Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Аз веченови [re: MЪЖжжж]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано19.06.05 21:00



О, да бе. Аз ще дойда да те убия учтиво, а ти си длъжен учтиво да депозираш на моя сметка около 10 милиона евро. Тогава пак ще си говорим учтиво, щом за теб учтивостта е основното условие да комуникираш с околните.



Тема Re: под 1 покривнови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано22.06.05 11:47



Здраво се измъчих, ама и този път успях да прочета..........

Продължавам да твърдя, чк Малкото мишле се движи най верно в мътните води.
Роксана разбира се стана зла и свадлива, не уважава нито мнение, нито аргументи.
Продължавм да твърдя, че живеенето в т.н. в западна европа общи квартири е напълно постижимо и в български условия, т.е. четирима младежи могат спокойно да наемат 3 стайно жилище и да живеят самостоятелно от родители в т.н. жилищна общност. Не е необходимо да им правим разбивки на бюджета, това нека си остане тяхно право и задължение. Приемето само, че имат около 300 лв. месечен доход на калпак \напълно реален доход за млади, здрави и амбициозни хора\.
Не изключвам помощта на родителите, да позатискат дупките в бюджета от прикупуване на дрешки преди сезон, или почивка, екскурзия т..е. какъвто и да било нерегулярен разход.



Тема Re: под 1 покривнови [re: kem.kem.]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано22.06.05 13:24



Значи ти не си наясно с цените, нито с условията на живот тук. Това е всичко, което имам да кажа.

Отдавна ги няма комунистическите столове с храна за броени стотинки, нито е възможно с 300 лв да бъдеш студент и да купуваш всички книги и литература, която трябва да изчетеш. И ако обичаш, просто иди на пазар, в книжарница, виж цените и тогава пак ще говорим. Само за едната фактология, да припомня че дори да живеят по трима в стая, и по 6 в гарсониера, която струва от 200лв/месец нагоре, остават сметките на 6 човека, които са поне още толкова. А как яде момче на 20 не е истина. Ако накараш млад човек да живее на хляб и вода, да спи в едно легло с чаршафи по 4 седмици, да се пере на ръка и да чете лекциите на редовните студенти, защото иначе ходи на работа, и ако се съгласи да се чувства измета, защото не може да даде 6 лв дори да иде на кино, съм съгласна, че е възможно. Но това също така значи, че младите му години ще идат в скотско съществуване, ще се превърне в животно, докато яде, спи и печели за едното си ядене, и никога няма да схване за какво точно служат идеалите. Утре това недоучено скотско същество без принципи и с главорезки разбирания ще дере другите около себе си, защото никога не е знаело значението на думата милост, хуманност и едва ли някога ще е чело Достоевски на руски...езици едва ли ще знае....защото езици се говорят с други, за които това е роден език, а в дупката с 6 човека вероятно няма да има такъв.


Абе...просто логиката ти куца не само като фактология. Щом ти харесва, отглеждай първосигнални животни. Утре ще се чудиш защо точно първосигналото животно те прави на луд...а няма кой да го вкара в затвор или да му обясни, че социалното поведение е основно умение за общуване.

Случайно да ти е известно, че циганите живеят по този начин?


Ок, да му мислят някои млади. Нали ви казах, аз нямам нищо против. Родителят може да убие създанието си най-успешно....не е необходимо някой друг да си цапа ръцете с това.



Тема Re: под 1 покривнови [re: kem.kem.]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано22.06.05 13:49



Радвам се, че има хора, които мислят по този начин.
Доста се изписа по темата. На онази истерична жена, с остра нужда от внимание, мъж или поне вибратор, спирам да й отговарям. Там няма за какво повече да спорим. На моменти като чета, се чудя да се смея ли, да плача ли.
Продължавам да вярвам в това, което написах. И го вярвам, защото за разлика от свободните разсъждения, които се изложиха по темата, аз си правя труда да говоря с хора, които живеят по този начин. А това са студенти, които тук ги изписахме като някакви мъченици. Пък то не е точно така. Мисля си, че над 75% от студентите живеят така. Другите, да кажем са богати т.е. родителите са ги подсигурили. Подчертавам, че си говорим за млади хора, без увреждания или специални нужди.

Давам поредния пример.
Студент в първи курс. Работи в голям хотел като сервитьор. За тази длъжност не се изисква опит, борави се с не повече от 50 думи на чужд език, обикновено английски. Трудов договор, чиста заплата около 250лв., безплатен обяд и карта за градски транспорт. Работа на смени. Достатъчно време за учене. Така, момчето дели квартира с още трима колеги, купуват си заедно учебниците, заместват се за ходенето на лекции. Наемът му е 80лв. За разходите по наема и режийните изкарва пари, като поддържа компютрите на две малки фирми. Два пъти в месеца по няколко часа. Обикновено през уикенда. Компютрите и мрежите винаги са го интересували още като ученик. Няма кола, не си позволява много неща, защото с 250лв. не се живее винаги лесно, готвят си заедно с приятелите, всеки има по някой буркан от родителите, харчи скромно като повечето студенти. Като ходи при родителите си, винаги му дават хората по някой друг лев, пълнят му чантата с малко храна, мама е купила някоя дрешка. Толкова могат да му помогнат хората. Момчето и винаги чисто, спретнато, усмихнато, успява да учи, да работи и да води достоен начин на живот. Ходи по купони /от онези яките, в Студ. град/, като събере пари ходи на море, на планина. И внимание! Доволен е от живота си, веднъж ми сподели, че напълно осъзнава, че това ще са му най-хубавите и най-безгрижните години.
Това е историята. Без разсъждения, мелодрами, абсолютизиране и какво ли още не. Лошото ни е това по клубовете - че много искаме да разсъждаваме по разни теми, а понякога не се сещаме да се допитаме хората, чийто начин на живот обсъждаме.



Тема Re: под 1 покривнови [re: kem.kem.]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано22.06.05 13:54



Обезсмисляш цифрите, драги.

Ако имаш късмет да наемеш гарсониера в крайните квартали за около 200 лв. Ако има един телефон за примерно 6 наематели....което наистина означава на 60 кв м да живеят 6 човека, да ползват обща баня и кухня, да държат багажа си по куфари....и да няма никакво спокойствие за учене, и нека приемем, че сметките са 300 лв на месец...на мен са ми толкова, живея в гарсониера.

Ток, вода, асансьор за 6 човека, топла вода, отопление, както и телефон/и.

Може би сметките ще са дори повече от 400 лв на 6 човека. Плюс наема от 200 лв на месец. Това в скотските условия 6 човека да делят 60 кв м пространство.


Имаш 600 лв икономичен и сведен до едното съществуване живот.

По 100 лв на човек. Остава 200 лв, от заплата (теоретична) 300 лв на месец, които най-вероятно не стигат дори само за кафе и сандвичи. Не споменавам транспорт, удоволствия, дрехи, обувки, козметика, кино, театър, книги, учебници, компютър, интереси, които могат да бъдат разнообразни.


А, забравих, таксите за учене. Те не са малки, нито маловажни. Кажи ми, как ще разпределиш приблизително 500 лв минимални такси за учене на всеки семестър, по два семестъра на учебна година. Това са минималните такси дори за редовно обучение...., ако предположим, че младият човек вече е студент и ги плаща сам, понеже работи и учи.

Забравих.

При какъв работодател трябва да попадне млад човек в тия години, който да гледа състрадателно служителя си как клюма около изпити, да му отсъства по поне 6-7 работни дни в месеца, да взима отпуски и болнични безразборно, да е разсеян, да си тръгва веднага след работа, и отгоре на всичко да има вятърничавия ум на човек, който иска да си поживее...тоест още ходи по купони, понякога идва неизтрезнял на работа...(случва се...) и прочие битовизми?



???


Ако отговориш поне на част от въпросите, ще разбереш какви глупости си казал в горното си мнение.



Тема Re: под 1 покривнови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано22.06.05 14:01



Скоро да си влиазла в кинжарница? Не ми давай примери с розовите романчета, които се купуват втора употреба за по 2 лв на всяка спирка.

Знаеш ли цените на книгите? Обясни ми колко учебника и какви книги трябва да чете студент, със заплата от 250 лв на месец.


Искам да ми дадеш цените дори от онлайн книжарница, там са с проценти отстъпка и са неспециализирана литература. Какво, че студента следва медицина например, а за там се иска страшно сериозно учене, и купуване на много специализирана литература....не говоря примерно за специалност туризъм или нещо подобно.


Ти, драга, си абсолютно неадекватна. После ще се чудиш защо има толкова недоучени "специалисти" в страната....

Редактирано от Roxana на 22.06.05 14:02.



Тема Re: под 1 покривнови [re: Roxana]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано22.06.05 14:23



Досега единственият неадекватен по темата се вижда.
Очевидно смяташ всички студенти за мърляви, прости и ограничени недоучени скотове и потенциални убийци. Ако ти не си излизала, скоро от вас и нямаш реална представа за живота е друга тема.

За разлика от твоите истерични драсканици, говоря за неща, които знам много добре как стоят. Самата аз продължавам образованието си и много добре знам кое колко струва. Както забелязваш, не давам пример със себе си тъй като аз работя от доста години вече, завършила съм първото си образование отдавна и нямам този проблем. НО! Много добре знам кое колко струва, знам къде са и библиотеките, които са направени точно за студенти, които не могат да си позволят всички книги и учебници. Мога да ти посоча и местата, на които студентите си правят нещо като борса за убечници втора употреба. Но не виждам смисъла....

Недоучени специалисти има, но това не е от липса на време и възможности, а от мързел. Но това няма как да го разбереш.



Тема Re: под 1 покривнови [re: Roxana]  
АвторCaмocтoятeлнa (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 14:25



Ама хайде моля те и ти прояви малко въображение най-сетне. Защо да трябва да се купуват АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ УЧЕБНИЦИ ??? Навремето за нашия факултет нямаше почти никакви издадени учебници и учехме от записки на лекции /редувахме се цялата група/, а ползвахме и от по-горните курсове. Това не ми попречи да завърша с 5.38. Който има желание - намира начин.



Тема Re: под 1 покривнови [re: Caмocтoятeлнa]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано22.06.05 14:33



Не очаквай въображение от човек, който не е стъпвал в университет кой знае от кога, но определя някакви такси за учене. А едва ли е стъпвал в студ. квартира през последните години.

Но пък има въображение в друга посока, очевидно.
Всички студенти, които не живеят при мама и тате, са скотове, не говорят езици, нямат културен живот и са потенциални убийци.

Леле, довечера като се прибера, ще преслушам вкъщи любимия. Сигурно с неговият живот по общежития и квартири преди време, ще вземе да превърти и да ме убие...



Тема Re: под 1 покривнови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано22.06.05 14:40



Все още не си обяснила на какви цени четеш книгите, нито факта, че по библиотеките се намират само оръфани стари издания отпреди 20 години...хайде холан, сякаш някой хора не живеем по бибиотеките, всичко ценно се мести в архив, но пари не се отпускат за читалните.

МИла....обиколила съм професионално библиотеките и известно време съм работила за тях пак професионално. Да ти е изветно, че по библиотеките също се плащат такси, преди изобщо да те пуснат до рафтовете, само за да откриеш, че най-необходимата ти литература я няма?

Изобщо няма да споменавам колк острува техническа и специализирана литература и как точно нея никога няма да намериш по библиотеки....


Е, рационален съвет. Иди в библиотека....истинска. После ми кажи какво намираш, и колко ти е струвало да стигнеш до него.


Ти си много тъпа, ако вярваш, че по чужди записки можеш да станеш образована.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.