Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Ecтpeлa]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:02



Знаеш ли какъв е проблема, че всеки се е затворил в черупката си. Всеки като теб ти казва "гледай себе си" и отчуждаването и озлобяването е на лице. Ако случайно си в чужбина няма как да не ти прави това впечатление всеки път когато се прибираш - нещата тук вървят от зле на по-зле и ентусиастите, които все още виждат прояснение се броят на пръсти.

Тия с по три деца в БГ можеш да попиташ как се справят (стига да не са собственици на три бензиностанции или 10 бутки на бит пазара).

А мислиш ли, че ей така нахаос ще почна да агитирам за по повече деца и няма да давам личен пример ... всъщност можеш да си мислиш каквото си щеш, няма от къде да се познаваме




Тема за съжаление това е чистата истина Горчиватанови [re: PPP]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 23:04



Но явно тия които го виждат са малко



Тема Re: "А ма, гъско!"нови [re: Heлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано16.10.05 15:02



В началото имах скрупули по въпроса, но мисля, че след това мнение мога категорично да продължа да те наричам "гъска", защото очевидно си такава.

Я ми кажи, какво е държавата? Ама много, много ми се иска да разбера каква е тая "държава", дето не дава пари на сираците и се подиграва с майките? Животно ли е, растение ли, яде ли се, ебе ли се, пуши ли се? Отговори ми на този въпрос: "Какво е държава?" и ще продължим да си говорим.

Само за протокола, ако бях сирак нямаше да псувам илюзорното понятие "държава". Щях да псувам всички, които са избягали и са ме зарязали, без да направят нищо, което да ми даде шанс да се измъкна (сама... като да ми дадат възможност да се образоваам например). Щях да псувам всички, които са казали "Оправия няма!" и са заминали "на топло".

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Heлинa]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано16.10.05 16:03



Това кой колко деца ще има си е лично негов избор.
Ако някой иска да има 3-4 ,че и по-вече добре.
Аз имам само една дъщеря и не желая да имам други деца.
Имам възможности да отгледам по-вече, но не желая ,това е моят избор .
Така ,че всекий отговоря сам за избора си .
Инъче наистина времената са трудни и едно майчинство от 130 лв +18 лв детски , както и заплатата на другия родител /това е масовият случай/ са твърде недостатъчни.

И преди някой да тръгне да ме обвинява за избора ,нека си реши първо собствените проблеми .





Тема Re: моя опит в чужбина е доста дълъгнови [re: Heлинa]  
Автор KoCe_ (Бoсe)
Публикувано17.10.05 00:50



Моме, вземи ги роди тия деца, айде да не са 4, поне 2, поживей малко в тая чужбина дето е "върхъ" (божке, добре че напоследък ни отварят очите, щото ние и хабер си нямаме как е "там"), пък тогава заповядай в клуба и разкажи как е и какво мислиш за живота, проагитирай ни за това-онова...
Подчертавам - в клуба - в България няма нужда да си идваш



Тема Не знам коя статистика гледашнови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано17.10.05 10:29



Виж тези

. Погледни как се променя структурата на населението в посока застаряване и пак кажи, че имат висока раждаемост европейските страни. А с висшето образование, което държавата ти е ДАЛА (ах защо ли го е давала на хора, които не могат да мислят, а не ги е карала да си го вземат), би трябвало да знаеш, че отрицателна раждаемост не може да има. Има отрицателен естествен прираст. И ако в някои европейски държави има положителен естествен прираст, то не е задължително да се дължи на повишената раждаемост, а предимно се дължи на понижената смъртност, поради по-доброто медицинско обслужване. А ако има повишена раждаемост в някоя страна, не е лошо да се види и от коя група идва тя. Защото арабите във Франция си раждат по много деца, ама не заради повишеното си благосъстояние, а заради религиозната си принадлежност. Те и у дома си раждат по толкова, макар и бидейки бедни. Ако Мадона е имала шест ли, седем ли братя и сестри, то не е било заради повишеното благосъстояние на татко и, а заради невъзможността католиците да правят аборти и да се предпазват от забременяване. Колко деца има Мадона?
А дано се позамислиш над примерчетата.

Стига простотии бе, тате!

Тема Re: не съм много съгласнанови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:21



Виж какво, смешно е да твърдиш, че в Европа-та се раждат много деца.
Прекалено добре съм запозната и поне на мен не можеш да пробуташ тази теория.
Както казаха по-горе - това си е личен избор. Ти си ги роди дечицата, гледай си ги и не наставлявай другите какво трябва да правят.
Всеки да гледа себе си, а да не наднича през дувара да види как е у Пешо....



Тема Re: за съжаление това е чистата истина Горчиватанови [re: Heлинa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 11:25



О, да, ние сме заслепени, ти добре, че се появи да ни отвориш очичките.
Благодарим много. А колко време живеехме в заблуда
Сега сериозно - реши си собствените проблеми. Няма кой друг да го направи вместо теб.



Тема Аз нямам проблеминови [re: Ecтpeлa]  
АвторHeлинe (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 18:02



Или по-точно от личен характер, проблема ми е, че взимам присърце всичко свързано по някакъв начин с несправедливости ... Не мога като теб да си стоя и да си трая с една дъщеря, щото си е егоистично. Пък също така не мога да си представя да зависи моето размножаване от това, че съм на заплата 300 лв.
щастливи бъдете



Тема Re: можеш да правиш каквото си пожелаешнови [re: lady Marian]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 18:08



Наричай ме както си искаш, това тие културата....
А за това какво е държава можеш да прочетеш в учебниците по право. Обикновено съществуват и такива неща, които не се ядат, ебат и пушат, ама ги има и ти се подиграват... Случайно да ти прави впечателение, че плащаш огромни данъци, а не получаваш насреща необходимото качество????
Ако си сирак ще псуваш всички, които са те изоставили, пък няма да ти дойде наум, че са те изоставили заради това, че нямат пари да те отгледат имено защото живеят в БГ и БГ не дава пари заз деца, че камо ил за дираци. Т.е. ще псуваш не когото трябва ... абе да не ти казвам какво точно си мисля за теб, най-мекото от които е, че здраво ти е промит мозъка ....
Хайде





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.