спечели стипендия). Ти явно не можеш да го преглътнеш по отношение на себе си и смяташ, че без пари за частни учители, маркови дрехи и собствен самолет, няма да гледаш дете. Чудесно. Но вземи проумей, че някой друг може да има други приоритети и да не смята парите за най-важният фактор за отглеждане на дете.

Но най-важното е, че ти не разбираш нуждата от дете. То не е същото като домашен любимец. Ето, аз нямам къде да си отглеждам куче и затова не съм си взела А нуждата от дете идва от сърцето, така че колкото и аргументи да си разменяме, ти все ще си останеш неразбрала.



И не се оплаквай, че хората те нарекоха злобна. С такава питбулска захапка се нахвърли върху бременната жена, че изуми всички. Явно имаш някаква лична причина да се палиш толкова по тази тема, но повярвай ми, няма да си решиш проблема като обиждаш хората по форумите, така че по-добре се заеми с нещо по-полезно



Тема Re: За провинциалната орисия...нови [re: Copи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 18:46



Какъв проблем "за цял живот" - някакво вродено увреждане? Или пък придобито впоследствие?

Другите проблеми са решими, трудно остават "за цял живот".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.