Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 11:02



Ох, Рокси, добре, че си ти, душице, че иначе къде ще си изливам всичката злоба? Толкова те обичкам, скъпа и искренно ти благодаря за глупостите, които пишеш, като ти отговоря и после се чуствам по-добре, по-пълноценна някак си

"основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните" Абсолютно вярно! Много ти благодаря за тази реплика, напълно подкрепя моята теза, че тярвба да останем тук и да се борим, за да направим живота в страната си по-добър. Да бягаш в чужбина и да съветваш всички останали да го сторят е тъкмо обратното - безразличие към съдбата на беззащитните, които остават тук, не съм ли права?

Сега по темата - всикчи имат права, но всички имат и задължения. И когато хората осъзнаят, че са граждани, а не роби, никой няма да може да ги манипулира и подтиска и да им взема парите. Защото закони има, но не се спазват.
Пример - улично движение. Според правилника пешеходеца е с предимство, когато му свети зелено, а в същото време свети зелено на колите, които завиват на дясно. Дори и като майка с количка ми се е случвало по-малко от 10% от пътите на такова кръстовище да ме пускат колите. Защо? Тия, дето се возят в колите, те големци ли са? Богаташи ли са? Не можеш да ме убедиш, че дядото с раздрънканият москвич е мутра. Те са това, което трявба да бъде гражданин. Е, как може тези хора, които не спазват елементарни правила за движение, които им влизат в заълженията, да изискват да им бъдат спазвани правата? Всеки има права.. ако си спазва задълженията.
Това е много слаб пример, когато се пренесем на по-високо ниво, става по-интересно. Но не можеш да мамиш с данъци, да не спазваш границите, които са ти дадеин в обществото и да си мислиш, че тярвба да бъдат зачитани правата ти.
А и никъде не е казано, че държавата тярвба да ти гледа децата. Ако ти сама не можеш да ги гледаш, защо ги раждаш?


Та така, мила, възрастните, които довеждат децата до там, както си се изразила, сме ние, сещаш ли се? С действия и бездействия предимно. Като искаш да помогнеш на децата в домовете, включваш се в Движение на Българските Майки и правиш всичко по силите си. Много е лесно, повярвай. Като отидеш да миеш чинии на запад, няма да помогнеш на никого, абсолютно на никого. А хората в по-уредените държави живеят добре не защото им е хубава държавата, а защото те са си я направили такава. След кански мъки и усилия.



С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!

Редактирано от lady Marian на 19.10.05 11:07.



Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 11:03



Най-накрая някой с нещо в главата в тая тема....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mъppp (пристрастен)
Публикувано19.10.05 12:27



Това ми напомня изказване на мургав наш сънародник по повод прословутите сметки за тока:

Ти българин ли си, бе, българин си! Значи държавата трябва да се грижи за тебе!

А откъде взима пари държавата за да ти плаща сметките?



Тема Re: Аз нямам проблеминови [re: Heлинe]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 14:32



Ти не можеш да траеш едно, ние не можем да траем друго.
Животът е такъв - несправедлив.
А ние ще си живеем егоистично, защото така ни харесва!



Тема Re: Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: Mъppp]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 14:32



Думата ми беше за огромното несъответствие между задълженията, които всеки гражданин носи, и пълното безхаберие и липса на отговорности от страна на държавата към собствените й граждани. Не мога да приема, че държавата ще ми извади душата да плащам всичко редовно, а после като се наложи АЗ да си ползвам правата, ще ме подбутват и подритват по разни държавни инстанции и ще ме препращат и в крайна сметка ще си платя по другите начини да си реша въпросите. Говоря за оня прословут момент, в който редовния и безупречен гражданин открива, че изведнъж е станал държавен враг, защото в някакъв момент е поискал да си ползва законните и уж неоспорими граждански права на редовен гражданин на държавата.

Пример: всяка майка, която всеки 6 месеца доказва с разни декларации пред държавата, че иска да си вземе 18 лв детски надбавки. Пълна простотия е за тази цел да бъде разхождана с дни, за да ползва АБСОЛЮТНОТО СИ ГРАЖДАНСКО ПРАВО на майка, отглеждаща дете/деца!

Бих искала да знам защо се предполага винаги, че гражданина е длъжен на тази държава, но обратното излиза винаги не точно така. Какъв е смисъла да си съсвестен гражданин, щом после всеки държавен чиновник или Лейди Мариан тук може да те оплюе и да те направи на гъз, че си "бил чакал на държавата"???


Че кой освен циганите чака на държавата? Има ли нормален българин, нормален и цивилизован човек, който да може да живее на детски надбавки, или на социални помощи? Вие луди ли сте бе!

Държавата ни не само не е социална, но е антисоциална. Див капитализъм от най-първобитен вид се вихри за сметка на най-беззащитните и най-уязвимите, и те са точно пенсионерите, майките и сираците. Другите се оправят някак, но недай си боже да се родиш с недъг, или някаква болест, примерно сърдечна, а това не зависи от теб, или просто да си сирак в дом за изоставени деца, или пенсионер - искате да кажете, че тия хора трябва да умират, защото няма изгледи държавата да спечели нещо от тях?


Еба ти фашистките възгледи. Не се учудвам, че Атака спечели, явно е, че хората са се озверили. Даже елементарна човещина вече не се проявява.....наистина нямам думи!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 14:53



Не съм ти мила. И престани да изкарваш хората идиоти. Хората правят и чудеса, за да се справят. Говоря за обикновените хора. Но и 15 милиона роби да работят и плащат, като има 5 човека властващи да точат държавата и да изнасят на едро, то пак ли обикновените хора са виновни?

Писна ми да ме убеждават как от мен зависело държавата да забогатее. Забогатяха други хора, не държавата и не сираците. Писна ми някоя такава с робско мислене като теб да ми обяснява, как не се напъвам достатъчно, и че съм лоша гражданка, когато редовно ми се обира всяка стотинка по 100 начина, и после не виждам нищо от труда си. Еба ти конформизма. Колкото и да работи съвестния човек, колкото и да е почтен и добър, това нито се вижда, нито се зачита. Забогатяват мошениците, престъпниците си се разхождат с джипове по улиците и влачат "манекенки" в колите си, а лейди Мариан ме убеждава, че АЗ лично и ПЕРСОНАЛНО АЗ съм виновна, че тая държава е бедна, и че трябва да се понапрегна още малко, дано някой сирак се нахрани, като си платя данъците точно аз, не че досега не си ги плащам.


Нямам думи, каква демагогия. Лицемерие от класа за промиване на мозъците на глупавите човешки единици без собствено мислене.


Да, лейди Мариан, аз съм дълбоко виновна, че в последните 20 години не спечелих поне 30 милиарда долара и не покрих дълговете на бедната страна, от която някои изнесоха всичко, и сега са в класациите за едни от най-богатите хора в света. Аууу, каква престъпница е Роксана, че не сложи на съвестта си благоденствието на държавата, и колко е лоша, че не е платила досега за всичко като съвестна гражданка, само дето през това време някой хора се налапаха и законно, и незаконно, и сега всички ги виждаме и по телевизията, и по улиците, но точно лейди Мариан им лази в краката, а е враждебно настроена точно срещу жените, които биха искали дете и да ползват законните си права на майчинство и здравеопазване, без да се налага да плащат рушвети, да разчитат на таткото, да ги изхвърлят от работа, и работодателите да ги подритват, да си ползват отпуските ....и ей такива дребнмички нещица, а тези нещица правят живота на нормалния човек удобен и сигурен, и тогава едва е възможно да се раждат деца, защото как ще отгледаш дете, ако има беззаконие и всеки божи ден някой може да ти причини нещо лошо, и ти да не можеш да защитиш гражданските си права?

Лейди Мариан, убежденията ти са порочни и демагогски. Жените не са виновни, че държавата е антисоциална. Жените искат нормална обстановка и някаква елементарна сигурност, а ти ни убеждаваш, че неправилното пресичане на улицата е виновно и че всички сме дълбоко безсъвестни и не заслужаваме нищо, нищичко! Какви сме лоши, боже, ми ние сме истински престъпници! Къде са тръгнали тия жени да искат деца, ми направо да ходят в някоя селска кочина и ако могат там да раждат, за какво име болница, лекар, елементарни грижи, абе за какво им е изкуствено мляко за тия бебета! Да лочат там от копанята и много да не знаят, и това им е много!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 15:10



а е враждебно настроена точно срещу жените, които биха искали дете и да ползват законните си права на майчинство и здравеопазване, без да се налага да плащат рушвети, да разчитат на таткото, да ги изхвърлят от работа, и работодателите да ги подритват, да си ползват отпуските ....

Защо да съм враждебно настроена към тези жени? Аз самата съм такава жена - исках и вече имам дете, ползвах си законните права на за майнчинство, продължавам да си ползвам законните права за здравеопазване, не съм плащала рушвети никога и на никого. Не разчитам на таткото, защото печеля повече от него (на работа за която съм кандидатствала и са ме взели, защото съм отговаряла на изискванията), не ме изхвърлят от работа, ако си върша всичко както трявба, работодатели не ме подритват, ползвам си отпуските, тоя месеца два последователни болнични от по седем дена заради болно детенце, никой копче не ми е казал, даже се изредиха всички да ме питат как е детето...

Всеки може да има това, стига мъъъничко да се постарае в правилната посока.

И пак не разбирам защо спориш с мен, след като изречението, което написа в по-предишния си постинг и което цитирах в моят предишен, отразява точно това, което твърдя и аз.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: lady Marian]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.10.05 15:37



Трябва да си на държавна работа тогава, че аз не знам частник, който да се съгласи да му се отсъства по 2 седмици в месеца и да плаща заплата и данъци междувременно. И ако ти ни уверяваш, че при теб е така, тогава защо всички жени се оплакват единодушно от онова, което описах, мислиш ли, че една лястовичка пролет прави? Знаеш много добре колко е масово явлението, и изобщо не вярвам, че не си плащала рушвети, нито си опирала до другите начини. Толкова е масово, че се съмнявам някой да ти повярва как при теб всичко е наред и нямаш АМА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С МАЙЧИНСТВОТО И РАЖДАНЕТО НА ДЕТЕТО СИ.

Нито ти вярвам, че някой е пазил мястото ти, ако работиш в частна фирма, нито ти вярвам, че не са те назначили на държавна работа без протекции. Толкова е известно, че никого не можеш да убедиш. А па смехорията за назначение на държавна работа с конкурс всички я знаем. Думи нямам, как един мой познат описа целия процес по доцентурата на дъщеря си, колко е платил и на кого, за да мине всичко както трябва. Продажността е толкова разпространена, че всички реват от това, даже хората, които най-често бъркат в кацата.


Може да ни уверяваш колкото си искаш колко всичко в тая държава е наред, но се съмнявам някой сериозно да се хване на тия въдици. Ти здравомислеща ли си изобщо, или просто така си приказваш, да се намираш на работа.


Сигурно затова се изтрепват българките да раждат деца, щото са носени на ръце и само се глезят. Мързи ги да раждат, само мрънкат и са си виновни за всичко, държавата се е погрижила за всичко, всичко е наред, но тия глупави жени пак се оплакват, каква черна неблагодарност!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 16:25



В частна фирма работя, ако щеш ми вярвай.

Имах един проблем след раждането, да. Не бях си сменила постоянния адрес след като се омъжих и трябваше да си вземам еднократната помощ от старата община, която беше на майна си райна. Януари, студ , аз със новородено. Ако не беше отишла майка ми, нямаше изобщо да си я видя тая еднократна помощ, но на практика аз си бях виновна - ако си бях сменила адреса по-рано, нямаше да имам този проблем

Че не съм давала рушвети нямам как да ти докажа, но ако не ми варваш за другото - ще ти пратя на бележки телефона си, да ми се обадиш, да те поканя на гости. Като дойдеш, ще ти покажа и трудовия си договор и трудовата книжка, че и студентската си книжка. Дипломата все още не мога да ти покажа, щото не съм ходила да си я взема, но мога да ти дам координати на преподавателите ми, да ходиш да ги разпиташ колко съм им платила за да си взема изпитите.

Колкото до доцентурата на дъщерята на приятеля ти.. е, на по-тъпичките наистина им се налага да си плащат за такива неща....

Пак повтарям, не твърдя, че всички са като мен. Но твърдя, че всички МОГАТ да бъдат, защото с нищо не съм по различна от останалите. И далеч не твърдя, че всичко в държавата е наред. Тъкмо напротив - пълна бълвоч е. Това, което твърдя е, че ако ние не го оправим, няма кой.... И тук отново ще те цитирам (сори, много ми хареса това изказване) : "основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните". Както и към съдбата на държавата.
Активно отношение, не плюене по форумите колко са зле нещата и как оправия няма. Запретване на ръкави и изриване на лайната.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема По света и у нас...нови [re: Heлинa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано19.10.05 16:35



Четох, четох и реШих и аz да попиШа малко...не мога да приема тръШкането на някои хора как в БГ няма работа и добри zаплати и беz връzки си жив zагинал...жив пример_моя милост като zавърШих училиЩе реШих, че искам да дам на децата си Шанс zа един по_добър живот от тоzи,които аz имах...иzблъсках 5 години ВИАС (строително инженерче), доиzучих си еzиците които наШите ме бутаха от предучилиЩна да уча (БЛАГОДАРЯ ТИ, МАМО), счупих се от обикаляне по конкурси zа работа...е намерих си добре работа, перспективна, zа съжаление с работно време тип "Частник", но пък на кой му пука като парите са супер, голяма работа , че на Нова Година до 22.30 бях на покрива на един блок и креЩях "Наливаааааааай бетооооонааааа"...съвестно си плаЩах всички данъци, такси и пр.(подкрепям мнението, че данъците трябва да се плаЩат, Щото иначе пари от къде)...Преди година се омъжих, съпругътът ми е немец, след половин година zабременях (справка вж. долу)...факт, е че съвестно си плаЩаме всички данъци и такси тук (не са никак малко), но пък zнаеШ zа какво ги даваШ_откакто съм бременна сме купили една опаковка витамини, всички прегледи, курсове zа подготовка на родители, водна гимнастика, йога zа бременни и даже скапаните таблетки желяzо се поемат от zдравната каса...болницата, където Ще раждам, живот и zдраве, не е голяма, държавна е, стаите и родилните zали са направени адски уЮтно_с масички, ваzички с цветчета, ароматни свеЩички (!!!), а бе все едно, че няма да раждаШ ами Ще се мляскаШ там с лЮбимият...на въпросът ми към докторът дали мога да си иzбера при кои да раждам(лекар, акуШерка и т.н.) ми беШе отговорено "Ние всички сме колеги и сме учили еднакво дълго zаедно...."...няма и намек zа пари под масата и т.н...е имах желание да се върна и да си родя бебето в БГ (луд патриотиzъм ме гони неЩо), но при условията, които видях по болниците преди 3 години при неЩастната ми предиШна бременност и с кон да ме влачат пак няма да стъпя в българско болнично zаведение...та така...Не каzвам, че е невъzможно да си родиШ и отгледаШ децата в България, всичко е въпрос на много бачкане и упоритост, но може да се очаква все пак малко повече от държавните институции...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.