Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Heлинa]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.10.05 22:02



Евала, Нелина.
Ако по-рано бях видяла тоя спор, веднага щях да се намеся на твоя страна. Писнало ми от кучки, които цял живот са били под ботуш, да ми обясняват как трябва да съм доволна, ако имам парче филия черен хляб, и как трябва да робувам за удоволствието да съм гражданка на страна, на която й е абсолютно безразлично как живея, стига да плащам като роб - на НОИ, здравни, данъци, по децата, по сметките, и каквото и да е, но ако не плащам, се викат силовите групировки или ме правят луда.


Аз крава за раждане на роби ли съм или човек с нормални човешки права? Аз единица добитък ли съм, или човек, който има собствени желания и планове какво желае от живота си?

Даже в кьопавия социализъм една жена беше по-защитена поне по време на майчинство. Сега го обърнаха на робия. Да си жена е наказание, а да искаш да си майка е престъпление. Всеки те отхвърля, а да търсиш правата си те вкарва още по-дълбоко в дупката ти.


Възмутена съм от дъното на душата си. Ние не живеем в пустиня, за да ме убеждават, че трябва да кърмя детето си, за да ми е по-евтино, друга е мотивацията да си кърмиш детето. Ами ако нямаш кърма, къде отиваш, хайде да си хвърлиш детето може би на кофите, щото ако не ти даде някой пари, ако си родила в близките дни, и трябва или да дадеш детето в майчин дом, или да искаш пари от някой, примерно от таткото (да кажем де, стига да е налице таткото?????)



Тема blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 22:20



За съжаление малко са като теб които виждат какво става около тях, просто нямат базата за сравнение. Жал ми е за българите и за България, но така като ги гледам понякога си мисля, че повечето от тях си заслужават съдбата и ако сами те си променят живота, аз освен да говоря и обяснявам, друго не мога да направя.
Жалко и за Лейди, толкова млада и злобна ....



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Heлинa]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано18.10.05 22:49



Лейдито и другаде е злобна, не й се връзвай.

Знам как хранят дечицата по социалните домове и в домовете за сираци. Тая е луда, да си мисли, че децата нямат права. Лошото е, че има възрастни, които довеждат нещата дотам, че да има бебета по кофите и майки на улицата, но има пари за глупости и за вилите на поредния педофил участващ с протекции в правителството или просто човека на някого.

Аз няма да произвеждам роби, и ако имам деца, ще ги въоръжа с всички средства да оцелеят, но без да оскотяват.


А лейди мариан да си духне под газо и да си мисли, че е лейди, щом й харесва. Никоя лейди няма да се отнесе така с жена или дете. основно качество на хуманността е активното отношение към съдбата на беззащитните, а на нея щом й харесва, що не иде да живее в някое циганско гето!



Тема Re: blagodaria za podkrepataнови [re: Roxana]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.10.05 23:15



Абе малко се поувлякохте.
Чак пък " да се отнесе така с жена или дете"...



Иначе всеки си има мнение.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема добронамерен съветнови [re: Heлинe]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано18.10.05 23:16



"Аз нямам проблеми" - това никога не го казвай!

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Аз нямам проблеминови [re: Heлинe]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 08:38



Аз пък не си падам по многодетни......
Въпрос на лични предпочитания



Тема Re: можеш да правиш каквото си пожелаешнови [re: Heли]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 10:28



Ако човек, който иска да помогне на страната си е човек с промит мозък, ок - промита съм.
А теб щом те влече, отивай да миеш чинии в чужбина и да раждаш на някой катил, барем бутне некой долар....

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Roxana]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано19.10.05 10:32



Човек е роб, когато се чуства роб, т.е. когато мисленето му е робско. А когато мисленето ти е робско, ще бъдеш роб, без значение в коя страна по света се намираш.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Роксанке, пак си яхнала метлатанови [re: Roxana]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 10:47



Удари спирачка за миг!
"Тази страна" е нещо неодушевено и няма как да и пука за теб. Това е една организация, която функционира с пари. Доколко тези пари се изразходват рационално е тема на един много друг разговор. А човек може да бъде щастлив и да не бъде роб и с филия черен хляб, както може да бъде роб с мерцедес (за справка виж мутресите). И точно виждането, че трябва да те хранят, за да раждаш е по-близо до кравешката философия. Аз не смятам, че трябва някой да ме отглежда, за да раждам. Правя си сметката и решавам дали желанието ми за дете е по-силно от кофтито ситуация или обратното, но не търся външни причини.

Стига простотии бе, тате!


Тема Ако кажеш и кои са тези, дето плащатнови [re: Heли]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано19.10.05 10:52



огромните данъци, ще те черпя. Това че ставките на данъците в България са високи е факт, но и това, че никой не ги плаща също е факт. Въпрос на липса на контрол и огромна корупция. Как искаш да получаваш качествено здравно обслужване с 12 лева на месец? Никъде по света не го прожектират тоя филм. А сираците не винаги са оставени, заради липса на пари, а много по-често заради всякакви други емоционални и рационални липси. Естествено най-лесно е да търсиш вината в държавата, но по-рационално е да си седнеш на гъза и да бачкаш, вместо само да мрънкаш.

Стига простотии бе, тате!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.