Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Второ дете?нови [re: E.]  
Авторelhichka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 10:20



В Интернет драги ми Е.затова има форуми за да могат хората да си говорят каквото си искат без да се притесняват за какви ще ги помислят. Ако досега не си го разбрал, жалко за нивото на твоето IQ. Ако на едно място ти е тъпо, отиваш на друго.
Иначе и в реалния живот ако така не си мериш приказките, нищо добро не те чака.



Тема твърдо не-нови [re: elhichka]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.06.06 11:21



Ако не си убедена, ако нещо те притеснява - има риск в бъдеще да обвиняваш второто дете за евентуални неудачи.
Помисли само, колко скъпо е образованието му. Айде, детска градина, основно училище - ами после?

Пред мен стои същият въпрос, но с 3-то дете. Месечният ми доход (като изключа наеми и др. доходи от собственост) е около 10K. Пред брат ми стои същият въпрос, но с 5-то дете.
Тоест основанията ти ще бъдат вечни! Помисли върху това, няма край.

Жените и без това раждат все по-късно. Докато станеш на около 40, винаги ще имаш време за второ, трето и т.н. (както и за втори, трети и т.н. съпруг

)

Отложи самото решение за по-късно, както Еврокомисията отложи решението си ;-)) Когато става дума за живот, решението е като за смърт: трябва 100% сигурност, не 99%.

Редактирано от Гeвpek на 13.06.06 11:29.



Тема ти пъкнови [re: Гeвpek]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано13.06.06 11:44



какво още се чудиш?

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Второ дете?нови [re: elhichka]  
Автор33 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 11:48



Предупредиха ме, че не бива да имам деца по здравословни причини. Рискувах да остана инвалид. Имам две деца. Искам още, но не е честно към тези, които имам. Рискът е огромен за мен...

Трябва да си напълно сигурна какво искаш. Децата са голяма радост, но и голяма отговорност. Но ти го знаеш.



Тема Re: ти пъкнови [re: ceлянинът]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.06.06 12:59



Трето може, но не от мен!





Тема Re: Второ дете?нови [re: elhichka]  
АвторE. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 13:00



Добре ти какво очакваш, задавайки тази върволица от реторични въпроси - как да гледам още деца като е скъпо, като нямаме апартанмент, нямаме доходи и т.н.

Утеха ли очакваш? Някой да ти каже - не се притеснявай, сигурно ще се замогнете. Или пък някой да ти съчувства, да те съжалява? Все едно си единствената с едно дете. Трети да ти кажат "и ние имаме този проблем" и ти самодоволно да отдъхнеш, че и на тях им е зле. Ако утре някой ти напише тук "не се притеснявай и мен ми беше страшно трудно с второ дете, ходехме по мъките, но всичко мина" какво? Ще се юрнеш ли да раждаш второ?

Да не говорим за елементарния начин, по който описваш проблемът. Бас държа, че си от провинцията и живееш в еснафска среда, част от която си и ти самата. Ти си част от това простолюдие, което се връзва на въпроси "кога ще му направите братче", "не работите ли по второ" и т.н. , която се "умъчнява" и "натъжава" от тези просташки въпроси, защото и ти самата си изпростяла и съизмерима с ширещия се в прованса битов примитивизъм, скодоумие и духовна нищета.



Тема Re: Второ дете?нови [re: E.]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.06.06 13:07



Означава само, че (1) е разбрала новата комуникационна среда и (2) че тя е част от решението на всеки проблем.
Един простак, простолюд, елементарист, примитивист, скодоумец и духовно нищ (за каквото се хващаш на бас) посмъртно не би могъл и да допусне да задава въпроси.

Губиш баса!



Тема бррррррр -нови [re: E.]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано13.06.06 13:16



вий, любезна госпожице -
сте еталон
за злобност!

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: А родителите ви?...апропо...нови [re: elhichka]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 19:22



...ще мрат ли скоро да оставят накой друг покрив или още се ослушват...щото те издънките на бай Тошо верно си е са хайлендери и май още ще сте под наем...уф, кофти...
Абе я си гледайте дечкото дето вече си го имате и не мислете за "нероден Петко")))..животът в момента е доста сложен и внимавайте да не разбишкате и едвам удържаният баланс.
Това ми е мнението...а и все пак на бъдещият ученик му трябват живи, здрави и нескарани родители...нали?
Успех...

Кичо , глей си английския!





Тема Re: Второ дете?нови [re: elhichka]  
Автор mama_zaza (непознат )
Публикувано14.06.06 00:33



Живея на квартира (гарсониера) като теб

, детето ми ще бъде в първи клас , да имаме собствен дом е мечта, родителите не ни помагат ..... позната картинка...

Но за разлика от теб чакам второ дете.
Ако ме попитат и аз бих посъветвала:
“не правете деца, като се чувствате несигурни за тяхното
отглеждане"..... но пък да не мислиш, че аз съм сигурна как ще си отгледам децата. Сякаш дяволчета ми изпиха мозъка и от 3 години насам все си повтарям трябва да имам, трябва да имам второ.
Какво чувство ме е обзело незнам ....дали е от възраста .... , ама все си казвам какво ще оставя след себе си. Дом едва ли ще можем да съградим както ни е тръгнало. Това което работим, правим и т.н. едва ли ще се помни след като ни заровят.... И така ,какво да оставим, какво .... деца.
Може и да е глупаво и безотговорно, но така си реших.
Може някой да ни сравни с братята роми, но така си реших.

Майка ми, която е утъпкала пътя по който минавам сега, е твърдо - не на второ дете. Уверяваше ме, че ако не махна детето цял живот ще "тегля" и ще съжалявам и т.н......Сега не си говорим .
Живот и здраве, ама от инат ще отгледаме второ.

P.S. Пожелавам ти да решиш своята дилема (разбира се преди 40-те), и каквото решение да вземеш нека то да ти носи радост занапред!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.