Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 18:43



В отговор на:

Писна ми от олигофрени, които обясняват колко е виновна държавата и колко ни е длъжна. Като цяло не съм фен на модела "търси виновниците" (за сметка на модела "дайте да видим как може да се оправи положението") , но ако трябва да се търсят виновни, бих казала, че избирателите които (не) гласуват когато е трябвало, носят много повече отговорност от общото определение "държавата". За хилядите зарязали същата тая държава без пет пари да дават какво става с нея, както и за кретени като теб, които подтикват останалите към същото, няма да коментирам. Няма да коментирам и хилядите, които не си плащат данъците, щото смятат, че с нищо не са й длъжни на тая държава, обаче чакат тя да ги "оправи". Ами да си чакат.

Ако някой ни е докарал до тук, това не е някоя неопределена и неизвестна величина, наречена "държава", а сме ние - с гласовете си, с отношението си, с всичко. Само от нас зависи дали ще имаме работа, пари и деца. А това няма да стане ако отидем в чужбина. Младата българка заслужава както да мечтае за сладко бебенце, така и да го има - практиката показва, че не е невъзможно.





Това си го казала ти. Аз не съм съгласна, че хората сами се опропастиха. Има и персонална вина, но не само и не единствено, а ти говориш само за персоналната вина на всеки един от нас. А аз те попитах, и отговор не само не чакам, но и не получих, дали и 15 милиона роби да работят и да плащат, дали ще вдигнат държавата на крака, ако винаги има 5 човека, които да я точат и да крадат милиони и милиарди?


Как точно забогатяха тези хора, мислиш ли, че хората бяха почтено и законно ограбени ? Може би ще кажеш, че те доброволно дадоха всичко, което имаха, на няколко процента, които в момента са приказно богати на гърба на всички останали?

Хората бяха излъгани, подведени и измамени, систематично експлоатирани и ограбени. А ти тръбиш, че тези хора са виновни за нещо. За какво, че тайно се изнесоха и прехвърлиха състояния? Случиха се ужасни неща и продължават да се случват, без обикновените хора изобщо да узнаят какво точно се разиграва. Според теб обаче точно най-бедните са най-виновни, щото видиш ли, били мързеливи или неграмотни, не били учили и не работели достатъчно. Имаше един буржоазен философ с подобни възгледи....ама в началото на 18 век, ти образованата и "добре" печелеща жена, съзнателно ли се връщаш в началото на 18 век с подобни издевателски и остарели оффф...отвратително антихуманни възгледи на човек отпреди 2 века?


Баси, отвратих се. Това ли е образованието, което демонстрираш, даже конкурси си печелила, но цялото обяснение за теб е, че хората са мързеливи и не искат да работят и учат????


Ти наистина си луда. Махни се от тоя спор, че направо се излагаш.

Значи и майките са виновни, можело значи и на гладорията да се понапънат, понеже не работят и не се стараят достатъчно, та ако почнат повече да работят, и ще печелят повече, боже! Колко повече можеш да печелиш? 1000 лв? 2000 лв? Колко работа може да се събере в рамките на 24 часа? Ако чистиш примерно 2 входа, и взимаш да кажем 100 лв, то глей каква си мързелана, че не чистиш 15 входа, и как ще забогатееш и колко деца можеш да имаш с парите от 15 входа? А може би ако работиш по 24 часа, и тия деца сами ще се родят и отгледат, сами ще си готвят и перат? Абе нямам думи!

За теб вероятно една цифра ще обясни всичко. Толкова елементарно мислене не бях виждала, ама защо ли да очаквам повече!





Просто не е истина, ами жал ми е за майките и децата.

И за другите, ама дечицата защо. Наистина нямам думи. А онова за сираците....дано господ ти го прости, че аз още не мога да го преглътна, как изобщо можа да кажеш, че държавата не е длъжна. Да бе ми направо да ги прати в концлагер като фашистите, там поне да си отработват, щото държавата не е длъжна да ги храни бадява.....офффф! Ти не си човек!



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
Автор cranberrie (tart)
Публикувано19.10.05 19:02



Съгласна съм, че и в България след време ще огрее слънцето, ама аз имам само един живот и кажи-речи половината от него е минал. Сори, ама нямам врема да чакам и да ям тулуп, строейки светлото бъдеще. Родителите ми 45 години са го строили и сега са на по 70 лв пенсии. Не искам да съм и аз на техния хал. Да - егоист съм - мисля за себе си и за децата си, но не искам след време дъщерите ми да са поставени пред избора - мога или не мога финансово да си позволя да имам дете. Това е толкова тъжно, че първия път като прочетох темата ми се дорева. И не ми минавай с приказките за по-добра работа и т.н. Още малко и ще заприлича на геноцид. Поне едно дете всеки трябва да може да има - стига да иска, и независимо от работата, която работи и интелектуалния му багаж. Виж за повече може да се замисли за финансовата страна на нещата.



Тема Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: Roxana]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 20:06



Защото когато аз за трети път се оплаквам в общината от мърляв строеж, никой друг от блока не се оплаква и моят глас е глас в пустиня. Когато се оплаквам, че ме разкарват по съдилищата и ограбват децата ми за елементарни услуги, понеже никой друг не го прави писмено и заставайки с името си, на мен никой не ми обръща внимание. Знаеш ли колко пари съм похарчила за телефонни разговори в опит да викна тъпите репортери на някоя телевизия, за да заснемат поредното безобразие и колко пъти са дошли? Всичко това не е от държавата, а от овчедушието на хората, които предпочитат да си дигнат задниците за чужбина, вместо да се борят за правата си тук.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 20:50



Ще ми позволиш ли да изнеса спора в клуба на българите в чужбина, и там българите от чужбина ще ти дадат отговор защо се получава така?

Именно, че тия като мен и теб са глас в пустиня срещу лейди Мариан и себеподобни, които ни лъжат, ограбват, мародерстват и ни убеждават, че вината е у нас. Но с каквото и да се захванеш, делата ти ще пропаднат. Нямаш ли някой път чувството, че някой умишлено прави хаос и мъгла в тая държава?

И защо ли?


Ами толкова удобно е да окрадеш и измародерстваш сакат и сляп човек. Даже не може да се защити. Ако му отрежеш езика, няма да може даже да се разкрещи, че го ограбват.


На всички ни отрязаха езиците, ушите, ръцете. Казаха ни, че ние сме си виновни. Е, как може да се защити един сакат и сляп човек? С думи? С действия? С работа? С какво? Нека ти отнемат всички средства, нека те заблуждават, нека те оставят с патерица да креташ....и нека те ограбят за всичко ценно в живота, нека те убедят, че си навлек, ненужен, неудобен, тъп, глупав и даже тежест на останалите........и тогава какво ти остава?


Губиш даже човешкото си. Ако имаш малко от малко достойство, може и да не го загубиш. Но такива като лейди Мариан ти седят на главата и непрекъснато каканижат колко си виновен, колко си мързелив, как за нищо не ставаш....абе...картинката е ясна, мисля.


Вменява ти се вина за всичко. Крадецът вика дръжте крадеца и ти хукваш да бягаш, даже да знаеш, че не си изобщо виновен.....


Ето това иска лейди Мариан и подобните неи. Обича да се разхожда по главите на другите, вменявайки им вина и усещането за непълноценност и липса на смисъл.


Не позволявайте да ви промиват мозъците тия като лейди Мариан и управляващите. НИКОГА, НИКОГА не позволявайте някой да ви убеди, че човешкия живот няма смисъл и че си виновен, защото те ограбват.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: cranberrie]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 09:06



Ами то по тая логика
аз мога да ти кажа,
че едно дете всякак се
изглежда,
останалото са неточни оправдания



Тема Йес, лейди!нови [re: lady Marian]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано20.10.05 09:22



Евалла!

Всичко е лично, както отдавна знаеш.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема зАМИСЛИ СЕ, ....нови [re: PPP]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано20.10.05 09:31



моля те.

Най-бедните обикновено са с най-много деца.

Винаги има начин да отгледаш едно дете. Бачкаш като луд, ходиш без слипове, щото нэмаш пари да си ги купиш... такива ми ти работи.

Мои познати покрай третото си "непредвидено" дете отслабнаха и двамата с по 15-18 кг.
Изгладуваха му и дрешките, и играчките, и сухото мляко, и всичките тоалетни принадлежности.

Добре, че бяхме приятелите. Иначе щяха да пукнат от глад. Само и само детето да е добре. Пък и предишните две.

Такива ми ти работи....

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Re: Защото я търпим, Рокси, държаватанови [re: Roxana]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано20.10.05 10:17



ЕЕЕ четох четох, но Вие се запенихте от гняв вече. Стига крайности и стига напразни обвинения към Държавата България. Та нали България това не е нищо друго освен Българите които живеем в тук. (а не предателите които са я напуснали, но това е друга тема).
Разликата между Германия и България е само една: там живеят Германци , а тук Българи. Никой не ни е виновен че допуснахме точно тези управляващи и тези мутри да ни "ограбват, лъжат и мародерстват". Те са едни от нас и ние си ги избрахме.
Всичкото това мрънкане, пенкане и обвинения към Държавата България, че нищо не прави за нас трябва да престане и Българина трябва да разбере, че няма кой да го "оправи", а още по-малко това е държавата.
Тя не ни е длъжна с нищо, ние сме и длъжници.
И аз имам бебе на 1 месец, но имам и работа, която ми дава необходимите доходи, с които да изхранвам семейството си и тя не е държавна. Всичките ми познати са образовани, работещи и добре живеещи млади хора, повечето са несемейни, но това не е защото нямат средства или Държавата ги е ограбила
Аз имам една теза, че който не е успял да се "оправи" тук в БГ то едва ли ще се оправи в САЩ или Германия.
В заключение искам да кажа че нацията ни е мързелива, крадлива, страхлива и винаги търсеща вината в някой друг. Затова и Държавата от такива жители няма да е добре финансово разбира се. Частта от Българите обаче, които са образовани, находчиви и работливи винаги ще бъде добре реализирана и съответно платена, било то тук или някъде на запад от София.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 10:37



Аз не съм съгласна, че хората сами се опропастиха.
Хората бяха излъгани, подведени и измамени, систематично експлоатирани и ограбени.

А тези, които са ги измамили, не са ли и те хора? Не са ли и те българи? Как да ти кажа, в страната ни е ужасно и ме е срам, че всеки казва "Щом другите могат да опропастяват, защо да не мога и аз?" Защото за хората, които не си дупчат билети в градския транспорт, оправданието е "Щом могат разни други да крадат милиони, що да не мога и аз 50 стинки да открадна?"
Ей това е гадното, разбираш ли?
Всеки има вина по един или друг начин, ефектът на пеперудата и споделената колективна отговорност. Ти гласува ли на последните избори? Няма да питам за кого, ти си знаеш. Мислиш ли, че ако огромният процент хора, които не се замъкнаха до урните го бяха направили, нещтата можеха да тръгнат в различна посока? Е, аз мисля.
Вината на всички, които не са откраднали от държавата(ако мога така да се изразя) е че са допуснали това да стане, ясна ли съм? Ти сама го каза още преди няколко постинга - пасивността е престъпна.


А за сираците - ами и на мен ми е жал, много даже ми е жал. И точно заради това смятам да остана тук и да направя каквото мога за тях, а не да ходя на майна си райна в чужбина и да ги оставя на потъващия кораб, сещаш ли се? Пък ти си ходи в чужбината, пука ти, че тук остават такива, които не могат да го направят....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Йес, лейди!нови [re: ABe]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.05 11:00





С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.