Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема В отговор на темата "Как успявате"  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 22:29



А не ви ли става мъчно, че се поставя въпроса по този начин?
Толкова ниско ли паднахме та да не можем да си позволим да имаме поне едно дете?
Това ли заслужава младата българка, да не посмее да си помечтае за малкото сладко бебенце, понеже е на заплата 300 лв. и ако излезе в майчински ще има само 130 + 300 на таткото.
Боже, прости им на тия които до тук ни докараха!!!
АЗ ЛИЧНО съм видяла доста мизерия (не изпитала, а само видяла) и Горещо ви съветвам Всички, които си задавате такива въпроси .... Направете всичко възможно да емигрирате и родете поне 4 деца през живота си. ЗАЩОТО китайците и негрите са повече от бялата раса по земята ... да не споменавам индийците и арабите ... Помислете си по този въпрос!!!!



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано07.10.05 23:39



Всичко това много хубаво, ама защо ги намеси китайците и арабите? Те нямат ли право на живот? А знаеш ли, че това си е чиста проба расизъм, който е незаконен дори в България, да не приказваме за страните, към които призоваваш да се емигрира!

Абе днес да няма пълнолуние? На един му се привиждат педофили под път и над път, друг мразел китайците и за това искал да емигрира

Стегнете се малко, бе хора! Осъзнайте се!

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: В отговор на тематанови [re: Heлинa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано08.10.05 15:18



Да ти кажа, и 10 000 лв / месец да получават - въпросът пак възниква. Разходите им пък тогава са други. Та така.

Затова, решението за дете е по-скоро принципно, отколкото тактическо.

Редактирано от Гeвpek на 08.10.05 15:19.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.10.05 17:07



Ти какво точно искаше да кажеш? Че мотивацията на човек да има дете трябва да е расизма? Хайде моля ти се

Обаче това с пълнолунието ме разсмя

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: да дообясня за неразбралитенови [re: lndependent]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 20:59



Намесвам китайци, араби и негри, защото всички от тях поотделно са повече като бройка от нас европеидните. Защото китайците напоследък имат по 1 до 2 деца (със специално разрешение от правителството), иначе до преди 20 г. са имали над 5-6-7 на семейство .... смятайте каква прогресия. Арабите задължително имат 4 деца и пожелание повече. Негрите по неволя имат 7-8-9 деца независимо дали живеят в африка или в америка. Ние европеидните имаме по 1-2 и се притесняваме че не можем и едно да изгледаме с 420 лв. на месец. Махам шведите, които имат средно по 3.5 деца и още една две европейски държави ... всички други са с отрицателен прираст.
ТОВА МИ Е МИСЪЛТА. Расистка е, защото всичко съм видяла с очите си. Защото съм чела прогнозиет според които след само 250 г. основната раса по земята ще са мулати с дръпнати очи. Защото не можеш да спиш спокойно в една държава, в която двама млади се обичат и искат детенце и не могат да си го позволят понеже имат само 420 лв. месечно. Точно тия млади които ако имаха възможност щяха да имат 5. Държавата която си изгони младите мозъци в чужбина и не поощтрява раждаемоста ПО НИКАКЪВ НАЧИН (който има факти за противното нека ме обори) е едно загубено място, умиращо бавно и в общи линии не заслужава да се говори за тая държава.
Дали е пълнолуние не знам, но ми прави впечатление, че доста са ви промити мозъците от стоене само в БГ. Давайте си сметка от време на време, че не сте само вие в собствения си дом, лъскав офис и автомобил, пък каквото ще да става вън. По-глобалното мислене винаги води до отрезвяване и изчистване на илюзиите. Това е чиста психология.



Тема Re: В отговор на тематанови [re: Гeвpek]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 21:05



Не става въпрос за 10 000 на месец, а за това държавата да поощтрява ражданията. Като Германия приемрно. Някой да е чувал, че съвместно съжителство без брак се е породило точно там ПОНЕЖЕ държавата плащала повече на самотни майки, отколкото на семейсни майки и така станало мода ...
Българите от "старо време" са имали деца, много деца. Това си е в културата ни. Комунизма ни е наложил формулата семейство с две деца - по възможност мъжко и женско. Въпреки, че и по онова време е имало поощтрябване на многодетни сем. (за такива се смятали тия с три и повече деца), семпло малко, но го е имало - с медал. Лично съм виждала такъв



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: else]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.05 21:12



Точно обратното - давам пример с всички изброени раси, за да подчертая колко малко сме ние сравнено с тях. Мотивацията се натрупва от много фактори, не можеш да седнеш да се размножаваш само поради една причина. Тъкмо затова трябва да се изтъкват повече причини и да има поощрение.
Ето примерно това - чалгата много бързо плъзна и се разпространи по села и паланки дори ... как успя ... влезе под кожата на основната маса българи - селяците (не затова че живеят на село) понеже им се поднася много простовато и резбираемо. Не е нужно много усилие да слушаш чалга. ЗНАЧИ визмайко тоя пример се опитваме да го насложим на раждаемоста ... ако се улесни отглеждането на деца ТЕ ЩЕ СА МНОГО повече от сега ...
А задавате ли си въпроса защо циганите имат много деца, пък никакви възможности да ги отглеждат? Искам веднага да кажа, че нямам нищо против циганите ... Раждат циганите защото си им е останало в културата от векове, никой не е успял да промие мозъците им, защото е нямал изгода от това.



Тема Re: да дообясня за неразбралитенови [re: Heлинa]  
Автор kent (елф)
Публикувано08.10.05 23:08



Еми явно ЕСТЕСТВЕН ОТБОР , що се касае до Земенаселване, докато ние Европеидите се мислим за Пъпа на Планетата - Жълтите и Черните / по лесно ми е да използвам тези "бои", не обиждам никого/ раждат на конвеер, без да му мислят много... Явно там е бъдещето - че кво лошо има земята да е населена след време от ха-ха...Мургави монголоиди...те толкова раси се се сменили от Сътворението..



Тема А ма, гъско!нови [re: Heлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.10.05 23:53



Обикновенно не си позволявам толкова остри изказвания, но наистина ме ядоса.

Писна ми от олигофрени, които обясняват колко е виновна държавата и колко ни е длъжна. Като цяло не съм фен на модела "търси виновниците" (за сметка на модела "дайте да видим как може да се оправи положението") , но ако трябва да се търсят виновни, бих казала, че избирателите които (не) гласуват когато е трябвало, носят много повече отговорност от общото определение "държавата". За хилядите зарязали същата тая държава без пет пари да дават какво става с нея, както и за кретени като теб, които подтикват останалите към същото, няма да коментирам. Няма да коментирам и хилядите, които не си плащат данъците, щото смятат, че с нищо не са й длъжни на тая държава, обаче чакат тя да ги "оправи". Ами да си чакат.

Ако някой ни е докарал до тук, това не е някоя неопределена и неизвестна величина, наречена "държава", а сме ние - с гласовете си, с отношението си, с всичко. Само от нас зависи дали ще имаме работа, пари и деца. А това няма да стане ако отидем в чужбина. Младата българка заслужава както да мечтае за сладко бебенце, така и да го има - практиката показва, че не е невъзможно.

И тея тъпи расизми си ги спести, не можеш да убедиш никого. Защото ако мислим действително глобално, се оказва, че трябва да спрем изобщо да раждаме, а ако е възможно - и да се самоубием, като завлечем колкото се може повече хора със себе си, щото видиш ли, пренаселена Земята, тц, тц, човечеството ще изчерпи всички ресурси и пр....

Айде, тая вечер съм арабИя, няма да те дъвча повече, но мисли преди да пишеш глупости занапред, че ме болят пръстите да обяснявам....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автормaйka нa 3 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 12:58



Наистина е жалко раждането на най-скъпото което човек може да има да зависи от това дали можеме да си го позволиме или не. Не сам съгласна обаче с Нелина че този проблем може да се реши по начина който тя предлага. Емигранството не е шега и меко казано недомислено е да се предполага, че в чужбина безпроблемно можете да си позволите да имате 4 деца.



Тема Изключително нелогично съждениенови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано10.10.05 09:31



Щом ще се надпреварваме с китайците и негрите, можем да го правим и от БГ-то. Я виж и циганите как се справят в родни условия. А тенденцията за отглеждане на по-малко деца идва точно от страните, в които теоретично могат да си позволят да отглеждат по много деца.

Стига простотии бе, тате!


Тема Държаватанови [re: Heлинa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано10.10.05 10:27



- аз съм на противоположното мнение по отношение конкретно на България.

Според мен, държавата трябва да води политика, насочена ПРОТИВ раждаемостта. Като в Китай.

Тъй като обратното води на практика до стимулиране само на малцинствените групи.
А истината е практиката, не теорията.



Тема Re: Изключително нелогично съждениенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 11:02



Статистиката точно това показва - че в най-развитите и богати държави се раждат най-малко деца. Раждат най-много бедните нации.
А за емигрантството - смях се с глас. Само човек, който не е бил в чужбина може да каже, че там безпроблемно може да си отгледаш 4 деца
Смях, смях......
Изобщо, Нелина, вместо да призоваваш другите да правят по 4-5 дечица, работи ти по въпроса. Не ни бери грижата на нас другите...
Или емигрирай и започвай размножаването, или давай в родни условия.
Има немалко семейства с по 3 деца и тук, у нас. Какъв ти е проблема?



Тема Re: В отговор на тематанови [re: Heлинa]  
Автор Stefi_Z (maktub)
Публикувано10.10.05 15:10



Абе не е било поущряването само с медал, имам доста познати, които са от многодетни семейства. На всички са дадени 4-ри стайни апартаменти, разбира се в последствие с възможност да се купи, многодетните майки са пътували с намеление и т.н.
Но мен лично средствата не биха ме спрели да има поне 3 деца, но за съжаление нямам, друга тема.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор PPP (една)
Публикувано10.10.05 17:19



Тези дни ми се наложи да търся подарък за новородено бебче. Ужасих се от цените на дрешките. Комплектче - ританки, камизолка - 15 лв. По отделно - 6-8 лв. А като се има предвид, че трябва да има поне 7-8 броя, защото и зима идва и всичко съхне по-трудно? А и колко бързо омаляват?
Дънки - най-евтините бяха - 15,70 лв. Като се замисля, че за възрастни съм виждала на разпродажби и по 10 лв!
Играчките - една обикновена пластмасова дрънкалка - 3 лв.
Ами пюренцата? 2 лв.
Тук не говорим за другите екстри - количка, креватче, хавлийка, коритце...
Едно 1000 лв за отскок дали ще стигнат?
Ами памперсите?
А не дай си Боже да не може да се кърми детето, хайде още пари и за мляко... Ваксини...

Хванах се за главата. Как успяват хората с ниски доходи да имат деца въобще?



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: PPP]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 19:52



1000 в евро може би, забравяш разноските по болницата!



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 20:09



Не казвай, че циганите раждат от любов към децата!!!!!!!
Всички знаете много добре защо раждат бедните, още от едно време, ами виж Пурко и Пурковица??? Къде ти едно време полова култура?
Китайците са адски много на малка територия и затова им забраниха повече от 2 деца. А за комунизма ли- какво ти поощряване, щом като за 3-то дете не давали надбавки заради циганите?
Западняците по колко деца имат, при това богатите-1, много рядко ще видиш с 2 деца, защото отговорността за децата е голяма!
Наистина е много тъжно, когато се питаш дали да имаш дете и как ще го гледаш с дадена сума, камо ли пък да даваш съвети за това.
Темата е много болна, не можеш да си кажеш, дай да раждаме, щото ще останем малко....



Тема Re: А ма, гъско!нови [re: lady Marian]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 20:13



Де да мислеха повече като теб!



Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: lady Marian]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 22:55



>>>>"Обикновенно не си позволявам толкова остри изказвания, но наистина ме ядоса" оооооо трогнах се, много лабилна психика имаш, за да се ядосваш така лесно и то на непознат човек.... Лейди, съвземи се!!!! Лейди-тата обикновено не използват такъв език ...

За това дето сме обвинявали държавата и сме търсели все вина .... Ако ще ти е по-удобно да го възприемеш, няма да използвам "виновна БГ", ще използвам ДЛЪЖНИЦА ни е БГ. Случайно малко преди да седна пред компа си попаднах на едно предаване в което се казваше, че Държавата плащала на сираците до 8 кл. 10 (десет!!!) стотинки джобни на ден, а след 8 кл. 20 (двадесет!!!) джобни на ден. Та мила ми Лейди, ако ти случайно се окажеш сирак и знаеш на какво отношение ще си подложена цял живот през, който докато си детенце само държавата ти е майка и баща ... Ти лейди ще обичаш ли тази държава???? Не ти ли се струва, че държавата се подиграва със сираците. Подиграва се и с пенсионерите, с работещите, с майките и децата - подиграва се с всички ни и то не защото някой били гласували пък други не.

Ще те помоля и да не даваш мнения за чужбина, ако не си била там поне 4 г. и не си започнала всичко от нулата, понеже пак Държавата ти се е подиграла, осигурявайки ти образование и никакви възможности за професионална реализация. Случайно Пак, при последното си пребиваване в БГ срещнах няколко мои колеги, които работят за по 300 лв. а някой от тях вече бяха с второ висше. Аз се засрамих, понеже съм изкарала само една квалификация от 6 м. и заплатата ми ме е срам да кажа каква е... А те работят повече и от мен.
Ако на теб Лейди и е гот да си на 6 ч. трудов договор (за да пести работодателя от осигуровките ти), да бачкаш минимум 12 - щото такова ти е работното време и да се прибереш накрая в панелката при майка си баща си и съпруга си който също е на 300 лв.... а след това да се размножите и така да си живеете щастливо ... ОК това си е твоя избор аз нямам думата въобще и ТУК ще си права. ЗА МЕН ОБАЧЕ всичко това е унизително и абсолютно потъпкване на човешките ми права. Аз никога няма да понасям такова отношение, което явно идва от държавата ми.

Също така искам да ти споделя, че в моята среда от приятели в чужбина не остана някой който да не се и приравнил българската диплома и да не работи по специалноста си. вярно че ни костваше година две усилия и т.нар. "изолация и мизерия", но какво са 1-2 г. от целия ни живот в сравнение с това да си имаме после по 3-4 деца и да можем да си ги позволим, да сме щастливи от работат която вършим и да живеем спокойно в една Чужда, но премаща ни държава?!

Ти лейди можеш да си пишеш всякакви глупости които са ти на сърце, но това няма да ме накара да спра да агитирам хората останали в БГ да емигрират и да имат най-малко 3 деца.

Също така лейди ще ти пожелая да емигрираш, стига да го почивстваш и да имаш най-малко три деца. А когато срещаш мнение различно от твоето преди да се хвърлеш да хапеш като кучка (като!!!) да се опиташ да погледнеш малко и над своя хоризонт.

И за расизма исках нещо да ти кажа ... ако беше пътувала малко и беше попадала в страни с жълти и негри щеше да знаеш, че те мразят белите повече отколкото ние мразим черните. А ако ти се беше случвало пък да им носиш дарения и те да те заплюят в лицето, защото си бяла и искаш да им помогнеш щеше много кротко да си замълчиш.

Не забравяй какво ти пожелах




Тема Re: не съм много съгласнанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 22:57



... както вече казах статистиката сочи, че само в държавите от бившия соц лагер раждаемоста е минус, иначе европа като цяло ражда много деца.



Тема моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Ecтpeлa]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:02



Знаеш ли какъв е проблема, че всеки се е затворил в черупката си. Всеки като теб ти казва "гледай себе си" и отчуждаването и озлобяването е на лице. Ако случайно си в чужбина няма как да не ти прави това впечатление всеки път когато се прибираш - нещата тук вървят от зле на по-зле и ентусиастите, които все още виждат прояснение се броят на пръсти.

Тия с по три деца в БГ можеш да попиташ как се справят (стига да не са собственици на три бензиностанции или 10 бутки на бит пазара).

А мислиш ли, че ей така нахаос ще почна да агитирам за по повече деца и няма да давам личен пример ... всъщност можеш да си мислиш каквото си щеш, няма от къде да се познаваме




Тема за съжаление това е чистата истина Горчиватанови [re: PPP]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:04



Но явно тия които го виждат са малко



Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Heлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано16.10.05 15:02



В началото имах скрупули по въпроса, но мисля, че след това мнение мога категорично да продължа да те наричам "гъска", защото очевидно си такава.

Я ми кажи, какво е държавата? Ама много, много ми се иска да разбера каква е тая "държава", дето не дава пари на сираците и се подиграва с майките? Животно ли е, растение ли, яде ли се, ебе ли се, пуши ли се? Отговори ми на този въпрос: "Какво е държава?" и ще продължим да си говорим.

Само за протокола, ако бях сирак нямаше да псувам илюзорното понятие "държава". Щях да псувам всички, които са избягали и са ме зарязали, без да направят нищо, което да ми даде шанс да се измъкна (сама... като да ми дадат възможност да се образоваам например). Щях да псувам всички, които са казали "Оправия няма!" и са заминали "на топло".

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Heлинa]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 16:03



Това кой колко деца ще има си е лично негов избор.
Ако някой иска да има 3-4 ,че и по-вече добре.
Аз имам само една дъщеря и не желая да имам други деца.
Имам възможности да отгледам по-вече, но не желая ,това е моят избор .
Така ,че всекий отговоря сам за избора си .
Инъче наистина времената са трудни и едно майчинство от 130 лв +18 лв детски , както и заплатата на другия родител /това е масовият случай/ са твърде недостатъчни.

И преди някой да тръгне да ме обвинява за избора ,нека си реши първо собствените проблеми .





Тема Re: моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Heлинa]  
Автор KoCe_ (Бoсe)
Публикувано17.10.05 00:50



Моме, вземи ги роди тия деца, айде да не са 4, поне 2, поживей малко в тая чужбина дето е "върхъ" (божке, добре че напоследък ни отварят очите, щото ние и хабер си нямаме как е "там"), пък тогава заповядай в клуба и разкажи как е и какво мислиш за живота, проагитирай ни за това-онова...
Подчертавам - в клуба - в България няма нужда да си идваш



Тема Не знам коя статистика гледашнови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано17.10.05 10:29



Виж тези

. Погледни как се променя структурата на населението в посока застаряване и пак кажи, че имат висока раждаемост европейските страни. А с висшето образование, което държавата ти е ДАЛА (ах защо ли го е давала на хора, които не могат да мислят, а не ги е карала да си го вземат), би трябвало да знаеш, че отрицателна раждаемост не може да има. Има отрицателен естествен прираст. И ако в някои европейски държави има положителен естествен прираст, то не е задължително да се дължи на повишената раждаемост, а предимно се дължи на понижената смъртност, поради по-доброто медицинско обслужване. А ако има повишена раждаемост в някоя страна, не е лошо да се види и от коя група идва тя. Защото арабите във Франция си раждат по много деца, ама не заради повишеното си благосъстояние, а заради религиозната си принадлежност. Те и у дома си раждат по толкова, макар и бидейки бедни. Ако Мадона е имала шест ли, седем ли братя и сестри, то не е било заради повишеното благосъстояние на татко и, а заради невъзможността католиците да правят аборти и да се предпазват от забременяване. Колко деца има Мадона?
А дано се позамислиш над примерчетата.

Стига простотии бе, тате!

Тема Re: не съм много съгласнанови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:21



Виж какво, смешно е да твърдиш, че в Европа-та се раждат много деца.
Прекалено добре съм запозната и поне на мен не можеш да пробуташ тази теория.
Както казаха по-горе - това си е личен избор. Ти си ги роди дечицата, гледай си ги и не наставлявай другите какво трябва да правят.
Всеки да гледа себе си, а да не наднича през дувара да види как е у Пешо....



Тема Re: за съжаление това е чистата истина Горчиватанови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:25



О, да, ние сме заслепени, ти добре, че се появи да ни отвориш очичките.
Благодарим много. А колко време живеехме в заблуда
Сега сериозно - реши си собствените проблеми. Няма кой друг да го направи вместо теб.



Тема Аз нямам проблеминови [re: Ecтpeлa]  
АвторHeлинe (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 18:02



Или по-точно от личен характер, проблема ми е, че взимам присърце всичко свързано по някакъв начин с несправедливости ... Не мога като теб да си стоя и да си трая с една дъщеря, щото си е егоистично. Пък също така не мога да си представя да зависи моето размножаване от това, че съм на заплата 300 лв.
щастливи бъдете



Тема Re: можеш да правиш каквото си пожелаешнови [re: lady Marian]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 18:08



Наричай ме както си искаш, това тие културата....
А за това какво е държава можеш да прочетеш в учебниците по право. Обикновено съществуват и такива неща, които не се ядат, ебат и пушат, ама ги има и ти се подиграват... Случайно да ти прави впечателение, че плащаш огромни данъци, а не получаваш насреща необходимото качество????
Ако си сирак ще псуваш всички, които са те изоставили, пък няма да ти дойде наум, че са те изоставили заради това, че нямат пари да те отгледат имено защото живеят в БГ и БГ не дава пари заз деца, че камо ил за дираци. Т.е. ще псуваш не когото трябва ... абе да не ти казвам какво точно си мисля за теб, най-мекото от които е, че здраво ти е промит мозъка ....
Хайде




Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Heлинa]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.10.05 22:02



Евала, Нелина.
Ако по-рано бях видяла тоя спор, веднага щях да се намеся на твоя страна. Писнало ми от кучки, които цял живот са били под ботуш, да ми обясняват как трябва да съм доволна, ако имам парче филия черен хляб, и как трябва да робувам за удоволствието да съм гражданка на страна, на която й е абсолютно безразлично как живея, стига да плащам като роб - на НОИ, здравни, данъци, по децата, по сметките, и каквото и да е, но ако не плащам, се викат силовите групировки или ме правят луда.


Аз крава за раждане на роби ли съм или човек с нормални човешки права? Аз единица добитък ли съм, или човек, който има собствени желания и планове какво желае от живота си?

Даже в кьопавия социализъм една жена беше по-защитена поне по време на майчинство. Сега го обърнаха на робия. Да си жена е наказание, а да искаш да си майка е престъпление. Всеки те отхвърля, а да търсиш правата си те вкарва още по-дълбоко в дупката ти.


Възмутена съм от дъното на душата си. Ние не живеем в пустиня, за да ме убеждават, че трябва да кърмя детето си, за да ми е по-евтино, друга е мотивацията да си кърмиш детето. Ами ако нямаш кърма, къде отиваш, хайде да си хвърлиш детето може би на кофите, щото ако не ти даде някой пари, ако си родила в близките дни, и трябва или да дадеш детето в майчин дом, или да искаш пари от някой, примерно от таткото (да кажем де, стига да е налице таткото?????)



Тема blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 22:20



За съжаление малко са като теб които виждат какво става около тях, просто нямат базата за сравнение. Жал ми е за българите и за България, но така като ги гледам понякога си мисля, че повечето от тях си заслужават съдбата и ако сами те си променят живота, аз освен да говоря и обяснявам, друго не мога да направя.
Жалко и за Лейди, толкова млада и злобна ....



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Heлинa]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.10.05 22:49



Лейдито и другаде е злобна, не й се връзвай.

Знам как хранят дечицата по социалните домове и в домовете за сираци. Тая е луда, да си мисли, че децата нямат права. Лошото е, че има възрастни, които довеждат нещата дотам, че да има бебета по кофите и майки на улицата, но има пари за глупости и за вилите на поредния педофил участващ с протекции в правителството или просто човека на някого.

Аз няма да произвеждам роби, и ако имам деца, ще ги въоръжа с всички средства да оцелеят, но без да оскотяват.


А лейди мариан да си духне под газо и да си мисли, че е лейди, щом й харесва. Никоя лейди няма да се отнесе така с жена или дете. основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните, а на нея щом й харесва, що не иде да живее в някое циганско гето!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.10.05 23:15



Абе малко се поувлякохте.
Чак пък " да се отнесе така с жена или дете"...



Иначе всеки си има мнение.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема добронамерен съветнови [re: Heлинe]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.10.05 23:16



"Аз нямам проблеми" - това никога не го казвай!

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Аз нямам проблеминови [re: Heлинe]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 08:38



Аз пък не си падам по многодетни......
Въпрос на лични предпочитания



Тема Re: можеш да правиш каквото си пожелаешнови [re: Heли]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 10:28



Ако човек, който иска да помогне на страната си е човек с промит мозък, ок - промита съм.
А теб щом те влече, отивай да миеш чинии в чужбина и да раждаш на някой катил, барем бутне некой долар....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 10:32



Човек е роб, когато се чуства роб, т.е. когато мисленето му е робско. А когато мисленето ти е робско, ще бъдеш роб, без значение в коя страна по света се намираш.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Роксанке, пак си яхнала метлатанови [re: Roxana]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 10:47



Удари спирачка за миг!
"Тази страна" е нещо неодушевено и няма как да и пука за теб. Това е една организация, която функционира с пари. Доколко тези пари се изразходват рационално е тема на един много друг разговор. А човек може да бъде щастлив и да не бъде роб и с филия черен хляб, както може да бъде роб с мерцедес (за справка виж мутресите). И точно виждането, че трябва да те хранят, за да раждаш е по-близо до кравешката философия. Аз не смятам, че трябва някой да ме отглежда, за да раждам. Правя си сметката и решавам дали желанието ми за дете е по-силно от кофтито ситуация или обратното, но не търся външни причини.

Стига простотии бе, тате!


Тема Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: Heли]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 10:52



огромните данъци, ще те черпя. Това че ставките на данъците в България са високи е факт, но и това, че никой не ги плаща също е факт. Въпрос на липса на контрол и огромна корупция. Как искаш да получаваш качествено здравно обслужване с 12 лева на месец? Никъде по света не го прожектират тоя филм. А сираците не винаги са оставени, заради липса на пари, а много по-често заради всякакви други емоционални и рационални липси. Естествено най-лесно е да търсиш вината в държавата, но по-рационално е да си седнеш на гъза и да бачкаш, вместо само да мрънкаш.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 11:02



Ох, Рокси, добре, че си ти, душице, че иначе къде ще си изливам всичката злоба? Толкова те обичкам, скъпа и искренно ти благодаря за глупостите, които пишеш, като ти отговоря и после се чуствам по-добре, по-пълноценна някак си

"основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните" Абсолютно вярно! Много ти благодаря за тази реплика, напълно подкрепя моята теза, че тярвба да останем тук и да се борим, за да направим живота в страната си по-добър. Да бягаш в чужбина и да съветваш всички останали да го сторят е тъкмо обратното - безразличие към съдбата на беззащитните, които остават тук, не съм ли права?

Сега по темата - всикчи имат права, но всички имат и задължения. И когато хората осъзнаят, че са граждани, а не роби, никой няма да може да ги манипулира и подтиска и да им взема парите. Защото закони има, но не се спазват.
Пример - улично движение. Според правилника пешеходеца е с предимство, когато му свети зелено, а в същото време свети зелено на колите, които завиват на дясно. Дори и като майка с количка ми се е случвало по-малко от 10% от пътите на такова кръстовище да ме пускат колите. Защо? Тия, дето се возят в колите, те големци ли са? Богаташи ли са? Не можеш да ме убедиш, че дядото с раздрънканият москвич е мутра. Те са това, което трявба да бъде гражданин. Е, как може тези хора, които не спазват елементарни правила за движение, които им влизат в заълженията, да изискват да им бъдат спазвани правата? Всеки има права.. ако си спазва задълженията.
Това е много слаб пример, когато се пренесем на по-високо ниво, става по-интересно. Но не можеш да мамиш с данъци, да не спазваш границите, които са ти дадеин в обществото и да си мислиш, че тярвба да бъдат зачитани правата ти.
А и никъде не е казано, че държавата тярвба да ти гледа децата. Ако ти сама не можеш да ги гледаш, защо ги раждаш?


Та така, мила, възрастните, които довеждат децата до там, както си се изразила, сме ние, сещаш ли се? С действия и бездействия предимно. Като искаш да помогнеш на децата в домовете, включваш се в Движение на Българските Майки и правиш всичко по силите си. Много е лесно, повярвай. Като отидеш да миеш чинии на запад, няма да помогнеш на никого, абсолютно на никого. А хората в по-уредените държави живеят добре не защото им е хубава държавата, а защото те са си я направили такава. След кански мъки и усилия.



С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!

Редактирано от lady Marian на 19.10.05 11:07.



Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 11:03



Най-накрая някой с нещо в главата в тая тема....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано19.10.05 12:27



Това ми напомня изказване на мургав наш сънародник по повод прословутите сметки за тока:

Ти българин ли си, бе, българин си! Значи държавата трябва да се грижи за тебе!

А откъде взима пари държавата за да ти плаща сметките?



Тема Re: Аз нямам проблеминови [re: Heлинe]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 14:32



Ти не можеш да траеш едно, ние не можем да траем друго.
Животът е такъв - несправедлив.
А ние ще си живеем егоистично, защото така ни харесва!



Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: Mъppp]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 14:32



Думата ми беше за огромното несъответствие между задълженията, които всеки гражданин носи, и пълното безхаберие и липса на отговорности от страна на държавата към собствените й граждани. Не мога да приема, че държавата ще ми извади душата да плащам всичко редовно, а после като се наложи АЗ да си ползвам правата, ще ме подбутват и подритват по разни държавни инстанции и ще ме препращат и в крайна сметка ще си платя по другите начини да си реша въпросите. Говоря за оня прословут момент, в който редовния и безупречен гражданин открива, че изведнъж е станал държавен враг, защото в някакъв момент е поискал да си ползва законните и уж неоспорими граждански права на редовен гражданин на държавата.

Пример: всяка майка, която всеки 6 месеца доказва с разни декларации пред държавата, че иска да си вземе 18 лв детски надбавки. Пълна простотия е за тази цел да бъде разхождана с дни, за да ползва АБСОЛЮТНОТО СИ ГРАЖДАНСКО ПРАВО на майка, отглеждаща дете/деца!

Бих искала да знам защо се предполага винаги, че гражданина е длъжен на тази държава, но обратното излиза винаги не точно така. Какъв е смисъла да си съсвестен гражданин, щом после всеки държавен чиновник или Лейди Мариан тук може да те оплюе и да те направи на гъз, че си "бил чакал на държавата"???


Че кой освен циганите чака на държавата? Има ли нормален българин, нормален и цивилизован човек, който да може да живее на детски надбавки, или на социални помощи? Вие луди ли сте бе!

Държавата ни не само не е социална, но е антисоциална. Див капитализъм от най-първобитен вид се вихри за сметка на най-беззащитните и най-уязвимите, и те са точно пенсионерите, майките и сираците. Другите се оправят някак, но недай си боже да се родиш с недъг, или някаква болест, примерно сърдечна, а това не зависи от теб, или просто да си сирак в дом за изоставени деца, или пенсионер - искате да кажете, че тия хора трябва да умират, защото няма изгледи държавата да спечели нещо от тях?


Еба ти фашистките възгледи. Не се учудвам, че Атака спечели, явно е, че хората са се озверили. Даже елементарна човещина вече не се проявява.....наистина нямам думи!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 14:53



Не съм ти мила. И престани да изкарваш хората идиоти. Хората правят и чудеса, за да се справят. Говоря за обикновените хора. Но и 15 милиона роби да работят и плащат, като има 5 човека властващи да точат държавата и да изнасят на едро, то пак ли обикновените хора са виновни?

Писна ми да ме убеждават как от мен зависело държавата да забогатее. Забогатяха други хора, не държавата и не сираците. Писна ми някоя такава с робско мислене като теб да ми обяснява, как не се напъвам достатъчно, и че съм лоша гражданка, когато редовно ми се обира всяка стотинка по 100 начина, и после не виждам нищо от труда си. Еба ти конформизма. Колкото и да работи съвестния човек, колкото и да е почтен и добър, това нито се вижда, нито се зачита. Забогатяват мошениците, престъпниците си се разхождат с джипове по улиците и влачат "манекенки" в колите си, а лейди Мариан ме убеждава, че АЗ лично и ПЕРСОНАЛНО АЗ съм виновна, че тая държава е бедна, и че трябва да се понапрегна още малко, дано някой сирак се нахрани, като си платя данъците точно аз, не че досега не си ги плащам.


Нямам думи, каква демагогия. Лицемерие от класа за промиване на мозъците на глупавите човешки единици без собствено мислене.


Да, лейди Мариан, аз съм дълбоко виновна, че в последните 20 години не спечелих поне 30 милиарда долара и не покрих дълговете на бедната страна, от която някои изнесоха всичко, и сега са в класациите за едни от най-богатите хора в света. Аууу, каква престъпница е Роксана, че не сложи на съвестта си благоденствието на държавата, и колко е лоша, че не е платила досега за всичко като съвестна гражданка, само дето през това време някой хора се налапаха и законно, и незаконно, и сега всички ги виждаме и по телевизията, и по улиците, но точно лейди Мариан им лази в краката, а е враждебно настроена точно срещу жените, които биха искали дете и да ползват законните си права на майчинство и здравеопазване, без да се налага да плащат рушвети, да разчитат на таткото, да ги изхвърлят от работа, и работодателите да ги подритват, да си ползват отпуските ....и ей такива дребнмички нещица, а тези нещица правят живота на нормалния човек удобен и сигурен, и тогава едва е възможно да се раждат деца, защото как ще отгледаш дете, ако има беззаконие и всеки божи ден някой може да ти причини нещо лошо, и ти да не можеш да защитиш гражданските си права?

Лейди Мариан, убежденията ти са порочни и демагогски. Жените не са виновни, че държавата е антисоциална. Жените искат нормална обстановка и някаква елементарна сигурност, а ти ни убеждаваш, че неправилното пресичане на улицата е виновно и че всички сме дълбоко безсъвестни и не заслужаваме нищо, нищичко! Какви сме лоши, боже, ми ние сме истински престъпници! Къде са тръгнали тия жени да искат деца, ми направо да ходят в някоя селска кочина и ако могат там да раждат, за какво име болница, лекар, елементарни грижи, абе за какво им е изкуствено мляко за тия бебета! Да лочат там от копанята и много да не знаят, и това им е много!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 15:10



а е враждебно настроена точно срещу жените, които биха искали дете и да ползват законните си права на майчинство и здравеопазване, без да се налага да плащат рушвети, да разчитат на таткото, да ги изхвърлят от работа, и работодателите да ги подритват, да си ползват отпуските ....

Защо да съм враждебно настроена към тези жени? Аз самата съм такава жена - исках и вече имам дете, ползвах си законните права на за майнчинство, продължавам да си ползвам законните права за здравеопазване, не съм плащала рушвети никога и на никого. Не разчитам на таткото, защото печеля повече от него (на работа за която съм кандидатствала и са ме взели, защото съм отговаряла на изискванията), не ме изхвърлят от работа, ако си върша всичко както трявба, работодатели не ме подритват, ползвам си отпуските, тоя месеца два последователни болнични от по седем дена заради болно детенце, никой копче не ми е казал, даже се изредиха всички да ме питат как е детето...

Всеки може да има това, стига мъъъничко да се постарае в правилната посока.

И пак не разбирам защо спориш с мен, след като изречението, което написа в по-предишния си постинг и което цитирах в моят предишен, отразява точно това, което твърдя и аз.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 15:37



Трябва да си на държавна работа тогава, че аз не знам частник, който да се съгласи да му се отсъства по 2 седмици в месеца и да плаща заплата и данъци междувременно. И ако ти ни уверяваш, че при теб е така, тогава защо всички жени се оплакват единодушно от онова, което описах, мислиш ли, че една лястовичка пролет прави? Знаеш много добре колко е масово явлението, и изобщо не вярвам, че не си плащала рушвети, нито си опирала до другите начини. Толкова е масово, че се съмнявам някой да ти повярва как при теб всичко е наред и нямаш АМА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С МАЙЧИНСТВОТО И РАЖДАНЕТО НА ДЕТЕТО СИ.

Нито ти вярвам, че някой е пазил мястото ти, ако работиш в частна фирма, нито ти вярвам, че не са те назначили на държавна работа без протекции. Толкова е известно, че никого не можеш да убедиш. А па смехорията за назначение на държавна работа с конкурс всички я знаем. Думи нямам, как един мой познат описа целия процес по доцентурата на дъщеря си, колко е платил и на кого, за да мине всичко както трябва. Продажността е толкова разпространена, че всички реват от това, даже хората, които най-често бъркат в кацата.


Може да ни уверяваш колкото си искаш колко всичко в тая държава е наред, но се съмнявам някой сериозно да се хване на тия въдици. Ти здравомислеща ли си изобщо, или просто така си приказваш, да се намираш на работа.


Сигурно затова се изтрепват българките да раждат деца, щото са носени на ръце и само се глезят. Мързи ги да раждат, само мрънкат и са си виновни за всичко, държавата се е погрижила за всичко, всичко е наред, но тия глупави жени пак се оплакват, каква черна неблагодарност!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 16:25



В частна фирма работя, ако щеш ми вярвай.

Имах един проблем след раждането, да. Не бях си сменила постоянния адрес след като се омъжих и трябваше да си вземам еднократната помощ от старата община, която беше на майна си райна. Януари, студ , аз със новородено. Ако не беше отишла майка ми, нямаше изобщо да си я видя тая еднократна помощ, но на практика аз си бях виновна - ако си бях сменила адреса по-рано, нямаше да имам този проблем

Че не съм давала рушвети нямам как да ти докажа, но ако не ми варваш за другото - ще ти пратя на бележки телефона си, да ми се обадиш, да те поканя на гости. Като дойдеш, ще ти покажа и трудовия си договор и трудовата книжка, че и студентската си книжка. Дипломата все още не мога да ти покажа, щото не съм ходила да си я взема, но мога да ти дам координати на преподавателите ми, да ходиш да ги разпиташ колко съм им платила за да си взема изпитите.

Колкото до доцентурата на дъщерята на приятеля ти.. е, на по-тъпичките наистина им се налага да си плащат за такива неща....

Пак повтарям, не твърдя, че всички са като мен. Но твърдя, че всички МОГАТ да бъдат, защото с нищо не съм по различна от останалите. И далеч не твърдя, че всичко в държавата е наред. Тъкмо напротив - пълна бълвоч е. Това, което твърдя е, че ако ние не го оправим, няма кой.... И тук отново ще те цитирам (сори, много ми хареса това изказване) : "основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните". Както и към съдбата на държавата.
Активно отношение, не плюене по форумите колко са зле нещата и как оправия няма. Запретване на ръкави и изриване на лайната.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема По света и у нас...нови [re: Heлинa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.10.05 16:35



Четох, четох и реШих и аz да попиШа малко...не мога да приема тръШкането на някои хора как в БГ няма работа и добри zаплати и беz връzки си жив zагинал...жив пример_моя милост като zавърШих училиЩе реШих, че искам да дам на децата си Шанс zа един по_добър живот от тоzи,които аz имах...иzблъсках 5 години ВИАС (строително инженерче), доиzучих си еzиците които наШите ме бутаха от предучилиЩна да уча (БЛАГОДАРЯ ТИ, МАМО), счупих се от обикаляне по конкурси zа работа...е намерих си добре работа, перспективна, zа съжаление с работно време тип "Частник", но пък на кой му пука като парите са супер, голяма работа , че на Нова Година до 22.30 бях на покрива на един блок и креЩях "Наливаааааааай бетооооонааааа"...съвестно си плаЩах всички данъци, такси и пр.(подкрепям мнението, че данъците трябва да се плаЩат, Щото иначе пари от къде)...Преди година се омъжих, съпругътът ми е немец, след половин година zабременях (справка вж. долу)...факт, е че съвестно си плаЩаме всички данъци и такси тук (не са никак малко), но пък zнаеШ zа какво ги даваШ_откакто съм бременна сме купили една опаковка витамини, всички прегледи, курсове zа подготовка на родители, водна гимнастика, йога zа бременни и даже скапаните таблетки желяzо се поемат от zдравната каса...болницата, където Ще раждам, живот и zдраве, не е голяма, държавна е, стаите и родилните zали са направени адски уЮтно_с масички, ваzички с цветчета, ароматни свеЩички (!!!), а бе все едно, че няма да раждаШ ами Ще се мляскаШ там с лЮбимият...на въпросът ми към докторът дали мога да си иzбера при кои да раждам(лекар, акуШерка и т.н.) ми беШе отговорено "Ние всички сме колеги и сме учили еднакво дълго zаедно...."...няма и намек zа пари под масата и т.н...е имах желание да се върна и да си родя бебето в БГ (луд патриотиzъм ме гони неЩо), но при условията, които видях по болниците преди 3 години при неЩастната ми предиШна бременност и с кон да ме влачат пак няма да стъпя в българско болнично zаведение...та така...Не каzвам, че е невъzможно да си родиШ и отгледаШ децата в България, всичко е въпрос на много бачкане и упоритост, но може да се очаква все пак малко повече от държавните институции...



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 16:42



Виж, аз съм напълно съгласна, че в България нещата не са в ред. Но съм напълно несъгласна, че решението е да се замъкнеш в чужбина. В смисъл, колкто повече хора отиват в чужбина, толкова по-зле ще става в България.
Германците през какво са минали, за да стигнат до сегашното си положение, бедна ти е фантазията. След втората световна какъв тулуп са яли, не е истина. А виж ги сега - това, което описваш.
Това, което вярвам, е че и в България може да бъде така. Но на първо място е важно да се задържат младите, талантливи и работливи хора тук. Това е само първа стъпка, но нали знаеш - и най-голямата река е започнала като малко поточе...

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.10.05 17:08



Да...ама те са си седнали на диференциалите, вкара ли са работна ръка от Турция( в момента ок.16% от населението им е с официална турска етническа принадлежност, не са откаzвали помоЩ от чужбина и са си стъпили на краката, нооооооооо имат zакони, имат и права, имат и zадължения...всеки си копа в неговата нива и не гледа в чуждата и тогава на лекари, полицаи и чиновници тук не са били високи zаплатите, но не е имало курупция (или поне не в такива маЩаби както при нас), zаЩото накаzанията са им накаzания...съЩото е с престъпността...Когатро дойдох тук опитахме да направим фирма_българо_немска zа експорт на БГ хранителни продукти в ЕС...бЮрокрацията, която е тук е просто ужас, но оправихме всички неЩа, но в БГ се окаzа, че ако не набутам майната си пари на сулъо и пулъо няма да станат неЩата....е откаzах се...докато има в БГ перниШки гъzари и дупниШки тарикати, които да купуват на 18 годиШните си синове БМВ_та zа по 100 000 евро и Икономическият, Бургаският и Неzнам си кой оЩе свободен университет да бълват годиШно по 20_25 хил. висШисти и специалисти ниЩо няма да мръдне и на един пръст в милата ни татковина...е как точно Ще се zадържат младите, талантливи и работливи хора тук...некаzвам, че чужбина е рай и те чака каца с мед и мляко на ъгъла...и тук е бач и учене...ако не искаШ да престояваШ в някое гето(zаЩото който не е виждал европейско гето само той си мисли,че може да живее на социална zаплата тук_ЛЮлин е като Холивууд)...та неzнам коя река Ще тръгне от БГ....дано да не е като таzи дето си сменяла водата от zлатна на кафява, че тъкмо Ще има официално оправдание, zаЩо някои са поzлатени, а други до Шия в лайната......мдаааам.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 17:24



Е, именно. На германците никой не им е уредил държават и живота, сами са си го направили. И сега жънат плодове.
Не виждам защо и българите да не могат. Няма да стане за година или две, нито за пет или шест, но трявба да има някой, който да го направи, щото бай Манго от Факултето не може да я свърши тая работа...

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 17:30



Това, което абсолютно не мога да приема е факта, че взеимаш себе си за отправна точка. Казах вече, една пштичка пролет не прави, дори да има супер единични случаи като изключение. Аз си правя труда да разговарям с майките, когато ходя да си подавам декларацията за детските надбавки, и ВСИЧКИ ДО ЕДНА са точно обратния случай на това, което описваш. Масови несправедливости и проблеми за майките, и ако ти разкажеш такива нелепици на подобно място, дето има много измъчени и озвеерели от несправедливости жени, като нищо ще те оскубят, помни ми думата.

Казах ти, масовата жена е абсолютно онеправдана. Далеч не всяка има помощ и разбиране, и да не говорим колко жени са при некоректни работодатели. Защо се правиш на ударена и все себе си даваш за пример? Не разбираш ли, че подобен егоцентризъм не може да се приеме положително, ти не си център на света и не можеш да бъдеш, факт. Самият факт, че масово има несправедливости, вече обезсмисля твоите твърдения. Ако си справедлива, както твърдиш, и ако имаш очи за тези неща, ти ще имаш очи и за другите майки, а не само за собствения си задник.

Точно при подаване на декларациите съм чувала такива истории, че не ми се описва даже. Даже чиновниците там са на страната на майките, защото виждат с очите си документите им, и самите майки. Какво си тръгнала да обвиняваш жените? Всички жени са виновни, само ти не си виновна, всички са недоволни, само ти си доволна. Не се ли замисляш, колко е несправедливо да хвърлиш обвинения върху човек, който просто понася удари от всички страни, нима се правиш на разсеяна за реалните проблеми на жените в тая страна? Как е възможно да хвърлиш каквито и да било обвинителни думи срещу толкова измъчени хора, някои от тях изобщо не могат и да се защитят? Ти милост и съвест нямаш ли?


Честно, ама не за пръв път ми излизаш с някакви хардлайнерски истории и твърдения. Започвам да си мисля, че си някаква коравосърдечна и зла жена, която въздига в култ собствения си живот и постъпки, за да има основание да каже колко другите жени са некадърни, неспособни и не знаят и не могат да се оправят. Не всички са еднакви, но и не може в подобна ситуация да оправдаеш реалните виновници за състоянието на страната и да хвърлиш вината за в сичко върху жените, които моля ти сене правели нищо и се оплакват без основание.

В моите очи изобщо не си права. Аз съм виждала как плачат гладни майки и водят гладни дечица, и се чудят какво да им дадат, и точно сега се върщам от училището на сина ми, където се оказа, че има дете, чиито родители са бедни и неграмотни, не му дават никакви пари и не се грижат за него, а то краде от другите ученици. Дилемата е ужасна, ясно е, че като е гладно това дете, то ще открадне или изпроси. От друга страна пък видях и родителите, те буквално носят парцали....ужасяваща гледка, когато някой изпадне така на дъното, не може да се вдигне на крака нито за един месец, нито за години. А през това време детето какво да яде?

Ти си безмилостна и сурова жена. Как поне за децата не ти домиля! Какво са виновни тия деца, които са се родили в подобна обстановка?



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 17:39



Абе въпрос на стандарт,
никой не спори, че техния е
по-висок,
обаче и осигуровките,
които плащаш сигурно са други



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.10.05 17:48



Напротив...Държавата е много важен фактор, zа раzвитието и просперитетът на едно обЩество...когато е скапана държавата_политика(вънШна, вътреШна), zдравеопаzване, обраzование, икономика, съдебна система и т.н....и АйнЩаин да си ниЩо не можеШ да направиШ освен да се опитаШ да гледаШ себе си и да си осигуриШ семейството доколкото е въzможно, 3 и повече деца Ще си останат недостижим лукс и мечта...просто е време да си приzнаем, че БГ си е джунгла и всеки се спасява по единично, никой или почти никой не се приЧислява към "обЩеството" пък и zаЩо ли...хайде, че стана много банално...все пак темата беШе zа децата, можем ли да си ги гледаме в БГ и емиграция ли му е майката на добрият живот...е според мен може да се гледат деца, в никакъв случай не трябва един zдрав, прав, млад човек да се zадоволява със zаплата от 300 лв. и ако му се отвори въzможност да емигрира да си стегне куфарите и да види бива ли го или не zа емигрант...като когато е иzвън БГ да не zабравя от къде му е семката, zаЩото тук на такива простотии се нагледах, че не ми се говори...това, ако въпросното човече е от София, Варна, Пловдив, Бургас(големите градове, където zаплатите са нормални), ако е в Хасково, Харманли, Айтос, Монтана и т.н. или пък в оЩе по_малките градове е дупе да му е яко...



Тема Re: По света и у нас...нови [re: ....]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.10.05 17:52



ок.5% от zаплатата са ми zдравните осигуровки...почти както и в БГ бяха.



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 17:58



Ох, чакай, че от коравосърдечност чак ПЦ-то ми заби. Пък съм под Линукс, неговата...

"Как поне за децата не ти домиля! Какво са виновни тия деца, които са се родили в подобна обстановка?"
Цитирай, моля, моя реплика, която те води до това заключение?

Ок, ще дам други примери - хора около мен. Една приятелка и състудентка на мъжа ми - беше в кофти фирмичка, на ниска заплата, омъжи се, забременя, реши, че иска повече от тоя живот, докато беше в майчинство си седна на задника, спретна с една приятелка собствена фирма и сега прави същото, което и преди, но за себе си и семейството си, а не за някой, който да я тъпче. Миналата седмица се обадиха да се похвалят - второ дете.
Друг пример - пак около мен, съседи, детето колкто нашето. Таткото - физик, бачка в научните среди, майката прави преводи в къщи. Ами не се оплакват, имат си кола, гледат си детето, от нищо не е лишено.

Мога да продължавам много, но едва ли ще ме четеш.

И последно, не мога да разбера защо говориш само и единствено за жените. Какво са ти направили и с какво са по-онеправдани от останалите? Намирам го за груба дискриминация, защото всички са еднакво отговорни за бъдещето и съдбата си.

Как да ти кажа, аз също съм виждала бедни и гладни деца. И в България и в други страни. Специално за детенцето, за което спомена, ключовата дума е "неграмотни". Е, как са неграмотни, като основното образование в България е задължително? Жал ми е за детето, но моя ли е вината, че родителите му не са се образовали?

Несправедливости има, казваш? Е, нали и аз това казвам? Страната е кофти, да. Е, акто е кофти, да седнем да се тръшкаме ли? Ми няма да помогне. Има далеч по-добри начини и нито един от тях не включва бягство в чужбина.

Пак повтарям - доволна съм не защото всичко ми е наред. Доволна съм, защото нещата, които са ми наред сама съм си ги постигнала, не ми ги е дала държавата. И както вече отбелязах, смятам че всеки, ВСЕКИ може да направи и постигне същото.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 17:58



На теб известно ли ти е какво плати Америка на Германия след Втората световна, за да се вдигне, и имаш ли известно понятие откъде тръгва идеята за ЕС? Какво ми даваш Германия за пример, като Германия беше нежно погалена с какви ли не привилегии и улеснения, за да се вдигне и да се противопостави пак на СССР, за да бъде стената срещу комунизма?


Толкова си тенденциозна и така ограничено коментираш, че изобщо не ща да се занимавам с теб. Как можа да кажеш, че хората са виновни за тая съсипия? То оттук какво ли не мина, хората обедняха, изпростяха, обраха ги и законно, и незаконно, и как можа да ти се отвори устата да зяпнеш точно срещу майките, дето с 300 000 зора се решават на поне едно дете в почти военна обстановка?

Толкова съм възмутена, че нямам думи. Хайде, бъди щастлива ако можеш на 300 лв заплата, и ако можеш, изхрани едно дете с тия пари. Ама не можеш! Там е цялата работа.

Колко са жените не, ами даже мъжете, които имат по-високи от 500 лв доходи? Сега ще ми заговориш за богатите и как са се изтрепали да работят, за да забогатеят! А как се забогатява за няколко години с милиони и десетки милиони, а в някои случаи с милиарди евро?

Какво искаш да кажеш, че Дарина яростно е работила и затова е забогатяла, хайде, български жени, следвайте светлия пример на Дарина, забогатейте след упорита работа и отгледайте на спокойствие децата си. Ти луда ли си да дразниш хората с подобни глупости, как справедливо и добре е уредена тая държава и че хората сами са си виновни и сами се опропастиха?



Тема Re: По света и у нас...нови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 18:07



Ти луда ли си да дразниш хората с подобни глупости, как справедливо и добре е уредена тая държава
Абсолютно никъде не съм казала такова нещо.

Виж, аз съм напълно съгласна, че в България нещата не са в ред.
Това е което казах. Открийте 5-те разлики.


Как можа да кажеш, че хората са виновни за тая съсипия? А кой? Извънземни?


И ми покажи едно, САМО ЕДНО място, на което драпам срещу майките? Драпам срещу хората, които отиват в чужбина. Смятам, че има огромна разлика.


С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!

Редактирано от lady Marian на 19.10.05 18:11.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 18:43



В отговор на:

Писна ми от олигофрени, които обясняват колко е виновна държавата и колко ни е длъжна. Като цяло не съм фен на модела "търси виновниците" (за сметка на модела "дайте да видим как може да се оправи положението") , но ако трябва да се търсят виновни, бих казала, че избирателите които (не) гласуват когато е трябвало, носят много повече отговорност от общото определение "държавата". За хилядите зарязали същата тая държава без пет пари да дават какво става с нея, както и за кретени като теб, които подтикват останалите към същото, няма да коментирам. Няма да коментирам и хилядите, които не си плащат данъците, щото смятат, че с нищо не са й длъжни на тая държава, обаче чакат тя да ги "оправи". Ами да си чакат.

Ако някой ни е докарал до тук, това не е някоя неопределена и неизвестна величина, наречена "държава", а сме ние - с гласовете си, с отношението си, с всичко. Само от нас зависи дали ще имаме работа, пари и деца. А това няма да стане ако отидем в чужбина. Младата българка заслужава както да мечтае за сладко бебенце, така и да го има - практиката показва, че не е невъзможно.





Това си го казала ти. Аз не съм съгласна, че хората сами се опропастиха. Има и персонална вина, но не само и не единствено, а ти говориш само за персоналната вина на всеки един от нас. А аз те попитах, и отговор не само не чакам, но и не получих, дали и 15 милиона роби да работят и да плащат, дали ще вдигнат държавата на крака, ако винаги има 5 човека, които да я точат и да крадат милиони и милиарди?


Как точно забогатяха тези хора, мислиш ли, че хората бяха почтено и законно ограбени ? Може би ще кажеш, че те доброволно дадоха всичко, което имаха, на няколко процента, които в момента са приказно богати на гърба на всички останали?

Хората бяха излъгани, подведени и измамени, систематично експлоатирани и ограбени. А ти тръбиш, че тези хора са виновни за нещо. За какво, че тайно се изнесоха и прехвърлиха състояния? Случиха се ужасни неща и продължават да се случват, без обикновените хора изобщо да узнаят какво точно се разиграва. Според теб обаче точно най-бедните са най-виновни, щото видиш ли, били мързеливи или неграмотни, не били учили и не работели достатъчно. Имаше един буржоазен философ с подобни възгледи....ама в началото на 18 век, ти образованата и "добре" печелеща жена, съзнателно ли се връщаш в началото на 18 век с подобни издевателски и остарели оффф...отвратително антихуманни възгледи на човек отпреди 2 века?


Баси, отвратих се. Това ли е образованието, което демонстрираш, даже конкурси си печелила, но цялото обяснение за теб е, че хората са мързеливи и не искат да работят и учат????


Ти наистина си луда. Махни се от тоя спор, че направо се излагаш.

Значи и майките са виновни, можело значи и на гладорията да се понапънат, понеже не работят и не се стараят достатъчно, та ако почнат повече да работят, и ще печелят повече, боже! Колко повече можеш да печелиш? 1000 лв? 2000 лв? Колко работа може да се събере в рамките на 24 часа? Ако чистиш примерно 2 входа, и взимаш да кажем 100 лв, то глей каква си мързелана, че не чистиш 15 входа, и как ще забогатееш и колко деца можеш да имаш с парите от 15 входа? А може би ако работиш по 24 часа, и тия деца сами ще се родят и отгледат, сами ще си готвят и перат? Абе нямам думи!

За теб вероятно една цифра ще обясни всичко. Толкова елементарно мислене не бях виждала, ама защо ли да очаквам повече!





Просто не е истина, ами жал ми е за майките и децата.

И за другите, ама дечицата защо. Наистина нямам думи. А онова за сираците....дано господ ти го прости, че аз още не мога да го преглътна, как изобщо можа да кажеш, че държавата не е длъжна. Да бе ми направо да ги прати в концлагер като фашистите, там поне да си отработват, щото държавата не е длъжна да ги храни бадява.....офффф! Ти не си човек!



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано19.10.05 19:02



Съгласна съм, че и в България след време ще огрее слънцето, ама аз имам само един живот и кажи-речи половината от него е минал. Сори, ама нямам врема да чакам и да ям тулуп, строейки светлото бъдеще. Родителите ми 45 години са го строили и сега са на по 70 лв пенсии. Не искам да съм и аз на техния хал. Да - егоист съм - мисля за себе си и за децата си, но не искам след време дъщерите ми да са поставени пред избора - мога или не мога финансово да си позволя да имам дете. Това е толкова тъжно, че първия път като прочетох темата ми се дорева. И не ми минавай с приказките за по-добра работа и т.н. Още малко и ще заприлича на геноцид. Поне едно дете всеки трябва да може да има - стига да иска, и независимо от работата, която работи и интелектуалния му багаж. Виж за повече може да се замисли за финансовата страна на нещата.



Тема Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: Roxana]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 20:06



Защото когато аз за трети път се оплаквам в общината от мърляв строеж, никой друг от блока не се оплаква и моят глас е глас в пустиня. Когато се оплаквам, че ме разкарват по съдилищата и ограбват децата ми за елементарни услуги, понеже никой друг не го прави писмено и заставайки с името си, на мен никой не ми обръща внимание. Знаеш ли колко пари съм похарчила за телефонни разговори в опит да викна тъпите репортери на някоя телевизия, за да заснемат поредното безобразие и колко пъти са дошли? Всичко това не е от държавата, а от овчедушието на хората, които предпочитат да си дигнат задниците за чужбина, вместо да се борят за правата си тук.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 20:50



Ще ми позволиш ли да изнеса спора в клуба на българите в чужбина, и там българите от чужбина ще ти дадат отговор защо се получава така?

Именно, че тия като мен и теб са глас в пустиня срещу лейди Мариан и себеподобни, които ни лъжат, ограбват, мародерстват и ни убеждават, че вината е у нас. Но с каквото и да се захванеш, делата ти ще пропаднат. Нямаш ли някой път чувството, че някой умишлено прави хаос и мъгла в тая държава?

И защо ли?


Ами толкова удобно е да окрадеш и измародерстваш сакат и сляп човек. Даже не може да се защити. Ако му отрежеш езика, няма да може даже да се разкрещи, че го ограбват.


На всички ни отрязаха езиците, ушите, ръцете. Казаха ни, че ние сме си виновни. Е, как може да се защити един сакат и сляп човек? С думи? С действия? С работа? С какво? Нека ти отнемат всички средства, нека те заблуждават, нека те оставят с патерица да креташ....и нека те ограбят за всичко ценно в живота, нека те убедят, че си навлек, ненужен, неудобен, тъп, глупав и даже тежест на останалите........и тогава какво ти остава?


Губиш даже човешкото си. Ако имаш малко от малко достойство, може и да не го загубиш. Но такива като лейди Мариан ти седят на главата и непрекъснато каканижат колко си виновен, колко си мързелив, как за нищо не ставаш....абе...картинката е ясна, мисля.


Вменява ти се вина за всичко. Крадецът вика дръжте крадеца и ти хукваш да бягаш, даже да знаеш, че не си изобщо виновен.....


Ето това иска лейди Мариан и подобните неи. Обича да се разхожда по главите на другите, вменявайки им вина и усещането за непълноценност и липса на смисъл.


Не позволявайте да ви промиват мозъците тия като лейди Мариан и управляващите. НИКОГА, НИКОГА не позволявайте някой да ви убеди, че човешкия живот няма смисъл и че си виновен, защото те ограбват.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: cranberrie]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 09:06



Ами то по тая логика
аз мога да ти кажа,
че едно дете всякак се
изглежда,
останалото са неточни оправдания



Тема Йес, лейди!нови [re: lady Marian]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано20.10.05 09:22



Евалла!

Всичко е лично, както отдавна знаеш.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема зАМИСЛИ СЕ, ....нови [re: PPP]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано20.10.05 09:31



моля те.

Най-бедните обикновено са с най-много деца.

Винаги има начин да отгледаш едно дете. Бачкаш като луд, ходиш без слипове, щото нэмаш пари да си ги купиш... такива ми ти работи.

Мои познати покрай третото си "непредвидено" дете отслабнаха и двамата с по 15-18 кг.
Изгладуваха му и дрешките, и играчките, и сухото мляко, и всичките тоалетни принадлежности.

Добре, че бяхме приятелите. Иначе щяха да пукнат от глад. Само и само детето да е добре. Пък и предишните две.

Такива ми ти работи....

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: Roxana]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано20.10.05 10:17



ЕЕЕ четох четох, но Вие се запенихте от гняв вече. Стига крайности и стига напразни обвинения към Държавата България. Та нали България това не е нищо друго освен Българите които живеем в тук. (а не предателите които са я напуснали, но това е друга тема).
Разликата между Германия и България е само една: там живеят Германци , а тук Българи. Никой не ни е виновен че допуснахме точно тези управляващи и тези мутри да ни "ограбват, лъжат и мародерстват". Те са едни от нас и ние си ги избрахме.
Всичкото това мрънкане, пенкане и обвинения към Държавата България, че нищо не прави за нас трябва да престане и Българина трябва да разбере, че няма кой да го "оправи", а още по-малко това е държавата.
Тя не ни е длъжна с нищо, ние сме и длъжници.
И аз имам бебе на 1 месец, но имам и работа, която ми дава необходимите доходи, с които да изхранвам семейството си и тя не е държавна. Всичките ми познати са образовани, работещи и добре живеещи млади хора, повечето са несемейни, но това не е защото нямат средства или Държавата ги е ограбила
Аз имам една теза, че който не е успял да се "оправи" тук в БГ то едва ли ще се оправи в САЩ или Германия.
В заключение искам да кажа че нацията ни е мързелива, крадлива, страхлива и винаги търсеща вината в някой друг. Затова и Държавата от такива жители няма да е добре финансово разбира се. Частта от Българите обаче, които са образовани, находчиви и работливи винаги ще бъде добре реализирана и съответно платена, било то тук или някъде на запад от София.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 10:37



Аз не съм съгласна, че хората сами се опропастиха.
Хората бяха излъгани, подведени и измамени, систематично експлоатирани и ограбени.

А тези, които са ги измамили, не са ли и те хора? Не са ли и те българи? Как да ти кажа, в страната ни е ужасно и ме е срам, че всеки казва "Щом другите могат да опропастяват, защо да не мога и аз?" Защото за хората, които не си дупчат билети в градския транспорт, оправданието е "Щом могат разни други да крадат милиони, що да не мога и аз 50 стинки да открадна?"
Ей това е гадното, разбираш ли?
Всеки има вина по един или друг начин, ефектът на пеперудата и споделената колективна отговорност. Ти гласува ли на последните избори? Няма да питам за кого, ти си знаеш. Мислиш ли, че ако огромният процент хора, които не се замъкнаха до урните го бяха направили, нещтата можеха да тръгнат в различна посока? Е, аз мисля.
Вината на всички, които не са откраднали от държавата(ако мога така да се изразя) е че са допуснали това да стане, ясна ли съм? Ти сама го каза още преди няколко постинга - пасивността е престъпна.


А за сираците - ами и на мен ми е жал, много даже ми е жал. И точно заради това смятам да остана тук и да направя каквото мога за тях, а не да ходя на майна си райна в чужбина и да ги оставя на потъващия кораб, сещаш ли се? Пък ти си ходи в чужбината, пука ти, че тук остават такива, които не могат да го направят....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Йес, лейди!нови [re: ABe]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 11:00





С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема оффнови [re: bratovcheda]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 11:01



На запад от София? Люлин?

А иначе сериозно - за повечето неща съм напълно съгласна с теб.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: бяcнa cъм]  
Автор Grok ()
Публикувано20.10.05 13:14



Брей и как успяват немците да отгледат деца с по 400-500 евро на месец на дете общо? Много капризничите в България в последните години.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: бяcнa cъм]  
Автор Grok ()
Публикувано20.10.05 13:16



Китайците са много на огромна територия. Гъстотата на населението им е по-ниска от повечето държави в западна Европа.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор Grok ()
Публикувано20.10.05 15:01



Наистина ли живееш в Германия?
Жалко. Нямаш елементарни представи за страната.
http://www.zuwanderung.de/english/tabellen/1_02.html

Как успя 1 877 661 да ги изкараш 16% от 82 000 000 не ми е ясно.
Случайно да не визираш някой голям град, а не цялата страна.



Тема Re: ти май не четеш много много какво се пишенови [re: lady Marian]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:07



Даже ми се струва, че и собствените си постинги не четеш.
Не оставяй жлъчта и злочата да ръководят живота ти, поне за това ми се довери



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Grok]  
АвторPябa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:09



Това не е вярно, имаш стара информация.



Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:14



Данъчните проценти сравнени със заплатите са Огромни. Пък за здравното осигуряване 12 лв. не знам защо ти се струват малко, ако не се разпределят правилно си е друг проблем, корупция дето го нарече. Иначе че никой не си плащал данъците, аз вина нямам. Тук където живея такива филми няма, има си съзнание и чинно плащане, щото виждаш къде ти отиват парите и ти е кеф, че има грижа за теб.
Аз не мрънкам, показвам факти, а ако на теб не ти е приятно от фактите не се заяждай.



Тема Re: ти май не четеш много много какво се пишенови [re: Heлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 15:40



Ооо, чета, много внимателно при това.
А злобата едва ли може да ме води в каквото и да било.
Ако ме водеше злоба, до сега да съм офейкала стотици хиляди път.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: По света и у нас...нови [re: Grok]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано20.10.05 16:18



Етническа, не оzначава национална...елементарно Лотсън...хайде да не се zаяждаме на дребно.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Pябa]  
Автор Grok ()
Публикувано20.10.05 17:23



Като как е стара тази информация?
Я виж някой географски справочник.

Ето ти малко статистика от
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_population_density
Население на квадратен километър.
Netherlands 395
Belgium 339
Germany 230

People's Republic of China 136

European Union 114

Bulgaria 67

Китай има към 1/3 неизползваема терититория. Т.е. гъстотата на населението в населените части е като немската. Но същият процент неизползваема територия има и България.

Китай има огромна територия. Не го забравяй.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор Grok ()
Публикувано20.10.05 17:26



?
Какво общо има твоето съобщение с моето твърдение, че данните ти са тотално грешни? Става въпрос за грешка от един порядък. Това не е заяждане на дребно.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: Grok]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано20.10.05 17:37



Става въпрос, че статистиката, която ти иzполzваШ е по националности...това са хора, които пребивават временно или дългосрочно в страната и имат съответното гражданство_турско, гръцко, таджикистанско...тя не обхваЩа хората, които са с немско гражданство, но се самоопределят като турци, гърци, марсианци и т.н....Децата родени от смесени бракове съЩо са с немско гражданство, но те си каzват Аz съм турчин/туркиня, италианец и т.н....а иначе данните са ти абсолЮтно вярни....това е съЩото както когато преди години имаШе преброяване на населението в БГ и голяма част от моите колеги от Сандански и регионът написаха, в графата етническа принадлежност "македонец"...е те са толкова македонци, колкото аz луноход...това имам предвид с 16%...все пак "внесената" работна ръка след 2СВ не е бачкала само 20_30 години и после кръгом в Туркай, нали?



Тема Re: По света и у нас...нови [re: surfline]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано20.10.05 18:18



Ne moga da proumeja tova razdraznenie na bqlgari,jiveeshti v Bg ,kqm tezi,koito sa v 4ujbina.Nie ne sme otishli v chujbina ,za da se hvalim posle,ami zashtoto sme bili nedovolni ot dqrjavata. I shtom sme bili tolkova mnogo ,i ne ni se vrqshta za postojanno,znachi ima zashto !



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Grok]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано20.10.05 18:44



Да, да, сега видях какво съм писала, ама много се афектирах...



Тема и защонови [re: else]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 19:15



Какво лошо има да кажеш, че нямаш проблеми, че си щастлив, че харесваш живота си и обичаш всичко наоколо .... ????



Тема Re: По света и у нас...нови [re: .....]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано20.10.05 20:49



Номерът е да не е "всякак". И да не се задават такива въпроси.



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор zzfe (член)
Публикувано20.10.05 22:15



Пак повтарям - доволна съм не защото всичко ми е наред. Доволна съм, защото нещата, които са ми наред сама съм си ги постигнала, не ми ги е дала държавата. И както вече отбелязах, смятам че всеки, ВСЕКИ може да направи и постигне същото.

1. Голяма лажица лапай, голяма дума не казвай.
2. Ако ВСЕКИ имаше твоето образование и качества, ти нямаше да си това което си. Голяма част от успеха ти се дължи на неграмотността на другите.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: cranberrie]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 08:38



Ами то си зависи само и единствено от ТЕБЕ



Тема Re: По света и у нас...нови [re: pre.sto]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 08:48



Май като те гледам,
само се хвалиш -
нищо смеслено не казваш



Тема Re: По света и у нас...нови [re: X]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано21.10.05 10:54



A az pqk kato te gledam samo se zajajda6



Тема he he elseнови [re: else]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 00:00



che shto da niama problemi jenata be e heee, ama ste wyrha w taia tema... :)))
towa pyk e chist bg mantalitet wechno neshto da te tormozi dori i kogato wsichko e ok, pak da si namirash ili pyk nai dobre na drugite da namerish :))
ewala na jenata che si kazwa che niama problemi :))



Тема ei ladyнови [re: lady Marian]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 00:17



dryn dryn moito momiche. nemcite nito sled 2rata nito sega sa si mrydnali mnogo gyza, shtoto sa im pomognali amerikancite. drugo e sled woinata da poluchawash care paketcheta s wsichko neobhodimo i amerikancite da naliwatiako inwesticii. ia cheti malko istoria. nemcite i sega jiweiat taka - sediat i chakat ot dxrjawata i zatowa idyhwat weche i zdrawnite kasi sa prazni, ta weche i wsiako3mesechie si plashtash po 10euro. za razlika ot amerika kydeto nikoi ne chaka na dyrjawata a iako bachka. ta malko naizust si prikazwash lady...btw towa s gyskite po gore e malko grubo



Тема Re: и така ли трябва да бъденови [re: ABe]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:42



Трябва ли отглеждането на собственото ти потомство да се превръща в мъчение и изпитание за твоята устойчивост на мизерия??? Трябва ли да оскотяваш заради едно едничко удоволствие да гушнеш собственото си бебече, твоята плът и кръв??
Мерси!!! Аз предпочетох да осигуря на себе си и семейството си комфорта и лукса в който да си отглеждам децата. Не живеем в началото на миналия век, когато на всеки нов член в семейството се е гледало като на работна ръка. Нито пък живеем в Африка където все още има места където новородено бебе се продава за 50 $ и това не е проблем за никой. Става дума за човешки същества на които ние даваме шанс. Какво самочувствие ще има бебето и детето израснало в мизерия?? А не дай боже да разбере след време на какви лишения са подложени родителите му, че да го изгледат....
Няма какво да се замислям аз. направих избора си преди години. Не съжалявам и както сто пъти повторих, няма и ден да мине в който да не попагандирам и агитирам хората в моите идеали - емиграция за да имаме повече от 3 деца.



Тема Re:Извинявам се, че се намесвам ...нови [re: lady Marian]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:50



... но безумията които пишеш вече са тотални.
Това, че някой не си дупчи билета в градския транспорт е въпрос на ВЪЗПИТАНИЕ. То идва от семейството, после училището, учитерите и държавата. Не можеш да ръзчиташ на адекватно възпитание от хора , които са се лишавали за да те отгледат, в един момент всеки се пречупва, колкото и най дещата да е. Не можеш да разчиташ на адекватно възпитание от учители с 250 лв. заплата. Учителската работа е ТЕЖЪК ФИЗИЧЕСКИ И ПСИХИЧЕСКИ ТРУД. Аз не познавам някой който да твърди обратното, но ако тук някой отрече няма да се учудя. И в крайна сметка не можеш да очакваш адекватно възпитание от държавата, даваща лош пример с отношението си към данъкоплатеца, който си ти. ТАКА че като виждаш всичко е завързан кръг, верига без начало и край ...

Тия, които сме зарязали БГ трябва да ти кажа от собствен опит, помагаме много повече на сираците - по един или друг начин, който сега не ми се обяснява ... замисли се и ще се сетиш от къде идват даренията обикновено и кой най-често осиновява сираци с увреждания или вече пораснали дечица на по 12-13 г., които живеещите в БГ българи въобще не щат и да нпогледнат.

И спри с тия избори, разбрахме, че си гласувала и жалко, че не си спечелилла камион.



Тема Re: на мен пък ми изглежда, че се заяждашнови [re: X]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:56



... и защо, човека ти казва много кратко и ясно какво му е на душата относно БГ и извън БГ.
Напълно съм съгласна с него, точно в това е смисъла на изнасянето от БГ, в един кратък момент осъзнаваш безмислието и абсурда на ситуацията тук и си вдигаш парцалетките и ВЪН.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: pre.sto]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано22.10.05 15:29



Ами щом тези, дето сме останали, сме повече от тези, които сте заминали, вероятно също има защо, а? В интерес на истината преди десетина години и аз се бях загледала навън. Ядосах се обаче на огромните такси на Австралийското посолство, за да си подадеш документите само и си казах: "Майната им на тия тъпанари. Аз им предлагам човек с професия, изучен, с повече акъл от едно 80% от местните им скотовъдци, те ще ме карат да им се моля. Айде у лево!" И сега изобщо не съжалявам, че останах, защото нещата макар и бавно се очовечват и не ми се налага да се подчинявам на някакви льольовци само щото английския им е матерен език. Може да съм недоволна от системата, но мога да вдигна скандал на всеки скапан бюрократ, без опасност да ме депортират за това. Мога да работя по специалността си. Мога да гледам (ако имам желание) накриво арабите в имигрантските общежития, щото съм си вкъщи. Мога да си пускам балкански майтапи и околните да ме разбират, ей такива неща.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: По света и у нас...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 18:12



Всичко което казваш може да ти звучи добре, но чесно казано настръхнах докато го четох. Примерно не мога даже да си помисля, че ще остана в БГ само заради удоволствието да вдигам скандали на някой, който не ис върши работата и ми губи времето и то такива скандали, че чак ако съм в др. държава ще трябва да ме изгонят заради това. Това е лудост, само да си го помислиш. Никога до сега не съм си и представяла да стоя в някое ведомство и да крещя обезумяла на някоя мижитурка. Аз имам различни ценности и съм си ги запазила имено защото не съм останала в БГ.
Че повече са останали тук е вярно - пенсионери, деца, инвалиди и огромна част селяни, които пробвали и не успели в чужбина щото си мислят, че там е като в БГ. Не знам дали си наясно с последните ставки които сочат, че емигрантите вече сме над милион и половина (!!!) - млади и в огромната си част образовани хора.
И се сещам накрая за оная басня на Езоп: дето лисицата не стигнала гроздето и казала, че е кисело ...



Тема Този човек направо е написал това което тук се ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 19:36



.... опитвам да кажа...
ето ви линка: http://ide.li/article917.html

"Понякога си мисля (да, и аз го правя от време на време ) защо не взема да се върна в България вече?

Стига толкова, каквото можах - направих. Няма вече притеснения какъв език ще говорят децата, край на безкрайните телефонни разговори всяка неделя. Няма да ме интерисуват нито цените на самолетните билети на "Балкан" , нито таксите за парични преводи на "Western Union".

Ще продам всичко, което имам сега тук, ще закрия банковите сметки, ще си събера парите и семейството и ще се върна.
Като бял човек.

Мога да си взема един от тия, новите апартаменти, в хубав квартал. Скъпи са, ама още не като тукашните. И една кола, немска сигурно, на лизинг. Колко може да струва , няма да е милиони, я?

Ще започна някъде работа, знам езици, имам опит, все ще си намеря някъде нещо за 500 - 1000 лева. Мога и да започна някакъв малък собствен бизнес, я кафенце, я търговийка нещо. Имам някой лев настрани, знам как стават нещата. А бе, аз тука се оправям, че в България ли няма? Там, където знам езика и имам толкова познати, приятели, някакви връзки, все пак...

Така е, камъка си тежи на мястото, всяка жаба да си знае гьола, там е моето място, там е моята Родина.

Тя и България скоро ще се оправи.

Ще влезем в Европа. 1-ви януари 2007-ма. Или 2008-ма, не е важно. Една година е нищо, ще мине като сън. Толкова сме изтраяли, ще потърпим още малко.

То, да ме пита човек, защо ли изобщо емигрирах?

Е, ами, защо...

Защото се задъхвах, беше ми писнало всичко вече. Струваше ми се, че никога няма да мога да събера пари, да си подредя живота, да свикна с мръсотията по улиците или с простотиите в градския транспорт.

А как ще свикна с това сега?

Като знам, че всичко може да е много по-добре, по-чисто и подредено.

Защо ли винаги се прибирам толкова весел през лятото в България, а на втората седмица започвам да си търся самолетния билет за връщане? И пак толкова облекчено си заминавам обратно, за моя нов дом, там някъде?
Защо колкото и пари да имам в мен, все не ми стигат до края?
Защо шофьора на такси ми се смее, ако си слагам колана?
Защо децата се псуват като хамали, докато играят на криеница пред блока?
Защо има толкова много хора с оръжие из градовете, и толкова много бездомни кучета по улиците? "Преди бяха повече" не е отговор.
Защо войниците в домашен отпуск са като излезли от плен?
Защо катаджията ме пита: "...И какво правим сега?"?
Защо ми се струва че ДПС печели всички избори?
Защо депутатите смятат, че заплатите им са малки и стигат само да си изхраниш кучетата?
Защо колите не спират на пешеходните пътеки? А паяка вдига само по-евтините автомобили?
Защо след всеки мач единия треньор казва: "Съдията се подигра с труда на момчетата."
Защо, ако съм до "Булбанк" в София, и видя заедно двата флага - нашия и италианския - все ми се стува, че единия е от пералня, а другия - от "Бенетон"?
Защо половината жени се обличат като фолк-звезди на сцена?
Защо все казваме: "България е малка държава..."? А политиците ни пък я наричат просто: "...тази страна..."?
Защо се говори за "съдебна система", а не за правосъдие?
Кой, наистина, им плаща тока на тия, от Столипиново?
Чували ли сте израза: "Хубава страна, жалко, че е населена."? Аз - да.
Как може да има събрани половин милиона подписа за АЕЦ "Козлодуй" и това нищо да не означава?
Защо всички футболисти слушат чалга?
Защо да не се качвам на такси от Централна Гара?
Защо депутатите са с бели чорапи, от тия, хавлиените?
Защо, когато се качвам в трамвая, някой слизащ ми бута в ръката продупчения си билет?
Наистина ли мога да стана митничар, ако имам излишни 30 000? Не лева.
Защо виждам по БНТ как Емилия Масларова гласува в Парламента с три карти едновременно? И е на първия ред, какво ли правят другите отзад?
А защо Доган изобщо не ходи на работа? Кой му плаща заплатата, не сме ли ние?
Как никой още не е осъдил Симеон Втори за тържественото му обещание да повиши пенсиите: "...незабавно и несимволично..."?
А помните ли думите: "Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер."?
Как наистина забогатя от закуски Маргарит Мицев?
Защо, по дяволите, повечето бармани не могат да направят истинско капучино?
Как така отличниците от елитни гимназии масово получават двойки на кандидатстудентските изпити?
Защо зимата все ни изненадва?
А бе, дали наистина Камен Влахов беше пиян в Народното Събрание, както Боян Радев във "Всяка Неделя"?
Защо Вежди Рашидов удари униформен полицай?
Защо си мислим, че чужденците много обичат силна музика?
Кога ще завърши реформата в образованието?
Защо шофьорите на маршрутки се състезават един с друг?
Как го правят тоя номер, да ми налеят в резервоара на колата 42 л. бензин, а уж събирал само 40?
Какво точно прави вицепрезидента?
Защо поп-фолка победи естрадата? А ФСБ взеха "Грами", не Глория.
Защо улиците са в такова състояние, а по шосетата липсват табели? Как може да има захвърлена гума на автомагистрала "Тракия"?
Защо адвокатите са по-богати от съдиите?
Защо Стоичков е по-известен от Радичков?
Какво ще работи Станишев, ако не е в политиката? Елена ли ще го издържа?
Защо няма хубави български филми, като онези, старите?
Защо не стоим мирно на 2-ри юни?
Защо има толкова безработни, при толкова много работа за вършене?
Защо едно връщане в България е връщане назад?
Защо да се връщам изобщо...

Който знае, нека ми се обади.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 01:01



"... В смисъл, колкто повече хора отиват в чужбина, толкова по-зле ще става в България. ..."

Хайде сега да го кажем правилно.

Колкото по-зле става в България, толкова повече хора ще отиват в чужбина ...

Щото малко пообърка причината със следствието.



Тема Мда, освен статистикинови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.10.05 01:34



не можеш и да четеш мнения. Не ми доставя удоволствие да вдигам скандали, но тук мога да го правя като равноправен гражданин, а там съм никой. Това и единадесетгодишната ми дъщеря ще го разбере. Ти разбра ли го?
Между другото какво означава думата ставка според теб? Или и тя ти е ясна като отрицателната раждаемост? Ако всички интелигенти, дето са заминали за навън са така образовани като теб, вече не се учудвам на препятствията, които ни поставят чуждите администрации.

Стига простотии бе, тате!


Тема А-а-а и забравих да кажа, че аз никога не крещянови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.10.05 12:18



защото съм самоуважаващ се човек.
Днес на отпочинала глава взех да се замислям дали съм селянка, дете, инвалид или пенсионер, както и дали приятелите ми са такива.
1. Селянка не съм, щото и мама, и тате са граждани, пък аз даже в столицата съм родена. Болшинството от приятелите ми също са така. А-а-а, пък и да му се не види голяма част от тях даже не са пробвали да емигрират. Направо да им се чуди човек като се има предвид, че едно 80% са лекари, инженери и икономисти с висше образование и с по един- два чужди езика в запас. Сигурно са полудели от много учене.
2. Имам двама-трима приятели, които пробваха навън. Едната обаче се върна, въпреки че получаваше около 3000 английски лири месечна заплата на острова, работейки това, което работи и тук. Защо ли? Не мисля, че е защото не е успяла. Ти как мислиш?
3. Така и не разбрах защо се извъртя така темата. Започна се от това, че ти смяташ, че си по-умна от всички останали тук и можеш да им даваш мъдри съвети, без да са ти ги поискали. Някой от нас да ти е казвал какво трябва да правиш и колко деца трябва да имаш?

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Този човек направо е написал това което тук се ...нови [re: Heлинa]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 09:08



Незнам защо си се върнала,
другите отговори си ги знам
и ми е добре навсякъде



Тема Re: Всъщност каква беше целта?нови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 10:36



Защо я пусна тази тема? Какво предлагаш да се направи? Защото така само да си приказваме...
Струва ми се, че не си сигурна, че си постъпила правилно като си емигрирала и сега си търсиш някакви оправдания за пред себе си...
Едно да знаеш - ако човек е интелигентен, пробивен и в мир със себе си, ще се чувства така навсякъде.
А на мен ми прави впечатление и от други клубове, че емигриралите българи пишат мнооого активно тук из Дир-а и все с цел да "открехнат" очите на "невиждащите" си сънародници.
На това аз му казвам - Пази боже, сляпо да прогледа!

Ако наистина си щастлива, няма да изпитваш нужда да казваш на другите как да живеят живота си, а ще си живееш своя и ще си свиркаш.




Тема Re: Всъщност каква беше целта?нови [re: Ecтpeлa]  
АвторЯнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 14:00



Че скрийте го този дир, да се не вижда от чужбина бе ...! И границите затворете ... може и кабеларките да резнете ... Ааааа к'во е т'ва? Ще ми разказват те на мене, колко убаво било. Аз съм от тия щастливите, дето имат щастието да живеят в България. Пък тия дето нямат това щастие, ма имат всичко останало хич не ме засягат ...



Тема Re: Всъщност каква беше целта?нови [re: Янчeтo]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 14:10





Българинът пътува много вече, не е като едно време, някой успял да се "спаси" да трябва да му казва от чужбина как е
Дразни нравоучителният тон на хора, които чрез поучаването на другите се опитват да позабравят за собствените си проблеми... Човещинка...



Тема Re: Всъщност каква беше целта?нови [re: Ecтpeлa]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано24.10.05 17:04



Uau! Goljama re4,no mi haresa. Za6toto vsi4ko si e mnogo pravilno i drazne6to istinski. Nikoj ne se opitva da otvarja o4i,a prosto si kazva glednata to4ka.

Az sqm se pribirala za njakolko godini v Bg i sega otnovo ne sqm tam.Ima mn.interesni neshta i izvqn rodinata,zatova i horata vqrvjat pod mototo na globalizazijata,ne samo ikonomikata.Hubavo e da si imash rodina,no tja ne e vsi4ko.Vseki sam re6ava koe e po-dobro za nego,koe neponosimo i koe si struva usilieto.



Тема Re: Всъщност каква беше целта?нови [re: pre.sto]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 17:40



Аз лично се чувствам гражданка на света И където и да отида се чувствам великолепно.
Сега съм в България. Не казвам, че няма големи и спешни проблеми за разрешаване, но пък народът има и хубави черти. Черти, които не открих у други народи...
И не съм против това хората да емигрират, всеки трябва да живее там, където му е най-уютно. Така или иначе днес на фона на глобализацията няма кой знае какво значение в коя част на Европа ще си. Проблемите на европейците са общи.
Против това съм да се плюе по българското, забравяйки, че България няма само отрицателни страни.
И против това съм да се каже, че и едно дете не може да се отгледа тук.
Крайните позиции са често плод на изкривени представи.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор идEoт (ентусиаст)
Публикувано25.10.05 12:42



Некадърния където и да отиде ще е некадърен. Единственото, за което бих емигрирал е ако някой от семейството ми има здравни проблеми, които немогат да бъдат решени тук!!! А който се оправдава че неможе да има деца тук, където и да отиде няма да има. Статистиката си я водя от всички познати, които заминаха. Така че оправданието че тук неможе да имаш деца не върви.

България не ме обича, а аз съм ебати пича.



Тема Re: никой не казва ...нови [re: Ecтpeлa]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 12:34



... че не може да се отгледа дете тук. Казвам, че си е лудост д асе правят жертви и да се чувстваш скотски само и само да си позволиш лукса да имаш дете. Тъжното е, че лукс е да си го позволиш и си задаваш въпрос преди да започнеш да го създаваш "Ще мога ли да го отгледам с миризливите 420 лв."

Що разводнявате темата не разбрах



Тема Re: никой не казва ...нови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 16:33



Едно да знаеш - ако някой ИСТИНСКИ желае нещо, намира начин да го постигне, независимо от обстоятелствата. Ще смени работата за по-платена, ще намери начин. Но трябва да си по-широко скроен и с будна мисъл.
Като не може тук - в чужбина, какво значение има, ако го има желанието. Но и в чужбина никак не се гледат лесно деца, там е още по-скъпо (никой да не ме уверява в противното, моля, говоря от личен опит).
Другото са оправдания. По-добре е да признаеш, че в този момент не ти е до деца, вместо да си измисляш хиляди причини.
Пък и никой не те задължава непременно да имаш деца. Това е по желание.
Говоря по принцип, не визирам теб конкретно!
Такъв е животът - по-добрите оцеляват и създават поколение, по-слабите отпадат от класацията (естествен подбор)



Тема Re: По света и у нас...нови [re: Heлинa]  
АвторAдpиaнa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 18:16



"Че повече са останали тук е вярно - пенсионери, деца, инвалиди и огромна част селяни"- Тук грешиш. Повечето, които емигрират са от прованса или както ти се изразяваш ти селяни. Причините са ясни: 1. В провинцията няма работа; 2.Без образование, не се замислят много, много за живота, който ще трябва да водят там и за евентуалните последствия. В София има много възможности. За някой умен, изучен и кадърен е по-добре да работи в чуждестранна фирма тук, в България, да взема няколко хиляди лева заплата на месец и да си живее тук, отколкото да работи там, при друг стандарт ида живее изолирано.
Познавам немски семейства, които не искат да си имат дете, за да не им спадне стандарта на живот. Познавам и немци, които не могат да си намерят работа по специалността в Германия. Знам и как пестят.



Тема evala na NELINAнови [re: Heлинa]  
Авторkirilottawa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.05 03:14



evala na tova maze edna ot malkoto umni jeni koito vijdam tuka
a 4e sa im promiti mozazite na pove4eto tuk spor niama osobena na globalni temi



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор_sv_ (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 10:48



А покрай подаването на декларациите, дали някоя майка изтъква колко време от бременността си е изкарала в болничен, не по медицински причини, а щото "сега(тогава) й се е паднало да си почива"? Защото моята акушерка в ЖК беше изумена, че не съм ползвала друг болничен освен 45 дни преди раждането... и ми се чудеше на ъкъла, че искам да ходя на работа при положение че нямам здравословни проблеми и че държа много на работата си и т.н... Така че стига вече с тези простотии - колко лошо се отнасяли работодателите, пък горките служители.... А работничките не се ли възползват от положението си на бременни? ...
Който си държи на работата и на професионалното развитие, а не само на дохода от тази работа, намира начин да е лоялен към фирмата си и в общия случай работодателите му също са лоялни към него. Разбира се изключения има, но те едва ли са само в ущърб на бременните и майките с деца.
Като си направите собствени фирми, пак ще говорим за наемането на майки с деца, колко ще ви изнася и т.н... Дотогава няма смисъл, защото определено не си давате сметка, че частната фирма си заработва самостоятелно парите за заплати, осигуровкир материали, наеми и т.н., че трудно се постига конкурентноспособност на пазара с толериране на безкрайно много безпричинни болнични, отсъствия и т.н...



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: Heлинa]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано14.11.05 12:36



Аз подкрепям мнението на РРР.Как наистина се гледа дете при тия цени на всичко детско,особено като знаем,колко бързо растат децата и непрекъснато се налага да се купуват я нови дрехи или обувки,защото голи не можем ги държа,ами като тръгнат на училище.С тия мизерни доходи нека някой да ми обясни кой в къщи ще яде и кой ще гледа.За другите страни не ме интересува особено,интересува ме в БГ.На какво основание са завишени цените например на едни ританки?Плата ли е скъп или изработването?Същия въпрос мога да задам и за другите стоки?Ако някой ми отговори на един въпрос поне,тогава ще стане ясно по колко деца да имаме и въобще дали да имаме?



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: morska valna]  
Автор_sv_ (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 10:15



Не съм съгласна, има цени за всеки джоб. Има колички за по 150 лв има и за по 1000 лв, има шишета за по 2 лв, има и за по 15-20 лв. Кое ще предпочетеш е въпрос на възможности и разумна преценка.
Относно дрехите - пазарувайте от производители директно, защо трябва на всяка разходка да се купува по една парцалка от кварталното магазинче, с неясен произход и надценка поне 20-30%?
А относно сметките на РРР - 1000 лв щи стигнат, че и ще останат стига правилно да се прецени кое и в какви количества е нужно, откъде да се купи и кога. Не е необходимо да се купува всичко, което се продава по бебешките и детските магазини. В много случаи - например с хавлиите за баня - няма смисъл от бебешки такива защото са прикалено малки и скъпи, бързо умаляват... Големи нормални хавлии са по-евтини и ще служат по-дълго.
Едва ли много майки обличат на бебетата си камизолки при наличието на бодита, така че и купуването на комплекти с камизолки си е един вид набутвация - покрай красивата горна дрешка, ти пробутват и ненужни и непрактични долни дрешки, че и си плащаш за това. Защо тогава да ги купуваме? Същото важи и за хавлиените лигавници, които никаква работа не вършат, защото лекетата просто попиват по дрешките на детето, НО са евтини и често са включени в готовите комплекти(само за бройката - да изглежда комплекта по-пълен и практичен).
Производителите и търговците точно на това разчитат - на ентусиазирани бъдещи родители, които пазаруват без да си дават сметка кое доколко им е нужно.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: _sv_]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано15.11.05 11:10



Вярно е че има и по-евтини неща.Аз съм отгледала две деца преди 20 год.Все още не знам кога ще стана баба,а и не бързам,но сестра ми вече е баба и в чудо се видяхме.Първо в Родилно:Ако не бяхме платили 300 лв. за секцио и майката и бебето си заминаваха,време за търсене на някакви права или да подаваме оплаквания нямаше.След изписване се струпаха купища разходи наведнъж(бяхме купили някои неща предварително,но всичко не може да предвиди).Купуваме само най-необходимото,а количка все още не можем да си позволим дори и за 150 лв.Да не казвам,че де що намерихме някоя и друга прежда из къщи-изплетохме на пуловерчета и терлички.Майката не можа да кърми,защото нямаше достатъчно кърма и там парите също си вървяха,защото се оказа,че бебето не понася някои от изкуствените млека и съответно последиците бяха на лице,а педиатърката прие нещата съвсем спокойно,нали парите не излизат от нейния джоб.Мога още много да продължа,но смятам,че ще повторя предишния си постинг,за това спирам до тук.



Тема Re: В отговор на темата "Как успявате"нови [re: morska valna]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.11.05 14:38



"Купуваме само най-необходимото,а количка все още не можем да си позволим дори и за 150 лв."

има бебешки оказион. Вещи (колички,столчета и пр.) втора употреба, много запазени, на много приемливи цени (150 са най, ама най-скъпите). Посочила съм на картата един от блоковете наслуки, защото не си спомням кой точно е, но е в този район, в един от блоковете, обиколете, ще го видите със сигурност, мисля, че имаше и табели, но за последно съм ходила преди дв години, та може и да излъжа.

The leaves they were withering and sere;
It was night in the lonesome October

Тема Граждани на света или иначе казанонови [re: Ecтpeлa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано15.11.05 15:15



не бъркайте туризма с емиграцията. Аз за кой ли път ще кажа, че хората са еднакви навсякъде. Не виждам какви са тези толкова уникални черти на българския характер, които ги няма у поне една част от хората в други страни.

Частта за гражданите на света е мила, но оценявам, че си сложила иконката "" след нея. Защото ако утре те поканя на гости, ще се наложи да минеш през процедура, която ще ти покаже, че всички сме равни, но някои сме по-равни.

Съгласна съм, че е смешно да се плюе по България. За съжаление от няколкогодишното си присъствие най-вече в емигрантските форуми на дир-а съм се убедила, че това е устойчива тенденция - винаги се намира по някой самозабравил се емигрант, който да говори с презрение за България (най-често го правят неуспелите ), но пък и също толкова често ни се изтърсва някой мунчо, който зорлем ни разиграва библейски истории, намеквайки, че захапвайки "голямата ябълка" всъщност сме се самоизгонили от рая ("Мила родино, ти си земен рай").

И за да не съм тотално и безвъзвратно оф топик ще кажа, че ако бях в ситуацията да имам дете в България, не бих се тревожила толкова от материалната страна на нещата, колкото от нивото на медицинското обслужване, което дори и с доста средства няма как да се избегне.







=================
Beauty and the Feast


Тема Re: Йес, лейди!нови [re: ABe]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 12:36



да, всичко е лично.


Broken Hands * 2015



Тема Re: А ма, гъско!нови [re: lady Marian]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 14:58



обикновено се пише а не обикновеННо, лейди.
my new Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.