Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема вие бихте ли?нови  
Автор ssugar ()
Публикувано09.07.05 16:00



бихте ли настанили робителите си в старчески дом?



Тема Re: вие бихте ли?нови [re: ssugar]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано09.07.05 22:36



Зависи от дома.
Ако е от ония, гъзарските, подозирам, че сами биха ме молили да ги настаня там


Но в мизерия не

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!


Тема Re: вие бихте ли?нови [re: ssugar]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано10.07.05 11:21



Настаняването в старчески дом се прави обикновено по две причини - ако нямат къде да живеят или ако са в тежко здравословно състояние и се налага да са под контрол.
Но старческите домове са много различни. Има такива, в които хората биха се чувствали по-добре, отколкото ако са сами някъде и такива, в които биха се чувсвтали много по-зле.
Преди една година участвах в една анкета, свързана със социалната политика на България, във връзка с предстоящото присъединяване към ЕС. Жената, която водеше изследването беше исландка и ми зададе точно този въпрос за старческите домове. Остана безкрайно изненадана, след като и казах, че в България има едно негативно и предубедено отношение към идеята за старчески дом. Даже и да е от този с най-хубавите условия, човек би се чувствал изоставен от децата си и би го било срам да иде в такъв.

Абе я по-добре да не продължавам...

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: вие бихте ли?нови [re: else]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (не е ли ясно?)
Публикувано10.07.05 20:32



Ако са тежко болни и не мога да намеря подходящ човек да се грижи за тях (защото се предполага, че аз ще работя, за да си гледам децата)- да.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: вие бихте ли? [re: lady Marian]  
Автор Virgo (виновна)
Публикувано11.07.05 10:14



Същото мисля и аз



Тема Re: вие бихте ли?нови [re: ssugar]  
АвторEфa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 14:56



Покойният ми баща беше в много тежко здравословно състояние три месеца преди да си отиде......
Изискваше постоянни грижи и аз се спрях на вариант първо специализиран санаториум, а после сестра, която да го гледа денонощно в дома му, защото там имаше условия да се чувства добре в последните си дни......



Тема Re: вие бихте ли?нови [re: ssugar]  
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано12.07.05 23:27



не бих.

бих им взела човек да се грижи за тях и да му плащам, но в старчески дом няма да ги пратя.

Why men love bitches


Тема Re: вие бихте ли?нови [re: Бapбapeлa]  
АвторHинa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 12:04



В къщи старите хора, нямат уловия да контактуват помежду си, затова според мен старческия дом е по-добрия вариант, особено ако е с добро обслужване и самостоятелна стая с баня. Там имат зали, където да прекарват свободното си време в компания, а и режима на храненето не е никак лош , защото възрастните хора губят чувството си за ориентиране в здравословно хранене и се тъпчат през два часа с какво ли не. Друго е когато това става в определени часове и на определена диета.



Тема Не.нови [re: ssugar]  
Автор 3eфиpнa плaмъчka (от суров нефт)
Публикувано13.07.05 21:19



Не бих.


С уважение и искрени пожелания за благополучие от :
Зефирна пламъчка


Тема Re: вие бихте ли?нови [re: ssugar]  
Автор esti (invisible)
Публикувано14.07.05 04:19



Аз още не знам, дали бих или не бих - зависи от много фактори, за които слава богу още не ми се налага да мисля. Но майка ми от сега заявява, твърдо и категорично, че ако дойде време да не може да се грижи сама за себе си, иска да я настаним в старчески дом или да плащаме на човек - не искала да тормози нас. Баща ми е на малко по-различно мнение по отношение на домовете, но общо взето и двамата мислят, как да ни спестят грижите.

Та така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.