Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Искам малко помощ!нови  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 18:33



Моят съпруг има от първия брак , дете който е на 13г .Имаме и син на 6г ,който не се познават, незнам как да му кажа на малкия . Как ще реагира много ме страх .Можеби е трябвало , много по рано но поради разни при4ини със предишната не се познават. А трябва така смятам за добре.Какво да на направя как да подходя към малкия да ме разбере правилно .4е тате преди така и така..........



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Авторasa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 23:13



che kakvo sramno ima v tova



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Авторmajka (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 00:08



Няма от какво да те е страх, децата се разбират помежду си



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Авторckopпиoн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 21:44



бъди внимателна децата ни не са така силни както и да го направиш си закъсняла важно е те да се познават и да са си близки имам подобен опит но при мен се знае от самото начало и каката идва редовно успех



Тема Според моето абсолютно лично [re: мими]  
Автор Virgo (Тайпан)
Публикувано31.10.05 11:18



и непрофесионално мнение просто ги срещнете и без много-много обяснения ги сближете



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Автормaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 11:15



А защо все пак децата не се познават? живеят далече, има недобри отношения с майката на детето или какво?
Питам, не за да те упреквам, а защото се опитвам да разбира как става така. Аз бих искала детето ми да познава ако има доведени брат или сестра. един от аргументите ми за това е, че не искам да расте като само дете. А тъй като за момента е такова, виждам как на моменти му липсва другарче. От друга страна, ако "моята мама и твоя тати" са решили да се едно семейство, то децата също е хубаво да са част от това ново семейство.
Така си го мисля аз, но осъзнавам, че реалността може да е доста по-сурова понякога. Най-малкото никой не е казал, че детето на любимия/та ще те приеме с отворени обятия. Ако ти си за него човекът отнел родителя му, тогава нещата могат да станат сигурно и много грозни, а най-вече изключително болезнени и травмиращи за самото дете. А в крайна сметка, те са важните, защото ние сме отговорни за тях все още.

Ох, извинявай, май се разписах по моите си притеснения.
Дано намерите начин и да се справите със ситуацията, макар да не знам как. Може би съпротивата ще е по-скоро от голямото дете, знам ли. уж малките по-лесно се приспособявали, ама кой да ти каже как ще реагира всъщност. Моя е също на шест и усещам как почва вече по малко да ме ревнува. Преди година това го нямаше, а сега ...


Абе стискам ти палци, всичко ще е наред. Важното е да ги обичате и двете.



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мaмa Mъpмopaнa]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 14:01



Проблема е 4е живем в един град .И майката на доведниа брат не позволяваше на съпруга ми да се виждат до като нашия син беше бебе . Но той сега ходи сам за пари или да се виждат не знам .Много е сложно да разбереш едно раздвоено дете.И знае 4е баща му има друга жена и дете -от баща си.Но как ме възприема като каква ,както ти казваш 4е отнела неговиа родител , което не така защото бяха разделени много преди да го познавам .Но 4е ще има ревност между тях от това ме страх и за малкия който и престава си няма ,другото поне знае .Благодаря на вси4ки за куража който ми давате .



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Автор happy_mama (непознат )
Публикувано15.11.05 18:33



аз съм в подобно положение

моите са на 7 и 4, каката от първия брак е на 10.

много държах децата да се познават и да са близки доколкото е възможно.
не ща като пораснат да се запознаят по повод наследство и делби....

аз не мога да виждам другото дете по желание на майка му, но когато мъжът ми ходи да я вижда, често води и нашите. понякога се събират при общата си баба - свекърва ми.

в началото просто внимателно му обясних на големия ми син - дори преди да се роди малкия беше, че преди тати да се ожени за мен е имал друго семейство и друго дете и че независимо какво се е случило между него и предишната му съпруга, той си обича и другото дете.

те са си играли чудесно. той добре разбира, че има полу-сестра. по някякъв детски начин го обяснява и на малкия. резултатът е, че в момента и двамата възприемат ситуацията доста естествено.

наскоро пък тяхната кака се сдоби с още една сестричка - от майка си, ама от друг татко...такива ми ти работи

съветът ми е - внимателно, но честно, без недомлъвки и категорично - просто факт. факт, който трябва да възприеме без чувство за вина, срам и не знам какво още. това е нещо, което се е случило преди да се роди и не може да промени...сам ще реши доколко да се сближи с батко си или кака си...пък и възрастта им е доста различна - не предполага особена близост....



Тема Re: Искам малко помощ!нови [re: мими]  
Автор flicka_an ((Flicka))
Публикувано18.11.05 16:18



Според мен твоят е мъничък и лесно ще възприеме, виж по-скоро баткото трябва да е подготвен и с желание да се запознае...

А иначе и аз съм "ЗА" прякото просто обяснение, без заобикалки- от типа на: големите хора се обичат, но може и да се скарат и разделят; понякога става така, че си имат деца и си ги обичат, създават нови семейства... После тати може да го вземе "по мъжки" да се запознаят с баткото на някой картинг, кино, т.н.

ПП В моята ситуация от раждането на сина си му говорех за липсата на баща...Сега вече си има татко и детето (8г) мъдро обяснява "как си е нямал, но вече сме си намерили"...



Тема az sym takaнови [re: Mими]  
Авторcrna_maca (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 18:12



moute roditeli sa se ojenili mnogo sled kato bahsta mi se e razdelil s predishnata si jena no decata mu smiatat ch emaika mi e vinovna za neshtastiata im shtoto tiahnata maika go im e vtylpiavala ta znachi me mraziat s dve dumi makar ch es avyzrastni i predpochitam d ane gi poznavam

pomisli dobre shtoto ako 13 god. te mrazi to shte tormozi sina ti




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.