Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема В отговор на темата "Как успявате"нови  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 22:29



А не ви ли става мъчно, че се поставя въпроса по този начин?
Толкова ниско ли паднахме та да не можем да си позволим да имаме поне едно дете?
Това ли заслужава младата българка, да не посмее да си помечтае за малкото сладко бебенце, понеже е на заплата 300 лв. и ако излезе в майчински ще има само 130 + 300 на таткото.
Боже, прости им на тия които до тук ни докараха!!!
АЗ ЛИЧНО съм видяла доста мизерия (не изпитала, а само видяла) и Горещо ви съветвам Всички, които си задавате такива въпроси .... Направете всичко възможно да емигрирате и родете поне 4 деца през живота си. ЗАЩОТО китайците и негрите са повече от бялата раса по земята ... да не споменавам индийците и арабите ... Помислете си по този въпрос!!!!



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано07.10.05 23:39



Всичко това много хубаво, ама защо ги намеси китайците и арабите? Те нямат ли право на живот? А знаеш ли, че това си е чиста проба расизъм, който е незаконен дори в България, да не приказваме за страните, към които призоваваш да се емигрира!

Абе днес да няма пълнолуние? На един му се привиждат педофили под път и над път, друг мразел китайците и за това искал да емигрира

Стегнете се малко, бе хора! Осъзнайте се!

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: В отговор на тематанови [re: Heлинa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано08.10.05 15:18



Да ти кажа, и 10 000 лв / месец да получават - въпросът пак възниква. Разходите им пък тогава са други. Та така.

Затова, решението за дете е по-скоро принципно, отколкото тактическо.

Редактирано от Гeвpek на 08.10.05 15:19.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.10.05 17:07



Ти какво точно искаше да кажеш? Че мотивацията на човек да има дете трябва да е расизма? Хайде моля ти се

Обаче това с пълнолунието ме разсмя

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: да дообясня за неразбралитенови [re: lndependent]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 20:59



Намесвам китайци, араби и негри, защото всички от тях поотделно са повече като бройка от нас европеидните. Защото китайците напоследък имат по 1 до 2 деца (със специално разрешение от правителството), иначе до преди 20 г. са имали над 5-6-7 на семейство .... смятайте каква прогресия. Арабите задължително имат 4 деца и пожелание повече. Негрите по неволя имат 7-8-9 деца независимо дали живеят в африка или в америка. Ние европеидните имаме по 1-2 и се притесняваме че не можем и едно да изгледаме с 420 лв. на месец. Махам шведите, които имат средно по 3.5 деца и още една две европейски държави ... всички други са с отрицателен прираст.
ТОВА МИ Е МИСЪЛТА. Расистка е, защото всичко съм видяла с очите си. Защото съм чела прогнозиет според които след само 250 г. основната раса по земята ще са мулати с дръпнати очи. Защото не можеш да спиш спокойно в една държава, в която двама млади се обичат и искат детенце и не могат да си го позволят понеже имат само 420 лв. месечно. Точно тия млади които ако имаха възможност щяха да имат 5. Държавата която си изгони младите мозъци в чужбина и не поощтрява раждаемоста ПО НИКАКЪВ НАЧИН (който има факти за противното нека ме обори) е едно загубено място, умиращо бавно и в общи линии не заслужава да се говори за тая държава.
Дали е пълнолуние не знам, но ми прави впечатление, че доста са ви промити мозъците от стоене само в БГ. Давайте си сметка от време на време, че не сте само вие в собствения си дом, лъскав офис и автомобил, пък каквото ще да става вън. По-глобалното мислене винаги води до отрезвяване и изчистване на илюзиите. Това е чиста психология.



Тема Re: В отговор на тематанови [re: Гeвpek]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 21:05



Не става въпрос за 10 000 на месец, а за това държавата да поощтрява ражданията. Като Германия приемрно. Някой да е чувал, че съвместно съжителство без брак се е породило точно там ПОНЕЖЕ държавата плащала повече на самотни майки, отколкото на семейсни майки и така станало мода ...
Българите от "старо време" са имали деца, много деца. Това си е в културата ни. Комунизма ни е наложил формулата семейство с две деца - по възможност мъжко и женско. Въпреки, че и по онова време е имало поощтрябване на многодетни сем. (за такива се смятали тия с три и повече деца), семпло малко, но го е имало - с медал. Лично съм виждала такъв



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: else]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 21:12



Точно обратното - давам пример с всички изброени раси, за да подчертая колко малко сме ние сравнено с тях. Мотивацията се натрупва от много фактори, не можеш да седнеш да се размножаваш само поради една причина. Тъкмо затова трябва да се изтъкват повече причини и да има поощрение.
Ето примерно това - чалгата много бързо плъзна и се разпространи по села и паланки дори ... как успя ... влезе под кожата на основната маса българи - селяците (не затова че живеят на село) понеже им се поднася много простовато и резбираемо. Не е нужно много усилие да слушаш чалга. ЗНАЧИ визмайко тоя пример се опитваме да го насложим на раждаемоста ... ако се улесни отглеждането на деца ТЕ ЩЕ СА МНОГО повече от сега ...
А задавате ли си въпроса защо циганите имат много деца, пък никакви възможности да ги отглеждат? Искам веднага да кажа, че нямам нищо против циганите ... Раждат циганите защото си им е останало в културата от векове, никой не е успял да промие мозъците им, защото е нямал изгода от това.



Тема Re: да дообясня за неразбралитенови [re: Heлинa]  
Автор kent (елф)
Публикувано08.10.05 23:08



Еми явно ЕСТЕСТВЕН ОТБОР , що се касае до Земенаселване, докато ние Европеидите се мислим за Пъпа на Планетата - Жълтите и Черните / по лесно ми е да използвам тези "бои", не обиждам никого/ раждат на конвеер, без да му мислят много... Явно там е бъдещето - че кво лошо има земята да е населена след време от ха-ха...Мургави монголоиди...те толкова раси се се сменили от Сътворението..



Тема А ма, гъско!нови [re: Heлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.10.05 23:53



Обикновенно не си позволявам толкова остри изказвания, но наистина ме ядоса.

Писна ми от олигофрени, които обясняват колко е виновна държавата и колко ни е длъжна. Като цяло не съм фен на модела "търси виновниците" (за сметка на модела "дайте да видим как може да се оправи положението") , но ако трябва да се търсят виновни, бих казала, че избирателите които (не) гласуват когато е трябвало, носят много повече отговорност от общото определение "държавата". За хилядите зарязали същата тая държава без пет пари да дават какво става с нея, както и за кретени като теб, които подтикват останалите към същото, няма да коментирам. Няма да коментирам и хилядите, които не си плащат данъците, щото смятат, че с нищо не са й длъжни на тая държава, обаче чакат тя да ги "оправи". Ами да си чакат.

Ако някой ни е докарал до тук, това не е някоя неопределена и неизвестна величина, наречена "държава", а сме ние - с гласовете си, с отношението си, с всичко. Само от нас зависи дали ще имаме работа, пари и деца. А това няма да стане ако отидем в чужбина. Младата българка заслужава както да мечтае за сладко бебенце, така и да го има - практиката показва, че не е невъзможно.

И тея тъпи расизми си ги спести, не можеш да убедиш никого. Защото ако мислим действително глобално, се оказва, че трябва да спрем изобщо да раждаме, а ако е възможно - и да се самоубием, като завлечем колкото се може повече хора със себе си, щото видиш ли, пренаселена Земята, тц, тц, човечеството ще изчерпи всички ресурси и пр....

Айде, тая вечер съм арабИя, няма да те дъвча повече, но мисли преди да пишеш глупости занапред, че ме болят пръстите да обяснявам....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автормaйka нa 3 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 12:58



Наистина е жалко раждането на най-скъпото което човек може да има да зависи от това дали можеме да си го позволиме или не. Не сам съгласна обаче с Нелина че този проблем може да се реши по начина който тя предлага. Емигранството не е шега и меко казано недомислено е да се предполага, че в чужбина безпроблемно можете да си позволите да имате 4 деца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.