Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сушилнянови  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано24.10.05 19:49



Кажете нещо за пералня със сушилня, кое е по-добре комбинация от двете или поотделно и защо? Аз съм се спряла на комбинация от двете - Индезит. Какво ще кажете?



Тема Поотделно сякашнови [re: *Eвa*]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано25.10.05 13:11



1. (това ми го каза сервизен техник) Електрониката на "2-те в едно" била много по-сложна и по-често давала дефекти. При повреда на някоя от двете "функции" трябвало да се сменя целия програматор, а той е доста по-скъп.
2. Сушилната част няма толкова много функции.
3. При пране разделяш дрехите по цветове, а при сушенето - по материи.
4. При разделените - можеш да переш докато сушиш.

Всичко това разбира се може да отпадне
1. ако нямаш пералня инвестицията за двата уреда е почти двойна.
2. ако нямаш място за двете
3. ако твоето мнение е по-различно.



Тема Re: Сушилнянови [re: *Eвa*]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 16:39



Мене също ме вълнува много този въпрос. За съжаление не мога да получа отговор за себе си от няколко месеца. Покупката на пералня със сушилня или паралня и сушилня не ми е толкова спешна, защото ще се местим в нова къща и там още не е дошъл момента за поставянето на тези уреди.
В магазините продавачите имат много малко информация за уредите и всеки път като попитам ме объркват. Ето накратко обобщенията ми: Основната причина против комбинираните уреди е това, че переш 5-6 кг, а сушиш 2,5р, 3 кг. и трябва да вадиш половината пране за да го пуснеш на изсушаване после на 2 пъти. Обаче, ако погледнеш техническите характеристики на сушилните ще забележиш, че количеството на прането, което се суши е различно в зависимост от материята: 5-6-7 кг. памук в зависимост от моделити и синтетика 3, 2,5 в зависимост от моделите и деликатно 1 кг. Което ще рече, че само ако переш САМО памук 1 пералня ще можеш да я изсушиш цялата наведнъж после в сушилнята. Забелязах, че само комбинираните уреди на Аристон и Индезит сушат малка повече т.е. 4 кг памук и 2,5 кг. синтетика и 1 кг деликатни тъкани. Така, че зависи от навиците ти - ако переш по-често по по-малко /не пълна 5 кг. пералня/ можеш да я оставиш да продължи да суши без да се намесваш и да вадиш част от прането. Комбинираните уреди предлагат и друго предимство - зареждаш вечерта и я пускаш, сутринта ставаш и само си подреждаш прането. Ако си ги вземеш по-отделно трябва да станеш по някое време и да ги прехвърлиш. Или пък излизаш, вършиш нещо и като се прибереш прането е готово. Аз нямам време за пране през деня и за мен този вариант е по-удобен. Така, че зависи от навиците ти. Друго, от което зависи е от вида на дрехите ти - ако пребладават памук, трикотаж и други немачкаеми материи сушилнята е добър вариант. Ще переш повече и ще сушиш повече. Ако преобладават мачкаеми материи - може и комбиниран уред, защото по-малкото количество пране в пералнята по-малко се мачка, защото има повече обем и повече въздух за него да съхне.
Относно това дали по-бързо се развалят. Говорила съм с техници - 2 от представителните сервизи на известните марки и ми казаха, че не са засъкли особено много развалени комбинирани уреди. Няма тенденция доказваща, че те по-бързо се развалят. Писах и имейли и до две от големите фирми вносители, те също ми потвърдиха, че комбинираните уреди не са по-малко надеждни от отделните. Зависи от мястото, навиците.... Ако си купуваш уредите поотделно трябва да имаш предвид, че пералнята трябва да е поне с 800 оборота на центрофугата - колкото повече, толкова по-малко ще продължи сушенето после.
Четох някъде,че всяка 5 закупена пералня в Европа е комбинирана със сушилня. Казват, че пералните със сушилни имат по-малко програми на сушене. Значи имат автоматични програми и ръчен режим /ръчно задаваш времето за сушене/. Като сравнявах параметрите им се оказа, че не са чак толкова малко, само времето за сушене при автоматичните програми на комбинираните уреди е малко по-дълго, но не е така фатално. То и съдомиялната ми има 5 температури и 7 програми, ама питай ме кои ползвам - най-вече 2 от тях.
Така, че сама си прецени. Аз планирам да си купя Аристон AMD 129 - пералня със сушилня, с електронен програматор и LCD дисплей, защото е с 3 години гаранция. Аристон и Индезит се произвеждат в едни и същи заводи, но Аристон се води по-луксозната търговска марка, а Индезит по-достъпната и затова са малко по-евтини, но и с 24 месеца гаранция.
Интересно ми е все пак и на мен да чуя мнението на тези, които имат такива уреди. Защото всичко изписано по-горе от мен е само разсъждения, без капка опит със сушенето в сушилня.
Желая ти успех в покупката и да споделиш после.



Тема Re: Сушилнянови [re: Eлeнa]  
Автор *Eвa* (непознат)
Публикувано25.10.05 19:10



Вече си закупих комбинирана индезит 1000 оборота и 4 кг. пране за сушене. Така, че трябва да вадя 1 кг. като се изперат. Утре ще ми я доставят. Интересува ме сушилнята как суши. Може ли да се суши синтетика? Имам и малка дъщеря. Може ли да суша дънките й? Ако някой има такава нека сподели някой ценен съвет.



Тема Re: Сушилнянови [re: *Eвa*]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано26.10.05 01:32



Сега пък ще мериш... Абе пусни сушилнята в края и виж там каква ще я свърши. Поне час трябва да работи, освен ако не сушиш 2-3 парцала.
И ние имаме отдавна такъв комбиниран, честно казано сушилнята я ползваме рядко, само ако бързаме нещо. Все пак мачка повече дрехите а и не е добре да се сушат прекалено често.
Можеш да сушиш всичко, не знам някой да се е оплаквал от каквото и да е.



Тема Re: Сушилнянови [re: *Eвa*]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 18:18



aide pishi kak e sled kato zavartish 2-3 praneta..



Тема Re: Сушилнянови [re: *****]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано27.10.05 18:34



Днес я пробвах и като пералня и като сушилня. Изпра, изсуши. Обаче нормолно ли е като центрофугира да издава жужещ звук.



Тема Re: Сушилнянови [re: *Eвa*]  
Автор****** (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 10:00



Normalno e razbira se, tova e centrofuga. Vse pak e i na 1000 oborota.
Vse pak ne e Perla 05!!! Ako te pritesniava neshto pitai tehnika.
Kaji sega, praneto kak izliza - sushi li se dobre, namachkano li e?



Тема Re: Сушилнянови [re: ******]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано28.10.05 23:07



Не е по-намачкано, отколкото когато се простира, излизат напълно сухи, доволна съм.



Тема Re: Сушилнянови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано29.10.05 10:27



Освен това струва само 730 лв., т.е. малко по-скъпа от пералня, а е 2 в 1.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.