Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано11.10.05 19:03



Да, за изледванията- добре, ама другото е множко, вярно, че е за здравето, дано не е толкова страшно, пък и може да измислят нещо друго, надяваме се...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 23:59



Дано при вас положението да не е толкова зле както при нас,че наистина никак не са малко парите за апарата.Моят човек спираше да диша за по половин минута и както писах по-горе беше започнал и да се дави понякога в съня си.Затова просто трябваше да купим апарата-нямахме избор.Дано при вас не е така.Успех!
П.П.Ако имаш нужда нещо да питаш или да споделиш във връзка с подобните ни неволи,пиши ми на бележки ако искаш.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 17:11



Моето мило също хърка често. Тогава го гушвам или слагам само ръка на рамото му. Веднага спира. Понякога след краткото затишие пак започва. Тогава лекичко го милвам и настъпва окончателна тишина. На сутринта той нищо не помни. Опитай! Може и при теб да се получи. Аз съвсем случайно го открих. Хич не е за прегръщане тази дъскорезница. Даже ти идва нещо съвсем друго да направиш. Една нощ, измъчена от хъркането му, вече бах луднала. Не смеех да го будя, защото беше капнал от умора пък и обръщането от една на друга страна има краткотраен ефект. В отчаянието си го прегърнах и "щтрак" - спря да хърка. За щастие не беше случайно. Така я караме вече 4-5 години.
Успех!



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 22:02



а пробвали ли сте с ЦЦЦЦЦЦ?Хъркането спира на момента!



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
АвторДapт Beйдъp (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 05:48



Здравейте всички птички, на хъркащи мъже женички ;) (Малко чуство за хумор,не е излишно) ;)
Ами,поне на пръв поглед видях,че тука са само жени (ако има и мъже и не съм забелязал - моля за извинение), та реших и аз да се включа в темата. Прочетох и хубави неща,например една дама пише: Прегърнах го и щрак - спря да хърка,опитайте и Вие.Браво мадам,аплодисменти,поздравявам Ви, продължавайте в същия дух,завиждам на мъжа Ви благхородно.
Аз,страдам от сънна апнея, проверих се в същата тая клиника в София и платих 300 лв. за иследвания с компютър и апарат за дишане като преспах една нощ.
Спах като къпан, направо като бебе.За първи път си отпочинах.А,съм толкова уморен...безсънни нощи, спиране на дищане,повдигане,повръщане,давяне, не мога да си взема въздух.Стхрах ме е да заспя,че може и да не се събудя...
За съжаление...вече съм сам,без половинка...
Реших се вече,да си купя и аз апарат,ужасявах се от мисълта,че лечение няма (проучих за оперативен и други пътища - няма) цял живот си носиш апарата като кръста, и неволно се превръщаш в Дарт Вейдър от "Междузвездни войни",но какво да се прави,примирих се.Оказва се,че вече и в Пловдив правят изследване с преспиване една нощ, и продават апарати на половината на цената на тези в София,като са и по-хубави, имат допълнителна карта-памет като на мобилните телефони, от картата можеш да си записваш данните в компютъра - ежедневно,седмично, месечно, годишно, и да изтриваш данните от картата, за нови записи.Сега вече кандисах,ама малко късно... ще се опитам да си върна половинката,дано успея.
Ще ми се да съм с половинка която да ме разбира,но ... селяви,какво да се прави. Жени,не оставяйте мъжете си,които сте обичали,та нали когато сте се женили сте си казвали и в хубаво и в лошо...Чао на всички, и успехи.
гр.Пловдив
Дарт Вейдър - моб.тел: +359 893 47 87 07



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: svpet]  
Автор mart12 (непознат)
Публикувано19.02.10 19:16



И мен ме вълнува този апарат.Я кажете ако някой го е закупил,откъде,що,доволен ли е,и колко струва,надявам се да е паднала цената.



Тема прибра ли си женатанови [re: Дapт Beйдъp]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.02.10 18:08



надявам се че да. Ужасно е да се оставят за нещо, за което не си виновен и освен това е сериозен здравословен проблем.
Все пак разбирам и жената, не може да се живее без да се спи. Предполагам не е имало физическа възможност да спи в друга стая, защото ако не е това случаят значи не те е напуснала само заради хъркането.
Имаше време, когато си мислех, че не бих се оженила за хъркащ мъж. Ама сега съм на друго мнение от как спим в различни стаи с мъжа ми (не заради хъркане за щастие, а заради децата) та видях че спането в различни стаи не пречи на брака изобщо.



Тема Re: прибра ли си женатанови [re: NikiFin]  
Автор stronga (непознат )
Публикувано18.06.11 00:34



Най-ефективното лечение за сънна апнея остава за сега терапия със СИПАП апарат,въпреки ,че има алтернативни методи с разни приспособления за устата,те частично облекчават проблема.
Цените на тези апарати в България са безбожно високи ,ще говоря в цифри за да съм конкретен ,а и хората които се нуждаят от такъв уред да добият представа:
Апарат на DeVilbiss-американска марка с цени между 2400лв и 3500лв ,
има и някой още по- смели предложения ,които дори не искам и да споневам ,отнася се за автоматичен апарат ,като 2400 е цена само за апарат и това е цена от дистрибутор за България,а 3500лв е цена с овлажнител и маска в комплект .
Апарат на Respironic –отново американски,спрягани за по-добрите апарати ,по-висок клас уж ,не знам колко е вярно ,но те пък удрят небето с цена почваща от 2000 евро за автоматичен сипап ,цена също от основния вносител.
Ето и нагледно за какво говоря:
Цени в САЩ на споменатите апарати:
DeVilbiss:$434.00
Respironic:$729.00
става въпрос за автоматични сипапи!
Цени във Великобритания на споменатите апарати:
DeVilbiss:£495.00
Respironic:£499.00
Разликата не е кой знае колко, като се има в предвид ,че закупен от Америка апаратът ще се оскъпи от транспорт мита ддс и т.н.т. ,
но въпреки всичко цената за DeVilbiss примерно няма да надвиши 800 долара ,което е около 1200лв и то в комплект с маска,от Англия цената въпреки ,че сме от Евросъюза идва към 1600лв ,какъв е изводът по-изгодно е от Америка ,спестявате поне 400 лв ,второ дори и да се счупи апарата просто ще си купите нов и стигнахме до извода ,че за 2400лв цената в БГ може да си купите два апарата и то в комплект с маска.
Има един проблем Американците искат рецепта за подобен вид апартура и то рецепта от американски доктор според тяхните федерални закони,но и този проблем има решение.
Сами си направете извода,(онзи ден видях една тениска с надпис:"Не се нуждая от секс на мен държавата ми го вкарва всеки ден",господа от държата контролирайте малко тези цени особенно на такъв вид апаратура,моля ви се(не ,че някой ще ме чуе ,но за всеки сличай) !
Мога да съдействам на хора решили се да си закупят апарат от Америка,моля пишете ми на мейла!
Не съм търговец ,а просто човек ,който има същия проблем и се дразня адски много, когато се спекулира по този начин!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.