Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: galia]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано02.10.05 00:56



Здрасти,утре сутрин ще питам мъжа ми как се казваше клиниката и ще пиша.Ще ти дам и телефони за контакт.И при вас ли е много зле положението?



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: galia]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано03.10.05 01:48



Мед.център "Мана".Адресът е:Красно село,бл.208,вх.3,ет.1.Евентуално утре мога да ти дам и някакви телефони ако желаеш.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 19:21



И моят е със сънна апнеа, чела съм, че е опасно, а и все още се заслушвам като спре да диша, казаха ми, че в Исул лекували с диоди или нещо подобно беше. Май и ние ще прескочим до тази клиника.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано10.10.05 20:10



Ако искат да го бодат в гърлото с едни диоди дето струват към 300 лева и дето после щял уж да се оправи,в никакъв случай не вярвайте-при нас не само не помогна,но дори се засили хъркането.Освен това започна и да се дави насън,и то жестоко-чак до повръщане.Не съм убедена,че давенето е следствие на нагряването с диодите,възможно е да няма никаква връзка и да е било обикновено съвпадение,но диодите с нищо не помогнаха.А сигурно ли е ,че страда наистина от сънна апнеа?Как го установиха,с изследвания ли?



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано10.10.05 20:19



Не сме правили изследвания, просто го чувам като спира да диша, задържа 5- 6, може и повече сек. дишането, после всичко е нормално, но е всяка вечер и естествено хърка, но в ранните часове, любимото- когато съм будна, ха- ха, чела съм за симптомите и мисля, че е това, защото кой друг може да му каже, че има такава, аз съм до него? Казах на д-р и там си остана...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано11.10.05 14:06



Този апарат не е средство срещу самото хъркане.
Човекът, който го ползува има спиране на дишането в съня си и затова му е необходим.
В повечето случаи, патологичното хъркане при здрави хора е предизвикано от отпускане на мекото небце. Коригира се оперативно.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 17:18



И аз се усъмних за апнеата защото спираше да диша.Вече се бях видяла в чудо какво да правим и случайно наш познат ни насочи към този мед.център "Мана".Мъжът ми се уговори по телефона за коя дата ще му правят изследванията,отиде в София/ние сме от Русе/ и спа една нощ в клиниката,накачен целият с апаратури след което се оказа,че наистина страда от обструктивна сънна апнеа и е необходимо да спи с апарат ако иска да диша нормално по време на сън/респективно и да не хърка/.Изследванията отчитат много показатели и са доста подробни.Струват 300 лв/поне толкова бяха преди няколко месеца/.За жалост, доколкото разбрахме,сънната апнеа е неизлечима към момента и единственото решение е да се спи с апарат за изкуствена вентилация.Мъжът ми си купи такъв и сега спи нормално,а и аз също.В клиниката ни дадоха и един куп брошури,в които описват подробно какво представлява сънната апнеа,какви могат да бъдат последствията и пораженията за организма и до какви тежки последици може да доведе.Ние не знаехме,че е чак толкова страшно,въпреки че доста бях изчела в интернет по въпроса.Затова горещо те съветвам,ако имате възможност,мъжът ти да си направи най-напред изследвания и ако има апнеа изобщо да не се занимава с процедури с диоди-няма да помогнат.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: kem.kem.]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 17:32



Абсолютно съм наясно с написаното от вас.Апаратът е за хора,страдащи от сънна апнеа,а не за всички хъркащи.Наясно съм също,че при огромен процент от оперираните здрави хъркащи хора,отпускането рецидивира и проблемът се появява отново с пълна сила.



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: mollica]  
Автор бяcнa cъм (майка)
Публикувано11.10.05 17:33



ок, но като му казах колко струва...



Тема Re: Хъркането е проблемнови [re: бяcнa cъм]  
Автор mollica (Guga)
Публикувано11.10.05 18:56



Да,апаратът е много скъп.Имаше и по-евтин модел,който струваше около 1000$ако не се лъжа.А и самите изследвания не са евтини,но ако се каните да правите процедура с диоди няма да ви излезе по-евтина от 300лв.На моя мъж му взеха около 280 лв. за диодите /може да имам грешка +/- 20 лв./ и още стотина лева за самата процедура.А и в крайна сметка диодите не помагат при сънната апнеа и са си направо пари хвърлени на вятъра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.