Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Свекърва = аднови  
Авторм. (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 01:20



От близо седмица свекър и свекърва ми са на гости, а имат намерение да останат цялото лято. Със съпруга ми живеем на морето и те двамката си изкарват една чудесна почивка при нас. Аз не работя, защото имам малко дете и се занимавам с него по цял ден. Не знам как е при вас, но когато те са вкъщи животът ми се превръща в ад. Свекърва ми е голяма командирка и постоянно ми нарежда, а свекър ми е невъзможно мрънкало. Уж идват да ми помагат, а само са ми в тежест. По цяла нощ не спя с детето, сутрин им правя закуска, после обяд, накрая вечеря. Освен това ходя подир задниците им да прибирам, понеже са големи мърлячи и не се съобразяват, че в къщата има малко дете и трябва да се пази хигиена. Най много се дразня, когато тъкмо измия пода и свекърва ми се разходи по още влажния под с мръсните си обувки...а уж е учителка и има претенции, че е много интелигентна. От към домакинска работа нищо не подхваща. Като ще живее два месеца при нас поне една манджа да завърти, прахосмукачка да пусне, а тя дори чинията от масата си не вдига. Свекър ми от куртоазия ще ми изтупа покривката, но до там. По цял ден прекарва с книжка или правейки си маникюра и прическата. От горе на всичко си кани приятелки в къщи и като се забие на дивана и ми каже" Ще ни направиш ли по кафенце" ми иде да я хвана за гушата и да я удуша. Детето изобщо не ще да ходи при нея, ами как ще отиде като тя се парфюмира по пет пъти на ден и около нея не се стои.
Много обичам мъжа си, но и той обича майка си много и не ми се иска да натоварвам техните отношения. Въпросът, обаче, е как да се справя с майка му? Аз съм много търпелива и си премълчавам доста, но нещата излязоха извън контрол и трябва да се вземат мерки. Вече ми се качиха на главата. Излишно е да ви казвам, че тотално съм пребита и изнемощяла. Просто броя дните, когато ще свърши лятото.
Историята ми е безкрайно дълга... и не спира до тук, даже стана малко като изповед, но честно да ви кажа така ми олекна. Надявам се някой да сподели житейския си опит в такава ситуация. Аз съм снаха от близо година и половина и така да се каже не съм много ориентирана какво да правя.



Тема Re: Свекърва = аднови [re: м.]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано26.07.05 10:41



Написах ти дълго, предълго мнение и накрая се изхитрих да го изтрия :-)
Яд!
Значи, аз ти пиша от позицията на обичащия майка си съпруг. Грешка ще е директна конфронтаци с бабата. Така мъжът ти няма никакъв друг ход освен да се разсърди на тебе заради нея и на нея заради тебе. Искам да ти кажа, че колкото и да обича майка си, за какъвто и ангел небесен да я смята, твоят мъж обича в пъти повече теб. Ти си неговия живот и неговото бъдеще. Той няма да позволи да се съсипеш. Ако разбере, че имаш нужда от помощ за: гостите, домакинството, за да бъдеш перфектна с лапето и освен това да си фреш мадама (защото всички го искат от тебе), ще се втурне да ти помага, гаранция. Една екстра е, обаче и да сте в добри отношения с майка му. Аз бих предпочел жена ми да поговори с мен спокойно по темата.
Относно бабет: защо докато и правиш кафе не я попиташ пред нейните приятелки дали ще те отмени за два часа за да отидеш на фитнес? Или на кафе с приятелки. Или вечерта на ресторант с благоверния. Или пък, ако не искаш да оставяш лапето в нейни ръце, кажи и какво да направи за вечеря докато вие с малчо отидете на плаж. Кажи и го не с яд или рздразнение. Кажи и го все едно наистина искаш помощ от приятел. Разбирам, че това ще я шокира. Ясно, тя е на сто години и не може веднага да се промени. Но може би така ще разбере, че ти не се изживяваш като прислужница нито на нея нито на сина и.
Всичко, което се опитвам да ти кажа е, да поговорите спокойно и откровенно за твоя си проблем. Все ще се намери решение.
И накрая да ти кажа, че съм малко учуден, че приемате родителите му за толкова дълго време у вас. Малкото дете е универсалното извинение за неприемане на всякакви гости. Не съм много учуден, че мъжът ни не е загрял. Кажи му го ти! Бебетата и гостите са несъвместими



Тема Re: Свекърва = аднови [re: м.]  
Авторoпитнa cнaxa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 18:26



Съвета който ти е дал Гриин лаит е много добър.Лично съм го изпробвала след като съпруга ми от съжаление към майка си я покани да поживее при нас след смъртта на баща му.
Първите дни тичах след Д-то й като финикиец,но бързо ми омръзна и набързо я ангажирах с куп неща.Започнах с гладене на дрехите.Със спокоен приятелски тон и обясних,че съм ужасно изморена,искам да поспа и ако не и представлява проблем да ми изглади дрехите...Нищо не ми оговори в момента,но след няколко минути ме попита защо не лягам...
Така последва готвене,чистене ... Като си замина след 4 месеца дори ми липсваше...
незнам колко досадно му е било на мъжа ми да му мърморя,но вече и той е съгласен,че снаха и свекърва под един покрив небиват ,той се чувства потърпевш.



Тема Re: Свекърва = аднови [re: oпитнa cнaxa]  
Авторkapизмa (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 09:10



миличка разбирам те много добре. моя съвет е:трай си и не казвай нищо на мъжа ти. не се знае какви страни ще отключиш у него. аз така започнах уж със спокоен разговор и уравновесено обсъждане на проблема, но всичко се обърна срещу мен. свекърва ми се оказа хитра и зла жена, намрази ме и за няма и две години успя да ни раздели окончателно и завинаги, въпреки 7 годишната ни връзка с мъжа ми, въпреки дъщеричката ни и въпреки много силните ни чувства.
така, че не знаеш какъв човек имаш насреща-трай си колкото можеш повече ако не искаш да ти разбият семейството.



Тема Re: Свекърва = аднови [re: м.]  
Автор LlRA.. ((съзвездие))
Публикувано27.07.05 10:35



Гадни свекита само вкусно сготвени "гъбки" ги оправят!


Сори...аз си имам специално мнение за тези животинки))))



Тема Re: Свекърва = аднови [re: м.]  
АвторDeskata (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 23:17



Az ti preporu4vam za da se osveji6 malko gledai filma s Jennifer Lopez "Monster in law" ili na bulgarski "Svekurvi6t",moje puk i ottam da ti doidat niakakvi ideiki.Uspeh



Тема Свекърва = аднови [re: м.]  
АвторHaпpoтив (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 07:16



Моят личен опит сочи - ако си мил с простака, той те мисли за глупав и ти се качва на главата.
Отрежи животното навреме, ако ти е мило семейството.
Кажи и че си изморена и ще се радваш да се чувстат у дома си, да се обслужват сами - готвене, да си чистят и т.н. Щом са за 2 месеца - тяхното не е гости, а живеене у вас. И тъй като ти си с бебе, си гледай бебето, щом търтеите не се сещат да ти помогнат. Много добре знаем каква е умората от гледане на малко дете. Тумнал ти цербер в къщата - точно в този момент.
Гадината - или ще играе по правилата, или вън!
Това е ТВОЯТ дом.
Ако мъжът ти ти е на място, ще те разбере.Ако не - ВЪН също.
Аман от мамини синчета с памперси на 30!!! Аман от дърти свраки!



Тема Re: Свекърва = аднови [re: Haпpoтив]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано28.07.05 09:43



Що да не вземе направо да я застреля?



Тема Re: Свекърва = аднови [re: Haпpoтив]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано28.07.05 11:01



По този повод, аз това не разбирам, защо се приема за задължително, като идеш някъде за сто години, да ти търчи някой да принася и отнася. манджи, салати, пиене, чистене .... закуски, прикуски, па това, па онова.
Ми като са ти на гости - даваш им торбата и списъка "Маме, магазинчето ни е наблизичко, ей там зад ъгъла, би ли ... млекце, хлебче, саламче, маслинки и там изобщо по списъчето".
Вечерта на масата - "Маме, ела да ми помогнеш, тате, подръж бебето да не плаче, че е време да яде, майче, ти занеси чаши, прибори, салфетки, докато аз нарежа саламчето и кашкавалчето, я сложи маслинките в купичката, ей в оня шкаф са малките чинийки, ето занеси и това, дай да нарежа хляба докато извадиш бирата от хладилника .....
сандвичи и сухоежбина, мамето като е на гости да помогне да спретне една салата и вечерята е готова. Баси, аз съм от най-трагичните домакини, верно е, ама и да не бях пак няма да си съсипя здравето и нервите за да търча след някой с дни наред. Има гости и гости. като са се нанесли, да се оправят бе. Аман от нагли хора.

Не бе, не казвам, че не трябва да сме гостоприемни, ама всичко си има граница. А тук тя е отдавна мината и дори май не е забелязана.

Все пак ми е интересно мнението на съпруга какво е. Хм, дали да не го остави мацката една седмица да се оправя с гостите? А тя да иде на гости на вилата на една приятелка дето я кани от миналата година а точно и само сега може да отидат?

Абе не ме слушай, аз не се оправих със семейния живот. Ама ме хвана много яд на тая история Сори за досаждането

Festina lente - Бързай бавно!


Тема Re: Свекърва = аднови [re: м.]  
Автордaaa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 23:42



Ти сама се юркаш, а на тях им е добре така. Никой няма да го оцени. Приемат го като даденост. Вземи решение за себе си. Като иска кафе за приятелките си - съжелявам, но имам друга работа. Спри да готвиш и да чистиш постоянно, тъй като си ангажирана с бебето. Ако са гладни ще си наготвят. Баба знае 2 и 200.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.