Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема печка на терасата? удобство?нови  
Автор Пчeлицa (неуморна)
Публикувано14.02.05 22:57



Здравейте...

Искам да ви питам - ако си изкарам печката на терасата, а самият кухненски плот се намира на диагонал на печката и е в кухнята, дали ще ми е удобно? Евентуално до самата печка ще има бар плот (на мястото на прозореца на кухнята с терасата). Аз лично си мисля, че няма да е добре, но все пак да ви питам.

Освен това да ви помоля за координати на интериорни дизайнери.
Разрових старите теми и намерих координати на един - г-н Бакъров. Но ще се радвам и на други хора.
Който има опит, нека сподели как са цените на техните услуги...

И въобще колко средно ще излезе една кухня???

Много ще съм ви благодарна за всякакви идеи, дето ще ми улеснят живота в кухнята...

Мерси предварително



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Пчeлицa]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано15.02.05 11:26



Това с плота на диагонал на печката не си го представих, но иначе идеята е добра. Имам 2 приятелки, които са страшно доволни от това, че са си изкарали печките навън. И в двата случая - печката, кафеварката, микровълновата са навън. Лично аз си падам по пълното използване на пространствата. така де, ако няма да е място за почивка, трябва да се уплътни (едната ми приятелка използва дупката в терасата, която е била направена за цветарник, като шкафче за бутилки, напълни ми сърцето :))))



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Пчeлицa]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 11:27



Защо не обединиш направо кухнята с терасата?При нас е така и съм много доволна.Печката се намира на бившата тераса,т.е. до прозореца,плотовете ми са на една линия с нея,но ги дели хладилник и телевизор-нямам оплаквания



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Пчeлицa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.02.05 13:01



Ако правилно те разбирам, говориш за иззидана тераса, нали? Защото ако е само остъклена, през зимата е неприятно студено.

Иначе идеята е много практична, аз от доста време обмислям да направя същото в къщи, но трябва да съберем малко парички първо. Това с барплота на мястото на прозореца е единият вариант, удобоно е до колкото не се налага да разбиваш вече съществуващата стена и евентуално, ако има на нея радиатор, може там да си и остане, не се налага да го местиш към новата стена. Друго удобство на този вариант е, че разделя кухнята на кухненски бокс и трапезария.

Ако пък вместо това съединиш напълно кухнята и балкона, се печели пространство. Така че всичко е въпрос на лично виждане.

И още нещо. Ако балконът е външен (издаден навън от фасадата на сградата), преди да правиш каквото и да било, посъветвай се със строителен инжинер дали плочата ще издържи това, с което смяташ да я натовариш. Ако ти даде карт бланш - действай

I just call to say "I love you"

Тема ами...нови [re: Cpeбъpeн oблak]  
Автор Пчeлицa (неуморна)
Публикувано15.02.05 13:02



не мога да обясня как точно се пада

още не знам какво искам да направим с кухнята... Хем искам бар-плот, хем диванче някакво.... въобще не знам...

какви списания да си купя, че да ми дойдат идеи?

Другото ми хрумване е, мивката със все плот да са на самата тераса, гледайки към улицата и отстрани печката...

трябва ми дизайнер, това е ясно...



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Oли]  
Автор Пчeлицa (неуморна)
Публикувано15.02.05 13:05



Не знам какво точно значи да обединя кухнята с терасата...

жалко, че не мога да ви го скицирам някак си



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: lady Marian]  
Автор Пчeлицa (неуморна)
Публикувано15.02.05 13:19



за иззидана тераса става дума, да...

как точно да "съединиш напълно кухнята и балкона, се печели пространство".

това ни е най-първият ремонт в живота, в наш си дом и ми е адски объркано, защото хем искам да ми е хубаво, хем удобно...

значи кухнята ми сега е следната - влизаш и от ляво се пада плота с мивка, после на следващата стена е печка с хладилник, после е терасата, остъклена...

Аз искам тоя кухненски плот да го изместя на стената, където сега са ми печката и хладилника, самите те (печка и хладилник) да отидат в двата края на терасата, самият прозорец на кухнята да се махне, да стане плот (тоест стената под прозореца си остава и се прави на плот) а пред плота ми идва ъглово диванче с маса....
като стената с прозореца на кухнята ще се скъси максимално (уф, как да го обясня.... ) ще стане само като сводче... така че да закрива печката на терасата....

понеже сегашният плот няма да го има (нали ще бъде изместен на другата стена) и ще се отвори място ...

ама се чудя дали ще ми е удобно печката да ми е толкова далече от кухненския плот. Мъж ми казва, че ще си ползвам барплота, но аз не съм сигурна дали ще ми е удобно...

Парното сме го спрели, не знам дали въобще искам да го пускаме пак, може би ще разкараме

не знам дали оябсних разбрано....

за този вариант майсторите казаха, че може да се направи, но ще е блъскане...
обаче се опитаха да ме убедят, че няма да ми е удобно...

карат ме да си оставя плота където си е сега и на стената на която сега са ми хладилника и пчеката пак да има плот, вече с вградена кухня....
а прозорецът на терасата да се махне, да се избие цялата стена там и там вече да ми е диванчето с маса....
казаха, че това си е класическата кухня...

и аз се обърках...

аз май не искам вградена кухня, ама пък знам ли...
ще ми е по-скъпо, ама ако е за добро, защо не....

ама за такава голяма кухня казаха около 4000 лева (от качествени матерли)
мотат ли ме?



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Пчeлицa]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 13:35



Ами това е да вкараш терасата вътре,избивайки вратопрозореца и стената под него,т.е. да няма бар плот а да си стане една голяма стая.При нас се получи и те уверявам,че е страхотно!И ние имахме парно,което обаче изрязахме,понеже решихме,че така или иначе няма да се ползва(изобщо не съжалявам между другото!).Оставайки без бар плот,всъщност си освобождаваш едно голямо пространство и можеш безпрепятствено да си сновеш из цялата кухня.А и бар плота не е кой знае колко широк и удобен според мен.
Като ти прочетох описанието,май са ни еднакви кухните като разположение и като се прибера ще поровя за снимки за да ти изпратя,може пък да ти подскажа някаква идея



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Пчeлицa]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано15.02.05 13:43



едно е сигурно - не разчитай само на тяхното мнение. Те са майстори, не дизайнери, логично е да предложат това, което е по-лесно и по-изгодно за тях... и не са те, дето ще живеят там :)

съвет: хващаш листче, моливче и линийка, и скицираш стаята, мебелите и уредите в мащаб, например 10см = 1 метър, изрязваш мебелите и уредите, и преподреждаш върху стаята... Удобно е, защото си правиш и сметка колко място остава между тях. Е, ако владееш Корел, може и да ти е по-лесно, но зависи от гледната точка...

според мен задължителното е да имам плот близо до мивката, но всеки си има мнение. имам чувството, че този плот ще остане наистина неизползваем... по-добре наистина поразгледай списания (Наш дом, Домът и какво беше още... непременно поразгледай броя преди да го купиш, може и стари броеве от разпродажбите :))) и като си поизясниш какво искаш, поговори със специалисти. Знае ли човек, може да размислиш... но поне сама ще си взела решението, а не разни майстори или ние тук

П.П. Според мен няма нищо по-хубаво от вградена кухня , ако остава достатъчно място за шкафове

Успех!!! Дано ти се получи прекрасно от първия път :)))))))))))))))))

Редактирано от Cpeбъpeн oблak на 15.02.05 13:48.



Тема Re: печка на терасата? удобство?нови [re: Cpeбъpeн oблak]  
АвторOли (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 13:46



Това с мащаба е много хитро!Аз като се сетя какво щяхме да патим ако не го бяхме направили предварително...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.