Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хъркането е проблем  
Авторsvpet (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 20:54



Мъжът ми хърка, е не много, но аз пък спя много леко.Слагам си тапи в ушите ,но не помага.Някой знае ли ефекасен метод.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
Авторxъp-мъp (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 19:47



единствения метод е изнасяне в друга стая



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 20:19



Ако говорим за лечение например, има спрей против хъркане, който донякъде ще отстрани този проблем, но е скъп. Казва се Снорийз и се продава в аптеките. Другият по-достъпен вариант е да му купиш лепенки против хъркане, има ги в три размера в зависимост от големината на носа s, m, l, като се предлагат и с разл.аромат ...Дано това помогне, 4е ина4е не е лесно;))



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: Maя]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 18:04



Mая,този Снорииз изпробван ли е,има ли наистина ефект или само си го чула като препарат?Питам,щото струва 30лв.,съдържанието му не ми вдъхна доверие-някакви масла.Аптекарката ми каза"ами би трябвало да има ефект"не ме убеди достатъчно...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: Baня]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 21:01



Здрасти..За съжаление си права...непознавам хора ,които са го изпробвали, само зная 4е съществува като средство за лечение...Ще се поинтерисувам дали е ефикасно, най-малко какво точно съдържа...Що се отнася до аптекарките ....те ве4но незнаят , ве4но не са 4ували за нещо си, или си мислят 4е може да има ефект...,но ако ги попиташ колко прави две по две не само ще ти отговорят точно, ами и ще са по-компетентни от всеки счетоводител или икономист в страната..../без нищо лично..само наблюдение/...Поздрави



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: Maя]  
Автор kиkepицa (блатна)
Публикувано14.09.05 23:15



А най се ядосвам, когато ги питам за някое лекарство какво съдържа и аптекарките почват да мънкат и да гледат по листовките. Дори не знаят за какви болести се използва. Вярно е , че лекарствата са много, ама нали затова са там и затова са учили фармация.
Нека тези, които си разбират от работата не се обиждат, ама то заради някоя черна овца, на цялото стадо му излиза име.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано17.09.05 21:12



Знам сигурен ефикасен метод,но мисля че не е необходим във вашия случай,щом мъжът ти не хърка много.Моят хърка много,ама много много!Толкоз много,че спяхме в отделни стаи,при затворени врати,аз с тапи в ушите/набити докрай ,чак ушите ме заболяват и понякога се разраняват/и пак го чувам.Абе какво да ти разправям-то нашето не е за разправяне.Пробвахме Снорийз,Гуд найт,Виброцил,и още едни капки и едни хапчета-никаква полза.Ходи при някакъв доктор ,дето му боде в гърлото с някакви диоди и също нямаше никакъв ефект.Най-накрая намерихме една клиника в София,която се занимава само с медицина на съня.Спа там,правиха му изследвания и се оказа,че има обструктивна сънна апнея,вследствие на която е хъркането.Сега спи с един апарат и не хърка,но ще трябва да го ползва цял живот.Но пак повтарям,че нашият случай е много тежък.Той спира да диша докато спи и в последните месеци на няколко пъти му се случва дори да се дави жестоко-чак повръща после.Та така е при нас.Сега сме добре,но бяхме стигнали до раздяла на няколко пъти все заради хъркането,а иначе много се обичаме.Абе наближеше ли вечерта голяма мъка ми беше,така че те разбирам добре, съчувствам ти и ти пожелавам да не се усилва хъркането с времето,че при нас така стана.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Авторsvpet (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 17:10



Благодаря за съветите, то най-добре е май в отделни стаи(като западняците), но лошото е, че имаме само две и кухня.А този апарат от къде се купува и скъп ли е?



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано24.09.05 18:53



Апаратът му доставиха и продадоха от тая клиника,в която му направиха изследванията и е много скъп/поне според мен де/-4000лева.Май имало и по-евтин модел/но не много по-евтин/.Но пак казвам при нас положението беше много тежко.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Авторgalia (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 00:24



zdravei ,moje6 li da mi kaje6 klinikata v koiat6o napravihte isledvaniata



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: galia]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано02.10.05 00:56



Здрасти,утре сутрин ще питам мъжа ми как се казваше клиниката и ще пиша.Ще ти дам и телефони за контакт.И при вас ли е много зле положението?



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: galia]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано03.10.05 01:48



Мед.център "Мана".Адресът е:Красно село,бл.208,вх.3,ет.1.Евентуално утре мога да ти дам и някакви телефони ако желаеш.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 19:21



И моят е със сънна апнеа, чела съм, че е опасно, а и все още се заслушвам като спре да диша, казаха ми, че в Исул лекували с диоди или нещо подобно беше. Май и ние ще прескочим до тази клиника.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано10.10.05 20:10



Ако искат да го бодат в гърлото с едни диоди дето струват към 300 лева и дето после щял уж да се оправи,в никакъв случай не вярвайте-при нас не само не помогна,но дори се засили хъркането.Освен това започна и да се дави насън,и то жестоко-чак до повръщане.Не съм убедена,че давенето е следствие на нагряването с диодите,възможно е да няма никаква връзка и да е било обикновено съвпадение,но диодите с нищо не помогнаха.А сигурно ли е ,че страда наистина от сънна апнеа?Как го установиха,с изследвания ли?



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 20:19



Не сме правили изследвания, просто го чувам като спира да диша, задържа 5- 6, може и повече сек. дишането, после всичко е нормално, но е всяка вечер и естествено хърка, но в ранните часове, любимото- когато съм будна, ха- ха, чела съм за симптомите и мисля, че е това, защото кой друг може да му каже, че има такава, аз съм до него? Казах на д-р и там си остана...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано11.10.05 14:06



Този апарат не е средство срещу самото хъркане.
Човекът, който го ползува има спиране на дишането в съня си и затова му е необходим.
В повечето случаи, патологичното хъркане при здрави хора е предизвикано от отпускане на мекото небце. Коригира се оперативно.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 17:18



И аз се усъмних за апнеата защото спираше да диша.Вече се бях видяла в чудо какво да правим и случайно наш познат ни насочи към този мед.център "Мана".Мъжът ми се уговори по телефона за коя дата ще му правят изследванията,отиде в София/ние сме от Русе/ и спа една нощ в клиниката,накачен целият с апаратури след което се оказа,че наистина страда от обструктивна сънна апнеа и е необходимо да спи с апарат ако иска да диша нормално по време на сън/респективно и да не хърка/.Изследванията отчитат много показатели и са доста подробни.Струват 300 лв/поне толкова бяха преди няколко месеца/.За жалост, доколкото разбрахме,сънната апнеа е неизлечима към момента и единственото решение е да се спи с апарат за изкуствена вентилация.Мъжът ми си купи такъв и сега спи нормално,а и аз също.В клиниката ни дадоха и един куп брошури,в които описват подробно какво представлява сънната апнеа,какви могат да бъдат последствията и пораженията за организма и до какви тежки последици може да доведе.Ние не знаехме,че е чак толкова страшно,въпреки че доста бях изчела в интернет по въпроса.Затова горещо те съветвам,ако имате възможност,мъжът ти да си направи най-напред изследвания и ако има апнеа изобщо да не се занимава с процедури с диоди-няма да помогнат.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: kem.kem.]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 17:32



Абсолютно съм наясно с написаното от вас.Апаратът е за хора,страдащи от сънна апнеа,а не за всички хъркащи.Наясно съм също,че при огромен процент от оперираните здрави хъркащи хора,отпускането рецидивира и проблемът се появява отново с пълна сила.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано11.10.05 17:33



ок, но като му казах колко струва...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 18:56



Да,апаратът е много скъп.Имаше и по-евтин модел,който струваше около 1000$ако не се лъжа.А и самите изследвания не са евтини,но ако се каните да правите процедура с диоди няма да ви излезе по-евтина от 300лв.На моя мъж му взеха около 280 лв. за диодите /може да имам грешка +/- 20 лв./ и още стотина лева за самата процедура.А и в крайна сметка диодите не помагат при сънната апнеа и са си направо пари хвърлени на вятъра.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано11.10.05 19:03



Да, за изледванията- добре, ама другото е множко, вярно, че е за здравето, дано не е толкова страшно, пък и може да измислят нещо друго, надяваме се...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 23:59



Дано при вас положението да не е толкова зле както при нас,че наистина никак не са малко парите за апарата.Моят човек спираше да диша за по половин минута и както писах по-горе беше започнал и да се дави понякога в съня си.Затова просто трябваше да купим апарата-нямахме избор.Дано при вас не е така.Успех!
П.П.Ако имаш нужда нещо да питаш или да споделиш във връзка с подобните ни неволи,пиши ми на бележки ако искаш.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 17:11



Моето мило също хърка често. Тогава го гушвам или слагам само ръка на рамото му. Веднага спира. Понякога след краткото затишие пак започва. Тогава лекичко го милвам и настъпва окончателна тишина. На сутринта той нищо не помни. Опитай! Може и при теб да се получи. Аз съвсем случайно го открих. Хич не е за прегръщане тази дъскорезница. Даже ти идва нещо съвсем друго да направиш. Една нощ, измъчена от хъркането му, вече бах луднала. Не смеех да го будя, защото беше капнал от умора пък и обръщането от една на друга страна има краткотраен ефект. В отчаянието си го прегърнах и "щтрак" - спря да хърка. За щастие не беше случайно. Така я караме вече 4-5 години.
Успех!



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 22:02



а пробвали ли сте с ЦЦЦЦЦЦ?Хъркането спира на момента!



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
АвторДapт Beйдъp (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 05:48



Здравейте всички птички, на хъркащи мъже женички ;) (Малко чуство за хумор,не е излишно) ;)
Ами,поне на пръв поглед видях,че тука са само жени (ако има и мъже и не съм забелязал - моля за извинение), та реших и аз да се включа в темата. Прочетох и хубави неща,например една дама пише: Прегърнах го и щрак - спря да хърка,опитайте и Вие.Браво мадам,аплодисменти,поздравявам Ви, продължавайте в същия дух,завиждам на мъжа Ви благхородно.
Аз,страдам от сънна апнея, проверих се в същата тая клиника в София и платих 300 лв. за иследвания с компютър и апарат за дишане като преспах една нощ.
Спах като къпан, направо като бебе.За първи път си отпочинах.А,съм толкова уморен...безсънни нощи, спиране на дищане,повдигане,повръщане,давяне, не мога да си взема въздух.Стхрах ме е да заспя,че може и да не се събудя...
За съжаление...вече съм сам,без половинка...
Реших се вече,да си купя и аз апарат,ужасявах се от мисълта,че лечение няма (проучих за оперативен и други пътища - няма) цял живот си носиш апарата като кръста, и неволно се превръщаш в Дарт Вейдър от "Междузвездни войни",но какво да се прави,примирих се.Оказва се,че вече и в Пловдив правят изследване с преспиване една нощ, и продават апарати на половината на цената на тези в София,като са и по-хубави, имат допълнителна карта-памет като на мобилните телефони, от картата можеш да си записваш данните в компютъра - ежедневно,седмично, месечно, годишно, и да изтриваш данните от картата, за нови записи.Сега вече кандисах,ама малко късно... ще се опитам да си върна половинката,дано успея.
Ще ми се да съм с половинка която да ме разбира,но ... селяви,какво да се прави. Жени,не оставяйте мъжете си,които сте обичали,та нали когато сте се женили сте си казвали и в хубаво и в лошо...Чао на всички, и успехи.
гр.Пловдив
Дарт Вейдър - моб.тел: +359 893 47 87 07



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
Автор mart12 (непознат)
Публикувано19.02.10 19:16



И мен ме вълнува този апарат.Я кажете ако някой го е закупил,откъде,що,доволен ли е,и колко струва,надявам се да е паднала цената.



Тема прибра ли си женатанови [re: Дapт Beйдъp]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.02.10 18:08



надявам се че да. Ужасно е да се оставят за нещо, за което не си виновен и освен това е сериозен здравословен проблем.
Все пак разбирам и жената, не може да се живее без да се спи. Предполагам не е имало физическа възможност да спи в друга стая, защото ако не е това случаят значи не те е напуснала само заради хъркането.
Имаше време, когато си мислех, че не бих се оженила за хъркащ мъж. Ама сега съм на друго мнение от как спим в различни стаи с мъжа ми (не заради хъркане за щастие, а заради децата) та видях че спането в различни стаи не пречи на брака изобщо.



Тема Re: прибра ли си женатанови [re: NikiFin]  
Автор stronga (непознат )
Публикувано18.06.11 00:34



Най-ефективното лечение за сънна апнея остава за сега терапия със СИПАП апарат,въпреки ,че има алтернативни методи с разни приспособления за устата,те частично облекчават проблема.
Цените на тези апарати в България са безбожно високи ,ще говоря в цифри за да съм конкретен ,а и хората които се нуждаят от такъв уред да добият представа:
Апарат на DeVilbiss-американска марка с цени между 2400лв и 3500лв ,
има и някой още по- смели предложения ,които дори не искам и да споневам ,отнася се за автоматичен апарат ,като 2400 е цена само за апарат и това е цена от дистрибутор за България,а 3500лв е цена с овлажнител и маска в комплект .
Апарат на Respironic –отново американски,спрягани за по-добрите апарати ,по-висок клас уж ,не знам колко е вярно ,но те пък удрят небето с цена почваща от 2000 евро за автоматичен сипап ,цена също от основния вносител.
Ето и нагледно за какво говоря:
Цени в САЩ на споменатите апарати:
DeVilbiss:$434.00
Respironic:$729.00
става въпрос за автоматични сипапи!
Цени във Великобритания на споменатите апарати:
DeVilbiss:£495.00
Respironic:£499.00
Разликата не е кой знае колко, като се има в предвид ,че закупен от Америка апаратът ще се оскъпи от транспорт мита ддс и т.н.т. ,
но въпреки всичко цената за DeVilbiss примерно няма да надвиши 800 долара ,което е около 1200лв и то в комплект с маска,от Англия цената въпреки ,че сме от Евросъюза идва към 1600лв ,какъв е изводът по-изгодно е от Америка ,спестявате поне 400 лв ,второ дори и да се счупи апарата просто ще си купите нов и стигнахме до извода ,че за 2400лв цената в БГ може да си купите два апарата и то в комплект с маска.
Има един проблем Американците искат рецепта за подобен вид апартура и то рецепта от американски доктор според тяхните федерални закони,но и този проблем има решение.
Сами си направете извода,(онзи ден видях една тениска с надпис:"Не се нуждая от секс на мен държавата ми го вкарва всеки ден",господа от държата контролирайте малко тези цени особенно на такъв вид апаратура,моля ви се(не ,че някой ще ме чуе ,но за всеки сличай) !
Мога да съдействам на хора решили се да си закупят апарат от Америка,моля пишете ми на мейла!
Не съм търговец ,а просто човек ,който има същия проблем и се дразня адски много, когато се спекулира по този начин!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.