Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: Дoмakиня]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано05.10.05 11:30



Акумулираща печка и климатик плюс една духалка за кухнята.
Газта е много гадна - като младоженци си затопляхме стаята с такава печка и все се вудех защо като си легна ми мирише на газ. Разследването установи, че частта от юргана, която е срещу печката се напоява с миризмата (хем не е наблизо, 'щото нали се сещаш какво може да стане при допир) и въпреки всичко миришеше. Та сега я държим като резервно гориво - ако спре тока.
Мислех за камина с водна риза, обаче...няма къде да се държат дървата, а и ще пада голямо чистене.



Тема Re: Каминатанови [re: lenny]  
Автор идEoт (ентусиаст)
Публикувано05.10.05 13:38



Камина с Водна риза е можеби най-ефтиното отопление в момента, Има обаче няколко неща, които трябва да знаеш. Хубаво е комина да е по-висок. ако си на последния етаж е по-кофти. Колкото си по-ниско, толкова по-добре. Вупроса е дали говориш за камина (отворена) или за печка с водна риза, защото има разлика. Но и в двата случая пускането на абсорбатор, води до кофти неща. Опушването не е приятно. Също трябва да знаеш, че ако сте уплътнили всички врати и прозорци, камината по-трудно гори. За да го включиш към радиаторите, обаче трябва да се изключиш от парното в блока. Също трябва да имаш и празно мазе, което да пълниш с дървета на ден ще отиват по 3-4 кофи с дървета. 1-2 слизания до мазето. Много зависи дали ще се топлиш цял ден или само когато сте вкъщи и дали има хора през деня.
Относно затоплянето, става доста бързо. макс един час ще ти е студено, и след това ще е рай ;) ( 1 час си е относително бързо) проблема идва и през нощта. отворена камина неможе да се регулира на изгаряне, затворените печки уж могат, но и те немогат много добре. може да ти се налага да ставаш нощем да хвърляш по едно две дръвчета, или просто да се запасиш с одеала за сутринта. Като цяло си е шибана работа, ако няма постоянно човек в къщата. Но е доста по-ефтино. И все пак според мен парното си е най-добрия вариант. Стига да има и добра изолация. Всичко е на 6.

България не ме обича, а аз съм ебати пича.



Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: PPP]  
Автор идEoт (ентусиаст)
Публикувано05.10.05 13:39



какво разбираш под ефтини?

България не ме обича, а аз съм ебати пича.



Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: crna_maca]  
Автор идEoт (ентусиаст)
Публикувано05.10.05 13:41



щом сте в къща котел или печка на дърва е най-добрия вариант. Направете го, ще се родите. гаранция.

България не ме обича, а аз съм ебати пича.



Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: идEoт]  
Автор PPP (една)
Публикувано06.10.05 14:35



Ами до 50 лв кубика, че нещо чух за цени от 100 лв.



Тема Re: Каминатанови [re: идEoт]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано06.10.05 16:49



Благодаря ти за мнението!
Значи последен етаж съм за жалост и не знаех, че и разстоянието има значение, но пък ако живееш в едноетажна къща нали пак ще имаш само един покрив над главата си?!
Иначе само преди ден ходих в топлофикацията да ги уведомя писмено за намерението си да се откажа от услугите им.Опитаха са де му убедят колко хубаво нещо е парното /нещо в което до скоро бях убедена ама при сметка за миналия сезон средно от по 300 лв на месец - нещо взех да се разубеждавам/.
Имам чисто празно мазе защото просто няма какво да се държи в него така че място за дървения материал е осигурено пък и нуждата ми от фитнес рязко ще намалее явно като отскачам до мазето.
Виж това за нощните часове е интересно, ще го дисуктирам с половинката да видим как да излезем от положението - нас ни няма в къщи по цял ден децата са на училище и градина ние сме на бач така че ще топлим къщата като се върнем. Още веднъж мерси за мнението и ако се сетиш още нещо полезно пиши пак.



Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: Дoмakиня]  
Автор leila75 (непознат)
Публикувано06.10.05 21:37



Ние тази зима се отказваме от парното и ще се топлим на ток - с маслени радиатори и в банята с духалка. Сметнахме, че каквито и сметки за ток да плащаме ще са по-ниски от сметките за парно, които предстоят.



Тема Re: Каминатанови [re: lenny]  
Автор leila75 (непознат)
Публикувано06.10.05 22:04



По темата за камините може много да се говори..........Дали са най-удобни и най-евтини за отопление - вече едва ли! Майка ми и баща ми се отопляват така. Ефективността не е голяма......Топлината наистина е приятна, но само в помещението, където е самата камина, въпреки че е свързана с радиатори. Стените вече не личи че скоро са боядисвани, а майка ми е всеки ден с прахосмукачката и с парцала след това. А и за да си цяла зима на дърва трябва да дадеш сигурно и повече пари отколкото за парно или ток. нашите сега дадоха около 1000 лв. за дърва, които не се знае дали ще им стигнат. Имай впредвид, че въглищата отделят повече топлина, но цапат много повече стени, пердета и т.н. Брикетите никаква работа не вършат.
Камината като спре да работи помещението изстива много бързо. Така че за нощта ще ви трябват дебели одеяла.



Тема Re: Как ще се отоплявате тази зиманови [re: Дoмakиня]  
АвторMala (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 10:09



някой знае ли дали си заслужава климатик. Примерно, ако един климатик в помещение 20 кв.м с височина 2.60 м. го пускам горе долу от 19.00 до 8.00 сутринта колко ток ще глътне и ще бъде ли топло



Тема Re: Каминатанови [re: leila75]  
Автор Debora ()
Публикувано14.10.05 02:49



Е написала си пълни глупости!
25 кубика дърва ли са изгорили миналата зима?
Сестра ми миналата зима с 10 кубика дърва имаха по 28 градуса (в най-студените дни 22) в стаите, които са само на радиатор.
Искам да подчертая много ДЕБЕЛО, че камината е горяла по цял ден и последно е зареждана в 11 като са си лягали!
280 лв отопление на цял апартамент за цяла зима, срещу същата сума месечно за ток предната зима, само за две стаи!
Не се е оплаквала да й е опушено или не знам какво си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.