Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема първи семейни недоразумениянови  
Авторcъпpyra (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:16



Бих искала да споделя какво се случва в нашето семейство след само 3 месеца брак.Може би е нормално,но защо по дяволите аз се дразня толкова много. малко след сватбата започнахме да търсим жилище в София..и все още търсим. Половинката ми предпочита да е в квартала, където живеят родителите му, а аз естествено държа да сме колкото се може по-далеч от там. Той прави, струва и все върти около този квартал, където е живял до сега.Предлагах му няколко алтернативи, които за мен са по-добри от неговите предложения,но той остава така безучастен, че на мен ми става ясно, че не проявява интерес. Говорихме, но ефект нямаше. Имам усещането, че не може все още да разбере, че аз сам неговото семейство.Това са все още най-вече майка му, баща му и с тях се съобразява най-много. Струва ми се, че покупката на жилище е сериозно нещо,теглиш кредит,плащаш не знам си колко години...и човек един път прави това нещо.Не мога да си предствя майка му да ни се бърка непрекъснато, искам да съм по-самостоятелна, а той да взима по-независими решения.Иска ми се да имам собствено жилище, а се колебая дали не е по-добре да изчакам малко време.Може би след година-две той ще разбере, че нашето семейство е по-важно, особено ако имаме дете.Моля Ви, споделето как е било при Вас.



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:22



Като имаш дете, ще имаш нужда и от физическа помощ,
а София е прекалено малка,
че разстоянията да спрат мама свеки,
ама ти си знаеш



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 18:02



Нормално е да. Синовете са супер привързани към майките си.
Изчакайте малко да се поуталожат страстите, но ако ви е спешно закупуването на жилище, ще трябва да се стигне до консенсус. А те разбирам, и аз не бих искала да съм на крачка разстояние от родителите, и моите, и неговите.



Тема глупости!нови [re: cъпpyra]  
Автор Green light (unsatiable)
Публикувано14.10.05 21:59



по- добрия квартал е решаващото. никакво значение няма къде живее майка му. аз съм от квартала до ндк, бейби е от люлин5. къде да живееме? в люлин, до ндк, в кр. поляна та да сме на еднакво разстояние, в младост та да сме далече или може би в перник?



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
АвторLina (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 22:03



ako sveki obicha da se mesi i sinat i ia slusha dori i na lunata da otidete niama da izbiagate. moje da go upravliava mnogo uspeshno ot distantzia, dostatachno e da pogovori samo 5 min po telefona s nego i da vi obarka planovete.

NO kato si rodite dete shte imash nujda ot pomosht. ako triabva da otidesh niakde za malko , niakoi triabva da ostane pri deteto,
ako ti se vrashtas ot rabota v 6 chasa , niakoi triabva da go vzeme po-rano ot gradina.
kato tragne na uchilishte niakoi triabva da e s nego polovin den, a ti edva li shte minesh na 20 chasova rabotna sedmitza. ta, ako sveki e pechena moje mnogo uspeshno da varshi tezi nesta.



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: Lina]  
Автор Gia ()
Публикувано15.10.05 01:24



Za sajalenie e tochno taka. Imam poznat kojto e upravljavan s distantzionno gore-dolu prez polovinata svjat. Naskoro se ojeni. Ne mi se misli za momicheto... No moje i da e nastapila promjana, taj kato svatbata e bila v BG, no pak ne vidjah nikade majka mu po snimkite i ne beshe otgovoreno na zaobikolnija mi vapros zasto e taka.



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано15.10.05 10:37



Виж сега, вашите проблеми почти всички ги имат. Недей обаче да вървиш с рогата напред. Както някой правилно отбеляза физическите разстояния не са пречка, така че ако мамето се бърка, то ще се бърка навсякъде. А за да убедиш твоя човек, че ти си неговото семейство, трябва той да разбере, че ти си човекът, който го обича най-много (ако изобщо това е възможно, разбира се). Това няма да стане, ако само се карате за глупости като месторазположение на апартамента. Нормално е всеки да иска да живее там, където е живял, щото не само родителите, а и всичките ти приятели са там. Ако само родителите са проблемът, а не самият квартал (престъпност, близост до центъра и т.н.), отстъпи, за да отстъпи после той в нещо друго.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
АвторCHaXa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:34



Знаеш ли аз понеже препатих със свекърва и чак след 5 г. й намерих цаката. номера е да се съгласяваш на 100 % с мъжа си в мнението му за нея. Така е най-лесно да го манипулираш да прави каквото искаш. Много е тънко. Хем се усмихваш и се радваш на семейството му, хем не си изпускаш края на дома.
Не се ядосвай къде ще е къщата ви ... гледай да ти е удобна и двамата да я харесате - независимо къде се намира. Знай, че за свекървата граници няма така че не си струва да се карате заради това



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: cъпpyra]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 14:37



Четох ти постинга и знаеш ли за какво се сетих? 'Всички обичат Реймънд'

Сега майтапът на страна. Защо не забравите за квартала и това колко далеко се намирали родителите от вас. Има ли значение това след като сте в един и същи град - най-много 30-40 минути пътуване и са у вас.

Нашето семейство живе на 10 часови зони от родителите ми (и тези на съпругът ми). Понякога ни е много добре, но ще излъжа ако кажа, че не е имало моменти когато не ми се е искало някой от тях да е бил наоколо...

'Всички обичат Реймънд' начин на живот е един не лош вариянт. В нашият случай появи ли се проблем (където някоя баба или дядо може да помогне) ножът вече е опрял до кокал.

Кварталът в твоя случай е без значение, гледайте жилището да е хубаво, останалото няма значение.



Тема Re: първи семейни недоразумениянови [re: Лopa]  
Авторsrodna dusha (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 14:59



Prochetoh za tvoite problemi i vidiah mnogo obshto v tiah. Sveki nima nikoga da se promeni i kudeto i da se namira po sveta tia shte se burka, dori i sled 15 godishen brak, tia pak she se opotva da dokaze che ti si nai-loshsata supriga. Nai-vaznoto e da ne se karash sus supruga si. Ako ti govorish protiv negovite roditeli, toi nikoga nima da se sugrlasi s tebe dori i ti da si prava, naprotiv, shte gi zashtitava. ot tova ti smao gubish. Az samata ustanovih sled tolkova nogo godini borba, che nai-dobroto e da ne govorish protiv roditeli te na muzha ti. Toi vizda neshtata i bez tebe, ostavi go toi da pochne, taka e po dobre i tova she zazdravi vashiat brak. Ot tam natatuk ti si pravish kakvoto znaesh. Samo ne pravi greshkata da govorish protiv tiah. Miatoto kudeto shte ziveete ne e ot znachenie. Po blizo te shte imat useshtaneto che sa pod kontrol na neshtata i nima da vi pritesniavat mnogo. A otnosno pomoshta za budeshoto vi dete ne razchitai na neia. Nai- dobre da ia iskash samo v kraen sluchai.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.