Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Тема кухненски урединови  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано22.02.05 11:29



в един от "техно-" магазините има оферта за фурна, керамичен плот с 4 котлона и абсорбатор (или аспиратор ???) за 700 лв. марката е zanussi. аз си мисля, че цената е подозрително ниска, но като знам пък с каква печалба се продава всичката техника, може и да си позволят такова "намаление".

за мен офертата идва ама съвсем, ама точно навреме. какво обаче да гледам, за да не купя нещо, което не ми върши работа?
- енергиен клас
- мощност на абсорбатора - при свързани кухня трапезария и хол на около 30-40 кв. м. какъв абсорбатор ще ми е нужен?
- функции на фурната - пише нещо от сорта на 5 функции, но какви са те? и какви трябва да искам (човек като не знае какво може, не знае и какво да иска) - вентилатор, осветление във фурната, друго?
- за котлоните пък изобщо нищо не знам - има ли по-здрави и по-чупливи плотове?

опитах да издиря стари теми, но за последните 6 месеца не открих нищо, което да отговаря на въпросите ми.



Тема Re: кухненски уреди [re: yanita_]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано22.02.05 12:19



Ами огледай хубаво да не се окаже, че това зануси е някакво менте и половината от функциите му не работят, както трябва



Тема Re: кухненски урединови [re: yanita_]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано22.02.05 20:34



В момента има промоция и на Електролукс такъв комплект горе-долу за същите пари в Метро. Гаранция 3 години.

Според мен това са доста стари модели и затова се опитват да ги продават на такава цена, иначе марките Зануси и Електролукс са добри доколкото съм чувала.

Ако нямаш особени претенции към външния вид и функциите, това е точно за теб. В края на краищата важното е да ти върши работа.
Моята фурна като има 9 функции да не мислиш, че съм ползвала повече от 2.......



Тема Re: кухненски урединови [re: Lara]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано23.02.05 09:47



външният вид е доста приличен. всъщност, нямам забележки към него. това, че е стар модел също не ме притеснява. чудя се само като пише 5 функции какво всъщност означава това. ами аз знам една функция на фурната - да пече. а другите 4? сериозно, какво се има предвид под функции в този случай?

за зануси - пералнята ми е зануси и е горе-долу от времето, когато слави ги рекламираше. не е виждала техник, преживяла е местене и си работи като нова. електролукс никога не съм ползвала.



Тема това не го знаехнови [re: yanita_]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано23.02.05 14:57



пуснах търсачка за зануси и се оказа, че компанията-производител май се нарича zanussi-electrolux или поне имат съвместна продукция.



Тема Re: кухненски урединови [re: yanita_]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано23.02.05 15:21



Не са лоши на външен вид, просто не са нещо особено.
А функции има различни : печене отгоре и отдолу, само отгоре, отгоре - инфра, отгоре-инфра с вентилатор, само вентилатор с топъл въздух, грил .... другите не се сещам.
И финално аз ползвам само 2

Гледай стъклото да е поне двойно ако имаш малко дете, т.к може да си залепи лапичките на горещата фурна.....



Тема Re: кухненски урединови [re: Lara]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано23.02.05 16:03



добре де, мойта най-елементарна печка (от типа на раховец, но беше с друго име) има следните функции: лампа отвътре (нищо, че изгоря още първия месец), печене отгоре и/или отдолу, печене само в едната половина (не знам как става на практика, не съм го ползвала). само вентилаторът ми липсва май. има ли друго, което да искам да имам, пък да не знам? ти какви 2 функции ползваш и от кои си се отказала?



Тема Re: кухненски урединови [re: yanita_]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано23.02.05 16:14



Използвам печене от 2 страни за всичко, т.к не виждам особена разлика при другите функции.
Инфра отгоре за запичане на сандвичи, кремвирши с кашкавал и др. т.к става за 2мин буквално....
В редките случаи когато печа бутер-банички използвам печене отдолу с вентилатор, за да бухнат.
Това е, но имай предвид, че не съм много по готвенето, главно на котлоните приготвям манджи. Ако правиш разни сладкиши и др. по-засукани неща ще усетиш разликата......




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.