Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема he he elseнови [re: else]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 00:00



che shto da niama problemi jenata be e heee, ama ste wyrha w taia tema... :)))
towa pyk e chist bg mantalitet wechno neshto da te tormozi dori i kogato wsichko e ok, pak da si namirash ili pyk nai dobre na drugite da namerish :))
ewala na jenata che si kazwa che niama problemi :))



Тема ei ladyнови [re: lady Marian]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 00:17



dryn dryn moito momiche. nemcite nito sled 2rata nito sega sa si mrydnali mnogo gyza, shtoto sa im pomognali amerikancite. drugo e sled woinata da poluchawash care paketcheta s wsichko neobhodimo i amerikancite da naliwatiako inwesticii. ia cheti malko istoria. nemcite i sega jiweiat taka - sediat i chakat ot dxrjawata i zatowa idyhwat weche i zdrawnite kasi sa prazni, ta weche i wsiako3mesechie si plashtash po 10euro. za razlika ot amerika kydeto nikoi ne chaka na dyrjawata a iako bachka. ta malko naizust si prikazwash lady...btw towa s gyskite po gore e malko grubo



Тема Re: и така ли трябва да бъденови [re: ABe]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:42



Трябва ли отглеждането на собственото ти потомство да се превръща в мъчение и изпитание за твоята устойчивост на мизерия??? Трябва ли да оскотяваш заради едно едничко удоволствие да гушнеш собственото си бебече, твоята плът и кръв??
Мерси!!! Аз предпочетох да осигуря на себе си и семейството си комфорта и лукса в който да си отглеждам децата. Не живеем в началото на миналия век, когато на всеки нов член в семейството се е гледало като на работна ръка. Нито пък живеем в Африка където все още има места където новородено бебе се продава за 50 $ и това не е проблем за никой. Става дума за човешки същества на които ние даваме шанс. Какво самочувствие ще има бебето и детето израснало в мизерия?? А не дай боже да разбере след време на какви лишения са подложени родителите му, че да го изгледат....
Няма какво да се замислям аз. направих избора си преди години. Не съжалявам и както сто пъти повторих, няма и ден да мине в който да не попагандирам и агитирам хората в моите идеали - емиграция за да имаме повече от 3 деца.



Тема Re:Извинявам се, че се намесвам ...нови [re: lady Marian]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:50



... но безумията които пишеш вече са тотални.
Това, че някой не си дупчи билета в градския транспорт е въпрос на ВЪЗПИТАНИЕ. То идва от семейството, после училището, учитерите и държавата. Не можеш да ръзчиташ на адекватно възпитание от хора , които са се лишавали за да те отгледат, в един момент всеки се пречупва, колкото и най дещата да е. Не можеш да разчиташ на адекватно възпитание от учители с 250 лв. заплата. Учителската работа е ТЕЖЪК ФИЗИЧЕСКИ И ПСИХИЧЕСКИ ТРУД. Аз не познавам някой който да твърди обратното, но ако тук някой отрече няма да се учудя. И в крайна сметка не можеш да очакваш адекватно възпитание от държавата, даваща лош пример с отношението си към данъкоплатеца, който си ти. ТАКА че като виждаш всичко е завързан кръг, верига без начало и край ...

Тия, които сме зарязали БГ трябва да ти кажа от собствен опит, помагаме много повече на сираците - по един или друг начин, който сега не ми се обяснява ... замисли се и ще се сетиш от къде идват даренията обикновено и кой най-често осиновява сираци с увреждания или вече пораснали дечица на по 12-13 г., които живеещите в БГ българи въобще не щат и да нпогледнат.

И спри с тия избори, разбрахме, че си гласувала и жалко, че не си спечелилла камион.



Тема Re: на мен пък ми изглежда, че се заяждашнови [re: X]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 11:56



... и защо, човека ти казва много кратко и ясно какво му е на душата относно БГ и извън БГ.
Напълно съм съгласна с него, точно в това е смисъла на изнасянето от БГ, в един кратък момент осъзнаваш безмислието и абсурда на ситуацията тук и си вдигаш парцалетките и ВЪН.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: pre.sto]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано22.10.05 15:29



Ами щом тези, дето сме останали, сме повече от тези, които сте заминали, вероятно също има защо, а? В интерес на истината преди десетина години и аз се бях загледала навън. Ядосах се обаче на огромните такси на Австралийското посолство, за да си подадеш документите само и си казах: "Майната им на тия тъпанари. Аз им предлагам човек с професия, изучен, с повече акъл от едно 80% от местните им скотовъдци, те ще ме карат да им се моля. Айде у лево!" И сега изобщо не съжалявам, че останах, защото нещата макар и бавно се очовечват и не ми се налага да се подчинявам на някакви льольовци само щото английския им е матерен език. Може да съм недоволна от системата, но мога да вдигна скандал на всеки скапан бюрократ, без опасност да ме депортират за това. Мога да работя по специалността си. Мога да гледам (ако имам желание) накриво арабите в имигрантските общежития, щото съм си вкъщи. Мога да си пускам балкански майтапи и околните да ме разбират, ей такива неща.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: По света и у нас...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 18:12



Всичко което казваш може да ти звучи добре, но чесно казано настръхнах докато го четох. Примерно не мога даже да си помисля, че ще остана в БГ само заради удоволствието да вдигам скандали на някой, който не ис върши работата и ми губи времето и то такива скандали, че чак ако съм в др. държава ще трябва да ме изгонят заради това. Това е лудост, само да си го помислиш. Никога до сега не съм си и представяла да стоя в някое ведомство и да крещя обезумяла на някоя мижитурка. Аз имам различни ценности и съм си ги запазила имено защото не съм останала в БГ.
Че повече са останали тук е вярно - пенсионери, деца, инвалиди и огромна част селяни, които пробвали и не успели в чужбина щото си мислят, че там е като в БГ. Не знам дали си наясно с последните ставки които сочат, че емигрантите вече сме над милион и половина (!!!) - млади и в огромната си част образовани хора.
И се сещам накрая за оная басня на Езоп: дето лисицата не стигнала гроздето и казала, че е кисело ...



Тема Този човек направо е написал това което тук се ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторHeлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 19:36



.... опитвам да кажа...
ето ви линка: http://ide.li/article917.html

"Понякога си мисля (да, и аз го правя от време на време ) защо не взема да се върна в България вече?

Стига толкова, каквото можах - направих. Няма вече притеснения какъв език ще говорят децата, край на безкрайните телефонни разговори всяка неделя. Няма да ме интерисуват нито цените на самолетните билети на "Балкан" , нито таксите за парични преводи на "Western Union".

Ще продам всичко, което имам сега тук, ще закрия банковите сметки, ще си събера парите и семейството и ще се върна.
Като бял човек.

Мога да си взема един от тия, новите апартаменти, в хубав квартал. Скъпи са, ама още не като тукашните. И една кола, немска сигурно, на лизинг. Колко може да струва , няма да е милиони, я?

Ще започна някъде работа, знам езици, имам опит, все ще си намеря някъде нещо за 500 - 1000 лева. Мога и да започна някакъв малък собствен бизнес, я кафенце, я търговийка нещо. Имам някой лев настрани, знам как стават нещата. А бе, аз тука се оправям, че в България ли няма? Там, където знам езика и имам толкова познати, приятели, някакви връзки, все пак...

Така е, камъка си тежи на мястото, всяка жаба да си знае гьола, там е моето място, там е моята Родина.

Тя и България скоро ще се оправи.

Ще влезем в Европа. 1-ви януари 2007-ма. Или 2008-ма, не е важно. Една година е нищо, ще мине като сън. Толкова сме изтраяли, ще потърпим още малко.

То, да ме пита човек, защо ли изобщо емигрирах?

Е, ами, защо...

Защото се задъхвах, беше ми писнало всичко вече. Струваше ми се, че никога няма да мога да събера пари, да си подредя живота, да свикна с мръсотията по улиците или с простотиите в градския транспорт.

А как ще свикна с това сега?

Като знам, че всичко може да е много по-добре, по-чисто и подредено.

Защо ли винаги се прибирам толкова весел през лятото в България, а на втората седмица започвам да си търся самолетния билет за връщане? И пак толкова облекчено си заминавам обратно, за моя нов дом, там някъде?
Защо колкото и пари да имам в мен, все не ми стигат до края?
Защо шофьора на такси ми се смее, ако си слагам колана?
Защо децата се псуват като хамали, докато играят на криеница пред блока?
Защо има толкова много хора с оръжие из градовете, и толкова много бездомни кучета по улиците? "Преди бяха повече" не е отговор.
Защо войниците в домашен отпуск са като излезли от плен?
Защо катаджията ме пита: "...И какво правим сега?"?
Защо ми се струва че ДПС печели всички избори?
Защо депутатите смятат, че заплатите им са малки и стигат само да си изхраниш кучетата?
Защо колите не спират на пешеходните пътеки? А паяка вдига само по-евтините автомобили?
Защо след всеки мач единия треньор казва: "Съдията се подигра с труда на момчетата."
Защо, ако съм до "Булбанк" в София, и видя заедно двата флага - нашия и италианския - все ми се стува, че единия е от пералня, а другия - от "Бенетон"?
Защо половината жени се обличат като фолк-звезди на сцена?
Защо все казваме: "България е малка държава..."? А политиците ни пък я наричат просто: "...тази страна..."?
Защо се говори за "съдебна система", а не за правосъдие?
Кой, наистина, им плаща тока на тия, от Столипиново?
Чували ли сте израза: "Хубава страна, жалко, че е населена."? Аз - да.
Как може да има събрани половин милиона подписа за АЕЦ "Козлодуй" и това нищо да не означава?
Защо всички футболисти слушат чалга?
Защо да не се качвам на такси от Централна Гара?
Защо депутатите са с бели чорапи, от тия, хавлиените?
Защо, когато се качвам в трамвая, някой слизащ ми бута в ръката продупчения си билет?
Наистина ли мога да стана митничар, ако имам излишни 30 000? Не лева.
Защо виждам по БНТ как Емилия Масларова гласува в Парламента с три карти едновременно? И е на първия ред, какво ли правят другите отзад?
А защо Доган изобщо не ходи на работа? Кой му плаща заплатата, не сме ли ние?
Как никой още не е осъдил Симеон Втори за тържественото му обещание да повиши пенсиите: "...незабавно и несимволично..."?
А помните ли думите: "Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер."?
Как наистина забогатя от закуски Маргарит Мицев?
Защо, по дяволите, повечето бармани не могат да направят истинско капучино?
Как така отличниците от елитни гимназии масово получават двойки на кандидатстудентските изпити?
Защо зимата все ни изненадва?
А бе, дали наистина Камен Влахов беше пиян в Народното Събрание, както Боян Радев във "Всяка Неделя"?
Защо Вежди Рашидов удари униформен полицай?
Защо си мислим, че чужденците много обичат силна музика?
Кога ще завърши реформата в образованието?
Защо шофьорите на маршрутки се състезават един с друг?
Как го правят тоя номер, да ми налеят в резервоара на колата 42 л. бензин, а уж събирал само 40?
Какво точно прави вицепрезидента?
Защо поп-фолка победи естрадата? А ФСБ взеха "Грами", не Глория.
Защо улиците са в такова състояние, а по шосетата липсват табели? Как може да има захвърлена гума на автомагистрала "Тракия"?
Защо адвокатите са по-богати от съдиите?
Защо Стоичков е по-известен от Радичков?
Какво ще работи Станишев, ако не е в политиката? Елена ли ще го издържа?
Защо няма хубави български филми, като онези, старите?
Защо не стоим мирно на 2-ри юни?
Защо има толкова безработни, при толкова много работа за вършене?
Защо едно връщане в България е връщане назад?
Защо да се връщам изобщо...

Който знае, нека ми се обади.



Тема Re: По света и у нас...нови [re: lady Marian]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 01:01



"... В смисъл, колкто повече хора отиват в чужбина, толкова по-зле ще става в България. ..."

Хайде сега да го кажем правилно.

Колкото по-зле става в България, толкова повече хора ще отиват в чужбина ...

Щото малко пообърка причината със следствието.



Тема Мда, освен статистикинови [re: Heлинa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано23.10.05 01:34



не можеш и да четеш мнения. Не ми доставя удоволствие да вдигам скандали, но тук мога да го правя като равноправен гражданин, а там съм никой. Това и единадесетгодишната ми дъщеря ще го разбере. Ти разбра ли го?
Между другото какво означава думата ставка според теб? Или и тя ти е ясна като отрицателната раждаемост? Ако всички интелигенти, дето са заминали за навън са така образовани като теб, вече не се учудвам на препятствията, които ни поставят чуждите администрации.

Стига простотии бе, тате!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.