Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: За глупавите каламбури "от извора"нови [re: E.]  
Автор ironic_ (помръкнах)
Публикувано14.06.06 13:40



Даваш описание и класификация на животите на хора, които не познаваш.

------------------------------------------------------------
Няма го вече.


Тема Re: За глупавите каламбури "от извора"нови [re: E.]  
Автор bratovcheda (специалист)
Публикувано14.06.06 14:00



А Вие госпожо/ице на каква възраст сте и имате ли деца?
Извинете ме за личните въпроси, но ми се струвате безплодна и комплексирана млада жена. А като такава, нямате право да давате оценка на хора които не познавате.
Поздрави
М.



Тема Re: За провинциалната орисия...нови [re: E.]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.06.06 15:25



А ти си се научила да словоплетничиш и си мислиш, че това е признак за интелект?

Всъщност мнението ти е страшно наивно и което е по-зле за самата теб, страшно ограничено. Показва неспособността ти да виждаш по-далече от носа си и да мислиш за нещо друго, освен за себе си.

В мнението на жената, очакваща второто си дете, имаше любов. Абсолютно неосезаема за дебелокожо създание като теб, което си мисли, че деца се гледат с пари и кариера. Всъщност деца се гледат с любов и внимание, но като те чета ме съмнява, че можеш да дадеш на някого кое да е от тези две неща.



Тема Re: Истината е само еднанови [re: E.]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.06.06 15:29



В отговор на:

Интелигентният човек се труди, бори, израства професионално(...) Той разполага с инвестици, които влага в бъдещето на децата си като гаранция за добър старт в живота.



Глупости. Интелигентният човек учи децата си как да се справят сами с живота, а не им дава всичко на тепсия.
Имаш още много да учиш за живота, преди да даваш безценните си съвети на други.



Тема Re: За провинциалната орисия...нови [re: E.]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано14.06.06 17:37



Единствената причина да пишеш подобни мнения, според мен е, че ти самата/самия, произхождаш от подобна среда и вероятно с теб са злоупотребили хора, които са получили по-добрите карти на първо раздаване.Случва се.

Също така е вероятно точно ти да си най-доброто постижение на родителите си. Жалко за тях, ако не го цениш.

Отронен цвят
завърна се на клона.
Я, гледай - пеперуда!


Тема Re: За глупавите каламбури "от извора"нови [re: E.]  
Автор33 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 18:21



Прочетох всичките ти мнения по темата. Не може да си чак такъв сноб. Ти твоите деца с пачки ли ги замеряш? И това ли е според теб най-важното? Детето обича родителите си не защото му купуват каквото поиска а защото вижда обичта им.



Тема Re: А на тебнови [re: lenny]  
Авторпъpвoтo дeтe (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 18:28



От другата страна на бариерата съм - бях първото и единственото дете в семейството до 18тата си година. През всичките тези години винаги съм искала да имам брат. Вече го имам. Той е един от най-важните за мен хора и винаги ще бъде. Благодарна съм на майка ми, че него го има. Твърдо съм ЗА второто дете.



Тема Re: За глупавите каламбури "от извора"нови [re: 33]  
АвторE. (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 20:38



Не си чел внимателно. Никъде не съм обявявала пачките за универсален субститут, най-малкото на обичта. Проблемът е във спекулативното и манипулативно поднасяне на материала от страна на тези две "женички", така че да ви удрят по тънките струни с обичта, мнимият героизъм и тенденциозно- комфортната "саможертва". А зад тази фасада могат да се крият и доста смесени подбуди, за които вече писах.

Заслепени сте от патетичната им решителност, а забравяте за баланса между емоционалния изблик и прагматиката, защото само с обич никой не се храни, облича, не взема образование, не ходи на почивки и т.н.

За мен представлява лудост, съчетана с гореспомената скрита страна на подбудите, да се готвиш за второ дете, когато вече имаш едно, нямаш собствено жилище, живееш на квартира, изпитваш ежедневен страх от покачване на наема и нямаш стабилен доход.

И безкрайно ме учудва как така не се намери един човек, който да се въмути на покъртително жалката логика в констатацията "видяло се е, че собствен дом няма да имаме, поне да се възпроизведем неколкократно " или пък "какво, какво да оставим....що пък не деца" - всякаш е моментно хрумване какво да сготвим за вечеря.



Тема Re: Второ дете?нови [re: elhichka]  
Автормaмa нa 1 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 22:29



Не се замисляй над материалните неща, стига да не сте крайно затруднени. Всичко се променя. Аз закъснях, вече съм на 40 и много съжалявам. Имам син на 16 години. Родих го три години след като се омъжих. Бяхме студенти, на квартира /таван, не гарсониера/, отлагахме по същите причини и чак когато се дипломирахме се появи ТОЙ. Тогава си казахме: "Как сме живяли досега?". После ни завъртя животът, работа, едно жилище, второ жилище/по-голямо/, училище на детето ... и времето мина неусетно. Никога не смесвай материалните неща с възможността да създадеш живот! Но решението си е твое! Помисли добре! Аз сега съм материално добре, живеем в голям собствен апартамент, но ми се струва празен, особено когато синът ми не е вкъщи. Вече се страхувам да рискувам с бременност на 40 години. Желая ти щастие и постъпи така, както ти подсказва сърцето!



Тема Re: Второ дете?нови [re: мaмa нa 1]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано15.06.06 08:32



просто да вметна,че живеем в 21 век и бременност на 40 вече е нещо съвсем обичайно!
В развитите страни изследванията показват че масово първото дете идва около 30-34 години и че е масова практика жените да раждат вече на 40-45.
Друга тема е че единствено за мен идва психологическата бариера, че когато това дете тръгне на училище аз ще съм примерно на 45-48 години - не е малко.
Но наистина всичко е въпрос на вътрешна нагласа. На времето единствения човек, който ни подкрепи за втората ми бременност беше баба ми - вейните думи никога няма да забравя. "Всяко човече си идва на този свят с късмета, никога не знаеш какво му готви живота!!!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.